Wolumetria policzków
Podstawowe informacje:
Wolumetria policzków
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Informacja o zabiegu
Wolumetria policzków – przywracanie naturalnego piękna
Wolumetria policzków — Poznań
Pełne i kształtne policzki są oznaką młodości. Wraz z wiekiem jednak spada ilość wiązań kolagenowych, które pełnią swoiste rusztowanie dla skóry. Tkanka staje się sucha i wiotka. Ponadto można zauważyć ubytek komórek tłuszczowych, przez co zmianie ulega owal twarzy. Dowiedzmy się, w jaki sposób przebiega wolumetria policzków.
Kiedy jest potrzebna wolumetria policzków?
Modelowanie policzków pozwala na zwiększenie ich objętości i korekcję kształtu. Wielu pacjentów zastanawia się, kiedy warto wykonać taki zabieg. Wskazania do niego to:
- asymetria twarzy,
- dolina łez,
- opadające policzki,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- ubytki w objętości policzków.
Wykorzystując zabieg wolumetrii policzków pacjent może uzyskać atrakcyjniejszy owal twarzy, a przez to bardziej młodzieńczy wygląd. Z tej procedury korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – najczęściej po czterdziestym roku życia.
Jak wymodelować policzki w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu?
Do modelowania policzków w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu można użyć zarówno wypełniaczy, jak i substancji biostymulujących wytwarzanie się naturalnego kolagenu np. hydroksyapatyt wapnia. Oto przegląd zabiegów do wolumetrii.
Przeszczep tłuszczu
Choć z reguły pacjenci najczęściej chcą odessać zbędną tkankę tłuszczową, to warto wiedzieć, że może ona znaleźć zastosowanie w zabiegach antiaging i przy korekcji kształtu policzków. Podczas zabiegu lipotransferu lekarz medycyny estetycznej pobiera od pacjenta tkankę za pomocą specjalnej kaniuli. Następnie, aby uzyskać autologiczny wypełniacz, niezbędna jest obróbka materiału. Kolejny etap polega na transplantacji komórek tłuszczowych w wybrany obszar. Efekty zabiegu przeszczepu tłuszczu lipofilling mogą utrzymywać się nawet kilka lat.
Modelowanie policzków kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy to substancja wykorzystywana popularnie w medycynie estetycznej. Pozwala ona na powiększenie i korektę kształtu ust, wypełnienie zmarszczek czy wolumetrię policzków. Nie tylko nadaje gęstości tkance, ale również pobudza syntezę wiązań kolagenowych i elastyny.
Preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia
Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny naturalnie występujący w zębach i kościach. Preparaty z tą substancją w składzie pozwalają na wypełnienie tkanek miękkich i znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej. Pobudzają także syntezę wiązań kolagenowych i elastyny. Preparat jest podawany poprzez mikroiniekcje – dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu wolumetrii policzków.
Kwas L-polimlekowy
Pacjenci, którzy chcą zwiększyć gęstość i jędrność skóry, skorzystają także na zabiegach medycyny estetycznej z zastosowaniem stymulatorów tkankowych, takich jak kwas L-polimlekowy. Jego działanie polega nie tyle na mechanicznym wypełnianiu, ile na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracji skóry i wzmożeniu aktywności fibroblastów. Dzięki temu pacjenci po zabiegu mogą zaobserwować efekty w postaci uzyskania większej jędrności i lepszego stanu cery.
Fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa ma w sobie skoncentrowane płytki krwi. Jest to preparat autologiczny pozyskiwany z krwi własnej pacjenta. Znajdują się w nim czynniki wzrostu i wiele innych cennych składników odżywczych. Zabiegi z osoczem i fibryną bogatopłytkową pobudzają skórę do głębokiej rewitalizacji. W efekcie tkanka zyskuje nie tylko na nawilżeniu i odżywieniu, ale staje się także bardziej napięta i gęstsza.
Dobór odpowiedniego zabiegu do wolumetrii policzków jest możliwy po wizycie wstępnej, podczas której przeprowadzona jest analiza potrzeb pacjenta i wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań.
Piśmiennictwo:
P.Styczeń, Wolumetria twarzy, [w:] Uroda i Medycyna, Nr 3 (8) 2015, s. 38-42.
Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat