wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
obrzezanie, obrzezanie Poznań

Obrzezanie

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
napletek
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
2000zł

Obrzezanie jest zabieg polegający na usunięciu napletka chroniącego żołądź członka – zewnętrznych narządów płciowych mężczyzny (penis).

Najczęściej obrzezanie przeprowadza się z powodów religijnych, czasami z przyczyn medycznych, którymi jest, np. stulejka, załupek lub nowotwór.

Zabieg obrzezania wykonuje urolog

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • stulejka
  • powody religijne

Przeciwwskazania

  • ostre infekcje wirusowe i bakteryjne
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • aktywne choroby nowotworowe
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

Pytania i odpowiedzi


Po co się robi obrzezanie?

Obrzezanie chroni przed infekcją różnymi typami wirusa HPV, którego DNA ingeruje w DNA komórek nabłonka szyjki macicy, prowadząc do raka.

Co to znaczy, że ktoś jest obrzezany?

Oznacza to, że pacjent ma usunięty napletek z żołędzi prącia?

Kiedy się robi obrzezanie?

Wykonanie zabiegu obrzezania zalecane jest przede wszystkim osobom, które cierpią na schorzenia, takie jak: stulejka, zbyt krótkie wędzidełko lub często nawracające stany zapalne napletka i żołędzi prącia.

Cennik zabiegu


Obrzezanie

2000zł

Informacja o zabiegu


Obrzezanie mężczyzn – całkowite obrzezanie

Czym jest obrzezanie?

Obrzezanie mężczyzn zwane inaczej cyrkumcyzją jest zabiegiem polegającym na usunięciu napletka bądź jego części – zabieg ten wykonuje urolog. Funkcją napletka jest ochrona żołędzi prącia przed czynnikami zewnętrznymi, a szczególnie oddziaływaniem bodźców mechanicznych. Istnieją dwie główne grupy wskazań do przeprowadzenia zabiegu obrzezania.

Pierwszą z nich stanowią wskazania medyczne. Drugą zaś grupą są przyczyny rytualne rozumiane zarówno jako element kultu religijnego, czego przykładem jest judaizm czy islam, ale także jako element inicjacji dorosłości w niektórych kulturach i obrzędach plemiennych.

Obrzezanie z powodów religijnych i kulturowych

Cyrkumcyzjazabieg obrzezania z przyczyn religijnych, jak to się spotyka w religii judaistycznej czy też muzułmańskiej, jest istotnym aktem rytualnym. Swoimi korzeniami sięga czasów Starożytnego Egiptu. Stanowi ono swego rodzaju akt oczyszczenia ciała i ducha.

Poprzez oczyszczenie duchowe rozumie się tutaj działanie obniżające intensywność popędu seksualnego, tożsamego z nieczystością. Ponadto całkowite obrzezanie mężczyzn miało za zadanie uniemożliwienie, bądź przynajmniej utrudnienie masturbacji.

Uważa się, że bezpośrednim podłożem procedury obrzezania było najprawdopodobniej bardzo radykalne postępowanie, mające na celu utrzymywania higieny w obrębie zewnętrznych narządów płciowych (penis). Uważano bowiem, iż napletek wytwarza swoistą kieszeń będącą idealnym miejscem do gromadzenia się zanieczyszczeń, co z kolei stwarza idealne warunki do powstawania zakażeń układu moczowo-płciowego.

Obrzezanie z powodów religijnych bądź rytualnych jest kultywowane również w innych społecznościach niż Żydowska czy Muzułmańska. Jest to praktyka znana między innymi wśród plemion afrykańskich, ludów Ameryki Południowej, Borneo, Jawy, Nowej Gwinei, Australii, Papui Nowej Gwinei oraz wielu innych. Bardzo często jest ono elementem obrzędów plemiennych, podczas których chłopiec staje się mężczyzną.

W niektórych społecznościach powszechną praktyką jest również obrzezanie kobiet. Zabieg ten ma różny zakres i może obejmować od usunięcia łechtaczki, po usunięcie warg sromowych mniejszych a nawet większych. Zabieg żeńskiego obrzezania jest zabiegiem powodującym znaczne okaleczenia.

Przeprowadzany jest niejednokrotnie w bardzo złych warunkach sanitarnych, czego efektem jest wysoki odsetek powikłań infekcyjnych. Żeńskie obrzezanie kobiet jest tematem bardzo kontrowersyjnym, powodującym wiele sprzeciwów i protestów organizacji zajmujących się przestrzeganiem praw człowieka.

