Jak zlikwidować podwójny podbródek w sposób trwały

Jak zlikwidować podwójny podbródek

Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to przypadłość o złożonej etiologii. Jedną ze skuteczniejszych metod usuwania tego problemu medycznego jest liposukcja strzykawkowa.

Podwójny podbródek – na czym polega problem?

Jest to nadmiar tłuszczu w górnej części twarzy, czyli charakterystyczny fałd zlokalizowany pod brodą. Podwójny podbródek jest powszechnym problemem u pacjentów klinik medycyny estetycznej. Jest on domeną nie tylko pacjentów z otyłością czy nadwagą, ale występuje też u szczupłych osób. Jest to defekt estetyczny, który na szczęście można usunąć różnymi metodami.

Jakie są przyczyny podwójnego podbródka?

Piśmiennictwo z zakresu medycyny i medycyny estetycznej podaje wiele przyczyn tego schorzenia. Możemy wyróżnić wadliwą postawę cechującą się trzymaniem głowy wciśniętej w ramiona, co przyczynia się do utraty sprężystości mięśni szyi i podbródka oraz rozrost komórek tłuszczowych w jego obrębie.

Inne podwójny podbródek przyczyny to złe nawyki pacjenta jak: nieprawidłowa pozycja, zbyt duża masa ciała, nieprawidłowa dieta obfitująca w cukier, alkohol, sól czy zbyt częsta ekspozycja skóry na promieniowanie UV (opalanie i solarium). Piśmiennictwo wymienia też przyczyny medyczne takie jak: nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie, choroby tarczycy czy obciążenia genetyczne.

Prawdopodobieństwo pojawienia się podwójnego podbródka rośnie wraz z wiekiem, ponieważ już od 25 roku życia w organizmie następuje spadek kolagenu, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.

Jak zlikwidować drugą brodę?

Domowe sposoby usuwania podbródka

Istnieją domowe sposoby walki z tym problemem, które mogą okazać się skuteczne w początkowym stadium schorzenia. Wówczas pacjenci powinni zmienić dietę na zdrową i zbilansowaną. Skuteczne okazują się być ćwiczenia na podbródek, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety te metody nie zawsze działają – wówczas należy sięgnąć po sprawdzone zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej.

Liposukcja strzykawkowa jako najskuteczniejsza metoda usuwania podwójnego podbródka

Gabinety medycyny estetycznej oferują całą paletę zabiegów na podwójny podbródek. Są to m.in. laseroterapia, Nici Aptos, Venus Legacy. Każda z tych metod ma swoje zalety i jej wybór powinien należeć do lekarza medycyny estetycznej. Jak donoszą pisma naukowe oraz opinie renomowanych lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, pożądane rezultaty w usuwaniu podwójnego podbródka wykazuje liposukcja.

Jest to w pełni bezpieczna i szeroko stosowana procedura medyczna, której podstawą jest użycie specjalnej kaniuli połączonej ze strzykawką z podciśnieniem. Liposukcja Poznań, jest innowacyjną metodą odsysania tłuszczu, której pionierami byli lekarze z Rzymu – bracia Fischer.

Dopiero w 1987 roku na Uniwersytecie w Tulane w USA wprowadzono liposukcję jako obowiązkowy przedmiot w szkoleniu dermatologów. Na przestrzeni lat ta metoda ewoluowała i stała się jednym ze skuteczniejszych sposobów odsysania tłuszczu.

Zabieg liposukcji strzykawkowej, czyli odsysania tłuszczu Poznań rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który przeprowadza wywiad lekarski. Po odrzuceniu przeciwwskazań, kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Zabieg usuwania podwójnego podbródka wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co jest bardziej komfortowe i mniej inwazyjne niż znieczulenie ogólne.

W pierwszym etapie usuwania podwójnego podbródka lekarz dokonuje wstrzyknięcia roztworu, który prowadzi do obkurczania naczyń krwionośnych i znieczulenia pacjenta, zapewniając mu pełen komfort. Drugi etap liposukcji Poznań polega na wprowadzeniu kaniuli w obszar, który ma zostać poddany odtłuszczaniu.

W liposukcji strzykawkowej kaniula jest połączona ze strzykawką, co prowadzi do powstania podciśnienia, za pomocą którego pobierana jest tkanka tłuszczowa. Procedura odsysania tłuszczu Poznań trwa od 2 do 4 godzin.

Jakie są efekty liposukcji strzykawkowej?

Usuwanie podwójnego podbródka przynosi wymierne korzyści dla zdrowia pacjenta. Liposukcja strzykawkowa zapewnia pierwsze efekty od razu po zabiegu, gdy zejdzie obrzęk. Na efekty liposukcji strzykawkowej należy poczekać nieco dłużej – pacjent może liczyć na modelowanie i wyszczuplenie sylwetki oraz redukcję depozytów tłuszczowych.

Liposukcja poprawia proporcje ciała i jest dedykowana osobom, które mają problem ze zrzuceniem niewielkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak metoda leczenia nadwagi czy otyłości.

Zapraszamy wszystkich lekarzy na szkolenie z liposukcji strzykawkowej.

Piśmiennictwo:

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017., s.75-77

M. Alam, H. B. Gladstone, R. C. Tung, Dermatologia kosmetyczna red. wyd. pol. A. Ignaciuk, wyd. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2011.

Jak zlikwidować podwójny podbródek? – Warto rozważyć liposukcję strzykawkową

5/5 - (7 votes)