Liposukcja strzykawkowa  

liposukcja strzykawkowa

Liposukcja strzykawkowa brzucha i nie tylko

Liposukcja strzykawkowa jest innowacyjną, bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty metodą odsysania tłuszczu.

Najczęściej stosowana jest do usuwania podwójnego podbródka.

Na czym polega liposukcja strzykawkowa i dlaczego tak często jest wybierana przez pacjentów klinik medycyny estetycznej? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Co to jest liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja jest metodą odsysania tłuszczu, która prowadzi do pozbycia się jego nadmiaru w sytuacji, gdy dieta i aktywność fizyczna nie pomagają. Głównym założeniem zabiegu jest odsysanie komórek tłuszczowych poprzez wykonywanie małych nacięć na ciele pacjenta, w których umieszcza się kaniulę odsysającą.

Liposukcja strzykawkowa brzucha wykonywana w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej Poznań polega na odessaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli i strzykawki z podciśnieniem.

Odsysanie tłuszczu małoinwazyjne

Odsysanie tłuszczu tą metodą dedykowane jest pacjentom, którzy chcą pozbyć się niewielkiej ilości tłuszczu lub usunąć tłuszcz z trudnodostępnych miejsc. Liposukcja strzykawkowa będzie idealną metodą modelowania twarzy lub podbródka.

Korzyścią tej metody odsysania tłuszczu Poznań jest mniejsza traumatyzacja obszaru zabiegowego niż w przypadku liposukcji tradycyjnej, co zapewnia też krótszą rekonwalescencję i szybszy powrót pacjenta do codziennych aktywności. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu mniejszej kaniuli oraz braku konieczności znieczulenia ogólnego i sedacji.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg liposukcji strzykawkowej?

Pacjentami klinik medycyny estetycznej wbrew obiegowej opinii nie są tylko gwiazdy telewizji czy celebryci, ale i zwykli ludzie (kobiety i mężczyźni), którzy chcą poprawić swoją sylwetkę i borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Przychodzą oni na konsultację w momencie, gdy dieta czy ćwiczenia fizyczne zawodzą i nie mogą samodzielnie poprawić swojej sylwetki.

Liposukcja strzykawkowa brzucha, czyli odsysanie tłuszczu Poznań nie jest metodą leczenia otyłości czy nadwagi, a sposobem na rzeźbienie lub modelowanie sylwetki i odsysanie niewielkich depozytów tłuszczowych. Liposukcja strzykawkowa pomaga usunąć cellulit czy boczki z talii lub zredukować tłuszcz z brzucha, ramion, bioder czy pośladków.

Liposukcja strzykawkowa pomaga w usuwaniu nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego, podbródka, ud czy kolan. Bardzo często stosuje się liposukcję strzykawkową podbródka. Zastosowanie metody jest więc bardzo szerokie, a rezultaty zabiegu przynoszą zadowolenie pacjentów.

Liposukcja strzykawkowa – Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg w klinice medycyny estetycznej Poznań jest poprzedzony konsultacją, wykonaniem określonych badań i odrzuceniem przeciwwskazań pacjenta. Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu liposukcji strzykawkowej podbródka lub innej partii ciała, lekarz rozpoczyna procedurę, rysując na ciele pacjenta miejsca, z którego będzie odsysany tłuszcz. Nazywamy to mapingiem. Następnie lekarz medycyny estetycznej dezynfekuje obszar zabiegowy i podaje znieczulenie miejscowe, które zapewnia bezbolesny i komfortowy zabieg.

Kolejnym etapem zabiegu odsysania tłuszczu Poznań jest wykonanie nacięć skóry w obszarze zabiegowym oraz wprowadzenie do nich specjalnej kaniuli, która połączona jest ze strzykawką.

Dzięki podciśnieniu, które wytwarza się poprzez odciągnięcie tłoka strzykawki, ma miejsce zasysanie tkanki tłuszczowej. Lekarz za pośrednictwem strzykawki pod ciśnieniem odsysa tłuszcz, mogąc kontrolować jego ilość i tempo odsysania.

Po odessaniu ustalonej przez lekarza i bezpiecznej ilości tłuszczu, następuje zaopatrzenie rany po nacięciu. Lekarz po procedurze usuwania tłuszczu z brzucha zaleca pacjentowi noszenie specjalnego ubrania uciskowego, które ma zredukować obrzęk i ślady po ingerencji.

Po zabiegu nie można korzystać z solarium i sauny przez jakiś czas oraz trzeba chronić się przed słońcem. Należy unikać wysiłku fizycznego przez 14 dni. Pacjent przychodzi na kontrolę po 7 i 30 dniach.

Korzyści liposukcji strzykawkowej

Dużą zaletą liposukcji strzykawkowej Poznań jest w większości przypadków wykonanie tylko jednego zabiegu, co zwiększa komfort pacjenta i wiąże się z niższymi kosztami. Zabieg usuwania tłuszczu z brzucha lub innej partii ciała w gabinecie medycyny estetycznej jest bezbolesny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na komfort pacjenta. Efekty zabiegu utrzymują się latami, gdy pacjent uprawia sport i przestrzega zdrowej diety.

Pacjenci doceniają trwałość efektów, bo raz usunięte depozyty tłuszczowe, nie wracają na swoje miejsce. Pozyskaną tkankę tłuszczową można wykorzystać do innych zabiegów upiększających takich jak: powiększanie ust czy poprawa owalu twarzy.

Te korzyści wpływają na to, że coraz większa liczba pacjentów, decyduje się właśnie na ten rodzaj liposukcji w gabinecie medycyny estetycznej. Dużą zaletą liposukcji strzykawkowej jest bezpieczeństwo, które gwarantuje wysokiej klasy sprzęt i wykwalifikowany lekarz z doświadczeniem.

Liposukcja strzykawkowa opinie:

  1. Zabieg małoinwazyjny
  2. Bardzo dobre, naturalne efekty
  3. Krótka rekonwalescencja

Liposukcja strzykawkowa, zwana także lipoplastyką, to coraz bardziej  popularna metoda stosowana w medycynie estetycznej, dedykowana do modelowania twarzy i ciała. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie i trwale usuwać tkankę tłuszczową zgromadzoną w nadmiarze w wybranych okolicach ciała.

Liposukcja strzykawkowa to odsysanie tłuszczu za pomocą kaniuli i specjalnej strzykawki z podciśnieniem, pozwalającej zachować precyzyjną kontrolę siły ssania. Zabieg polecamy do wybranych okolic ciała, w których trudne jest zlikwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej pomimo stosowania diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Liposukcję strzykawkową stosujemy do usuwania niewielkich ilości tłuszczu, w przeciwieństwie do metody chirurgicznej, jaką jest liposukcja klasyczna wykorzystująca ssak chirurgiczny do odsysania tkanki tłuszczowej.

Bardzo ważną zaletą liposukcji strzykawkowej jest mniejsza traumatyzacja okolicy zabiegowej (dzięki zastosowaniu kaniuli o mniejszej średnicy niż w klasycznej liposukcji) oraz brak konieczności stosowania znieczulenia ogólnego i sedacji, co umożliwia utrzymanie bezstresowego kontaktu z pacjentem oraz skraca rekonwalescencję.

Piśmiennictwo

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Bishara Atiyeh, Michel Costagliola, Yves-Gerard Illouz, Saad Dibo, Elias Zgheib, Florence Rampillon, Functional and Therapeutic Indications of Liposuction: Personal Experience and Review of the Literature

5/5 - (7 votes)