Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Dermatolog Poznań


Dermatolog to specjalista, który zajmuje się chorobami skóry, włosów i paznokci.

Dermatologia jest szeroką specjalizacją, która obejmuje obszerne spektrum chorób o różnej etiologii oraz stopniu ciężkości i niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia.

Łączy je wspólny mianownik, jakim są objawy w zakresie skóry i jej przydatków.

dermatolog, dermatolog Poznań
Data aktualizacji: 2022-12-02 19:56:33

Dermatolog Poznań – lekarz od skóry, czym się zajmuje:

Leczenie dermatologiczne wymaga odpowiedniej diagnostyki. Urządzeniem, którym często posługują się dermatolodzy jest dermatoskop lub jego elektroniczna wersja – videodermatoskop. Dermatolog Poznań prywatnie – wykonuje takie badanie.

Dermatoskopia to całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, pozwalające oceniać zmiany skórne też pod kątem ich złośliwego rozrostu (raki skóry, czerniak)

Badanie dermatoskopowe wykonuje lekarz dermatolog w swoim gabinecie przy użyciu dermatoskopu.

Dermatoskop to rodzaj mikroskopu, który przyłożony do skóry pozwala na dokładne obejrzenie zmian pod dziesięciokrotnym powiększeniem.

Dermatolog – lekarz w naszym gabinecie?

lek. med. Katarzyna Korecka – absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, obecnie lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii .

W swojej pracy szczególnie zainteresowana dermatoskopią i nowotworami skóry (np. czerniak), a swoją wiedzę regularnie uaktualnia uczestnicząc w kursach i konferencjach za granicą i w kraju.

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a aktualnie odbywam specjalizację z dermatologii i wenerologii na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Jestem członkiem zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a także członkiem European Academy of Dermatology & Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) I European Association of Dermatooncology (EADO).

W swojej pracy szczególnie interesuje mnie dermatoskopia i wczesne wykrywanie nowotworów skóry. Zajmuje się także leczeniem trądziku, łuszczycy, chorób zapalnych skóry, bielactwa i innych chorób dermatologicznych. Ukończyłam wiele kursów z tej dziedziny, m.in. Professional Certificate of Dermoscopy czy Advanced Certificate of Dermoscopy.

Udało mi się zdobyć nagrody w różnych konkursach związanych z dermatoskopią np. 2 miejsce podczas Fotofinder AI Challenge (październik 2021) czy 1 miejsce w quizie podczas konferencji dla Polskich/Litewskich/Estońskich dermatologów organizowanych przez La Roche Posay (maj 2021).

Jestem autorem publikacji naukowych w dziedzinie dermatologii i wenerologii, również w czasopismach z Impact Factor. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji w kraju i za granicą.

Godziny przyjęć

Przyjmuje we wtorki w godzinach 16 – 19

Wykonuje badania dermatoskopowediagnostyka znamion

Na czym polega zawód dermatologa?

Dermatolog Poznań (lekarz od skóry) to ogólnie rzecz ujmując lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób skóry i jej przydatków. Aby zostać dermatologiem należy ukończyć studia na wydziale lekarskim, zaliczyć staż podyplomowy. Ponadto należy ukończyć 5-letnią specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, która jest zakończona egzaminem.

Do niedawna, do dermatologa można było dostać się bez skierowania. Obecnie jednak wymagane jest pisemne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź też innego lekarza, który lecząc pacjenta w zakresie swojej specjalizacji, uzna za konieczne by skierować chorego na konsultację dermatologiczną.

Dermatolog wykonuje takie zabiegi jak wymrażanie brodawek wirusowych oraz stosuje laser ekscimerowy czy mezoterapia igłowa

Dermatologia chirurgiczna

Tak jak wśród większości specjalizacji lekarskich, także w obrębie dermatologii można wyodrębnić jej część zabiegową oraz zachowawczą. W dermatologii nie ma miejsca na duże operacje, wymagające długotrwałej hospitalizacji, czy też znieczulenia ogólnego.

W tej dziedzinie medycyny mamy do czynienia z drobnymi zabiegami, do przeprowadzenia których w zupełności wystarcza znieczulenie miejscowe.

Procedury te obejmują wszelkiego rodzaju wymrażanie czy przyżeganie różnego rodzaju zmian skórnych, ale także ich chirurgiczne usuwanie. Jest to szczególnie istotne u osób z tendencją do powstawania znamion, oraz u tych, u których zmiany skórne wykazują cechy budzące podejrzenie ich złośliwego charakteru.

Jest to istotne z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest aspekt terapeutyczny, w którym zmiana jest usuwana, przez co pacjent jest wyleczony (na przykład w przypadku raka podstawno komórkowego skóry) lub też eliminowane jest ryzyko jej zezłośliwienia.

Drugim aspektem tego zagadnienia jest rola diagnostyczna, ponieważ podczas takiego zabiegu dermatolog pobiera materiał, który jest oceniany w badaniu histopatologicznym, co z kolei pozwala na stuprocentowe ustalenie precyzyjnej diagnozy.

Dermatolog Poznań Zachowawcza dermatologia

Dermatologia zachowawcza stanowi zasadniczą część tej dziedziny medycyny. Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób skóry. Jest to bardzo różnorodna i heterogenna grupa schorzeń o bardzo różnych przyczynach, skali niebezpieczeństwa, oraz sposobach leczenia.

Gabinet dermatologiczny – Choroby infekcyjne:

Pierwszą, bardzo obszerną i heterogenną grupą schorzeń dotyczących skóry i jej przydatków są wszelkiego rodzaju infekcje. Jest to grupa bardzo zróżnicowana ponieważ obejmuje zarówno zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze, a także pasożytnicze (zarówno pasożytami wewnętrznymi jak to ma miejsce w przypadku świerzbu, jak i zewnętrznymi w przypadku wszawicy).

Również  zakresy rozległości i potencjalne zagrożenia wynikające z chorób są bardzo zróżnicowane.

Spotyka się tutaj zupełnie niegroźne brodawki wirusowe, ale również ciężkie zakażenia bakteryjne skóry mogące powodować sepsę i doprowadzić do zgonu pacjenta.

Patrząc na to zagadnienie z innej strony, wśród zakażeń skóry można wyodrębnić zarówno pierwotne, wynikające z bezpośredniego zainfekowania skóry. A także wtórne, powstające jako powikłanie w wyniku innych schorzeń, bądź też działania leków.

Zmiany na tle alergicznym

W spektrum kompetencji dermatologa wchodzi cała gama schorzeń o charakterze alergicznym. Należą do nich różnego rodzaju wypryski, zmiany rumieniowe, czy też atopowe zapalenie skóry.

Są to schorzenia, które również charakteryzują się złożoną etiologią, zróżnicowanym leczeniem i sposobem terapii. Niektóre z nich są krótkotrwałe i bardzo łatwo ustępujące po prostym leczeniu. Inne zaś charakteryzują się długotrwałym, często nawrotowym przebiegiem.

Choroby autoimmunologiczne w Gabinecie dermatologicznym

Również wiele spośród chorób autoimmunologicznych albo bezpośrednio dotyczy skóry, albo jedną z grup ich objawów są objawy skórne. Należą do nich na przykład twardzina układowa, czy też toczeń rumieniowaty układowy.

Są to choroby związane z nadmierną reaktywnością układu immunologicznego, który własne tkanki organizmu rozpoznaje jako obce i je atakuje.

Gabinet dermatologiczny – Choroby pęcherzowe

Do tej grupy należą przede wszystkim różnego rodzaju pęcherzyce oraz pemfigoid, czyli choroby charakteryzujące się tworzeniem licznych i rozległych pęcherzy z następowym ich pękaniem skutkującym masywnym złuszczaniem się naskórka.

Dermatolog a Objawy skórne chorób ogólnoustrojowych

Dermatologia jest specjalizacją, w której kluczowe jest współpracowanie z lekarzami reprezentującymi inne dziedziny medycyny. Wynika to poniekąd stąd, iż wiele chorób ogólnoustrojowych z zakresu innych dziedzin medycyny  może manifestować się objawami skórnymi.

W tych przypadkach zadaniem dermatologa jest wspomaganie leczenia choroby poprzez niwelowanie objawów skórnych.

Jednym z takich objawów jest wypadanie włosów – tym się także zajmuje dermatolog łysienie Poznań.

Dermatolog Poznań a sprawy intymne

Zapewne zastanawiające może być, co kryje się pod tym enigmatycznym tytułem. Otóż pełna nazwa specjalizacji, o której traktuje niniejszy tekst to „Dermatologia i wenerologia”. Znaczy to ni mniej ni więcej niż to, że oprócz opisanych wyżej zagadnień, dermatolog zajmuje się również diagnostyką i leczeniem wszelkich chorób przenoszonych drogą płciową.

Począwszy od lekkich niegroźnych grzybic narządów płciowych, skończywszy na takich chorobach jak kiła ze wszystkimi możliwymi jej powikłaniami.

Choroby przenoszone drogą płciową są bardzo zróżnicowaną grupą i mogą być wywoływane zarówno przez wirusy, bakterie, grzyby jak i pasożyty. Często są niedoceniane, jednak ich konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Dermatolog Poznań Grunwald

Dermatolog zajmujący się leczeniem łysienia to dermatolog trycholog

dermatolog, dermatolog Poznań

Dermatolog Poznań

Konsultacja dermatologiczna

200 zł

Dermatoskopia - badanie znamion

200 zł

Wymrażanie zmian (np. brodawki)

200zł

Laser ekscimerowy

100zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530