Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Depilacja laserowa, epilacja


Depilacja laserowa Poznań / epilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe usuwanie owłosienia laserem w miejscach, w których są zbędne lub przeszkadzają.

Epilacja laserowa Poznań Grunwald

Laser do depilacji

depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena

Laserowa depilacja włosów Poznań – szybko i skutecznie oraz bez bólu. Epilacja laserowa Poznań

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykonujemy zabiegi depilacji laserowej za pomocą najnowocześniejszego systemu na rynku, który posiada uznane na całym świecie certyfikaty, także amerykański certyfikat  FDA  US (Amerykańska Agencja ds Leków i Żywności).

Jest to depilacja laserowa laserem diodowym o dwóch długościach fal (810 nm i 940 nm, dzięki czemu zabieg jest bardziej skuteczny a jednocześnie mniej bolesny.

Standardowe lasery do depilacji  mają tylko jedną długość fali 810nm, laser Mediostar dzięki dwóm długościom fali zapewnia skuteczniejsze laserowe usuwanie owłosienia.

Laser do depilacji

Skuteczny laser do depilacji, który stosujemy do epilacji to Mediostar Next PRO  firmy Asclepion o dwóch długościach fali – Laser diodowy 810 / 940 nm

Co zyskujemy dzięki podwójnej długości fali lasera:

 • większa skuteczność
 • mniejsza bolesność
 • krótszy czas zabiegu

Jest to jedyny laser do depilacji laserowej, którym bezpiecznie wykonujemy zabiegi również latem pod warunkiem przerwy w opalaniu 21 dni przed zabiegiem i 21 dni po zabiegu.

Za opalanie uważamy przebywanie więcej niż 2 godziny na intensywnym słońcu bez filtra (tak samo solarium).

Czym wykonujemy depilację?

W naszym gabinecie w Poznaniu wykonujemy zabiegi depilacji laserowej za pomocą jednego z najnowocześniejszych urządzeń na rynku, jest nim: Mediostar Next PRO  firmy Asclepion

Laserem tym jest możliwe laserowe usuwanie owłosienia jasnego, dzięki podwójnej długości fali – w przeciwieństwie do lasera Light sheer.

Epilacja laserowa Poznań – Mediostar Next PRO

Laser ten sprawdza się u pacjentów o fototypie, który najczęściej występuje wśród pacjentów mieszkających w naszym kraju, czyli 2 gi lub 3 ci typ.

Z badań wynika, że ponad połowa populacji polskiej posiada włosy słabsze i różnie wybarwione, które bardzo dobrze reagują na terapię laserem.

 • Laser Mediostar Next Pro cechuje nieporównywalnie wyższa skuteczność i zarazem większe bezpieczeństwo od innych metod depilacji.
 • Depilacja laserowa, dzięki zastosowanej technologii pozwala na usuwanie niepożądanego owłosienia na skórach o fototypie I-V.
 • Laser posiada bardzo skuteczny system chłodzenia, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne.
 • Depilację tym laserem można wykonywać przez cały rok
 • Dzięki połączeniu dwóch długości fali depilacja tym laserem jest bardzo skuteczna.

Skuteczność depilacji laserowej laserem Mediostar Next Pro – dzięki podwójnej długości fali skuteczność jest dużo wyższa niż innych laserów.

Depilacja laserowa Poznań

Jak działa depilacja laserem?

Zasada działania lasera  opiera się na selektywnej fototermolizie. Prowadzi ona do niszczeniu włosa za pomocą intensywnego światła pulsacyjnego, które wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym), w wyniku czego zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.

Po zabiegu wszystkie włosy wypadają, ponieważ wszystkie zostają ogrzane (spalone), ale na stałe zostaną usunięte jedynie te, które były w tym momencie w fazie wzrostu (anagenie).

Odsetek usunięcia włosów zależy od miejsca depilacji (np. na plecach jest to 30%, podczas gdy na ramieniu tylko ok. 16%). Następny zabieg wykonujemy w takim odstępie czasu, by włosy nie usunięte (tj. mieszki nie zniszczone) zregenerowały się na tyle, aby został utworzony trzon włosa, a włos nadal pozostawał w fazie anagenu.

Zwykle jest to okres trwający od 4 do 6 tygodni po pierwszym zabiegu. Jeśli włosy zregenerują się szybciej, zabieg powinniśmy wykonać wczesnej.

Zabieg ten pozwala również leczyć zapalenie mieszka włosowego.

Laserowe usuwanie owłosienia ile zabiegów?

Usuwanie niepożądanych włosów  za pomocą lasera Mediostar Next Pro jest niezwykle skuteczne. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Większość włosów wypada (po 10 – 14 dniach od zabiegu), niemniej jednak zabieg jest skuteczny jedynie dla włosów w fazie wzrostu, a więc ilość włosów usuniętych na stałe stanowić będzie ilość włosów, w których zniszczono komórki macierzy.

Zwykle jest to 20 – 40%, jednakże procent ten zależy od miejsca depilacji, dlatego dla pełnego rezultatu wykonujemy około 4 – 6 zabiegów, ale w zależności od cech osobniczych pacjenta, może być konieczne wykonanie więcej powtórzeń.

Depilacja laserem Poznań jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Pacjenci o odwrotnych proporcjach – ciemnej karnacji i jasnych włosach wymagają z reguły większej liczby zabiegów. Częstotliwość ich przeprowadzania zależy od indywidualnych predyspozycji oraz miejsca depilacji.

Na początku terapii zabiegi wykonujemy co 4 – 6 tygodni, stopniowo wydłużając czas przerw pomiędzy zabiegami.

Depilacja Laserowa Poznań / Epilacja laserowa Poznań – Przed zabiegiem

Pierwszy zabieg zawsze poprzedzamy konsultacją lekarską, podczas której przeprowadzamy szczegółowy wywiad, ocenę stanu skóry oraz określamy jej fototyp. Na podstawie zebranych informacji ustalamy dawkę energii, która jest emitowana podczas zabiegu.

Wykonujemy także próbę laserową na powierzchni skóry, którą poddajemy zabiegowi. Gdy wypadnie ona pomyślnie, po 15 minutach od przeprowadzenia próby przystępujemy do zabiegu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zabieg wykonujemy po upływie min. 24 godzin.

W zależności od obszaru ciała zabieg wykonujemy od 15 minut (wąsik) do 1 godziny (nogi).

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 • Ciąża
 • Leki światłouczulające, retinoidy
 • Zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek, pokrzywa – należy przestać używać na około 2 – 3 tygodnie przed zabiegami)
 • Świeża opalenizna (również solarium – 3 tygodnie, samoopalacze – 3 tygodnie)
 • Krem z retinolem ( zaprzestać stosowania na 3 tygodnie przed zabiegami)
 • Depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (zaprzestać stosowania na 1 miesiąc przed zabiegami)
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe
 • Peelingi chemiczne i mechaniczne

Zalecenia przed zabiegiem depilacji laserowej:

 • Zaprzestać wyrywania włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Nie opalać się minimum przez 3 tygodnie przed zabiegiem oraz w okresie pomiędzy zabiegami
 • Nie stosować kremów depilujących na minimum 1 tydzień przed zabiegiem
 • Unikać stosowania przez minimum miesiąc przed zabiegiem: leków uczulających na słońce (minimum 2 tygodnie od zakończenia leczenia), kremów zawierających isotretinoinę, retinol, witaminę c, kwasy owocowe; ziół nagietka, dziurawca, herbatek wyszczuplających, kosmetyków i leków powodujących nadmierne złuszczanie naskórka.

Do zabiegów powinniśmy się przygotować:

 1. Włosy należy zgolić, najlepiej dzień przed zabiegiem.
 2. 2. Na skórę objętą zabiegiem nie stosujemy żadnych kremów, maści, antyperspirantów oraz perfum.

Depilacja laserowa Poznań – Zalecenia po zabiegu:

 • Nie opalać się przez okres minimum 3 tygodni, stosować kremy z filtrem SPF 50
 • Unikać stosowania leków światłouczulających, kosmetyków i leków złuszczających oraz dziurawca i nagietka przez minimum 2 tygodnie po zabiegu
 • Zaprzestać wyrywania włosów podczas trwania terapii
 • Przez kilka dni po zabiegu nie stosować miejscowo spirytusu, toniku z alkoholem
 • 2-3 razy dziennie stosować krem Alantan, lub inny preparat łagodzący podrażnienia (po uzgodnieniu z osobą wykonującą zabieg)

Laserowe usuwanie owłosienia Poznań

Efekt zabiegu depilacji laserowej jest sprawą indywidualną. Każda skóra reaguje we właściwy dla siebie sposób – może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, rumień, niewielkie przebarwienie. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Epilacja Poznań – sprawdzone i skuteczne zabiegi przy minimalnych odczuciach bólowych.

Depilacja laserowa Poznań Grunwald

depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa

epilacja laserowa

Epilacja laserowa Poznań Grunwald – zapraszamy na zabieg.

Jak usunąć zbędne włosy?

Nadmierne owłosienie często bywa dużym problemem i wpływa na naszą samoocenę i poczucie atrakcyjności. Może być związane z różnymi przyczynami, czy to zwiększoną podatnością na męskie hormony płciowe, czy też z różnego rodzaju stanami chorobowymi (zwłaszcza endokrynologicznymi). Może przybierać różne postaci, mniej lub bardziej dotkliwe.

Również współczesna moda dyktuje kanony urody, według których owłosienie na przykład w okolicy pach czy bikini odbierane jest nieestetycznie. Ponadto utrudnia ono utrzymywanie higieny osobistej w tych miejscach. Jednakże codzienne golenie czy depilacja potrafią być uciążliwe, czasochłonne i zniechęcające, zwłaszcza, że odrastające włosy są zazwyczaj twardsze, sztywniejsze i bardziej widoczne.

Na szczęście w dzisiejszych czasach są proste i skuteczne sposoby, by poradzić sobie z tym problemem.

Czym jest laser i skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Zjawisko to polega na emisji cząstek elementarnych świetlnych, tak zwanych fotonów pod wpływem zadziałania fotonu inicjującego, który musi posiadać odpowiedni poziom energetyczny. Długość fali elektromagnetycznej lasera może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego.

Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje tak zwane zjawisko fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości. Absorbują one energię świetlną przekazywaną w sposób pulsacyjny przekształcając ją w energię termiczną.

Ciepło wytworzone w ten sposób działa na komórki i tkanki w sposób wielopłaszczyznowy. W przypadku depilacji laserowej wykorzystywany jest mechanizm, wskutek którego dochodzi do termicznego uszkodzenia, a wręcz wypalenia komórek odżywczych i prekursorowych zawartych w cebulce włosa. Spaleniu ulega też część zewnętrzna włosa.

Istotne jest, by pamiętać, że choć depilacja laserowa powoduje wypadnięcie wszystkich włosów w obszarze poddawanym zabiegowi, to jednak nie jest możliwe trwałe usunięcie wszystkich włosów. Odsetek trwale usuniętych włosów jest bardzo zróżnicowany i zależy od pewnych indywidualnych predyspozycji, ale przede wszystkim od okolicy ciała,, która poddawana jest zabiegowi i wynosi średnio od 20 do 40%.

Depilacja laserem – przygotowanie

Przed planowanym przeprowadzeniem procedury depilacji laserowej niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Przez co najmniej 5 tygodni przed pierwszym zabiegiem należy zaprzestać opalania się. Na miesiąc przed nim należy odstawić jakiekolwiek preparaty fotouczulające, zarówno leki, jak i kosmetyki, a także preparaty zawierające dziurawiec i nagietek. W tym czasie nie należy również wyrywać włosów. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się powstrzymanie od stosowania jakichkolwiek preparatów depilujących.

