wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Powiększanie ust


Usta są uważane za jeden z bardziej pociągających i podkreślających kobiecość elementów twarzy. Wydatne, kształtne i błyszczące – przyciągają spojrzenia. Dlatego powiększanie ust to najczęściej wykonywany zabieg w medycynie estetycznej.

Powiększanie ustEGO lips szwajcarski kwas hialuronowy

Świadczą o zmysłowości i zdrowiu właścicielki, szczególnie łuk kupidyna.

Warto zatem zadbać, aby nasze usta zawsze wyglądały pięknie i zmysłowo.

Ile kosztuje powiększanie ust? – zapraszamy do cennika

powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Data aktualizacji: 2023-03-21 11:47:28

Powiększanie ust Poznań kwasem hialuronowym przynosi błyskawiczne efekty. EGO Lips

W kilka minut osiągamy pożądany kształt i wygląd. Kwas hialuronowy powoduje wiązanie wody, przez co usta są cały czas wilgotne.

Efekt jest widoczny zaraz po zabiegu. Jeszcze lepszy po 2 – 3 dniach, kiedy ustąpi niewielki obrzęk lub zdarzające się czasami krwiaczki.

powiększanie ust poznań grunwald

Powiększanie ust – Wskazania do zabiegu:

 • Powiększenie jednej wargi lub obu warg
 • Korekcja kształtu ust (niwelowanie asymetryczności)
 • Korekcja konturu ust
 • Podnoszenie kącików ust
 • Ujędrnianie ust / nawilżanie ust

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może się pojawić chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni, siniaczki / krwiaczki, ustępujące w ciągu 5 dni i krótkotrwała bolesność dotykowa.

Przez 2 tygodnie należy unikać rozgrzewania i masowania.

Ostateczny efekt powiększania ust widoczny jest po ok. 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy „ułoży się” w tkankach.  Do tego czasu może być niekiedy wyczuwalne niewielkie stwardnienia tkanek.

Osoby mające skłonność do występowania opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem leki p/wirusowe np. Hascovir / Heviran, leki te należy kontynuować przez 2 dni po zabiegu.

EGO lips – naturalny wygląd ust, szwajcarski kwas hialuronowy

Jest to metoda, w której  stosujemy wykonanie większej ilości nakłuć, podczas których wstrzykujemy minimalne objętości kwasu hialuronowego. Dzięki temu kwas hialuronowy jest dystrybuowany równomiernie.

Usta po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Zabieg pozwala na podniesienie opadających kącików ust, wymodelowanie łuku Kupidyna, a także zmniejszenie asymetrii warg.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • miejscowe problemy skórne (aktywny trądzik lub aktywna opryszczka)
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czy też choroby układu immunologicznego
Przeciwwskazaniem nie jest za to wiek – z zabiegu mogą skorzystać pacjenci w każdym wieku.
powiekszanie-ust-Poznan

Powiększanie ust – trwałość zabiegu

Efekty zabiegu zależą od wieku pacjentki oraz stosowania się do zaleceń lekarza po zabiegu. Najczęściej utrzymują się 10 do 12 miesięcy.

Przy stosowaniu innych wypełniaczy (karboksymetyloceluloza) efekt utrzymuje się do 15 miesięcy.

Dodatkowym efektem stosowania kwasu hialuronowego jest poprawienie nawodnienia i ukrwienia warg, co powoduje poprawę ich wyglądu – sprawiają wrażenie zdrowszych.

Powiększanie ust cena

Cena zabiegu zależy od wybranego materiału oraz czy jest to zabieg pierwszy –  cena zabiegu wynosi 1000 zł.

Na koszt zabiegu wpływa również ilość zużytego materiału – standardowo jest to 1 ml.

Powabne usta bez skalpela

Jednym z poważnych problemów współczesnego człowieka jest chęć wpasowania się w aktualny, mocno rygorystyczny i agresywnie reklamowany, model piękna. Wygląd zewnętrzny dla wielu osób – a w szczególności pań – jest sprawą bardzo ważną. Kompleksy spowodowane niezadowoleniem ze szczegółów własnej fizyczności stają się coraz częściej powodem złego samopoczucia, przygnębienia czy nawet depresji.

Każdy pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, lecz jednocześnie zachować naturalność. Do niedawna jedynym sposobem na naprawdę skuteczne i efektowne poprawienie defektów urody były operacje plastyczne. Obecnie jednak coraz częściej interwencja chirurgiczna okazuje się niepotrzebna.

Wiele niedoskonałości da się korygować mało inwazyjnymi, prostymi i szybkimi zabiegami, w przypadku których ryzyko powikłań lub reakcji niepożądanych jest ograniczone właściwie do minimum a korekcja ust jest bardzo skuteczna.

Przykładem takiego zabiegu jest powiększanie ust – jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Marzenie o pięknych, pełnych i wydatnych ustach można zrealizować metodą niechirurgiczną, a całkowicie bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty. Dzięki zabiegom powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego uzyskujemy znaczne poprawienie wyglądu.

Bardzo dobre i trwałe efekty przynosi zabieg – przeszczep tłuszczu

modelowanie ust

Modelowanie ust

Problem wąskich ust – modelowanie ust rozwiązaniem

Niektórych natura po prostu obdarza zbyt wąskimi ustami. Osoby te mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy. Często osoby o wąskich ustach są domyślnie odbierane jako nieprzyjemne czy nieżyczliwe. Powiększenie ust może znacząco wpłynąć na taki stan rzeczy. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się zwykle świeższa, weselsza i sympatyczniejsza.

