wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
obrzezanie, obrzezanie Poznań

Obrzezanie

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
napletek
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
2000zł

Obrzezanie jest zabieg polegający na usunięciu napletka chroniącego żołądź członka – zewnętrznych narządów płciowych mężczyzny (penis).

Najczęściej obrzezanie przeprowadza się z powodów religijnych, czasami z przyczyn medycznych, którymi jest, np. stulejka, załupek lub nowotwór.

Zabieg obrzezania wykonuje urolog

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • stulejka
  • powody religijne

Przeciwwskazania

  • ostre infekcje wirusowe i bakteryjne
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • aktywne choroby nowotworowe
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

Pytania i odpowiedzi


Po co się robi obrzezanie?

Obrzezanie chroni przed infekcją różnymi typami wirusa HPV, którego DNA ingeruje w DNA komórek nabłonka szyjki macicy, prowadząc do raka.

Co to znaczy, że ktoś jest obrzezany?

Oznacza to, że pacjent ma usunięty napletek z żołędzi prącia?

Kiedy się robi obrzezanie?

Wykonanie zabiegu obrzezania zalecane jest przede wszystkim osobom, które cierpią na schorzenia, takie jak: stulejka, zbyt krótkie wędzidełko lub często nawracające stany zapalne napletka i żołędzi prącia.

Cennik zabiegu


Obrzezanie

2000zł

Informacja o zabiegu


Obrzezanie mężczyzn – całkowite obrzezanie

Czym jest obrzezanie?

Obrzezanie mężczyzn (inaczej cyrkumcyzja) to zabieg polegający na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka przez urologa. Funkcją napletka jest ochrona żołędzi prącia przed czynnikami zewnętrznymi, a szczególnie oddziaływaniem bodźców mechanicznych. Obrzezanie można wykonać ze wskazań medycznych lub z powodów religijnych. 

Pierwszą z nich stanowią wskazania medyczne i zalicza się do nich stulejka czy nieprawidłowości w budowie napletka. Obrzezanie z pobudek religijnych przeprowadza się jako element kultu religijnego w judaizmie czy islamie. Jest to także forma inicjacji w niektórych obrzędach i kulturach. Poznajmy techniki obrzezania oraz przebieg zabiegu. 

Obrzezanie z powodów religijnych i kulturowych

Cyrkumcyzjazabieg obrzezania z przyczyn religijnych to akt rytualny kultywowany w Judaizmie i Islamie. Jest uosobieniem oczyszczenia ciała i ducha, a jego korzenie sięgają Starożytnego Egiptu. Celem obrzezania, poza kontekstem religijnym czy kulturowym było obniżenie popędu seksualnego, który utożsamiany był z nieczystością. Cyrkumcyzja miała utrudniać masturbację. 

Obrzezanie z powodów religijnych miało też uzasadnienie medyczne – wierzono, że pomaga ono w utrzymaniu higieny penisa i sądzono, że napletek wytwarza swoistą kieszeń do gromadzenia się zanieczyszczeń, co mogło prowadzić do zakażeń układu moczowo-płciowego.

Obrzezanie z powodów religijnych i rytualnych jest kultywowane także w plemionach afrykańskich, ludach Ameryki Południowej, Borneo, Jawy, Nowej Gwinei, Australii, Papui Nowej Gwinei oraz wielu innych. Bardzo często jest ono elementem obrzędów plemiennych, podczas których chłopiec staje się mężczyzną.

W niektórych społecznościach powszechną praktyką jest również obrzezanie kobiet. Zabieg ten ma różny zakres i może obejmować od usunięcia łechtaczki, po usunięcie warg sromowych mniejszych a nawet większych. Zabieg żeńskiego obrzezania jest zabiegiem powodującym znaczne okaleczenia, a przeprowadzanie go w złych warunkach sanitarnych powoduje wysoki odsetek powikłań infekcyjnych. 

Obrzezanie kobiet budzi wiele kontrowersji i protestów ze strony organizacji praw człowieka. 

