Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Radiofrekwencja mikroigłowa


Radiofrekwencja mikroigowa (RF) – termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), usuwania rozstępów oraz wiotkiej skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

radiofrekwencja mikroigłowa
Data aktualizacji: 2022-12-05 15:34:33

Radiofrekwencja mikroigłowa Poznań jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja mikroigłowa to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno. Przykładem takiego urządzenia jest DeAgeEx

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm.

W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.

Alternatywą dla zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest peeling laserowy – dodatkowo rozjaśnia cerę lub laser Genesis.

Zobacz laser erbowo-yagowy, który jest bezbolesny i daje efekty takie same + redukcję przebarwień.

Komu dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa ?

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej – termoliftingu – obejmują:

Tylko wiotkość skóry powiek, czyli opadające powieki najskuteczniej leczy zabieg to: plastyka powiek

Zabieg można łączyć z peelingiem – Prx T33

Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest?

To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek.

W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny, odczuwa się ciepło.

Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.

Pacjentka przed  i 30 dni po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej na twarz

Radiofrekwencja-mikroiglowa-Poznan

Radiofrekwencja mikroigłowa Poznań – Na czym polega zabieg?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy.

Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.

Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu na powierzchnię skóry podaje się serum rewitalizujące, przyspieszające odbudowę tkanek.

Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń.

Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone, blizny są mniej widoczne a rozstępy zanikają.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Zalety opisywanej metody to mała inwazyjność, duża skuteczność, małe ryzyko powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok.

Daje to opisywanej metodzie przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w porze letniej.

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Radiofrekwencję mikroigłową stosuje się w liftingu skóry twarzy, szyi, brzucha. Jest także bardzo skuteczną metodą usuwania rozstępów. Pozwala likwidować każdy rodzaj rozstępów, pod warunkiem, że znajduje się w nich kolagen. Na szczęście rozstępy zupełnie pozbawione kolagenu należą do rzadkości i 99% prób usuwania rozstępów tą metodą kończy się sukcesem.

Termilifting – radiofrekwencja mikroigłowa Poznań  stosowana jest także do usuwania zmarszczek i blizn. Dzięki tej metodzie znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, szyi, dekoltu. Opisywana metoda – termolifting – wykazuje dużą skuteczność w likwidowaniu blizn potrądzikowych. Świetnie sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości. Zabieg ten nie zastąpi zabiegu plastyka powiek.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej obejmują ciążę, zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych) oraz aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób posiadających metalowe implanty oraz z wszczepionym rozrusznikiem serca.

W dzisiejszym świecie wygląd odgrywa istotną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale również w aspekcie zawodowym. Przez długi czas chcemy dobrze wyglądać, czuć się młodo i atrakcyjnie. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi medycyna estetyczna, prezentując coraz to nowe sposoby walki z upływającym czasem. Jedną z innowacyjnych technik, która stanowi konkurencyjna alternatywę dla innych metod, jest radiofrenwencja mikroigłowa.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa ?

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa) jest nowoczesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej, która cieszy się coraz większą popularnością.  Idea wspomnianej techniki oparta jest na zjawisku ogrzewania tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych, emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości.

Jest przeprowadzana przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w zestaw mikroigieł do nakłuwania skóry i elektrody emitujące energię elektromagetyczną.

Warto w tym miejscu nadmienić, że w odróżnieniu od klasycznych laserów, opisywana technologia umożliwia dotarcie do znacznie większej głębokości, która wynosi nawet 3,5 mm, co istotnie wpływa na jej skuteczność. Ponadto, zaletą RF mikroigłowej jest bez wątpienia możliwość dokładnego regulowania poziomu nakłuwania, a także czasu oraz natężenia ogrzewania, w zależności od okolicy ciała poddawanej zabiegowi i wskazań terapeutycznych.

Metody oparte na nakłuwaniu tkanek, a następnie ich ogrzewaniu przy pomocy prądu o częstotliwości radiowej są znane i wykorzystywane już od wielu lat, jednak pomysł połączenia obu tych technik zrodził się w głowie pewnego koreańskiego dermatologa niespełna kilka lat temu, co zaowocowało skonstruowaniem urządzenia, umożliwiającego przeprowadzanie tego typu zabiegów z wysoką efektywnością.