Optyczne pomniejszenie może nastąpić również w wyniku procesu starzenia. Skóra z wiekiem traci jędrność i odwadnia się, wówczas wargi stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość – objawia się zwężeniem, pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy.

Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować bez użycia skalpela i stołu operacyjnego.

Wypełnianie ust – Sposób na pełne usta

Wiele popularnych kremów i innych produktów kosmetycznych ujędrniających i nawilżających skórę zawiera kwas hialuronowy. Ten sam składnik medycyna estetyczna wykorzystuje jako wypełniacz, np. do powiększania ust. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty, a nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają degenerująco na skórę.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, ponieważ jest fizjologiczna, biozgodna i w pełni biodegradowalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc znikome. Minimalne jest też ryzyko pękania naczynek czy efektu maski. U jednostkowych przypadków może pojawić się najwyżej delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zgrubienie skóry, zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie, najwyżej po trzech dniach.

Zabieg tą metodą wykonuje lekarz medycyny estetycznej w gabinecie zabiegowym, bez potrzeby podawania pacjentowi narkozy oraz zatrzymywania na obserwację w szpitalu. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.

Za jedyny minus tego typu zabiegów można uznać fakt, że substancja wchłania się jednak do organizmu stopniowo, implanty na bazie żeli hialuronowych są więc nietrwałe, zabiegi trzeba powtarzać co 8 – 12 miesięcy. Nie jest to jednak wygórowana cena za poczucie bezpieczeństwa, naturalność i bezinwazyjność zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Modelowanie ust – EGO lips

Medycyna estetyczna spełnia marzenia współczesnych kobiet o zdrowym, pięknym i młodym wyglądzie. Wśród tych pragnień jedno z czołowych miejsc zajmuje to o zgrabnych, wydatnych, kształtnych i zmysłowych ustach. Dlatego właśnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się te zabiegi powiększania ust.

Starzejące się usta

Usta z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość. Stają się zwężone i pomarszczeniem, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych.

Efekt ten najczęściej wywołany jest w wyniku procesu starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, jak palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie unikając nieestetycznego wrażenia sztuczności.

Błędy natury

Zabiegom modelowania ust poddają się jednak nie wyłącznie kobiety w dojrzałym wieku, u których takie zmiany są już widoczne. Proces starzenia nie jest bowiem jedynym powodem niezadowolenia z wyglądu ust. Nie musi on być też skierowany jedynie do pań.

Modelowanie ust jest może pomóc osobom o ustach:

 • zbyt małych
 • za dużych
 • niekształtnych
 • z opadającymi kącikami
 • nieproporcjonalnych
 • posiadających inne rodzaje defektów (np. kształt nadający twarzy „niesympatyczny” wyraz)

Sposoby na piękne usta

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji relaksujących mięśnie. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę ust lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę– wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust. Stosunkowo rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Alternatywą dla tych najpopularniejszych zabiegów może być też nowa, spektakularna, a przy tym całkowicie naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To najbardziej bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji.

Zabieg taki ma charakter przeszczepu – tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne. Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej okazuje się zbyt mało.

Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą.

Usta powiększanie kwasem hialuronowym – zabieg bardzo często wybierany przez panie.

Powiększanie ust Poznań opinie:

Większość pacjentek, które korzystały z zabiegu, wspomina go jako mniej bolesny niż się spodziewały. Ust są wrażliwe, stąd pewien dyskomfort jest odczuwany. Dla osób o większej wrażliwości jest możliwe znieczulenie stomatologiczne, zdecydowana większość pozostaje na znieczulenie kremem znieczulającym.

Powiększanie ust

Wyraziste, a do tego pełne i o ładnych konturach usta, to dziś marzenie niemal każdej kobiety. Niestety natura nie dla wszystkich bywa jednakowo łaskawa. Do tego dochodzi też proces starzenia się, w trakcie którego nasze usta tracą swoją jędrność, a w raz nią objętość oraz kształt.

Współczesna medycyna estetyczna potrafi zarówno poprawić naturę, jak i przeciwstawić się upływającemu czasowi. Dzięki nowoczesnym technikom można zarówno nieznacznie uwydatnić lub zdecydowanie powiększyć usta, poprawić ich kontur, podnieść opadające kąciki, a także przywrócić czerwień wargową.

Wypełnianie ust – Dla kogo zabiegi?

Zabiegi powiększania ust skierowane są do wszystkich, niezależnie od wieku. U kobiet młodych najczęstszym problemem są usta zbyt wąskie i o słabo zarysowanych konturach. Ten defekt dotyka też w niewielkim procencie młodych mężczyzn. U kobiet dojrzałych wpływ na wygląd ust ma utrata sprężystości mięśni twarzy. Nie bez znaczenia są też zmiany w układzie kostnym dziąseł.

Zabieg i efekty

Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Rezultaty pojawiają się natychmiast. Ostateczny efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach, kiedy całkowicie zanikają niewielkie opuchnięcia i pojawiające się sporadycznie krwiaczki.

Usta otrzymują nie tylko wymarzony kształt ale są też lepiej nawilżone. Dzięki temu odzyskują zarówno jędrność jak i kolor. W wyniku zabiegu zanikają też zmarszczki wokół ust, co dodatkowo nadaje twarzy młodzieńczy wygląd.