Obrzezanie z przyczyn medycznych

Najczęstszym i najbardziej powszechnym wskazaniem do przeprowadzenia operacji obrzezania jest stulejka. Nazwa została zaczerpnięta z łaciny od słowa phimosis, które z kolei pochodzi od greckiego słowa oznaczającego kaganiec. Stulejką określany również jest stan, gdy istnieje możliwość odprowadzenia napletka aż do rowka zażołędnego, natomiast powoduje to dyskomfort, a nawet ból gdy odsłaniana jest żołądź prącia. Jest to zwężenie napletka, które uniemożliwia jego zsuwanie z żołędzi penisa. Stulejka utrudnia lub całkowicie uniemożliwia jego odprowadzenie i odsłonięcie żołędzi prącia – w spoczynku, jak i podczas erekcji. 

Inne wskazanie medyczne do obrzezania stanowi załupek. Możemy mówić o nim, gdy dochodzi do obrzęku i niedokrwienia z powodu uwięźnięcia odprowadzonego napletka w rowku zażołędnym. Wskazaniem jest zbyt krótkie wędzidełko, co powoduje ból podczas stosunku seksualnego. Inne wskazania do obrzezania z powodów medycznych to uszkodzenia wędzidełka, stany zapalne żołędzi i napletka, liszaj twardzinowy czy niektóre choroby weneryczne. Wskazaniem może być nadmiar luźnej skóry, która nie odchodzi z żołędzi. Obrzezanie wykonuje się z powodu zbyt długiego napletka.

Obrzezanie a choroby

Ciekawostką jest fakt, iż jakiś czas temu w Afryce przeprowadzono trzy badania kliniczne na łącznej grupie 11 tysięcy heteroseksualnych mężczyzn, które dotyczyły wpływu obrzezania na ryzyko zakażenia wirusem HIV. Co ciekawe, okazało się, że u mężczyzn poddanych obrzezaniu, ryzyko zakażenia wirusem HIV w ciągu roku od zabiegu zmniejszyło się o około połowę.

Obserwację tę tłumaczy się całkowitą zmianą flory bakteryjnej występującej na penisie, a w szczególności praktycznie całkowite zniknięcie bakterii beztlenowych odpowiadających za powstawanie przewlekłego stanu zapalnego.

Zmniejszanie ryzyka stanu zapalnego powoduje zmniejszenie migracji komórek układu odpornościowego do żołędzi członka, zmniejszając ich narażenie na wniknięcie wirusa.

Technika przeprowadzania zabiegu obrzezania

Obrzezanie ze względu na ilość napletka planowaną do usunięcia dzielimy na: pełne i oszczędne (całkowite i częściowe). Obrzezanie ze względu na lokalizację cięcia skóry prącia dzielimy na: high i low. Obrzezanie high polega na nacięciu daleko od żołędzi, a low w bliskiej odległości od korony żołędzi. Inny podział ze względu na ilość usuwanego napletka to: loose i tight. Obrzezanie loose polega na resekcji prowadzącej do częściowego przykrywania żołędzi w stanie spoczynku przez napletek. Tight to redukcja dużej ilości skóry, czego skutkiem jest odsłonięcie żołędzi całkowicie lub w większej części. 

W medycynie znane są następujące techniki obrzezania. High and tight to całkowite obrzezanie, po którym żołądź w stanie spoczynku jest odsłonięty. Blizna znajduje się daleko od korony prącia. Drugą techniką obrzezania jest high and loose, czyli gdy żołądź jest częściowo pokryty skórą w stanie spoczynku, a blizna znajduje się daleko od żołędzi. Low and tight polega na resekcji dużego fragmentu napletka, przez co żołądź jest stale odsłonięta. Low and loose zakłada również wycięcie sporej części napletka, a żołądź w stanie spoczynku w dużej części pokryta jest skórą. Ta technika pozostawia bliznę na wewnętrznej części napletka. Zabieg jest wykonywany w gabinecie chirurgicznym przez urologa, a dobór techniki jest ustalany indywidualnie do wskazań i preferencji pacjenta. 

Obrzezanie – postępowanie pozabiegowe

Po przeprowadzonej procedurze obrzezania penis pacjenta zabezpieczony jest opatrunkiem, który powinno się zmienić po dobie od zabiegu obrzezania. Praktykuje się przyklejanie penisa plastrem do brzucha, ponieważ wskazane jest utrzymywanie prącia w pozycji pionowej, co ma wpływ na gojenie i ustąpienie obrzęku.

Do zaleceń pozabiegowych zaliczamy również stosowanie maści i żeli przeciwbólowych oraz stosowanie antybiotyków. Pacjent powinien uważać na penisa i obchodzić się z nim bardzo delikatnie. 

