Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Bruzdy marionetki


zmarszczki to jedne z najczęstszych oznak starzenia się skóry, które z wiekiem stają się coraz wyraźniejsze i głębsze.

Popularnym problemem wielu pacjentów korzystających z zabiegów kosmetycznych są tzw. „bruzdy marionetki”, czyli charakterystyczne charakterystyczne fałdki tworzące się u styku policzka i brody, gdy tkanka podskórna w tych miejscach traci objętość i zaczyna opadać.

bruzdy-marionetki
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:33:32

Bruzdy marionetki – w wyniku pojawienia się tego mankamentu twarz zaczyna przypominać oblicze drewnianej marionetki z ruchomą żuchwą – stąd potoczna nazwa defektu.

Tendencja do tego typu zmarszczek jest zwykle dziedziczna, odpowiadają za nią geny. Na ich pojawianie się ma wpływ również budowa twarzy oraz efekt dużych wahań masy ciała. Bruzdy marionetki to bardzo często problem osób, które przybierają na wadze, a potem nagle i szybko chudną, osób o okrągłym kształcie twarzy, niewyraźnie zarysowanych kościach policzkowych, nisko ułożonej kości jarzmowej.

Bruzdy marionetki – jak się pozbyć

Aby pozbyć się tego defektu i związanego z nim dyskomfortu, najczęściej zalecane jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci bezpiecznego, biozgodnego i naturalnego wypełniacza. Zapewni on tkankom skóry odpowiednie nawilżenie, a mięśniom właściwe napięcie, wygładzi cerę i poprawi wizualnie wygląd twarzy. Jest to terapia nie tylko tuszująca niedoskonałość, ale realnie lecząca problem przyczynowo.

Kwas hialuronowy najlepiej jest wstrzyknąć jednocześnie pod samą bruzdę marionetki, w celu jej wypełnienia jednorodną, elastyczną substancję i wygładzenia, jak również pod fałdę wargowo-nosową w celu jej spłycenia.

Przy połączeniu obu tych metod leczy się zarówno przyczyny powstawania bruzd, jak i niweluje efekty. Celem wstrzyknięcia kwasu jest dodanie objętości i podniesienie poziomu policzka lub bezpośrednio okolicy bruzd, odtworzenie naturalnych rysów i wiązadeł podporowych.

Zabieg wykonuje się pod miejscowym znieczuleniem za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Jest mało inwazyjny, bezbolesny i trwa zazwyczaj nie więcej niż 40 minut. Poprawę wyglądu twarzy widać niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Jedynym efektem ubocznym mogą być utrzymujące się przez kilka dni niewielkie siniaczki w miejscach ukłuć oraz delikatne, samoistnie znikające zaczerwienienia. Przy odpowiednio dobranych proporcjach preparatu, efekt utrzymuje się przez 8-12 miesięcy. Po tym okresie należy powtórzyć zabieg.

Bruzdy marionetki – skutecznie można usunąć.

Do zabiegu stosuje się nici Aptos – Light Lift Spring.  Nici te są wykonane w postaci „sprężynki”, czyli nic jest nawinięta na igłę. Po wprowadzeniu pod skórę pozwala na ruchomość tkanek razem z mimika twarzy, jednocześnie delikatnie pociągając ku górze.

Można również użyć naturalnego wypełniacza jakim jest fibryna bogatopłytkowa.

Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530