Konieczne jest przestrzeganie powyższych zaleceń również w okresach pomiędzy zabiegami. Na dzień przed planowaną depilacją laserową należy ogolić poddawaną jej okolicę ciała oraz powstrzymać się od stosowania jakichkolwiek preparatów na skórę (w tym kremów, maści, czy także antyperspirantów).

Oczywiście przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska obejmująca wnikliwy wywiad, co ma na celu ustalenie, czy są jakieś ewentualne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Bardzo ważne jest również szczegółowe badanie lekarskie skóry z oceną jej stanu oraz ustaleniem fototypu. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego ustalenia optymalnej dawki energii, która ma być zastosowana podczas zabiegu.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie tak zwanej próby laserowej, która pozwala ocenić tolerancję i zachowanie skóry. W sytuacji, gdy jej wynik jest prawidłowy, po około 15 minutach przeprowadzany jest właściwy zabieg. W razie jakichkolwiek wątpliwości czas ten jest wydłużany do 24 godzin. Czas trwania samego zabiegu epilacji jest bardzo zróżnicowany i zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 minut, nawet do 2 godzin, w zależności od okolicy ciała poddawanej depilacji laserowej.

Pierwsze rezultaty po przeprowadzeniu tej procedury widoczne są praktycznie natychmiast, a ostateczny rezultat po upływie około 2 tygodni.

Zabieg usuwania włosów z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i jest mało bezbolesny.

Niezwykle ważnym jest, aby po przeprowadzeniu procedury przestrzegać serii zaleceń, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych powikłań. Przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosów z obszaru poddanego zabiegowi. Trzeba pozwolić im wypaść samoistnie. Przez około 2-3 dni po wykonaniu depilacji laserowej, na miejsce depilowane należy stosować specjalny krem łagodzący i przeciwdziałający podrażnieniom.

Konkretny preparat jest ustalany indywidualnie z lekarzem. Przez kilka dni nie należy stosować w tym miejscu preparatów higienicznych zawierających alkohol. Przez co najmniej dwa tygodnie należy unikać opalania, a także powstrzymać się od przyjmowania środków fotouczulających (zarówno leków jak i kosmetyków), preparatów złuszczających, a także preparatów zawierających dziurawiec lub nagietek.

Do kogo adresujemy zabieg i czy zawsze jest możliwość jego wykonania?

Zabieg depilacji laserowej dedykujemy tym pacjentom, którzy chcą skutecznie i trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnej okolicy ciała. Pojawia się pytanie czy wszystkim? Niestety, jak każda procedura oferowana przez współczesną medycynę estetyczną, istnieje grupa osób, w której jej przeprowadzenie jest przeciwwskazane. Należą do nich przede wszystkim kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

Nie zalecamy jej przeprowadzanie u osób z ciężkimi, przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą, aktywnymi chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi (zwłaszcza w obrębie skóry jak bielactwo czy też łuszczyca), a także stanami zapalnymi w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Zabieg epilacja laserowa jest przeciwwskazany u osób stosujących środki fotouczulające, na przykład retinoidy czy preparaty ziołowe zawierające dziurawiec czy nagietek.

Nie wykonujemy go u pacjentów, u których niedawno został przeprowadzony peeling chemiczny lub mechaniczny, depilacja mechaniczna (z użyciem wosku, depilatora czy pęsety).

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest również świeża opalenizna.

Depilacja laserowa cena

Cena zabiegu zależy od wielkości powierzchni ciała poddawanej zabiegowi

Rodzaje depilacji laserowej:

Depilacja brazylijska – bikini brazylijskie

Depilacja laserowa, epilacja

twarz (baki, wąsik, broda)

150 zł

tors (klatka piersiowa)

300 zł

plecy

400 zł

pachy

150 zł

przedramiona

200zł

bikini głębokie

300 zł

bikini klasyczne

200 zł

uda

300 zł

całe nogi

500 zł

łydki

250 zł

kark

200 zł

inne obszary

indywidualnie

Przy pakiecie 6 zabiegów depilacji laserowej rabat 20%

Depilacja laserowa Poznań Grunwald

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530