Jak wygląda obrzezanie?

Po zabiegu obrzezany pacjent udaje się do domu. Z artykułu dowiemy się, jak wygląda obrzezanie, jakie są wskazania do zabiegu i zalecenia po procedurze medycznej. Poznamy też różne techniki obrzezania, które stosowane są w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. 

Na czym polega obrzezanie?

Obrzezanie (inaczej cyrkumcyzja) to zabieg podczas którego usuwa się cały napletek lub jego fragment. Zadaniem napletka jest ochrona żołędzi prącia przez czynnikami zewnętrznymi oraz oddziaływaniem bodźców mechanicznych. Wyróżniamy parę technik obrzezania tj. High and tight czy Low and tight, a jej wybór uwarunkowany jest wskazaniami i preferencjami pacjenta. Obrzezanie wykonuje się najczęściej w przypadku stulejki – zwężenia ujścia napletka, które ogranicza lub całkowicie uniemożliwia ściąganie napletka w stanie spoczynku lub wzwodu. Nie każda postać stulejki jest wskazaniem do cyrkumcyzji – przeprowadza się je, gdy pacjent odczuwa ból. Inne wskazania do procedury w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu to: załupek, stany zapalne żołędzi lub napletka, podejrzenie zmian nowotworowych napletka, zmiany bliznowate żołędzi, nawracające infekcje układu moczowego, urazy napletka i prącia, ból podczas stosunku. Obrzezanie wykonuje się także z powodów religijnych – w niektórych kulturach i religiach jest to ważny obrzęd religijny bądź o charakterze inicjacyjnym. 

Przebieg zabiegu obrzezania

W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu przeprowadzamy dwa rodzaje cyrkumcyzji – polegające na częściowej resekcji napletka (obrzezanie częściowe) lub całego napletka (obrzezanie całkowite). Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i odrzucenia przeciwwskazań do procedury medycznej. 

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu, wyborze i objaśnieniu metody obrzezania przez lekarza medycyny estetycznej, można przystąpić do wykonania procedury. Lekarz urolog dobiera określoną technikę do indywidualnych wskazań pacjenta, efekt zabiegu powinien dawać odsłonięcie żołędzi prącia. Najpopularniejszymi metodami są: „high and tight” i „high and loose”. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Obrzezanie całkowite polega na wykonaniu cięcia w małej odległości od żołędzi – atutem tej techniki jest fakt, że blizna jest praktycznie niewidoczna. 

Po resekcji napletka chirurg zszywa skórę prącia z pomocą szwów wchłanialnych i zakłada opatrunek. Po obrzezaniu normalną sprawą jest obrzęk i nadwrażliwość,  wynikająca z jego odsłonięcia i ciągłego drażnienia. 

Innymi metodami obrzezania, jakie stosuje się w medycynie są: elektrokoagulacja lub laser. Po chirurgicznym obrzezaniu bardzo rzadko występują powikłania, dlatego zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. 

Obrzezanie – zalecenia pozabiegowe

Jakie są zalecenia po zabiegu obrzezania? Po zabiegu lekarz zabezpiecza penisa opatrunkiem, który należy regularnie zmieniać. Pacjent przez pierwsze tygodnie od zabiegu powinien trzymać penisa w pozycji „do góry” na przykład poprzez przyklejenie go plastrem do brzucha. Takie działanie przyczynia się do lepszego gojenia się i wpływa na pozbycie się obrzęku z penisa. 

Często przepisuje się antybiotyki i żele przeciwbólowe. Pacjent obrzezany powinien obchodzić się z penisem bardzo delikatnie przez dwa tygodnie po zabiegu, bo może występować przeczulica w obrębie żołędzi prącia. 

Jak wygląda obrzezanie Poznań?

Czy obrzezany jest zdrowszy?

Obrzezanie to zabieg częściowej lub całkowitej resekcji napletka (całkowite obrzezanie), które wykonuje się ze wskazań medycznych lub pobudek religijnych. Najpopularniejszą metodą obrzezania jest zabieg chirurgiczny, który wiąże się z niskim ryzykiem powikłań. Medyczne wskazania do obrzezania to głównie stulejka, ale i załupek, zbyt krótkie wędzidełko czy liszaj twardzinowy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca obrzezanie jako element rutynowej profilaktyki HIV w krajach zagrożonych rozprzestrzenianiem się wirusa. Czy obrzezany jest zdrowszy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule. 

Na czym polega obrzezanie u mężczyzn?

Jest to zabieg częściowej lub całkowitej resekcji napletka, którego celem jest odsłonięcie żołędzi prącia. Ranę zszywa się za pomocą szwów rozpuszczalnych. Inaczej ten zabieg nazywany jest plastyką napletka. Do wskazań medycznych zaliczamy stulejkę (zwężenie napletka wrodzone lub nabyte), załupek, zbyt krótkie wędzidełko, liszaj twardzinowy tudzież trudności lub ból podczas odsłaniania żołędzi we wzwodzie. Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą techniką obrzezania jest ingerencja chirurgiczna. Wyróżniamy różne techniki obrzezania: high and tight, high and loose, low and tight, low and loose. 

Jak przebiega zabieg obrzezania?

Jak wygląda obrzezanie? Warunkiem do kwalifikacji pacjenta do zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest odrzucenie przeciwwskazań. Następnie lekarz wybiera odpowiednią metodę obrzezania. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu resekcji napletka (części lub całego), czego efektem jest odsłonięcie żołędzi prącia. Po ingerencji chirurgicznej chirurg zakłada szwy wchłanialne i opatrunek. 

Rodzaje obrzezania

Wyróżniamy różne rodzaje obrzezania. Podstawowym podziałem jest obrzezanie całkowite i obrzezanie częściowe. Inne kryterium dotyczy miejsca dokonania nacięcia – tutaj wyróżniamy „high” i „low”. Kolejny podział ze względu na ilość usuwanego napletka  to „loose” i „tight”. „Loose” to resekcja u urologa w Poznaniu na krótkim odcinku, po której napletek tylko częściowo przykrywa żołądź w stanie spoczynku. „Tight” to z kolei resekcja większego obszaru skóry, czego efektem jest całkowite odsłonięcie żołędzi (lub znacznej części).

Wyróżniamy następujące techniki obrzezania w Poznaniu: high and tight, high and loose, low and tight oraz low and loose. High and tight prowadzi do całkowitej resekcji napletka, kiedy to żołądź jest odsłonięta w stanie spoczynku. High and loose cechuje się tym, że żołądź jest pokryta w części skórą i możliwe jest przesuwanie skóry w fazie wzwodu.

Low and tight zakłada wycięcie dużej części napletka, ale żołądź nie jest na stałe odsłonięta, a blizna uplasowana jest w obrębie rowka zażołędnego. Low and loose polega na resekcji niedużej części napletka przez urologa, a żołądź w stanie spoczynku w dużej części pokryta jest skórą. Blizna zlokalizowana jest w wewnętrznej części napletka.

Czy obrzezanie jest zdrowe?

Obrzezanie mężczyzn (inaczej plastyka napletka) wykonywane u urologa w Poznaniu niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Ułatwia ono utrzymywanie higieny penisa – mastka nie gromadzi się pod napletkiem. Obrzezanie ogranicza ryzyko wystąpienia u pacjenta zapalenia żołędzi prącia i napletka czy nowotworu prącia. Po obrzezaniu istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia stulejki.

Korzyścią obrzezania jest mniejsze ryzyko zapadalności na choroby przenoszone drogą płciową jak: rak szyjki macicy, HPV, kiła, pałeczka wrzodu miękkiego, rzęsistkowica u partnerek. Według badań obrzezanie zmniejsza ryzyko infekcji HSV-2 o 28%. Jak podaje wiele źródeł naukowych, usunięcie napletka u urologa w Poznaniu wyraźnie redukuje ryzyko zakażenia wirusem HIV. Brak napletka skraca czas kontaktu z wirusem. W napletku obecna jest duża ilość makrofagów, komórek Langerhansa i limfocytów – są to komórki, które atakuje wirus HIV. Obrzezanie przyczynia się do redukcji ryzyka stanów zapalnych i do wydłużenia czasu trwania stosunku seksualnego. 

Piśmiennictwo

Dagna Krankowska, Bartłomiej Gaweł, Monika Dymerska, Aleksandra Michalak, Krzysztof Korzeniewski, Obrzezanie mężczyzn i kobiet, Forum Medycyny Rodzinnej 2015;9(4): s. 326-334.

 

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza