wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Łysienie androgenowe, typu męskiego


Łysienie androgenowe występuje u kobiet i mężczyzn – jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów – wypadania włosów.

Jakie zabiegi na łysienie androgenowe u kobiet – polecamy laser erbowo-yagowy + osocze (zabieg bezbolesny, bez ukłuć)

łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe – wypadanie włosów typu męskiego. Androgenic alopecia

Łysienie androgenowe to problem dotykający mężczyzn i kobiet. U jego przyczyn leży m.in. aromataza w okolicy potylicy. Remedium na tę przypadłość stanowią zabiegi na  leczenie łysienia takie jak: przeszczep włosów, mezoterapia igłowa z osoczem bogatopłytkowym i laseroterapia.

Łysienie androgenowe – co to jest?

Ta przypadłość polega na miniaturyzacji mieszka włosowego pod wpływem dihydrotestosteronu. Problem dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Do przyczyn łysienia androgenowego zaliczamy:  zwiększoną aktywność alfa-5-reduktazy typu II i zwiększoną ilością DIH w okolicy czołowej. Czynnikiem wpływającym na łysienie androgenowe jest także aromataza w okolicy potylicy.

Ten rodzaj łysienia dzieli się na rozlane i przerzedzenie włosów w części centralnej okolicy czołowej. Podczas łysienia androgenowego ma miejsce osłabienie cebulek i ich mniejsza aktywność. W efekcie więcej włosów jest w fazie odpoczynku niż wzrostu.

Objawy łysienia androgenowego to charakterystyczne wypadanie włosów w określonych okolicach skóry głowy. Podobnie wygląda łysienie androgenowe kobiet – dochodzi do wypadania włosów na czubku głowy.

Przyczyny łysienia androgenowego, wypadania włosów typu męskiego – zaburzenia hormonalne, nadmiar testoronu w przebiegu wielu chorób na przykład zespół policystycznych jajników, a nawet nowotworów.

Objawy łysienia androgenowego to utrata włosów w określonych lokalizacjach oraz charakterystyczny obraz w badaniu trichoskopowym.

Diagnostyka

Najlepszym sposobem do diagnostyki oraz monitorowania leczenia jest trichoskan. W obrazie są widoczne charakterystyczne objawy łysienia androgenowego – największa utrata włosów u kobiet następuje na środku głowy.

Leczenie łysienia androgenowego?

Laser frakcyjny erbowo-yagowy

Bardzo skutecznym zabiegiem w leczeniu łysienia androgenowego jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Zabieg ten działa na dwa sposoby: pierwszy polega na kontrolowanym mikrouszkodzeniu skóry co wywołuje procesy regeneracyjne, drugi polega na wytworzeniu mikrokanalików w skórze, przez które można wprowadzać leki do głębszych warstw skóry – np. osocza bogatopłytkowego.

Na androgenowe wypadanie włosów – Laserem z wyboru jest laser tulowy, ze względu na bezbolesny przebieg zabiegu.

Laserowa stymulacja wzrostu włosów

Laserowa stymulacja wzrostu włosów

W leczeniu łysienia androgenowego najczęściej łączymy kilka zabiegów: laser + osocze + leki dosutne.

Przeszczep włosów

Pierwszą z metod łysienie androgenowe leczenie jest przeszczep włosów. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów. Przeszczep włosów polega na pobraniu włosów z potylicznej części głowy i wstawieniu ich w miejsca, gdzie pojawia się łysienie. Włosy pobierane są paseczkami z miejsc, gdzie rosną wyżej, by opadały na miejsce, skąd zostały zabrane.

Minusem tej metody łysienie androgenowe leczenie jest fakt, że przeszczep włosów może się nie przyjąć. Metoda przeszczepu włosów nie sprawdza się też w zaawansowanym stadium łysienia androgenowego. Są na szczęście metody leczenia wypadania włosów.

Mezoterapia igłowa

Doskonałym remedium na łysienie androgenowe jest mezoterapia igłowa, czyli nakłuwanie skóry połączone z podawaniem koktajli z witaminami i minerałami lub osoczem bogatopłytkowym. Największe korzyści podczas zabiegów na łysienie przynosi nakłuwanie skóry, które pobudza procesy regeneracyjne.

Najskuteczniejszą metodą jest połączenie zabiegu z osoczem bogatopłytkowym z wytwarzaniem mikrokanalików w skórze laserem frakcyjnym.

Dlatego polecanym zabiegiem w naszym gabinecie jest połączenia lasera erbowo-yagowego z osoczem.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi własnej pacjenta. Krew jest odwirowywana, a otrzymany preparat bogaty jest w płytki krwi i czynniki wzrostu. Tak przygotowany preparat aplikuje się w skórę głowy, co zapewnia pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji.

Efektem zabiegów na łysienie z udziałem podania osocza bogatopłytkowego jest pobudzenie komórek macierzystych w obrębie cebulki włosowej i włosów do wzrostu. Dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego niezbędna jest seria zabiegów

Ledoterapia

Łysienie androgenowe leczenie odbywa się także z udziałem ledoterapii. Ledy medyczne prowadzą do zmiany metabolizmu komórek i pobudzenia wzrostu włosa. Zabieg ledoterapii  jest bezbolesny i bezpieczny. W ledoterapii wykorzystuje się światło czerwone lub podczerwone.

W terapii ledowej wykorzystuje się panel z diodami, który umieszcza się nad głową, dzięki temu działa na całą powierzchnię oraz poprawia ukrwienie.

Bardzo skuteczne jest zabieg łączony: laser erbowo-yagowy + osocze + ledy

Łysienie androgenowe Poznań

Jakie zabiegi na Łysienie androgenowe

Czym jest łysienie, skąd się bierze i jakie są jego rodzaje?

Łysienie jest procesem, którego istotą jest utrata włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy, choć nie tylko. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania.

Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji (na przykład łysienie androgenowe), może również być rezultatem różnych schorzeń (np. autoimmunologicznych w przypadku łysienia plackowatego), a także powikłaniem poterapeutycznym (klasyczny przykład – łysienie w przebiegu chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego).

Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z przemian hormonalnych (dokładniejszy mechanizm opisano poniżej). Funkcjonuje kilka teorii na temat tego, jak do niego dochodzi. Najbliższa prawdy wydaje się ta o uwarunkowaniach genetycznych, która dotyczy dziedziczenia genu łysienia. Co ciekawe, gen ten jest dziedziczony wyłącznie po matce, natomiast ujawnia się u mężczyzn.

Łysienie androgenowe i jego patomechanizm

Łysienie androgenowe jest najczęstszym rodzajem łysienia o charakterze samoistnym, wynikającym z pewnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, jednakże u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść.

Bezpośrednią odpowiedzialność za przerzedzanie się i wypadanie włosów ponosi pochodna androgenowa – dihydrotestosteron. Jego działanie powoduje zwiększenie intensywności wypadania włosów, czemu często towarzyszy łojotok i występowanie tłustego łupieżu.

Ten typ łysienia najczęściej pojawia się około 50 roku życia, ale równie dobrze może pojawiać się wcześniej. Rozpoczyna się ono najczęściej od kątów czołowych, czemu towarzyszy powstawanie charakterystycznych “zakoli”, a także czubka głowy. U kobiet jest ono dużo rzadsze, i objawia się równomierną utratą włosów na całym obszarze głowy, co w rezultacie daje obraz równomiernego przerzedzenia włosów.

Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego u mężczyzn, nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:

  1. tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy)
  2. przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt “wysokiego czoła”
  3. stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie
  4. objęcie procesem całej głowy
  5. całkowita łysina.

Leczenie łysienia androgenowego

Jednym z istotnych sposobów walki z łysieniem androgenowym, które są wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej jest zabieg z zastosowaniem urządzenia Hairegen. Jest to innowacyjny aparat medyczny do samodzielnego stosowania. Wykorzystuje on nowatorską technologię PCLT (Pintpoint Current Laser Therapy), opartą na czterech mechanizmach molekularnych prowadzących do zwiększenia grubości włosa, ale i poprawy ukrwienia i odżywienia cebulek włosowych.

Wyróżniany jest mechanizm optyczny (wykorzystanie światła o właściwościach leczniczych), elektrostatyczny (rozładowanie specyficznych mikronapięć w obrębie skóry), mechaniczny (polegający na masażu stymulującym), oraz biochemiczny (polegający na uwalnianiu odpowiednich jonów).

Czas trwania zabiegu to około 5-8 minut każdego dnia. Urządzenie wyłącza się automatycznie, tak więc jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki swojej bezinwazyjności charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Praktycznie nie obserwuje się powikłań po jego wykonaniu, aczkolwiek niekiedy może wystąpić krótkotrwała przeczulica skóry głowy oraz jej zaczerwienienie. Urządzenie może być wykorzystywane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, zarówno do włosów długich jak i krótkich (dostępne są dwa rodzaje kartridży do aparatu).

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Istotne jest, by przed zastosowaniem tej metody leczenia łysienia androgenowego zebrać odpowiedni wywiad, a także wykonać niezbędne badania dodatkowe pozwalające wykluczyć uchwytne przyczyny łysienia, a także ewentualne przeciwwskazania do zastosowania urządzenia Hairegen. Przeciwskazania do wykorzystania tej metody obejmują tę samą grupę, u których generalnie przeciwwskazane jest stosowanie medycyny estetycznej (ciąża, laktacja, cukrzyca, stany zapalne, choroby autoimmunologiczne etc.).

Ponadto nie należy go stosować u chorych z obciążeniami dermatologicznymi, takimi jak łuszczyca, nadmierne rogowacenie, różnego rodzaju wypryski. Nie zaleca się również zabiegów Hairegen w okolice znamion czy blizn. Przeciwwskazaniem jest również aktywne leczenie retinoidami z zastrzeżeniem, że aby móc przeprowadzić zabieg musi minąć co najmniej 6 miesięcy od jego zakończenia.

Łysienie androgenowe  – Inne sposoby leczenia

Współczesna medycyna estetyczna oferuje również inne metody walki z łysieniem, na przykład mezoterapię igłową, karboksyterapię, czy też zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Metodę dobiera się indywidualnie do rodzaju łysienia, jego intensywności, pożądanego efektu, a także możliwości przeprowadzenia zabiegu i preferencji pacjenta.

Bardzo skutecznym leczeniem jest połączenie lasera erbowo-yagowego i osocza bogatopłytkowego.

Łysienie androgenowe leczenie

Łysienie androgenowe to poważny problem medyczny, który można zatrzymać dzięki zabiegom takim jak: laser erbowo-yagowy, osocze bogatopłytkowe czy przeszczep komórek macierzystych. Przyjrzyjmy się bliżej leczeniu łysienia androgenowego.

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe to choroba, której przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Najczęściej choroba dotyka mężczyzn po 50 roku życia. Za główną przyczynę łysienia androgenowego uznaje się nadwrażliwość na DHT (pochodną męskiego hormonu testosteronu). DHT działa na receptory androgenowe mieszków włosowych, prowadząc do ich zaniku.

W efekcie ma miejsce skrócenie fazy rozwoju włosów, a nowe włosy stają się osłabione i krótsze, co w konsekwencji prowadzi do braku się ich pojawiania. Objawami towarzyszącymi tego tego typu łysienia jest przetłuszczona skóra głowy, która jest wynikiem nadprodukcją łoju skórnego. Inną przyczyną łysienia androgenowego jest nadmierne napięcie skóry głowy. 

Laser erbowo-yagowy + osocze bogatopłytkowe

Laser erbowo-yagowy (Er:YAG) to częsty zabieg wykorzystywany w łysienie androgenowe leczenie. Dzięki użyciu długości fali 2940 nm następuje stymulacja włosów do fazy wzrostu i „obudzenie” uśpionych włosów. Za sprawą lasera można uzyskać sukcesy w postaci 75% wzrostu gęstości włosów 

Zabieg laserem polega na przykładaniu wiązki lasera do skóry głowy, co wywołuje pożądany efekt termiczny i równomierne podgrzewania partii caila. Dzięki temu następuje zwiększenie dopływu krwi do uśpionych mieszków włosowych, ich dotlenienie i odżywienie, co przekłada się na wytwarzanie nowych włosów. Impulsy lasera prowadzą do uwalniania czynników wzrostu i regeneracji naskórka oraz szybkie odrastanie mieszków włosowych. Lekarz podczas procedury zabiegowej dokonuje serii strzałów z lasera w obszarze zabiegowym, które wykonuje się dwukierunkowo płynnym ruchem.

Zabieg lasera Er:YAG często łączy się z osoczem bogatopłytkowym. Po zabiegu laseroterapii podaje się za pomocą iniekcji osocze bogatopłytkowe, które jest preparatem pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta. Po odwirowaniu powstaje preparat zawierający czynniki wzrostu, które mają korzystny wpływ na biostymulację i regenerację skóry głowy.

Osocze bogatopłytkowe

Terapię osoczem stosuje się też jako oddzielny zabieg bez użycia lasera. Pobiera się od pacjenta krew, która jest odwirowywania, co pozwala na uzyskanie czynników wzrostu, które pobudzają pracę cebulek włosowych i redukcję wypadania włosów. Osocze ma zbawienny wpływ na porost nowych włosów w miejscu, gdzie było wstrzykiwane.

Warto zaznaczyć, że zabieg osoczem bogatopłytkowym nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ preparat pochodzi z organizmu pacjenta. Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa od 30 do 60 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz do zabiegu wykorzystuje cienkie igły, co redukuje uczucie bólu do minimum. Osocze bogatopłytkowe podaje się na drodze mezoterapii igłowej. W celu uzyskania pożądanych efektów terapeutycznych rekomenduje się serię zabiegów – od 3 do 5.

Dermapen

Dermapen to urządzenie przypominające wyglądem długopis, które zostało wyposażone w 16 pulsujących igieł. Poprzez igiełki podawane są substancje aktywne takie jak koktajle odżywcze czy osocze bogatopłytkowe, które mają korzystny wpływ na leczenie łysienia androgenowego. Dermapen pozwala na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry głowy, stymulując ją poprzez nakłucia i podawanie substancji aktywnych.

Dermapen to zabieg, który jest całkowicie bezpieczny i dedykowany wszystkim rodzajom łysienia. W efekcie następuje regeneracja skóry głowy, poprawa struktury włosów i zahamowanie procesu wypadania włosów.

Komórki macierzyste na łysienie androgenowe

Komórki macierzyste to zabieg na łysienie, który wykorzystuje autologiczny przeszczep włosów. Zabieg trwa około 30 minut i polega na pobraniu 3 wycinków skóry o małej średnicy od pacjenta.

Następnie izoluje się pobrane od pacjenta tkanki, które zawierają komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Przygotowany preparat podaje się na drodze mezoterapii igłowej w skórę głowy – w okolice mieszków włosowych. W efekcie dochodzi do uruchomienia procesów naprawczych i odrastania włosów.

5/5 - (6 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza