wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy

Masaż Poznań

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
45min do 1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
całe ciało
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1-5
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
od 150zł

Czym jest masaż? Zabiegi fizykoterapii, które wykonuje masażysta Poznań

Masaż Poznań jest to zabieg fizjoterapeutyczny, którego istotą jest kontrolowane odkształcanie tkanek pacjenta dłońmi.

Terapia manualna przynosi szybką ulgę w wielu problemach. Masaże Poznań Grunwald

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • Bóle pleców
  • Po zabiegach operacyjnych
  • Po udarach

Przeciwwskazania

  • Ostre stany zapalne

Informacja o zabiegu


Masaż – przeprowadza doświadczony rehabilitant – masażysta ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu – mgr Marcin Tokłowicz.

Masaż leczniczy Poznań – terapia manualna –  Masaż Poznań Grunwald

Polega na wykonywaniu przez masażystę określonego zestawu ruchów, odbywających się w ściśle określonym tempie, kierunku, oraz z precyzyjnie dobraną siłą. Ruchy odbywają się wzdłuż przebiegu mięśni oraz naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Kierunek ich wykonywania przebiega najczęściej od obwodu w stronę serca, dzięki czemu wspomaga krążenie krwi oraz limfy, a co za tym idzie poprawia ukrwienie tkanek.

Rys historyczny

Tak naprawdę początki wykorzystywania masażu w funkcjonowaniu człowieka sięgają już czasów starożytnych. Początkowo był on elementem stosowanym jako uzupełnienie niektórych obrzędów i rytuałów religijnych. Z czasem znalazł swoje miejsce jako istotny aspekt medycyny ludowej.

Tak znane osobistości antyku, jak ojcowie medycyny w osobach Hipokratesa, Celsusa czy też Galena zaznaczali pozycję masażu w leczeniu poszczególnych jednostek chorobowych.

Jednakże nie tylko medycyna oraz religia była polem działania masażu leczniczego w starożytności. Znajdował on również szerokie zastosowanie w sporcie. Najbardziej sztandarowym przykładem jest natłuszczanie oliwą i masowanie zapaśników przed walką.

Okres średniowiecza nie był dla masażu łaskawy. Z racji na tendencje, jakie panowały w tym czasie, oraz obserwowany zastój w medycynie, również rozwój masażu uległ zatrzymaniu.

Wrócił on do łask w XVI wieku za sprawą francuskiego uczonego Ambrożego Pare. Od tego czasu zabieg ten ulegał coraz prężniejszemu rozwojowi. Również Polska miała swój wkład w rozwój masażu.

Za sprawą polskiego lekarza Izydora Zabłudowskiego, masaże zaczęły być traktowane na równi z innymi działami medycyny w zakresie terapii niektórych schorzeń. W miarę jak rozwijały się takie dziedziny medycyny jak fizjologia, a szczególnie neurofizjologia, zaczęły powstawać i wchodzić do użytku nowe rodzaje masażu, takie jak na przykład masaż segmentalny, masaż limfatyczny, masaż łącznotkankowy i masaż okostnowy.

Jakie są rodzaje masażu?

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele rodzajów masażu. Niektóre z nich są uniwersalne, do których należą przede wszystkim masaże o założeniu terapeutycznym. Istnieje też wiele odmian wywodzących się i charakterystycznych dla różnych regionów geograficznych czy krajów, takich jak Indie, Tajlandia czy Hawaje.

Są to najczęściej masaże o nastawieniu stricte relaksacyjnym. Poniżej omówimy temat masaży terapeutycznych – fizykoterapii.

Masaż klasyczny Poznań

Masaż klasyczny jest najbardziej podstawowym rodzajem tego zabiegu, który znajduje się w ofercie praktycznie każdego gabinetu masażu. Wykonuje się go na specjalnym stole dedykowanym do masażu, przy użyciu specjalnych oliwek. Mają one na celu zwiększenie płynności ruchów masażysty, a także zmniejszenie potencjalnego tarcia, które może powodować uczucie dyskomfortu.

Działanie masażu klasycznego może być różnorodne w zależności od tego, jaka technika zostaje zastosowana. Obserwuje się efekt pobudzający, wyciszający, przeciwbólowy, leczniczy, regenerujący, a nawet odchudzający. Znajduje on zastosowanie jako leczenie wspomagające w wielu schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych jak i ginekologicznych.

Masaż Poznań Grunwald może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno u dzieci jak i u dorosłych pacjentów.

Masaż limfatyczny

Zwany jest też inaczej drenażem limfatycznym. Jest to masaż uciskowy, w którym ruchy wykonywane są wzdłuż przebiegu naczyń chłonnych. Jego działanie nalega na wspomaganiu krążenia limfy. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu obrzęku limfatycznego.