Powiększanie ust – Metody

Najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie pod skórę warg kwasu hialuronowego, mającego postać gęstego żelu. Substancja wprowadzona jest delikatnie w tzw. czerwień wargową, po czym wargi są masowane by dokładnie rozprowadzić preparat i wymodelować odpowiedni kształt.

Jest to ważne bo zabieg ma korygować i upiększać, a nie dawać efekt sztuczności czy przerysowania. Z uwagi na powolne wchłanianiu kwasu efekt w zależności od predyspozycji utrzymuje się od 6-12 miesięcy. W odpowiednim momencie można zabieg powtórzyć.

Wypełnianie ust – Inne metody

Nową unikatową metodą powiększania ust jest lipofilling. Polega on na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz pobiera się w procesie liposukcji z części ciała posiadającej jego nadmiar i wstrzykuje precyzyjnie pod skórę warg. Ponieważ w zabiegu wykorzystywana jest tkanka własna pacjenta, to zagrożenie wystąpienia jakiejkolwiek alergii lub odrzucenia materiału wypełniającego jest bardzo niskie.

Choć efekt końcowy utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki dłużej aniżeli przy pozostałych wypełniaczach to należy wiedzieć, że tłuszcz powoli acz systematycznie się wchłania (nawet do 40%).

Dlatego też warto zdecydować się na kolejne uzupełniające wstrzyknięcia tłuszczu. Po dwu, niekiedy trzykrotnym powtórzeniu zabiegu, efekt utrzymuje się przez kolejnych kilka lat. Tłuszczem możemy również podkreślić zarys ust – kształtując łuk kupidyna.

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe i układu immunologicznego
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • problemy skórne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Powiększanie ust

Na atrakcyjny wygląd składa się wiele składowych. Jednym z najważniejszych miejsc na twarzy, które przyciągają uwagę są usta. Duże i pełne nadają twarzy zmysłowy i sympatyczny wygląd. Ludzie obdarzeni nimi przez naturę uchodzą za bardziej otwartych, godnych zaufania, pogodnych i atrakcyjnych. Jednakże ten atut nie jest dany każdemu. Spora część ludzi posiada małe, wąskie usta.

Ponadto trzeba brać pod uwagę, że ich duży rozmiar jest kwestią przemijającą i u większości spośród ludzi, którym się poszczęściło w tym zakresie, z czasem ulegają one zmniejszeniu. Podstawową przyczyną tego stanu rzeczy jest proces starzenia się. W jego przebiegu zachodzi do szeregu przemian prowadzących do optycznego zmniejszenia się ust.

Należą do nich między innymi odwodnienie warg, ścieńczenie skóry wraz ze zmniejszeniem się jej napięcia, jędrności i zwiotczeniem. Poza tym dochodzi do zaniku gruczołów potowych i łojowych. Wszystkie te procesy powodują redukcję napięcia i optyczne zmniejszenie się ust.

Czas wystąpienia oraz tempo tych procesów są zindywidualizowane. Istnieje grupa czynników wpływających na ich przebieg. Pierwszą z nich stanowią te, na które nie mamy wpływu, takie jak uwarunkowania rodzinne czy tendencje genetyczne.

Do drugiej należą czynniki modyfikowalne, wśród których znajdują się między innymi środowisko życia, narażenie zawodowe na drażniące związki chemiczne czy też przewlekły stres.

Tryb życia a usta

Podstawową kwestią istotnie wpływającą na spowolnienie procesów związanych ze starzeniem się skóry i ich konsekwencji jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Niestety w dzisiejszych czasach wszechobecne przepracowanie i pęd za karierą odciskają niewątpliwie piętno na wyglądzie człowieka.

Prawidłowo zbilansowana, zdrowa dieta zapewniająca odpowiednią podaż składników pokarmowych zarówno budulcowych jak i energetycznych jest kluczowa dla optymalnego przebiegu procesów regeneracyjnych skóry. Zależą one od wydajności syntezy włókien kolagenowych i elastyny.

Jednakże obecnie zdrowe i regularne posiłki często zastępowane są produktami przetworzonymi i tak zwanym „śmieciowym jedzeniem”. Dla zachowania prawidłowego napięcia i jędrności skóry konieczne jest jej prawidłowe nawodnienie. Kluczowe dla utrzymania jej optymalnego nawilżenia jest właściwa podaż wody. Dobowe zapotrzebowanie na nią to około 30-40 ml na kilogram masy ciała na dobę.

Niestety bardzo często jest ona zamieniana na słodzone napoje gazowane czy też hektolitry kawy, które nie dość, że nie zastąpią wody, to jeszcze dostarczają do organizmu wiele toksyn. Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna, która zapewnia odpowiednie napięcie mięśni i skóry, dzięki czemu zachowuje ona jędrność na dłużej.

Nie bez znaczenia pozostaje też palenie tytoniu oraz nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

Czy w związku z powyższym duże, pełne usta i korzyści z nich płynące przeznaczone są tylko dla niewielu? Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie tego problemu.

Kwas hialuronowy – naturą przeciw naturze

Jednym z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, który jest bardzo często wykonywany jest powiększanie ust. Daje on szansę usunięcia bądź łagodzenia objawów starzenia się. Ponadto dzięki niemu istnieje możliwość poprawy swojej urody poprzez wypełnienie warg.

Duże usta wpływają na to, że wygląd staje się dużo bardziej sympatyczny i budzący zaufanie. Twarz obdarzona małymi sprawia wrażenia bardziej zawziętej, zaciętej i antypatycznej.

Obecnie najpowszechniejszą metodą powiększania ust jest zastosowanie zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających się jednostek dwucukrowych.

Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi. Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów. Występuje powszechnie w organizmie człowieka.

Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej. Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność.

Zabieg kwasem hialuronowym

W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Zabieg powiększenia ust Poznań z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo mało inwazyjny i bezpieczny. Substancja używana do wypełnienia jest związkiem występującym fizjologicznie w organizmie. Po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego i wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań, w pierwszej kolejności znieczula się usta przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego.

Następnie lekarz bardzo precyzyjnie wstrzykuje kwas hialuronowy w obrębie czerwieni wargowej. Zabieg trwa około 20 minut. Pierwszy efekt widoczny jest praktycznie natychmiast. Po przeprowadzonej procedurze może pojawić się obrzęk okolicy warg utrzymujący się do czterech dni, drobne krwiaczki ustępujące maksymalnie po tygodniu, a także krótkotrwała tkliwość.

Po ustąpieniu wyżej wymienionych objawów widoczny jest ostateczny rezultat. Utrzymuje się on do ośmiu miesięcy, w związku z powyższym, aby efekt był trwały, zabieg należy regularnie powtarzać.

Należy pamiętać, żeby na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty hamujące krzepnięcie krwi, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne i środki zawierające ekstrakt z miłorzębu.

Z kolei w dniu procedury należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz wahań termicznych (np. solarium czy sauna). Nie zaleca się również wykonywania makijażu ani żadnych innych czynności mogących potencjalnie powodować ryzyko infekcji.

Po zabiegu powiększanie ust

Również istotne jest, by odpowiednio zadbać o okolicę ust po zabiegu. W pierwszej dobie należy unikać całowania i picia gorących napojów. Przez pierwsze dwa dni zaleca się jak najmniejszą mimikę. Do trzech dni nie należy pływać i wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać intensywnych wahań temperatury, a przez pierwszy miesiąc nie wykonuje się procedur typu laseroterapia tej okolicy. Powinno się również wystrzegać zabiegów pobudzających syntezę włókien kolagenowych poprzez bodziec termiczny (np. radiofrekwencji mikroigłowej).

Wskazane jest stosowanie ledoterapii

Bardzo ważne jest, by pamiętać, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Zalecenia przed zabiegiem powiększanie ust

 1. przyjść bez makijażu
 2. nie umawiać zabiegu w trakcie miesiączki
 3. jeśli wystąpi opryszczka odwołać zabieg
 4. nie przyjmować leków p/zapalnych: Ibuprom, Aspiryna – można paracetamol
 5. ograniczyć palenie
 6. po zabiegu nie pić gorących napojów przez 2 godziny
 7. nie spożywać alkoholu w dniu zabiegu

Przeszczep tłuszczu – powiększanie ust własną tkanką

Kolejną powszechnie stosowaną, bezpieczną i skuteczną metodą powiększania ust jest zastosowanie zabiegu lipotransferu. Polega on na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej, odessanej wcześniej przy użyciu dostępnych metod. Jest to metoda bezpieczna, ponieważ w tym celu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta.

Dzięki temu eliminowane jest ryzyko odczynów immunologicznych. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji, co daje bardzo dużą przewagę nad klasyczną chirurgią plastyczną.

Podczas procedury tłuszcz jest odsysany z miejsc, w których jego nadmiar jest niepożądany. Wykonuje się to z zastosowaniem technik liposukcji, które nie powodują uszkodzenia tkanki tłuszczowej (np. metoda infradźwiękowa N.I.L., ).

Następnie przy pomocy specjalnej kaniuli tłuszcz wprowadzany jest w miejsce docelowe. Należy pamiętać, że ulega on częściowemu wchłonięciu. Są dwa sposoby, aby jego ostateczna ilość nie była zbyt mała. Pierwszym z nich jest pobranie większej ilości tkanki tłuszczowej na przykład z brzucha czy ud.

Osocze bogatopłytkowe

Drugim natomiast jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to również bardzo bezpieczna metoda, ponieważ stosuje się w niej własną krew pacjenta. Po pobraniu próbka jest odwirowywana, a następnie zlewany jest supernatant zawierający aktywne płytki krwi. Substancja ta zawiera znaczną ilość różnego rodzaju czynników wzrostu stymulujących rozwój poszczególnych komórek i tkanek.

Pobudzają one między innymi podziały adipocytów, czyli komórek tłuszczowych w odessanym podczas pobrania, nieuszkodzonym materiale. Dzięki temu nie ma konieczności pobierania większej ilości tkanki tłuszczowej, bądź powtarzania zabiegu. Dzieje się tak, gdyż namnażające się adipocyty uzupełniają powstający po wchłonięciu jej deficyt.

Ryzyko powikłań lipotransferu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji. Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jego efekt jest trwały, a gojenie przebiega praktycznie w sposób niewidoczny i nie zostawia blizn.

Dla kogo zabieg modelowania ust?

Zabieg powiększania ust adresowany jest do ludzi, którzy są niezadowoleni ze swojego wyglądu. Korzystają z niego zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą poprawić swoją atrakcyjność. Usta są jednym z najbardziej przyciągających uwagę miejsc na twarzy. Duże i pełne usta nadają człowiekowi wygląd bardziej godnego zaufania, otwartego i pogodnego.

Jednak w przebiegu procesu starzenia się, na skutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych, napięcia i jędrności skóry, a także zanikowi gruczołów potowych i łojowych, dochodzi do optycznego zmniejszenia się ust. Twarz przybiera wygląd bardziej zaciętej, zawziętej i antypatycznej.

Zakres zabiegu może być różny. Może obejmować pełne powiększenie obu warg lub też jednej wargi. Jednakże metody te mogą być również stosowane do korekcji ich kształtu. Korekcji może podlegać zarówno ich pełny kształt jaki kontur. Ponadto powyższe metody nadają się do stosowania celem podnoszenia kącików ust.

U kogo przeciwwskazane?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej powiększanie ust jest przeciwwskazane u niektórych osób. Przede wszystkim są to grupy pacjentów, u których procedur estetycznych generalnie nie są zalecane. Pierwszą grupę stanowią tutaj kobiety  w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, a także w trakcie miesiączki.

Powiększania ust nie należy wykonywać u osób, u których stwierdzono współistnienie aktywnych procesów zapalnych w obrębie skóry (na przykład trądzik czy też opryszczkę). Ingerencja w obrębie zainfekowanych tkanek może grozić rozprzestrzenieniem się zakażenia, a nawet jego uogólnieniem czego skutki mogą być katastrofalne (na przykład sepsa z wszystkimi jej powikłaniami).

Zabieg ten jest również przeciwwskazany u osób z tendencją do tworzenia się blizn przerostowych (tak zwanych keloidów), ponieważ u nich potencjalne powikłania mogą sprawić, że efekt będzie wysoce niesatysfakcjonujący.

Kolejną grupą przeciwwskazań są aktywne chorobo nowotworowe, autoimmunologiczne i cukrzyca. U tych pacjentów występują często poważne zaburzenia metaboliczne i żadna ingerencja, która nie jest absolutnie konieczna, nie jest zalecana.

Powiększania ust nie powinno się również wykonywać u osób z chorobami alergicznymi, a także nadwrażliwością na kwas hialuronowy, substancje pomocnicze i lidokainę (lek służący do znieczulenia miejscowego). Wykonywanie procedury w tej grupie pacjentów może się wiązać z ryzykiem wystąpienia poważnych reakcji alergicznych ze wstrząsem anafilaktycznym włącznie.

Ile kosztuje powiększanie ust?

Koszt wykonania zabiegu powiększania ust jest zróżnicowany i zależy od zakresu i techniki, a także rodzaju wypełniacza.

Cena powiększania ust zaczyna się od około 1000 zł.

Korekta ust pozwala spełnić marzenie o pełnych, zmysłowych ustach

Marzenia o pięknych, pełnych i zmysłowych ustach towarzyszą wielu współczesnym kobietom. Niestety natura bywa kapryśna, potrafi obdarzyć wąskimi wargami, przez które twarz sprawia wrażenie mniej sympatycznej, zaciętej, ponurej lub smutnej.

Podobny efekt występuje często jako następstwo procesu starzenia, gdyż z wiekiem skóra traci jędrność i odwadnia się, a wargi stają wówczas słabiej nawilżone i mniej wyraziste, pomarszczone, zwężone, ich kąciki nieładnie opadają.

Problem ten może wywołać także wieloletnie palenie papierosów, zbyt częste przebywanie na słońcu lub duża ekspresja mimiczna. Marzeń o wydatnych, kuszących ustach nie warto jednak porzucać – współczesna medycyna potrafi radzić sobie nawet z kaprysami natury.

Ile kosztuje powiększanie ust – zapraszamy do cennika

Pokonać naturę jej własną bronią – korekta ust

Natura, choć nie zawsze łaskawa, dała jednak ludzkości do rąk niezawodną broń. Przy odpowiednim rozwoju nauki i technologii, możemy pokonywać jej kaprysy – jej własną bronią! Obecnie objętość ust można korygować bez operacyjnie, szybkimi i mało inwazyjnymi – a co najważniejsze – całkowicie naturalnymi metodami.

Kwas hialuronowy – najpopularniejsza substancja wykorzystywana przez lekarzy medycyny estetycznej między innymi w celu modelowania kształtu i powiększania objętości ust – to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się on wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody, chroni skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają.

Jest więc największym naturalnym wrogiem – zdawałoby się nieuchronnego – procesu starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają degenerująco na skórę.

Korekcja ust kwasem hialuronowym jest bardzo efektywna – efekt jest widoczny zaraz po zabiegu.

Kwas hialuronowy jest substancją całkowicie bezpieczną i naturalną, gdyż fizjologiczną, a co za tym idzie biozgodną i w pełni biodegradowalną (nieszkodliwą nie tylko dla pacjenta, ale i dla środowiska!). Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne, podobnie jak ryzyko pękania naczynek czy efektu maski.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – Szybko, łatwo i bezboleśnie

Zabiegu powiększania ust nie muszą się obawiać także osoby, których marzenia hamuje lęk przed bólem czy długotrwałym powracaniem do pełnej sprawności i codziennego funkcjonowania. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty i nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Korekta ust – zabieg jest prosty i mało inwazyjny, a także niemal całkowicie bezbolesny – wykonywany tylko pod znieczuleniem miejscowym w formie przyjemnego żelu. Trwa około 20 minut i wymaga powtarzania jedynie dwa do trzech razy w roku.

Modelowanie ust, czyli szybki sposób na młody i świeży wygląd

Modelowanie ust oraz powiększanie jednej lub obu warg to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pełne, jędrne i gładkie usta są ważnym atrybutem kobiecości – nic więc dziwnego, że wiele pań marzy o tym, aby nieco poprawić tę część swojego ciała.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego do korekty ust pozwala na szybkie, mało inwazyjne i w pełni bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, bez konieczności pozostawania w szpitalu czy rekonwalescencji. W ten sposób możemy też niwelować nieestetyczne zmiany związane ze starzeniem się skóry np. zmarszczki pojawiające się wokół ust.

Sprawdź, na czym polega zabieg modelowania ust i zobacz nasz aktualny cennik.

Dlaczego usta szybko się starzeją?

Modelowanie ust to zabieg, z którego chętnie korzystają osoby posiadające wyjątkowo wąskie lub asymetryczne wargi. W takiej sytuacji zwykle decydują się na połączenie modelowania z powiększaniem ust.

Bardzo często jednak modelowanie ust okazuje się idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się ze skutkami starzenia się skóry. Warto pamiętać, że ze względu na niezwykle cienki naskórek oraz brak gruczołów potowych i łojowych nasze usta bardzo szybko się starzeją.

Utrata wody i wysychanie, zmniejszenie jędrności, a nawet widoczne zwężenie warg – to problemy, z którymi boryka się wiele kobiet. Co więcej, wokół ust często powstają pionowe bruzdy (tzw. zmarszczki palacza). Zmiany związane ze starzeniem dodatkowo przyspieszać może niewłaściwa pielęgnacja, częste przebywanie na słońcu, palenie papierosów czy nadmierna ekspresja mimiczna.

Modelowanie ust – jak to działa?

Modelowanie ust jest prostym i w pełni bezpiecznym zabiegiem – zwłaszcza gdy wybierzemy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, stosujący sprawdzone procedury i wysokiej jakości preparaty. W naszym gabinecie proponujemy powiększanie ust oraz korektę ust z pomocą kwasu hialuronowego – zabieg trwa ok. 20 minut, a efekty widoczne są od razu po jego zakończeniu (skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania!).

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w ludzkiej skórze. Dzięki swojej chłonności oraz zdolności do wiązania wody sprawia, że usta stają się jędrne, gładkie i nawilżone – do tego pomaga ochraniać delikatną skórę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

W znieczuleniu miejscowym kwas hialuronowy jest precyzyjnie wstrzykiwany pod skórę; zabieg musimy powtarzać tylko dwa lub trzy razy w roku.

Modelowanie ust pozwoli nadać naszym wargom pożądany kształt, a także uporać się z nieestetycznymi oznakami starzenia. To prosty i bezpieczny zabieg, który w dobrym gabinecie zostanie wykonany nawet w 20 minut – warto spróbować!

Powiększanie ust – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów mających na celu poprawę naszego wyglądu. Pełne, błyszczące i gładkie usta to marzenie wielu kobiet, które może się spełnić dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Wykorzystanie naturalnego i bezpiecznego kwasu hialuronowego pozwala błyskawicznie powiększyć usta, a dodatkowo poprawić ich nawodnienie oraz ukrwienie. W efekcie twarz młodnieje, sprawia wrażenie radosnej i świeżej.

Zobacz, na czym polega zabieg powiększania ust i kiedy warto się na niego zdecydować.

Powiększanie ust – kiedy warto?

Na powiększanie ust decydują się najczęściej osoby obdarzone przez naturę ustami wyjątkowo wąskimi bądź o asymetrycznym kształcie. Mogą one zdecydować się np. na powiększenie jednej lub obu warg, korekcję kształtu ust bądź korektę ich konturu.

Warto wiedzieć, że na kondycję naszych ust wpływa również proces starzenia. Z wiekiem skóra stopniowo traci jędrność, a wargi są gorzej nawilżone – wówczas może dojść do pojawienia się zmarszczek, zwężenia ust i opadania ich kącików.

Czynnikiem ryzyka są też m.in. wady zgryzu, palenie papierosów czy częste opalanie. W tej sytuacji zabieg pomoże m.in. ujędrnić wargi oraz podnieść kąciki ust.

Jak działa kwas hialuronowy?

Powiększanie ust nie wymaga skomplikowanego zabiegu z użyciem skalpela. Szybki i skuteczny efekt osiąga się poprzez precyzyjne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego – polisacharydu występującego naturalnie w naszej skórze.

Ta bezpieczna i niezwykle chłonna substancja odpowiada za wiązanie wody; sprawia, że usta są stale nawilżone i gładkie, a także chroni je przed starzeniem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 20 minut – nie ma konieczności podawania narkozy, a ryzyko powikłań jest niewielkie.

Aby mieć pewność, że powiększanie ust będzie skuteczne i bezpieczne, warto wybrać sprawdzony gabinet prowadzony przez profesjonalistów. W naszym gabinecie wykorzystujemy certyfikowane preparaty wysokiej klasy, a zabiegi przeprowadzamy z najwyższą starannością, zgodnie ze sprawdzonymi procedurami. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z szerokim wachlarzem zabiegów odmładzających.

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to prosty, szybki i bezbolesny zabieg, którego efekty zauważysz natychmiast. Sprawdź ofertę naszego gabinetu i ciesz się powabnymi ustami.

Jak powiększyć usta

Wszystkim zależy na ładnym i naturalnym efekcie. W zależności od oczekiwań pacjentki możemy użyć kwas hialuronowy lub nieco dłużej utrzymujący się materiał karboksymetylocelulozę. Jeżeli zależy nam na niewielkim powiększeniu ale bardzo trwałym warto pomyśleć o przeszczepie tłuszczu.