W Polsce radiofrenwencja mikroigłowa jest z powodzeniem stosowana od 2014 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Najbardziej spektakularne rezultaty widoczne są u osób między 30. a 55. rokiem życia, co związane jest z lepszą odpowiedzią skóry na bodźce stymulujące u pacjentów w tej grupie wiekowej. U osób starszych, można osiągnąć równie dobre efekty, zwłaszcza, gdy stosuje się zabiegi o zwiększonej intensywności.

Jakie efekty daje radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu efektu termicznego w obrębie tkanek. Emitowane fale radiowe wnikając głęboko, rozchodzą się równomiernie i podgrzewają tkanki na poziomie skóry właściwej, powodując częściowe uszkodzenie jej struktury.

W efekcie znajdujące się tam włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co zapoczątkowuje proces ich regeneracji. Dochodzi również do stymulacji fibroblastów, co zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny.

W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie, poprawie ulega też jej kondycja oraz koloryt. Wygładzeniu ulegają zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, dekoltu oraz szyi. Policzki i podbródek są bardziej napięte i lekko się unoszą, poprawiają się również kontury twarzy.

Efekty stosowania opisywanej metody są więc bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz rewelacyjne. Warto podkreślić, że zabiegi z użyciem fal radiowych stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z cellulitem i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.

Docierają one bowiem do adipocytów, które pod wpływem generowanej temperatury ulegają rozbiciu i rozpuszczeniu. Pobudzeniu ulega również układ limfatyczny i krwionośny, co prowadzi do przyśpieszenia metabolizmu w tkankach i powoduje ich lepsze odżywienie.

Na czym polega zabieg?

Radiofrekwencję mikroigłową przeprowadza się przy użyciu specjalnej głowicy, zawierającej od 49 mikroigieł i zdolnej do emitowania energii elektromagnetycznej. Skórę okolicy poddawanej zabiegowi nakłuwa się do odpowiedniej, wcześniej ustalonej głębokości. W momencie wkłucia impuls elektryczny przez igły dostarczany jest do głębokich warstw skóry, powodując ich silne rozgrzewanie.

Zarówno nakłucie, jak i podgrzanie prowadzi do częściowego uszkodzenia skóry, aktywując tym samym procesy regeneracyjne. W konsekwencji powstaje nowa, młoda tkanka, o prawidłowej strukturze.

Po przeprowadzonej procedurze na skórę nanosi się serum rewitalizujące, które zawiera witaminy oraz składniki odżywcze i pomaga szybciej odbudować uszkodzone w trakcie zabiegu tkanki.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku:

Czy warto robić radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest bardzo skuteczna w walce z różnymi problemami skóry. Bardzo często stosuje się ją w kuracjach odmładzających. Wyjątkowo dobre efekty daje również w leczeniu blizn potrądzikowych oraz poprawę napięcia skóry.
Spektakularne rezultaty zaobserwowano w terapii łysienia oraz innych schorzeń skóry głowy

Bardzo skuteczną wersją radiofrekwencji bez nakłuwania jest Venus Legacy

Radiofrekwencja mikroigłowa  – szybko, łatwo i skutecznie usuwa rozstępy, redukuje luźną skórę i cellulit, leczy nadpotliwość

Piękna, młodo i zdrowo wyglądająca cera to jedno z największych marzeń współczesnych kobiet. Medycyna estetyczna oferuje wiele rozmaitych możliwości uzyskania pożądanego efektu, jednak najbardziej wymagającym pacjentkom często nie wystarczają standardowe, szerzej znane i powszechnie praktykowane zabiegi.

Obawiają się one długotrwałego oczekiwania na rezultaty, inwazyjności zabiegów, konieczności wielokrotnego ich powtarzania, a przede wszystkim okresu rekonwalescencji. Także dla takich osób znalazło się już odpowiednie rozwiązanie!

Deageex to nowoczesny aparat mikroigłowy do intensywnej odnowy skóry. Cel, jaki przyświecał twórcom tego innowacyjnego urządzenia, to uzyskanie zadowalającego i naturalnego efektu odnowy skóry w jak najkrótszym czasie, przy maksymalnym ograniczeniu skutków niepożądanych i ilości zabiegów.

Za pomocą RF można zarówno ujędrnić lub pogrubić skórę, jak i zniwelować jej uszkodzenia i defekty, także usunąć blizny czy rozstępy. Zabiegi takie są bardzo mało inwazyjne, a przy tym całkowicie bezpieczne.

Radiofrekwencja mikroigłowa  – Ważne cechy:

Posiadamy urządzenie DeAgeEx

Radiofrekwencja mikroigłowa Poznań – Jak to działa?

Urządzenie RF ( RF = Radio Frequency) to połączenie techniki mikroigłowej (takiej jak w dermapenie) z wykorzystaniem prądu o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu głębokie tkanki skóry są punktowo podgrzewane, co silnie pobudza wytwarzanie nowego kolagenu bez uszkadzania naskórka. Głównym efektem jest pogrubienie i ujędrnienie skóry w dokładnie wyznaczonych miejscach.

W przypadku mocniejszych zabiegów natomiast można uzyskać skurczenie skóry i poprawę jej napięcia (w terapii skóry wiotkiej).

Efekt rewitalizujący osiąga się w wyniku ogrzewania przez silne impulsy energii tkanki wokół igieł. Wprowadzone w głąb skóry (na głębokość do 3,5 mm) końcówki igieł-elektrod emitują moc na odcinku jedynie 30 mikrometrów.

Elektrody na pozostałej długości są dokładnie izolowane, dzięki czemu ciepło nie wydziela się poza pożądanym obszarem. Takie rozwiązanie skutecznie chroni naskórek przed uszkodzeniem.

Punkty, wyznaczające przestrzenną siatkę przeznaczoną do odnowy, oraz głębokość wprowadzenia igieł są wyznaczane indywidualnie, w zależności od potrzeb oraz kondycji skóry pacjenta. Zabieg odbywa się na różnych głębokościach skóry, aby efekt był jeszcze dokładniejszy.

Wprowadzenie tak cienkich igieł pod skórę nie wiąże się również z bólem czy dyskomfortem, ani też z pozostawieniem po zabiegu widocznych śladów. Dzięki temu moc może być większa, terapia bardziej intensywna, a rezultat spektakularny.

Do czego to służy?

Głównym celem zabiegów z użyciem RF jest intensywna odnowa skóry i korekta jej defektów oraz uszkodzeń. Zastosowania takiej formy terapii mogą być bardzo szerokie, poleca się ją w przypadku różnorodnych problemów skórnych. Wśród nich można wymienić:

Przebieg terapii

Zabiegi można wykonywać bez znieczulenia, gdyż igły urządzania są tak cienkie, że ich wprowadzenie pod skórę jest praktycznie bezbolesne. Dla większego komfortu pacjentów zwykle używa się jednak żelu znieczulającego. Mocne żele działają w ciągu zaledwie 15 minut.

Skrupulatnie wyznaczony i zdezynfekowany obszar skóry nakłuwa się matrycą mikroigiełek. Urządzenie posiada wygodną końcówkę, która płynnie wsuwa igły pod skórę. Następnie  RF emituje energię według uprzednio ustawionych, dobranych indywidualnie parametrów.

Pojedyncze przyłożenie nie trwa dłużej niż sekundę. W ten sposób zabieg wykonywany jest stopniowo i systematycznie na całym wyznaczonym obszarze.

Kolejny krok to zmiana głębokości wkłuć. Następnie wykonuje się kolejne przejście, zwykle wykonywane są 2, 3 lub 4 przejścia, w zależności od potrzeb, na tym samym obszarze skóry, lecz na różnych jej głębokościach.

Zbliżone efekty przynosi laser erbowo-yagowy

Robiąc 3 przejścia wykonujemy 3 różne procedury w tym samym czasie:

Można powiedzieć, że podczas jednego zabiegu uzyskujemy niejako efekt 3 różnych zabiegów.

Cały zabieg (3 przejścia) trwa zwykle między 15 a 30 minut, jest porównywalny do  zabiegu z użyciem najpopularniejszego dotąd lasera frakcyjnego.

Zwykle cały cykl terapii opiera się 2 lub 3 zabiegach w odstępie 3 – 4 tygodni. W niektórych wskazaniach wystarcza jeden zabieg.

Jeżeli kolejny zabieg jest konieczny, wykonuje się go w odstępie od 3 do 5 tygodni od pierwszego.

Jedynie do usuwania rozstępów potrzeba serii 4 – 6 zabiegów (sporadycznie nawet więcej). W tym wypadku pełny efekt uzyskuje się po 8-10 miesiącach, jest on jednak trwały i po zakończeniu cyklu nie ma potrzeby okresowego powtarzania terapii.

Ilość zabiegów i odstępy między nimi są ustalane indywidualnie. RF doskonale spełnia wymagania pacjentów oczekujących spektakularnego efektu przy małej inwazyjności i jak najmniejszym nakładzie poświęconego na terapię czasu.

Po zabiegu lekarz smaruje skórę kremem ochronnym, dzięki czemu zostaje ona dobrze zabezpieczona przed ryzykiem infekcji i szybciej ulega wygojeniu.

Warto też skorzystać z dodatkowej możliwości naświetlania lampą LED przez kilkanaście minut bezpośrednio po zakończeniu zabiegu RF. Pomoże to przyspieszyć gojenie mikro ranek po igłach, ukoi zmęczoną zabiegiem skórę oraz utrwali efekt.

Jedynym śladem, jaki zdarza się po zabiegach RF, może być delikatny rumień. Utrzymuje się on jednak nie dłużej niż przez 2 dni i łatwo jest go zakryć maskującymi kosmetykami.

Endolifting – czyli poprawę napięcia skóry możemy jeszcze skuteczniej osiągnąć zabiegiem Attiva

Aby zobaczyć pełen opis kliknij w ikonkę:

Przeciwwskazania

Z zabiegów, jakich wykonanie umożliwia to innowacyjne urządzenie, może skorzystać prawie każdy. W przeciwieństwie do innych terapii o podobnym efekcie, w przypadku RF występuje zaskakująco niewiele przeciwwskazań, wykluczających pacjenta.

Jedyne czynniki dyskwalifikujące to nieuregulowane nadciśnienie oraz aktywna opryszczka.

Postępowanie po zabiegu 

Po zabiegu skórę zabezpieczamy kremem ochronnym. Może wystąpić rumień, który utrzyma się przez 1-2 dni po zabiegu. Jest on jednak znacznie słabszy niż np. po zabiegu laserem frakcyjnym i możemy go łatwo ukryć stosując kosmetyki maskujące.

Kilka dni po zabiegu należy stosować krem gojący np. Zinalfat na noc. Rano zaleca się krem z filtrem uv 50.

W najtrudniejszych przypadkach słabnący rumień może utrzymywać się do 2 dni, ale można go skutecznie przykryć podkładem. W celu przyspieszenia gojenia i zniknięcia rumienia zalecamy kilkunastominutowe naświetlanie lampą LED bezpośrednio po zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa Poznań

Radiofrekwencja mikroigłowa

Twarz

1 200 zł

Cienie pod oczami

600 zł

Same policzki

800 zł

Szyja

900 zł

Dekolt

900 zł

Piersi + rozstępy

1 000 zł

Twarz + podbródek

1 400 zł

Twarz + szyja

1 900 zł

Twarz + szyja + dekolt

2 100 zł

Brzuch - rozstępy

1 200 zł

Blizny

w zależności od wielkości

Wiotkość skóry na udach

1 200 zł

Wiotkość skóry ramiona

1 000 zł

Wiotkość skóry nad kolanami

700 zł

Nadpotliwość pach jeden zabieg z 3

1500zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530