Obwisłe pośladki

obwisłe pośladki

Obwisłe pośladki

Obwisłe pośladki i utrata ich jędrności spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Nie są one jednak skazane na obwisłe pośladki do końca życia. Problem można łatwo rozwiązać wizytą w gabinecie medycyny estetycznej i skorzystaniem z lasera frakcyjnego czy zabiegów usuwania cellulitu lub rozstępów, które pozwolą w krótkim czasie odpowiednio wymodelować pośladki, nadając im kształt zgodny z obowiązującymi kanonami piękna.

Z obwisłymi pośladkami często powiązany jest cellulit, którego można się pozbyć dzięki radiofrekwencji mikroigłowej i zabiegowi dermapen.

Bardzo skutecznym zabiegiem są iniekcje kwasu polimlekowego Sculptra – jest to zabieg nieinwazyjny, polega na wykonywaniu drobnych iniekcji podskórnych. Kwas L-polimlekowy jest najsilniejszym stymulatorem wytwarzania kolegenu, a w efekcie poprawy napięcia i jędrności skóry.

Kwas polimlekowy usuwa także cellulit. Terapia wymaga serii 3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Poznajmy czynniki wpływające na obwisłe pośladki i sposoby na ich redukcję

Najczęściej na obwisłe pośladki mają wpływ niezdrowy tryb życia oraz brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia i dieta bogata w tłuszcze, cukry i sole także przyczyniają się do powstawania obwisłych pośladków. Do negatywnych czynników ryzyka należy zaliczyć również wahania wagi, które prowadzą do utraty jędrności skóry.

Problem z obwisłymi pośladkami mają także kobiety 35+, ponieważ wraz z wiekiem spada ilość kolagenu i elastyny w organizmie, co objawia się pośladkami, które tracą dawną jędrność. 

Wygląd pośladków oraz pupy możemy skutecznie poprawić dzięki zabiegom z udziałem ultradźwięków i fal akustycznych, laserowi frakcyjnemu i karboksyterapii, które prowadzą m.in. do usuwania rozstępów i poprawy jędrności skóry.

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na aplikacji medycznego CO2 drogą iniekcji z wykorzystaniem mezoterapii igłowej dwutlenkiem węgla. Często karboksyterapię stosuje się jako alternatywę do lasera frakcyjnego, a w niektórych przypadkach jest stosowana razem z nim.

Dzięki podawaniu dwutlenku węgla w miejsca cellulitu czy rozstępów na pośladkach wywołuje się efekt silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia. Zabieg prowadzi do ujędrnienia i zwiększenia elastyczności skóry oraz napięcia tkanek, a w konsekwencji do skutecznego usuwania cellulitu, poprawy napięcia skóry na pośladkach i usuwania rozstępów.

Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Z problemem obwisłych pośladków często wiąże się problem cellulitu. Jest to tzw. pomarańczowa skóra, która znajduje się w obrębie ud i pośladków. Najczęściej cellulit pojawia się podczas ciąży, w okresie dojrzewania, w czasie karmienia piersią, podczas menopauzy – gdy w organizmie wzrasta ilość estrogenów.

Nadmiar estrogenów wpływa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co prowadzi do obrzęków, utrudniających mikrokrążenie w warstwie podskórnej.

Pierwsze symptomy cellulitu można zwalczać za pomocą domowych sposobów, jednak w bardziej zaawansowanym stadium niezbędne są zabiegi medycyny estetycznej.

Najpopularniejsze zabiegi na obwisłe pośladki

Do najpopularniejszych zabiegów usuwania cellulitu zaliczają się: fale uderzeniowe/akustyczne, laser frakcyjny, Venus Legacy, karboksyterapia, mezoterapia igłowa, liposukcja, dermapen czy radiofrekwencja mikroigłowa, także masaż limfatyczny.

5/5 - (9 votes)