Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak się pozbyć blizn po trądziku?

Jak się pozbyć blizn po trądziku?

Blizny po trądziku to poważny problem, który jest częstym powodem wizyt w klinice medycyny estetycznej. Remedium na tę dolegliwość jest laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa, Dermapen czy radiofrekwencja mikroigłowa.

Poznajmy szczegóły tych zabiegów i ich korzyści w leczeniu blizn potrądzikowych.

Czym są blizny potrądzikowe?

Blizny po trądziku przybierają różną formę – od czarnych kropeczek widocznych pod skórą aż po niewielkie grudki. Blizny po trądziku to często wgłębienia lub wypukłe i twarde zmiany skórne. Często pojawiają się na skutek trądziku o ciężkim przebiegu. Do powstania blizn dochodzi na skutek braku podjęcia odpowiedniego leczenia trądziku lub jako następstwo drapania lub wyciskania pryszczy czy trądziku.

Są problemem estetycznym i wywołują dyskomfort dla pacjenta. W gabinecie medycyny estetycznej możemy dobrać odpowiednią terapię do przyczyny powstania, przebiegu procesu gojenia, głębokości czy rozległości blizn po trądziku. Dużą wartością naszych zabiegów jest nieinwazyjność, która nie wymaga interwencji chirurgicznej i rekonwalescencji.

Jak się pozbyć blizn po trądziku? – Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Pierwszą propozycją na uciążliwe blizny potrądzikowe jest Dermapen. Zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen wykonuje się za pośrednictwem urządzenia zbliżonego do długopisu, które zostało wyposażone w pulsujące igły. Dermapen polega na wykonywaniu perfekcyjnych mikronakłuć, co prowadzi do regeneracji skóry i produkcji nowego kolagenu.

W efekcie blizny ulegają redukcji i zostają zastąpione nową, zdrową skórą. Rekomendowane są 3-4 zabiegi dla uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego. Mezoterapia mikroigłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę za pomocą specjalnych igieł substancji aktywnych takich jak: peptydy, kwas hialuronowy, aminokwasy i wyciągi roślinne.

Efektem terapii mezoterapii mikroigłowej jest odbudowa skóry i usunięcie blizn, które spędzają sen z powiek wielu pacjentom. Istnieje możliwość użycia do terapii osocza bogatopłytkowego, które podnosi skuteczności mezoterapii o kilkadziesiąt procent.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe

Jak wiadomo laser frakcyjny ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Służy do odmładzania skóry, redukcji przebarwień i blizn potrądzikowych. Zabieg polega na skierowaniu wiązki lasera frakcyjnego, która prowadzi do przegrzania skóry i pobudzenia jej do regeneracji.

W efekcie następuje produkcja nowego kolagenu i ujędrniona oraz bardziej elastyczna skóra. Do osiągnięcia pożądanych efektów należy wykonać serię od 3-5 serii zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Jak się pozbyć blizn po trądziku? – Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest zbliżony do mezoterapii, ponieważ także wykorzystuje cienkie igły za pośrednictwem których wysyłany jest impuls elektryczny o wysokiej częstotliwości. Radiofrekwencja to częstotliwość radiowa. Zabieg łączy korzyści Dermapen i laseroterapii, spłycając blizny po trądziku, poprawiając jędrność skóry i prowadząc do wygojenia procesów zapalnych.

Radiofrekwencję mikroigłową można stosować przez cały rok, co jest dużym atutem tego zabiegu.

Jak się pozbyć blizn po trądziku? Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530