Bardzo skutecznym zabiegiem masażu limfatycznego jest Venus Legacy

Masaż okostnowy

Masaż okostnowy jest inaczej nazywany masażem neuroodruchowym. Jest to rodzaj masażu leczniczego, który jest skupiony na strefach refleksyjnych (czyli inaczej odruchowych) okostnej. Jego zadaniem jest likwidacja nieprawidłowych zmian odruchowych wykształconych w obrębie różnych obszarów okostnej. Ten rodzaj masażu pozwala osiągnąć miejscową poprawę ukrwienia, oraz pobudzenie regeneracji okostnej.

Masaż łącznotkankowy

Jest to masaż odruchowy przeprowadzany w obrębie tkanki łącznej. Technika jego wykonywania polega na przesuwaniu tkanki łącznej w obrębie stref wzmożonego napięcia, przez co pacjent często może mieć wrażenie cięcia tkanek.

Jego działanie polega na wykorzystaniu skórno-trzewnych odruchów autonomicznego układu nerwowego celem uzyskania efektów terapeutycznych.

Masaż segmentalny

Masaż leczniczy Poznań segmentalny ma na celu zlokalizowanie wszystkich potencjalnych zmian odruchowych w poszczególnych częściach ciała, oraz w różnych tkankach (zarówno w skórze, mięśniach, tkance łącznej czy okostnej), a także, przy użyciu specjalnych chwytów, wpływanie terapeutyczne na zmiany chorobowe w nich zlokalizowane.

Jakie są i na czym polegają techniki stosowane w masażu?

Głaskanie

Jest to stały element, od którego należy rozpocząć masaż klasyczny Poznań. Polega na wykonywaniu łagodnych, spokojnych bądź energicznych ruchów, w których dłonie ślizgają się po skórze i nie przesuwają tkanek.

Pobudza krążenie, eliminuje obrzęki, a także odpowiada za usuwanie złuszczonego naskórka.

Rozcieranie

Ma ono jedno z największych znaczeń terapeutycznych masażu. Masażysta wykonuje koliste bądź spiralne ruchy, w wyniku których tkanki ulegają nieznacznemu przesunięciu, a także roztarciu i rozciągnięciu. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w terapii zmian pourazowych, a także w eliminacji zgrubień i narośli w obrębie okostnej.

Wyciskanie

Jest to technika polegająca na wykonywaniu jednostajnych ruchów o tym samym nasileniu wzdłuż masowanej powierzchni. Stosowane jest przede wszystkim w masażu sportowym.

Ugniatanie

Technika ta wymaga użycia stosunkowo dużej siły fizycznej. Jej istotą jest odciągnięcie mięśni od okostnej, czego wynikiem ma być ich pobudzenie. Stosuje się je przede wszystkim w różnych zaburzeniach neurologicznych, a także głębokich blizn czy zrostów w obrębie powięzi oraz ścięgien.

Oklepywanie

Jest to szybkie, energiczne uderzanie masowanej tkanki. Istotny jest fakt, iż odbywa się ono poprzecznie do przebiegu mięśni. Jego działanie zależy głównie od siły i intensywności – intensywne pobudza krążenie, może również pobudzać, lub też uspokajać tkankę nerwową.

Wibracja

Może być wykonywana zarówno ręcznie, jak i przy użyciu specjalnych urządzeń. Dzięki przekazywaniu drgań o dużej częstotliwości, a za razem małej amplitudzie pobudza czynność gruczołów, przyrost tkanki mięśniowej, a także wspomaga zwalczanie otyłości.

Roztrząsanie

W przeciwieństwie do wibracji, polega na przekazywaniu tkankom drgań o dużej amplitudzie, poprzecznie do włókien mięśniowych. Wspomaga ono obniżenie napięcia mięśniowego, pobudza krążenie, a także wspomaga leczenie chorób układu oddechowego.

Wałkowanie

Jest to technika kombinowana, łącząca w sobie elementy głaskania, ugniatania i rozcierania. Wykorzystywana jest przede wszystkim w masażu sportowym.

Jakie są wskazania do wykonania masażu?

Wskazania do wykonania masażu leczniczego obejmują bardzo szerokie spektrum schorzeń, a także innych sytuacji. Z grubsza można je podzielić na wskazania relaksacyjne, stosowane bardzo chętnie w sytuacji przewlekłego stresu, oraz związanych z nim objawów somatycznych, w tym zwiększenie napięcia mięśniowego oraz bóle kostno-stawowe.

Drugą, dużo szerszą grupę wskazań stanowią te typowo lecznicze. Jest to doskonała metoda leczenia wspomagającego wielu schorzeń z dziedzin ortopedii, neurologii, neurochirurgii, ginekologii, kardiologii, onkologii, oraz wielu innych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do masażu?

Tak jak praktycznie każdy zabieg stosowany w medycynie, również masaż jest przeciwwskazany u niektórych pacjentów. Należą do nich przede wszystkim okres ciąży i laktacji, menstruacja, ciężkie, niewyrównane choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, zakrzepica, czy też zmiany o charakterze tętniaków.

Masaż leczniczy nie może być również stosowany u pacjentów z aktywnymi chorobami nowotworowymi, autoimmunologicznymi, czy osteoporozą.

Polecamy Masaże Poznań Grunwald – doświadczony masażysta Poznań

Masaż Poznań Grunwald

Masaże

Fizjoterapeuta stosuje różne rodzaje masaży, które dopasowuje do indywidualnych wskazań pacjenta. Dlaczego warto zdecydować się na masaż leczniczy i jakie przynosi korzyści dla naszego zdrowia?

Czym jest masaż?

Masaż to działanie mechaniczne na skórę, tkanki podskórne, mięśnie, ścięgna, układ nerwowy, naczynia krwionośne i limfatyczne etc. Masaż leczniczy wykonywany u profesjonalnego fizjoterapeuty Poznań polega na fizycznym oddziaływaniu na organizm z użyciem bodźców o podłożu mechanicznym.

Celem masażu leczniczego są 3 wskazania: leczenie chorób, usuwanie nieprzyjemnych dolegliwości oraz zapobieganie występowania schorzeniom. Masażysta lub fizjoterapeuta stosuje rozmaite techniki masażu oraz chwyty, które dobiera indywidualnie do pacjenta – mamy duży wybór masaży.

Masaże lecznicze – wskazania

Masaż leczniczy jest przepisywany przez fizjoterapeutę na wiele różnych dolegliwości. Gabinet fizjoterapeutyczny powinni odwiedzić pacjenci po urazach (np. złamaniach czy skręceniach lub zwichnięciach). Fizjoterapeuta Poznań rehabilituje też osoby chore z trwałymi dysfunkcjami ruchu.

Wskazaniem do odwiedzenia gabinetu fizjoteraeputy będą też zmiany przeciążeniowe mięśni, zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym czy zmiany powstałe na skutek chorób zapalnych. Nie każdy wie, że masaż leczniczy może być pomocny w redukcji niewydolności oddechowej , ponieważ wpływa na rozluźnienie pomocniczych mięśni oddechowych. Fizjoterapeuta pomoże zlikwidować obrzęki limfatyczne czy choroby układu nerwowego.

Masaże lecznicze są remedium na wiele dolegliwości, a konsultacja podczas wizyty pozwoli na postawienie diagnozy i dobranie odpowiedniej terapii.

Poznajmy rodzaje masaży leczniczych u fizjoterapeuty Poznań

Masaż klasyczny

Najbardziej powszechnym masażem jest masaż klasyczny, który może być wykonywany różnymi technikami (np. głaskaniem, rozcieraniem, oklepywaniem czy wałkowaniem). Masaż klasyczny ma różne funkcje: relaksacyjną, odprężającą lub pobudzającą. Fizjoterapeuta wykonuje masaż klasyczny w kierunku przepływu krwi żylnej, czyli dosercowym. Podczas masażu masażysta używa oliwki, talku czy kremu do masażu.

Masaże głębokie

Drugim rodzajem masażu jest masaż punktowy, czyli masaż tkanek głębokich. Jego działanie jest rozluźniające. Masaż tkanek głębokich polega na wykonywaniu powolnych ruchów, powodujących ucisk, który jest dopasowany do poziomu napięcia tkanek. Masaż tkanek głębokich oddziałuje na głębsze warstwy mięśni i tkanki łącznej, a jego celem jest zwiększenie elastyczności tkanek. Wskazaniem do masaży głębokich są kontuzje, urazy, długotrwałe zmęczenie czy nawracające bóle mięśni.

Masaże limfatyczne

Masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny) to masaż prowadzący do pobudzenia krążenia limfy i krwi. Stosuje się go w celu zapobiegania zastojom limfy, co pozwala zapobiegać niewydolności krążenia obwodowego i wyeliminować problem zimnych stóp. Inne korzyści masażu limfatycznego to ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu, pozbycie się obrzęków czy bólu.

Fizjoterapeuta dzięki drenażowi limfatycznemu może zmniejszyć obrzęki limfatyczne, zastoinowe, zapalne lub te związane z niedoborami zawartości białek we krwi. Drenaż limfatyczny wykonuje się od obszaru okolic kątów żylnych i stopniowo przechodzi się do obszarów dystalnych.

Przepchnięcie chłonki zaczyna się od obwodu w stronę węzłów chłonnych. Jaką techniką wykonuje się drenaż limfatyczny? Można użyć rozcierania kolistego lub spiralnego czy też chwytów pompujących tudzież czerpiących.

Masaże segmentarne

Ten masaż leczniczy stosuje się u pacjentów cierpiących na choroby organów wewnętrznych. Ideą masaży jest użycie określonych chwytów i technik w odpowiedniej kolejności i dawkowaniu, co przekłada się na redukcję stanów chorobowych.

Skuteczność masażu segmentarnego bierze się stąd, że ciało jest połączone nerwowo, wewnątrzwydzielniczo i humoralnie z odpowiednimi narządami wewnętrznymi i mogą one na siebie oddziaływać za sprawą tzw. kręgu czynnościowego.

Nasz fizjoterapeuta Poznań ma odpowiednią wiedzę z zakresu fizjoterapii i doświadczenie w masażu segmentarnym, co gwarantuje skuteczne wykonanie zabiegu. Wykonuje się go z pomocą rozcierania segmentarnego bez oliwki i w kierunku od nerwów obwodowych aż do ośrodkowego układu nerwowego.

W naszym gabinecie wykonujemy różne formy masaży, najczęściej klasyczny oraz drenaż limfatyczny

Masaż leczniczy

Poznajmy istotę i zalety masażu leczniczego wykonywanego przez fizjoterapeutę, który ma korzystny wpływ na poprawę zdrowia przy wielu dolegliwościach.

Co to jest masaż leczniczy?

Ten rodzaj masażu łączy różne techniki masażu – począwszy od klasycznego, masażu tkanek głębokich aż po masaż funkcyjny i poprzeczny. Masaż leczniczy wykorzystuje się w różnych partiach ciała i przy różnych dysfunkcjach organizmu. Pierwszą przyczyną wykonywania masażu są urazy ortopedyczne.

Masaż leczniczy Poznań ma wiele korzyści dla zdrowia pacjenta – oddziałuje na skórę i tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła. Poprawia układ krążenia i układ nerwowy czy usprawnia pracę narządów wewnętrznych. Warto dodać, że łagodzi napięcia oraz redukuje bóle mięśniowe oraz poprawia elastyczność mięśni.

Częstym zabiegiem jest masaż leczniczy kręgosłupa i pleców, który wykonywany jest przez terapeutę. Jego efektem jest rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia. Regularne stosowanie masażu leczniczego kręgosłupa prowadzi do poprawy stanu zdrowia i wyleczenia.

Częstotliwość masażu jest dobierana indywidualnie w zależności od rodzaju schorzenia podczas wizyty u terapeuty. Bóle kręgosłupa są wywołane urazami czy niewyleczonymi kontuzjami. Do bólu kręgosłupa przyczynia się codzienny stres, siedzący tryb pracy, długotrwała jazda samochodem, noszenie ciężarów czy też brak uprawiania sportu.

Korzyści masażu leczniczego kręgosłupa

Wyróżniamy wiele korzyści masażu leczniczego kręgosłupa wykonywanego przez terapeutę. Zapewnia on szybkie efekty u pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi. Prowadzi do obniżenia napięcia mięśniowego, co redukuje ból do minimum. Poprawia krążenie krwi i zapewnia lepszą pracę serca oraz wpływa na elastyczność mięśni.

Fizykoterapia lecznicza kręgosłupa znacznie poprawia wytrzymałość zmęczonych mięśni. Jego efektem jest odżywienie tkanek za sprawą lepszego zaopatrywania w tlen.  Masaż leczniczy Poznań podczas wizyty u terapeuty prowadzi do rozluźnienia i pozwala na odstresowanie się. Ucisk leczniczy poprawia ruchomość w stawach kręgosłupa, przyspiesza rehabilitację oraz przemianę materii.

Wskazania

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia masażu leczniczego Poznań u profesjonalnego fizjoterapeuty w gabinecie medycyny estetycznej. Są nimi: praca siedząca, długotrwałe jeżdżenie samochodem, zmiany zwyrodnieniowe kręgów czy krążków międzykręgowych, wypadnięcie dysku, dyskopatia, ból i sztywność krzyża, bóle szyi, karku i głowy, rwa kulszowa, drętwienie i mrowienie pleców, skolioza, nieprawidłowa postawa, ból przy schylaniu się, urazy rdzenia kręgowego i wiele innych.

Masaż leczniczy Poznań

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza