Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Korekcja nosa


Korekcja nosa to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w medycynie estetycznej. Podobnie jak operacja nosa.

Wynika to ze względów anatomicznych, jak i ze względów psychologicznych, nos jest jednym z bardziej widocznych elementów twarzy.

 

korekcja nosa, korekta nosa
Data aktualizacji: 2022-08-20 10:29:15

Korekcja nosa (korekta nosa) – Zabieg obejmuje, m.in.: jego wyprostowanie, usunięcie garbu, usunięcie zmarszczek. Celem zabiegu jest poprawa wyglądu nosa, uwzględniając przy tym proporcje twarzy. Nie jest to operacja nosa – wykonujemy zabieg bezinwazyjne o krótkiej rekonwalescencji.

Modyfikacja kształtu nosa (korekta nosa) bez użycia skalpela w wielu sytuacjach jest skuteczna. Zabieg jest całkowicie wykonywany  w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi wykonywane

 1. Kwas hialuronowy
 2. Ellanse
 3. Przeszczep tłuszczu

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Teraz zabieg w Poznaniu jest możliwy bez interwencji chirurga. Wiele osób boryka się z kompleksami i złym samopoczuciem związanym z kształtem swojego nosa. Dlaczego nie decydują się na skorzystanie z pomocy lekarzy medycyny estetycznej? Powód jest banalnie prosty.

Obawiają się operacji plastycznych (operacja nosa), dni spędzonych w szpitalu i powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Także perspektywa zbyt mocnego ingerowania w naturę wywołuje lęk, niepewność i brak zaufania.

Osoby te jednak często nie zdają sobie sprawy, że w obecnych czasach, aby poprawić nieakceptowany kształt nosa, wcale nie jest potrzebny stół operacyjny i skalpel! Współczesna medycyna estetyczna dysponuje znacznie mniej inwazyjnymi, za to bardzo skutecznymi i do tego całkowicie bezpiecznymi metodami korekcji nosa. Jest to możliwe dzięki kwasowi hialuronowemu – substancji występującej naturalnie w ludzkiej skórze.

Ze względu na bardzo szybki i spektakularny efekt, zabieg ten jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Po zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych czy dyskomfortu. Nie ma konieczności noszenia jakiegokolwiek opatrunku.

Może występować lokalne zaczerwienie i minimalny obrzęk, który ustępuje samoistnie po 2 dniach. Dlatego zabieg warto wykonywać przed weekendem. Przez kilka dni po zabiegu nie należy nagrzewać tej okolicy, dlatego przeciwwskazana jest sauna czy solarium. Warto też ograniczyć nakładanie makijażu.

Nieinwazyjna korekta nosa

Poprzez podanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego o podwyższonej gęstości, możemy modelować kształt nosa. Zabieg jest bezbolesny,  nie wymaga rekonwalescencji.

Korekcja nosa bez operacji

Ponieważ kwas hialuronowy to nie wypełniacz wytworzony sztucznie, ale polisacharyd, odpowiedzialny za wiązanie wody i ochronę skóry przed wysychaniem oraz wiotczeniem, stosowanie go w medycynie estetycznej jest najbardziej bezpieczną i naturalną ze znanych dotychczas metod.

Lekarz medycyny estetycznej nie wprowadza podczas zabiegu żadnego ciała obcego do organizmu pacjenta, a jedynie wstrzykuje substancję fizjologiczną, a przy tym biozgodną i biodegradowalną. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, w tym także reakcji alergicznych.

Korekcja nosa – Prosto, szybko i efektywnie

Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego odbywa się w gabinecie zabiegowym i często nie trwa dłużej niż pół godziny. Nie ma też potrzeby pozostawiania pacjenta w szpitalu na obserwacji ani przewlekłej rekonwalescencji. Odbywa się też bez bólu i uczucia dyskomfortu, ponieważ 15 minut przed rozpoczęciem zabiegu nakładany jest krem znieczulający. Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się one ok. 10-15 miesięcy.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest bezpośrednio pod skórę i jedyne skutki uboczne, które czasem się pojawiają, to niewielkie krwiaczki lub delikatny obrzęk – znikają one jednak samoistnie najpóźniej po trzech dniach od zabiegu.

Zabiegi korekcji nosa wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej, nie ma więc ryzyka oddania się w ręce osoby niekompetentnej. Rezultat po zabiegu nie wygląda też sztucznie – co budzi spore obawy u wielu osób. Ekspert najpierw skrupulatnie wyznacza miejsca wstrzyknięcia preparatu i decyduje o tym, gdzie powinien on zostać wprowadzony, by uzyskać pożądany kształt nosa, idealnie dopasowany do twarzy pacjenta.

Kwasem hialuronowym można skorygować następujące defekty:

 • korekcja garbu – korekta nosa – najczęstszy powód
 • likwidacja nierówności
 • wypełnienie zagłębień
 • podniesienie grzbietu
 • prostowanie grzbietu
 • optyczne zwężenie
 • optyczne pomniejszenie
 • powiększenie zbyt małego nosa
 • przywrócenie prawidłowych proporcji nosa
 • korektę kształtu nosa u pacjentów po uszkodzeniach mechanicznych i złamaniach

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża i okres laktacji
 • stosowanie leków przeciwzapalnych lub przeciwzakrzepowych
 • zmiany zapalne skóry
 • skłonności do blizn przerostowych
 • choroby immunologiczne

Badania dowodzą, że u 80% pacjentów operację plastyczną nosa można zastąpić wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. Interwencja chirurgiczna jest konieczna właściwie jedynie w przypadku, gdy korekta ma dotyczyć również przegrody nosowej lub gdy deformacja nosa utrudnia oddychanie, w większości przypadków może być zastosowana medycyna estetyczna.

Korekta nosa – Ellanse

Zabieg korekcji Ellanse przebiega identycznie do kwasu hialuronowego – użyty jest inny wypełniacz, bardziej trwały.

Przeszczep tłuszczu

Tutaj jako wypełniacza używamy tłuszcz od pacjenta, pozyskany metodą liposukcji strzykawkowej (mała objętość)

Gabinet – Medycyna Estetyczna Poznań – zapraszamy!

Korekcja nosa – pytania i odpowiedzi

Czy chęć wykonania korekty nosa zawsze wiąże się z koniecznością zabiegu operacyjnego?

Pomimo, że korekcja nosa w pierwszej kolejności kojarzy się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, w dzisiejszych czasach to skojarzenie jest zupełnie mylne. Współczesna medycyna estetyczna oferuje metody, dzięki którym w praktycznie bezinwazyjny sposób można skorygować wygląd swojego nosa.

Zabiegi te są co najmniej równie skuteczne jak klasyczne procedury chirurgiczne, a jednocześnie charakteryzują się dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających sie jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi.

Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów. Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej.

Jak kwas hialuronowy działa na tkanki?

Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Czy korekcja nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bezpieczna?

Zabieg powiększenia ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo mało inwazyjny i bezpieczny. Substancja używana do wypełnienia jest związkiem występującym fizjologicznie w organizmie.

Z tego powodu nie występuje ryzyko działań niepożądanych związanych z obecnością ciała obcego, takich jak na przykład reakcji alergicznych czy wystąpienia stanu zapalnego. Kwas hialuronowy jest materiałem całkowicie biokompatybilnym.

Jak wygląda zabieg korekcji nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego i wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań, w pierwszej kolejności znieczula się nos przy pomocy specjalnego krem. Następnie lekarz bardzo precyzyjnie wstrzykuje kwas hialuronowy w ustalone wcześniej punkty. Pierwszy efekt widoczny jest praktycznie natychmiast.

Czy są jakieś potencjalne powikłania korekcji nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Korekcja nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie niesie ze sobą minimalne ryzyko powikłań. Jednakże z uwagi na fakt, iż jest to zabieg inwazyjny (choć w stopniu minimalnym), tuż po jego przeprowadzeniu mogą być odczuwalne niegroźne objawy miejscowe o niewielkim nasileniu.

Po przeprowadzonej procedurze może pojawić się obrzęk okolicy nosa utrzymujący się do czterech dni, drobne krwiaczki ustępujące maksymalnie po tygodniu, a także krótkotrwała tkliwość. Po ustąpieniu wyżej wymienionych objawów widoczny jest ostateczny rezultat.

Jak długo utrzymuje się rezultat zabiegu?

Niestety, zabieg korekcji nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego charakteryzuje się czasowym utrzymywaniem się rezultatu. Średni czas, przez który jest on widoczny to około osiem miesięcy. W związku z powyższym faktem, aby móc liczyć na trwały efekt płynący z tej procedury, należy ją regularnie powtarzać.

Czy do zabiegu korekcji nosa za pomocą kwasu hialuronowego trzeba się jakoś przygotować?

Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo zabiegu korekcji nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, a także polepszyć jego końcowy rezultat należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do tej procedury.

Zaleca się, żeby na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty hamujące krzepnięcie krwi, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne i środki zawierające ekstrakt z miłorzębu.

Z kolei w dniu procedury należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz wahań termicznych (np. solarium czy sauna). Nie zaleca się również wykonywania makijażu ani żadnych innych czynności mogących potencjalnie powodować ryzyko infekcji.

Jakich zaleceń należy przestrzegać po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Aby dodatkowo zwiększyć efektywność zabiegu, po jego wykonaniu należy przestrzegać kilku zaleceń. W pierwszej dobie należy unikać całowania i picia gorących napojów. Przez pierwsze dwa dni zaleca się jak najmniejszą mimikę. Do trzech dni nie należy pływać i wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać intensywnych wahań temperatury, a przez pierwszy miesiąc nie wykonuje się procedur typu laseroterapia tej okolicy. Powinno się również wystrzegać zabiegów pobudzających syntezę włókien kolagenowych poprzez bodziec termiczny (np. radiofrekwencji mikroigłowej). Bardzo ważne jest, by pamiętać, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Operacje nosa

Chirurgiczne leczenie niedoskonałości nosa jest związane z dłuższą rekonwalescencją. Nie wykonujemy zabiegów chirurgicznych w obrębie nosa

Korekta nosa cena

Zapraszamy do cennika poniżej

Korekcja nosa

Kwas hialuronowy (efekt do roku)

1 000 zł

Ellanse S - efekt na 2 lata

1400 zł

Przeszczep tłuszczu - trwały efekty

3000zł

Korekcja nosa nićmi Aptos

3900zł

Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530