Obrzezanie z przyczyn medycznych

Wskazania medyczne do przeprowadzenia obrzezania są mocno ograniczone. Najczęstszym i najbardziej powszechnym wskazaniem do przeprowadzenia operacji obrzezania jest stulejka. Jest to schorzenie polegające na zwężeniu ujścia napletka (lub zrośnięcia skóry napletka z żołędzią), które utrudnia bądź też całkowicie uniemożliwia jego odprowadzenie i odsłonięcie żołędzi prącia. Niemożność ta występuje zarówno w spoczynku, jak również podczas erekcji prącia.

Łacińska nazwa stulejki brzmiąca phimosis pochodzi od greckiego słowa oznaczającego kaganiec. Stulejką określany również jest stan, gdy istnieje możliwość odprowadzenia napletka aż do rowka zażołędnego, natomiast powoduje to dyskomfort, a nawet ból gdy odsłaniana jest żołądź prącia.

Stulejka u dorosłych pacjentów również nie zawsze stanowi wskazanie do obrzezania, ponieważ w pierwszej kolejności zawsze należy rozważyć zwykłe poszerzenie ujścia napletka. Bezwzględne wskazanie do obrzezania jako metody leczenia operacyjnego stulejki jest w zasadzie ograniczone do sytuacji, kiedy dochodzi do przewlekłych stanów zapalnych związanych ze stulejką. W stanie prawidłowym napletek pokrywa żołądź prącia, stulejka to stan kiedy odprowadzenie napletka jest bolesne lub niemożliwe, bywa też zrośnięcie napletka z żołędzią prącia.

Innym, aczkolwiek bardzo rzadkim wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu obrzezania są wrodzone nieprawidłowości w budowie napletka, takie jak na przykład zbyt długi napletek. O ile w wieku dziecięcym, a zwłaszcza wczesnodziecięcym długi i lejkowaty napletek jest fizjologią, o tyle w życiu dorosłym jest już stanem patologicznym wymagającym leczenia chirurgicznego, ponieważ może doprowadzać do powstawania przewlekających się stanów zapalnych, czego rezultatem w skrajnych przypadkach może być nawet wystąpienie nowotworu członka.

Obrzezanie a choroby

Ciekawostką jest fakt, iż jakiś czas temu w Afryce przeprowadzono trzy badania kliniczne na łącznej grupie 11 tysięcy heteroseksualnych mężczyzn, które dotyczyły wpływu obrzezania na ryzyko zakażenia wirusem HIV. Co ciekawe, okazało się, że u mężczyzn poddanych obrzezaniu, ryzyko zakażenia wirusem HIV w ciągu roku od zabiegu zmniejszyło się o około połowę.

Obserwację tę tłumaczy się całkowitą zmianą flory bakteryjnej występującej na penisie, a w szczególności praktycznie całkowite zniknięcie bakterii beztlenowych odpowiadających za powstawanie przewlekłego stanu zapalnego.

Zmniejszanie ryzyka stanu zapalnego powoduje zmniejszenie migracji komórek układu odpornościowego do żołędzi członka, zmniejszając ich narażenie na wniknięcie wirusa.

Technika przeprowadzania zabiegu obrzezania

Istnieją różne techniki i style przeprowadzenia zabiegu obrzezania. Historycznie u Żydów dokonywano usunięcia jedynie końcówki napletka. Obecnie preferuje się totalne lub subtotalne jego usunięcie. Z radykalnym obrzezaniem mamy do czynienia, kiedy zostanie usunięta zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna warstwa napletka, a żołądź prącia jest całkowicie odsłonięta. Zabieg jest wykonywany w gabinecie chirurgicznym. Obrzezanie wykonuje urolog.

Generalnie rozróżnia się cztery podstawowe style obrzezania w oparciu o dwa kryteria rozgraniczające, którymi są miejsce nacięcia oraz stopień napięcia pozostałej skóry. Kryterium miejsca nacięcia pozwala wyróżnić obrzezanie niskie, gdy blizna położona jest w pobliżu żołędzi, oraz wysokie, gdy cięcie przeprowadzone jest w oddaleniu od żołędzi.

Co istotne, przy niskim obrzezaniu wewnętrzna warstwa napletka zostaje praktycznie całkowicie usunięta. Z kolei w zależności od ilości wyciętej skóry, a co za tym idzie stopnia napięcia tej pozostałej wyróżnia się obrzezanie luźne, bądź ciasne, w którym skóra nawet w czasie erekcji pozostaje nieruchoma. Połączenie powyższych kryteriów w różnych konfiguracjach daje cztery różne style obrzezania.

W niektórych klasyfikacjach dodatkowym kryterium stanowi ewentualne usunięcie wędzidełka. Preferowane style obrzezania są różne w różnych częściach świata. Zróżnicowana jest również technika – zabieg może być przeprowadzony zarówno przy użyciu zwykłego skalpela, jak i specjalnych urządzeń pomocniczych czy klamer uciskowych blokujących dopływ krwi do napletka, powodując jego obumarcie i samoczynne odpadnięcie.

Obrzezanie – Postępowanie po zabiegu

Po przeprowadzonej procedurze obrzezania lekarz zabezpiecza penisa opatrunkiem, który powinien być zmieniony po dobie, i następnie powinien być regularnie zmieniany. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu należy utrzymywać penisa w pozycji „do góry”, na przykład poprzez przyklejenie plastrem do brzucha. Jest to o tyle istotne, że znacznie ułatwia proces gojenia się, a przede wszystkim wycofywanie się obrzęku z penisa.

Należy również stosować maści i żele o działaniu przeciwbólowym, a także antybiotyki. Istotne jest, by przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu obchodzić się z penisem bardzo delikatnie. Wynika to z faktu, że może występować przeczulica w obrębie żołędzi, wynikająca z braku wcześniejszego bezpośredniego narażenia na bodźce mechaniczne.

Jak wygląda obrzezanie?

Po zabiegu obrzezany pacjent udaje się do domu.

Z artykułu dowiemy się, jak wygląda obrzezanie, jakie są wskazania do zabiegu i zalecenia po procedurze medycznej. O czym powinien pamiętać pacjent obrzezany.

Na czym polega obrzezanie?

Obrzezanie (inaczej cyrkumcyzja) to zabieg podczas którego usuwa się cały napletek lub jego fragment. Zadaniem napletka jest ochrona żołędzi prącia przez czynnikami zewnętrznymi oraz oddziaływaniem bodźców mechanicznych. Wskazaniem do zabiegu jest stulejka, czyli zwężenie ujścia napletka, które ogranicza lub uniemożliwia ściąganie napletka w stanie spoczynku lub wzwodu członka.

Ale to nie jedyna przesłanka do obrzezania. Innym wskazaniem jest podejrzenie zmian nowotworowych napletka, zmiany bliznowate żołędzi, załupka o charakterze nawrotowym, nawracające infekcje układu moczowego, urazy napletka i prącia, ból podczas stosunku.

Obrzezanie wykonuje się także z przesłanek religijnych i jest to ważny element kultu religijnego w judaizmie i islamie. 

Przebieg zabiegu obrzezania

W gabinecie medycyny estetycznej Poznań przeprowadzamy dwa rodzaje cyrkumcyzji – polegające na częściowej resekcji napletka (obrzezanie częściowe) lub całego napletka (obrzezanie całkowite). Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i odrzucenia przeciwwskazań do procedury medycznej.

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu, wyborze i objaśnieniu metody obrzezania przez lekarza medycyny estetycznej, można przystąpić do wykonania procedury. Lekarz urolog dobiera określoną technikę do indywidualnych wskazań pacjenta, efekt zabiegu powinien dawać odsłonięcie żołędzi prącia.. Pierwszą z nich jest „high and tight” – czyli niemal całkowite obrzezanie po którym blizna zlokalizowana jest daleko od korony prącia.

Druga metoda to „high and loose” – żołądź jest tylko w części pokryty skórą, a w czasie wzwodu możliwe jest przesuwanie skóry. Inną metodą jest „low and tight”, czyli wycięcie dużej części napletka, a żołądź jest stale odsłonięty, czasami polega na całkowitym usunięciu napletka. Ostatnią metodą jest „low and loose”, czyli redukcja niedużego fragmentu napletka, a żołądź w stanie spoczynku w większej części pokryty jest skórą. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po wykonaniu tej metody blizna pozostaje na wewnętrznej części napletka. Zabieg obrzezania wykonuje się nie tylko chirurgicznie za pomocą skalpela. Inne metody zakładają użycie elektrokoagulacji lub lasera. Po chirurgicznym obrzezaniu bardzo rzadko występują powikłania, dlatego zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. 

Po zabiegu lekarz zabezpiecza penisa opatrunkiem, który należy regularnie zmieniać. Jakie są zalecenia po zabiegu obrzezania? Pacjent przez pierwsze tygodnie od zabiegu powinien trzymać penisa w pozycji „do góry” na przykład poprzez przyklejenie go plastrem do brzucha. Takie działanie przyczynia się do lepszego gojenia się i wpływa na pozbycie się obrzęku z penisa.

Lekarz często przepisuje żele przeciwbólowe oraz antybiotyki. Pacjent obrzezany powinien obchodzić się z penisem bardzo delikatnie przez dwa tygodnie po zabiegu, bo może występować przeczulica w obrębie żołędzi prącia. 

Jak wygląda obrzezanie Poznań – obrzezany

Czy obrzezany jest zdrowszy?

Obrzezanie to zabieg częściowej lub całkowitej resekcji napletka (całkowite obrzezanie), które wykonuje się ze względów medycznych lub religijnych. Przyczyną zabiegu plastyki napletka często jest stulejka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca obrzezanie jako element rutynowej profilaktyki HIV w krajach zagrożonych rozprzestrzenianiem się wirusa. Czy obrzezany jest zdrowszy? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Na czym polega obrzezanie?

Jest to zabieg częściowej lub całkowitej resekcji napletka, którego celem jest odsłonięcie żołędzi prącia. Inaczej ten zabieg nazywany jest plastyką napletka. Mężczyźni poddają się obrzezaniu ze względów estetycznych, religijnych oraz medycznych. Do wskazań medycznych zaliczamy stulejkę (zwężenie napletka wrodzone lub nabyte) tudzież trudności lub ból podczas odsłaniania żołędzi we wzwodzie.

Jak przebiega obrzezanie?

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań i wybraniu metody obrzezania, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Chirurg następnie dokonuje resekcji części lub całego napletka, lokalizując miejsce największego przewężenia, by doprowadzić do odsłonięcia żołędzi prącia. Ostatnim etapem zabiegu jest założenie szwów rozpuszczalnych dookoła prącia i opatrunku.

Rodzaje obrzezania

Wyróżniamy różne rodzaje obrzezania. Pierwszy podział to obrzezanie całkowite i obrzezanie częściowe. Inna klasyfikacja polega na miejscu dokonania nacięcia skóry. Pierwszy typ to „high” – cięcie w znacznej odległości od żołędzi. Drugi typ to „low” – kiedy to nacięcie wykonywane jest blisko korony żołędzi. Ze względu na ilość usuwane napletka wyróżniamy rodzaje obrzezania: „loose” i „tight”.

„Loose” to resekcja u urologa Poznań na krótkim odcinku, po której napletek tylko częściowo przykrywa żołądź w stanie spoczynku. „Tight” to z kolei resekcja większego obszaru skóry, czego efektem jest całkowite odsłonięcie żołędzi (lub znacznej części).

Powyższe rodzaje tworzą następujące techniki obrzezania Poznań: high and tight, high and loose, low and tight oraz low and loose. High and tight prowadzi do całkowitej resekcji napletka, kiedy to żołądź jest odsłonięta w stanie spoczynku. High and loose cechuje się tym, że żołądź jest pokryta w części skórą i możliwe jest przesuwanie skóry w fazie wzwodu.

Low and tight zakłada wycięcie dużej części napletka, ale żołądź nie jest na stałe odsłonięta, a blizna uplasowana jest w obrębie rowka zażołędnego. Low and loose polega na resekcji niedużej części napletka przez urologa, a żołądź w stanie spoczynku w dużej części pokryta jest skórą. Blizna zlokalizowana jest w wewnętrznej części napletka.

Czy obrzezany jest zdrowszy?

Obrzezanie mężczyzn (inaczej plastyka napletka) wykonywane u urologa Poznań niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Po pierwsze mężczyzna po zabiegu obrzezania Poznań może łatwiej utrzymywać higienę penisa z powodu nie gromadzenia się mastki pod napletkiem. Plusem obrzezania mężczyzn jest mniejsze ryzyko wystąpienia u pacjenta zapalenia żołędzi prącia i napletka czy nowotworu prącia. Po obrzezaniu Poznań istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia stulejki.

Korzyścią obrzezania jest mniejsze ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (rak szyjki macicy, HPV, kiłą, pałeczką wrzodu miękkiego, rzęsistkowicy u partnerek). Wyniki badań potwierdzają, że obrzezanie prowadzi do zmniejszenia ryzyka infekcji HSV-2, czyli opryszczki narządów płciowych o 28%. Za sprawą usunięcia napletka u urologa Poznań możemy zredukować ryzyko zakażenia wirusem HIV, ponieważ brak całego albo części napletka skraca czas kontaktu z wirusem.

Dzieje się tak, ponieważ w napletku obecna jest duża ilość makrofagów, komórek Langerhansa i limfocytów – komórek, które atakuje wirus HIV. Po obrzezaniu mężczyzn zmniejsza się ryzyko zakażenia nabłonkowego. Plusem obrzezania u urologa jest też mniejsze ryzyko rozwoju stanów zapalnych czy też wydłużenie czasu trwania stosunku płciowego.

Piśmiennictwo

Dagna Krankowska, Bartłomiej Gaweł, Monika Dymerska, Aleksandra Michalak, Krzysztof Korzeniewski, Obrzezanie mężczyzn i kobiet, Forum Medycyny Rodzinnej 2015;9(4): s. 326-334.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Analiza skóry 3D Quantificare
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
attiva
Fala radiowa monopolarna
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Hydropeeling
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza