Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Wypełnianie zmarszczek​


Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym to zabieg bardzo skuteczny.

Zmarszczki są najbardziej widocznym i wywołującym u wielu osób największy dyskomfort efektem procesu starzenia się skóry. Z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność w wyniku osłabienia włókien elastyny i kolagenu, a także odwadnia się, staje słabiej nawilżona.

wypełnianie zmarszczek
Data aktualizacji: 2023-01-17 22:21:22

Wygładzanie zmarszczek

Pierwsze zmarszczki pojawiają się zwykle między 25 a 30 rokiem życia. Początkowo są to zmarszczki mimiczne, czyli wszystkie te, które utrwalają się pod wpływem ekspresji mimicznej.

Najpierw są to drobne linie i rysy, z czasem jednak stają się one coraz głębsze i bardziej widoczne, zaczynają pojawiać się bruzdy i zagłębienia. Zmarszczki pojawiają się najczęściej na czole, w okolicach ust i oczu oraz na szyi i dekolcie. Współczesna medycyna estetyczna potrafi jednak doskonale radzić sobie z tym problemem. Nie jesteśmy już skazani na zmarszczki. Istnieją skuteczne sposoby, by dłużej zachować młody i zdrowy wygląd skóry.

Najpopularniejszy sposób walki ze zmarszczkami to wypełnianie ich odpowiednio zaaplikowanymi, bezpiecznymi, naturalnymi substancjami. Najczęściej używanymi wypełniaczami są kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i botox (czyli preparat na bazie niewielkiego stężenia toksyny botulinowej). Możliwe jest także wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową pacjenta.

Wypełnianie zmarszczek – KWAS HIALURONOWY

Najczęściej stosowany wypełniacz to nic innego jak substancja organiczna, występująca naturalnie w ludzkiej skórze. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody, dlatego zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, sprężystość i gładkość. To wypełniacz najbardziej uniwersalny, całkowicie bezpieczny i biozgodny, nie wywołuje reakcji alergicznych ani powikłań. Wstrzykuje się go miejscowo za pomocą niewielkiej igły, zabieg jest prosty, szybki i skuteczny, a efekty widoczne natychmiast.

Warto też pamiętać, że w zależności od rodzaju zmarszczek i pożądanego efektu, wprowadzany jest pod skórę kwas o różnej gęstości. Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i trzeba powtórzyć zabieg. Trwałość efektu zabiegu zależy od gęstości i stopnia oczyszczenia wypełniacza. Im gęstszy i bardziej oczyszczony, tym dłużej pozostanie w skórze.

KWAS POLIMLEKOWY

Ta, zdecydowanie rzadziej stosowana, substancja również występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego wypełniacze na jego bazie także są bezpieczne i nie wywołują reakcji alergicznych. Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym jest jednak stosowane w nieco innym celu, niż w przypadku kwasu hialuronowego – ma on kompleksowo poprawiać kondycję skóry, przywracając jej utraconą objętość i wygładzając.

Aplikowany jest głęboko w tkankę. Kwas polimlekowy stymuluje tkankę do regeneracji, pobudza produkcję własnego kolagenu, tworzenia nowych komórek i włókien. Dlatego właśnie efekt zabiegu jest mniej spektakularny i nie pojawia się od razu, za to utrzymuje się znacznie dłużej niż po użyciu innych wypełniaczy, jest trwały i bardziej naturalny.

BOTOX (botoks)

Kolejny popularny wypełniacz to botox, czyli środek redukujący zmarszczki na bazie toksyny botulinowej o niewielkim stężeniu. Najlepsze efekty daje zaaplikowany w okolicach brwi, oczu i na czole w celu wygładzenia skóry twarzy. Jest metodą stosunkowo prostą i nieinwazyjną, przynosi szybkie rezultaty, utrzymujące się dość długo, bo około pół roku. Zabieg można powtarzać wielokrotnie.

Ten wypełniacz charakteryzuje się jeszcze innym mechanizmem działania – odpowiada za leczenie problemów z napięciem mięśniowym. Preparat jest wprowadzany za pomocą strzykawki w określony mięsień odpowiadający za mimikę konkretnej części twarzy. Powoduje on zatrzymanie pracy mięśnia, skóra nie kurczy się wówczas, a dzięki temu znika wizualny efekt pofałdowania. Stąd właśnie natychmiastowe wizualne odmłodzenie.

Wypełnianie zmarszczek – LIPOTRANSFER

Możliwe jest też wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową pacjenta. Zabieg zwany lipotransferem lub lipofillingiem, wbrew pozorom nie jest skomplikowany ani inwazyjny – do wypełnienia zmarszczek wystarczy 10 ml przygotowanego preparatu. W pierwszym etapie pobiera się tkankę tłuszczową z miejsc, w których jego ubytek nie jest szkodliwy dla zdrowia pacjenta, najczęściej są to okolice brzucha lub ud. Następnie aplikuje się ją wzdłuż linii zmarszczek za pomocą kaniuli lub cienkich, ostrych igiełek – liposukcja.

Usuwanie zmarszczek jest zabiegiem skutecznym, jednak efekt utrzymuje się przez określony czas, po którym należy powtórzyć zabieg.

Wypełnianie zmarszczek​

Przeszczep tłuszczu

od 3500zł

Kwas hialuronowy

od 800zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530