Jak naturalnie powiększyć usta

Bardzo naturalny efekt możemy uzyskać powiększając usta przy użyciu kaniuli. Unikamy wtedy asymetrii i nierówności. Kwas hialuronowy podawany kaniulą rozkłada się równomiernie. Natomiast najbardziej naturalny efekt zyskujemy zabiegiem przeszczepu tłuszczu.

Tłuszcz jest własnym idealnym wypełniaczem, jest to nasza własna tkanka. Nie ma żadnych problemów z gojeniem po zabiegu, efekty utrzymują się długo. Jedyną wadą jest to, że tłuszcz w czasie przeszczepu jest płynny, nie daje więc dużego uniesienia tkanek. Dlatego właśnie efekt jest najbardziej naturalny.

Powiększanie ust Poznań Grunwald

Najczęstszym sposobem na powiększanie ust jest kwas hialuronowy. Poznajmy najważniejsze techniki, przebieg zabiegu i efekty, jakie zapewnia ten zabieg.

Czym jest zabieg powiększania ust?

Zabieg polega na umieszczeniu podskórnie implantu. Wskazaniami do zabiegu jest powiększenie jednej wargi lub obu warg, korekcja kształtu ust (niwelowanie asymetryczności), podniesienie kącików ust, korekcja konturu ust czy ich ujędrnienie. Powiększanie objętości ust odbywa się z udziałem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, który jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach medycyny. Cząsteczki kwasu doskonale wiążą cząsteczki wody, dlatego uzupełnienie jego poziomu w organizmie powoduje nawilżenie ujędrnienie i sprężystość.

Jak podaje się kwas hialuronowy – najważniejsze techniki

W gabinetach medycyny estetycznej lekarz medycyny estetycznej może wykorzystać różne techniki do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Dwie główne techniki to podawanie liniowe i mikro-droplet. Druga metoda polega na podawaniu gęsto malutkich depozytów preparatu w obrębie ust.

Podczas powiększania ust kwasem hialuronowym wprowadza się go za pomocą kaniuli lub klasycznej igły. Dwie techniki można łączyć podczas terapii, by osiągnąć zadowalający efekt. Ile preparatu należy podać? Zasadniczo podaje się 1 ml preparatu podczas jednego zabiegu, a po jego podaniu wykonuje się delikatny makijaż ust.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust jest jednym z popularniejszych zabiegów, ponieważ cechuje go nieinwazyjność i pełne bezpieczeństwo. Lekarz medycyny estetycznej przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza wywiad, by dopuścić pacjenta do zabiegu w razie braku przeciwwskazań. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego.

Następnie lekarz wstrzykuje substancję w obrębie czerwieni wargowej. Zabieg trwa do 20 minut i przynosi natychmiastowe efekty. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji – po terapii pacjent może borykać się z obrzękiem warg, drobnymi krwiaczkami, jednak te objawy ustąpią w ciągu paru dni. Nawilżone i powiększone usta utrzymują się u pacjenta do ośmiu miesięcy. Po tym okresie, należy powtórzyć zabieg.

Gdzie najlepiej zrobić usta w Poznaniu?

Stosujemy szwajcarski kwas hialuronowy. Sprawdzony w wielu badaniach klinicznych, nie daje obrzęków. Efekty powiększania ust są bardzo naturalne.

Jaka jest najlepsza metoda powiększania ust?

Kwas hialuronowy to nadal najpopularniejsza metoda, jeśli chodzi o powiększanie ust.  Najkorzystniej jest, gdy kwas hialuronowy podaje się raz w roku, nie ma jednak szczególnych przeciwwskazań co do przyjmowania go częściej, na przykład co 6 miesięcy.

Ile kosztuje powiększanie ust cena?

Powiększanie ust z użyciem jednej strzykawki kosztuje 1000zł wysokiej jakości szwajcarskim kwasem hialuronowym Aliaxin.

Kwas hialuronowy jako najlepszy sposób na modelowanie ust

Kwas hialuronowy to jedna ze skuteczniejszych metod modelowania ust. Najczęściej zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym koncentruje się na mało wykształconej wardze górnej lub dolnej, czasem może obejmować korektę konturu warg.

Zabieg modelowania ust  kwasem hialuronowym zapewnia takie efekty jak: nawilżenie ust, nadanie im kolorytu, jędrności i zwiększenia objętości. Dodatkową korzyścią z zabiegu modelowania ust  jest pozbycie się zmarszczek wokół ust.

Powiększanie ust zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu powinniśmy unikać dotykania ust i nadmiernej ekspresji. Unikajmy ekspozycji na światło słoneczne przez okres 3 dni. Stosując się do powiększanie ust zalecenia po zabiegu zapewniamy sobie prawidłowy przebieg rekonwalescencji i piękny wygląd.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża lub karmienie piersią
 • infekcje i problemy skórne
 • choroby układu immunologicznego
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Nie od dzisiaj wiadomo, że pełne i kształtne usta są symbolem seksapilu i kobiecości. W związku z tym, coraz więcej kobiet poddaje się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym. Dzięki tej metodzie, już podczas jednego zabiegu można uzyskać efekt dużych i wydatnych ust.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem prostym i bezpiecznym. Przed zabiegiem każdy pacjent przechodzi konsultację dermatologiczną. Jeżeli dana osoba jest w pełni zdrowa (brak aktywnej opryszczki, stanów zapalnych w okolicy ust), to zazwyczaj zostaje zakwalifikowana do zabiegu.

Przed przystąpieniem do wstrzykiwania kwasu hialuronowego, pacjent zostaje miejscowo znieczulony przy użyciu specjalnego kremu. Jeżeli bardzo obawia się bólu, to można dodatkowo zastosować typowe znieczulenie dentystyczne. Cały zabieg trwa nie więcej jak 30 minut. Kwas hialuronowy wstrzykuje się bezpośrednio w usta w kilku miejscach.

Czy bezpośrednio po zabiegu można powrócić w pełni do życia prywatnego i zawodowego?

Wiele kobiet rozważając decyzję o poddaniu się temu zabiegowi, zastanawia się nad jego konsekwencjami. Zazwyczaj wątpliwości dotyczą tego, czy bezpośrednio po zabiegu można powrócić do pracy, czy trzeba będzie zdecydować się na urlop. Powiększanie ust jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga żadnej rekonwalescencji.

Jedynym skutkiem ubocznym może być zaczerwienienie wokół ust, które w ogóle nie przeszkadza w życiu codziennym. W niektórych przypadkach może dojść do wystąpienia siniaków i krwiaków w miejscach wkłucia. Jest to spowodowane tym, że czasem podczas zabiegu można trafić igłą w naczynko. Wszelki siniaki i krwiaki schodzą w ciągu maksymalnie dwóch tygodni. Można je z łatwością zatuszować przy pomocy mocniejszego podkładu.

Pacjentki po zabiegu czują się bardzo dobrze. Większość w nich w ciągu pierwszych kilku dób odczuwa zmniejszoną wrażliwość wokół ust. Opisują to uczucie jako odrętwienie lub znieczulenie, które nie przeszkadza w takich czynnościach jak przyjmowanie pokarmów, picie napojów i mówienie. Efekt zabiegu widoczny jest zaraz po jego wykonaniu. W pierwszych dwóch dobach docelowy wygląd ust może być trochę zaburzony przez opuchliznę. Dla zachowania efektu zabieg należy powtarzać co pół roku.

Powiększanie ust własnym tłuszczem to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny a efekt jest trwały.

Dla osób, które nie zostały obdarzone pięknymi ustami lub u których usta zmniejszyły się po ciąży i karmieniu albo na skutek intensywnego odchudzania, medycyna estetyczna oprócz kwasu hialuronowego oferuje zabieg powiększania ust własnym tłuszczem.

Efekty

Po zabiegu efekt powiększania ust utrzymuje się przez wiele lat i jest bardzo naturalny. Praktycznie nie można stwierdzić, że pacjentka przeszła zabieg. Oczywiście nie pamiętając stanu przed i po zabiegu

Powiększanie ust własnym tłuszczem – korzyści z zabiegu

 1. Długotrwały efekt
 2. Naturalny wygląd
 3. Brak ryzyka powikłań
 4. Opłacalność finansowa (jeden zabieg raz na 4-5 lat bez konieczności powtarzania co rok)
 5. Możliwość dostrzyknięcia (u niektórych pacjentek 30% tłuszczu się wchłania po pierwszym zabiegu)

Powiększanie ust własnym tłuszczem – Dodatkowe korzyści

Tłuszcz do przeszczepu pobiera się z brzucha, pacjentka odnosi dodatkową korzyść w postaci redukcji tłuszczu w tej okolicy, mamy więc modelowanie sylwetki w tej samej cenie.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka jest przygotowywana jak do zabiegu liposukcji, konieczne są badania (grupa krwi, morfologia, czasy krzepnięcia i krwawienia, ekg, opinia).

W celu powiększenia ust potrzebna jest niewielka ilość tanki tłuszczowej (zwykle 20-30 ml), którą pobiera się zwykle z fałdu na brzuchu. Zabieg trwa od 40 minut do godziny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Przygotowanie tkanki tłuszczowej do podania wymaga odpowiednich procedur, wtedy przeszczepiony tłuszcz jest wzbogacony o komórki macierzyste (mesenchymal stem cells, MSC), które są zdolne do nieograniczonych podziałów i mogą się różnicować w różne wyspecjalizowane komórki, dzięki temu przynoszą efekt w postaci odmłodzenia miejsca podania.

Ich unikalną cechą jest zdolność do wydzielania szeregu czynników wzrostu, dzięki którym skóra ulega wyraźnemu odmłodzeniu. Tak przygotowany preparat umieszcza się w strzykawce zakończonej standardową kaniulą lub cienka igłą, a następnie wstrzykuje się w miejsce docelowe.

Podanie tłuszczu w usta przypomina zabieg z kwasem hialuronowym, jednakże efekt jest znacznie lepszy przy braku ryzyka reakcji alergicznych jak to mam miejscu przy innych wypełniaczach. Ponieważ pierwszym etapem jest pobranie tłuszczu to warto rozważyć przeszczep tłuszczu nie tylko w usta ale też w inne części twarzy jako zabieg odmładzający czy wygładzający zmarszczki. Jest to bardziej efektywne kosztowo i lepsze wykorzystanie pobranego materiału.

Powiększanie ust

Powiększanie ust 1ml

900zł

EGO Lips - szwajcarski kwas hialuronowy Aliaxin

1000zł

Powiększanie ust Erelle (karboksymetyloceluloza)* 1ml

1100zł

Łuk kupidyna - modelowanie ust

1000zł

Powiększanie ust tłuszczem

2900zł

* u osób z szybkim wchłanianiem kwasu hialuronowego

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (27 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte