Depilacja bikini, depilacja okolic intymnych

depilacja bikini, Bikini brazylijskie, laserowa depilacja bikini, depilacja miejsc intymnych

Depilacja bikini laserowa – depilacja brazylijska

Jak depilować okolice intymne, kiedy nie mamy czasu, a chcemy uzyskać trwałe rezultaty? Alternatywą do domowych metod golenia miejsc intymnych jest laser diodowy, który pozwala na szybkie, skuteczne i trwałe usuwanie włosów, zapewniając komfort i lepsze samopoczucie przez cały czas.

Poznajmy rodzaje depilacji okolic intymnych, które z pewnością dopasujesz do swoich preferencji

Kobiety coraz częściej sięgają po profesjonalne zabiegi usuwania włosów okolic intymnych w gabinecie medycyny estetycznej. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie większej estetyki, ale i zapewnia lepszą higienę. Jest to doskonała alternatywa do samodzielnego golenia miejsc intymnych maszynką lub depilacji bikini woskiem. Jak depilować miejsca intymne w skuteczny sposób?

Depilacja bikini rodzaje – depilacja brazylijska

Mamy wiele dostępnych wariantów depilacji bikini, które można dopasować do własnych preferencji, stylu życia i aktywności, które wykonujemy. Klasyczna depilacja tzw. linia bikini, polega na usunięciu włosów z pachwin, czasem z dolnej części brzucha czy włosków rosnących pomiędzy pępkiem a wzgórkiem łonowym. Depilacja francuska usuwa włoski z przodu okolic intymnych z uwzględnieniem warg sromowych większych. Technicznie może być stosowana depilacja woskiem oraz bardziej skuteczna i trwała depilacja laserowa.

Nie obejmuje wewnętrznej strony warg sromowych i włosków z okolic odbytu, pozostawiając pasek włosków na wzgórku łonowym. Brazylijska depilacja opiera się na całkowitej depilacji intymnej przy pozostawieniu cienkiego paseczka na wzgórku łonowym, a hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu włosków podczas depilacji okolic intymnych. 

Jak wykonuje się zabieg laserowej depilacji bikini?

Do zabiegu laserowej depilacji bikini używamy tylko nowatorskiego lasera diodowego o dwóch długościach fal, które czynią go najbardziej skutecznym i bezbolesnym. Wystarczy już od 3 do 6 wizyt, by pozbyć się problemu owłosienia w miejscach intymnych, ciesząc się nieskazitelnie gładką skórą. Cechuje go niezwykła precyzja, bezinwazyjność oraz szybkość działania.

Przed rozpoczęciem każdego zabiegu depilacji laserowej kosmetolog przeprowadza wywiad, w którym określa, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu depilacji bikini laserem. Lekarz przed depilacją okolic intymnych ocenia typ skóry, jej stan oraz specyfikę włosów w celu dobrania odpowiednich parametrów wiązki lasera.

Przed rozpoczęciem zabiegu depilacji laserowej odbywa się próba laserowa, która sprawdza, czy włos jest podatny na jej działanie. Generalnie u większości pacjentów laserowa depilacja bikini przebiega bezboleśnie, jednak u osób z niskim progiem bólu, lekarz stosuje maść znieczulającą.   

Innowacyjność lasera diodowego, która przyczynia się do trwałej i bezbolesnej depilacji

Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać golenie miejsc intymnych, by było to bezbolesne i trwałe? Depilacja laserowa bikini miejsc intymnych z użyciem najnowocześniejszego lasera diodowego w medycyna estetyczna Poznań osiąga najlepsze i szybkie rezultaty, dzięki precyzyjnie dobranej częstotliwości wiązki światła. Innowacyjna formuła umożliwia zniszczenie włoska każdej długości wraz z cebulką.

Ważnym rozwiązaniem lasera diodowego jest czytnik melaniny – czyli poziomu barwnika, który umożliwia ocenę stanu włosa i wykorzystanie odpowiedniej porcji energii, która będzie bezpieczna dla pacjenta. Wbudowany w laser system chłodzący nie tylko skutecznie chłodzi skórę podczas depilacji miejsc intymnych, ale i zmniejsza ryzyko oparzenia.

Metoda depilacji laserowej bikini jest trwała i pozwala usunąć niechciane owłosienie bez podrażnień. Depilacja laserowa jest dedykowana osobom, które są zabiegane i nie mają czasu samodzielnie zajmować się goleniem miejsc intymnych za sprawą domowych sposobów depilacji okolic intymnych takich jak: golenie maszynką czy stosowanie plastrów. Zabieg depilacji laserowej jest bardziej bezpieczny od depilacji woskiem.

Zabieg minimalizuje ryzyko wyrastania nowych włosków i zapewnia odmłodzenie skóry, poprawiając jej koloryt. 

Depilacja laserowa bikini Poznań – depilacja brazylijska

Depilacja bikini – Zalety depilacji laserowej.

Każda kobieta chce olśniewać, czuć się kobieco i być zadbaną. Poza dbałością o cerę, o wagę czy o włosy wiele czasu poświęcamy także na walkę z niechcianym owłosieniem dotyczącym niejednej partii ciała. To temat powracający – usuwanie owłosienia trzeba wykonywać regularnie i często wiążę się to z bólem.

A gdyby tak skorzystać z depilacji laserowej i móc pozbyć się “problemu” na dłuższy czas? Kuszące i na pewno większość pań od razu by się zdecydowała. Poniżej przedstawiamy więc kilka zalet tego sposobu pozbywania się owłosienia oraz opiszemy na czym ten zabieg polega.

Czym jest laserowe usuwanie włosów na ciele – depilacja laserowa bikini 

W najprostszych słowach depilacja laserowa bikini jest usuwaniem włosów za pomocą wiązki światła. Wiązka światła wnika w skórę na tyle głęboko, by zniszczyć cebulkę włosa, a więc trwale go usunąć na dłuższy czas. Wiązka światła, czyli laser, musi mieć odpowiednie parametry dla danego typu skóry, rodzaju owłosienia oraz stanu owłosionej skóry.

Niezbędny jest więc zawsze dokładny wywiad przeprowadzany przed lub w trakcie pierwszej wizyty w salonie. Istnieją pewne warunki, które niezbędnie muszą być spełnione przed depilacją laserem. Otóż zaleca się, by około miesiąc przed zabiegiem nie opalać skóry poddawanej zabiegowi, a także nie stosować na jej powierzchnię preparatów z retinolem, witaminami A oraz C czy z izotretynoiną czy z kwasami owocowymi.

Przeciwwskazaniami dla zabiegu są m.in: ciąża, świeża opalenizna, choroby skóry, jasny lub rudy kolor depilowanych włosów (laser na nie, nie reaguje), posiadanie rozrusznika serca, cukrzyca i inne. Najczęściej depilujemy pachy, nogi, okolice bikini, twarz oraz plecy. Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się zjawisko selektywnej fototermolizy.

Polega to w uproszczeniu na tym, że wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana zostaje przez melaninę, a więc barwnik występujący w cebulce włosa. Laser zamieniany jest na energię termiczną, a cebulka zostaje uszkodzona. Zabieg nie jest bolesny, aczkolwiek może powodować uczucie szczypania lub pieczenia, zaś skóra po zabiegu jest podrażniona przez 2 do 4 dni.

Depilacja brazylijska to zabieg depilacji laserowej bikini, pacjentki które spróbowały lasera nie wracają do depilacji woskiem.

Zalety depilacji laserowej

Co należy do głównych zalet depilacji laserowej bikini?

  • depilacja bikini trwale pozwala poradzić sobie z niechcianym owłosieniem danej partii ciała- by tak się stało trzeba wykonać serię zabiegów,
  • to zabieg szybki- na poddanie się jemu potrzebujesz maksymalnie kilkunastu minut czasu, w przeciwieństwie do zabiegu depilacja woskiem, depilacja laserowa miejsc intymnych trwa krócej i jest mniej bolesna,
  • zabieg pozwala oszczędzić pieniądze wydawane na inne zabiegi depilujące- chociaż cena depilacji laserowej nie jest niska, to jednak zabieg daje długotrwałe a nawet stałe efekty,
  • zabieg depilacja bikini jest komfortowy i bezbolesny- zwłaszcza w sytuacji, gdy dobrze przygotujesz do niego skórę,
  • efekt zabiegu dodaje pewności siebie,
  • zawsze gładka i piękna skóra- spontaniczne wakacje czy wyjście na imprezę nie będą już więcej wiązać się z koszmarem usuwania owłosienia domowymi i nieskutecznymi sposobami.

Bardzo dużym plusem są także efekty natury leczniczej, a nie tylko kosmetycznej. Mamy tu na myśli to, iż depilacja laserowa pomaga niwelować problemy jakimi są zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Jest to idealny wybór dla osób borykających się z tymi problemami, które nie mają jednocześnie przeciwwskazań do użycia laserów.

Depilacja laserowa bikini – depilacja brazylijska, może być wykonywana także u osób z ciemniejszą karnacją.

5/5 - (7 votes)