Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Mezoterapia igłowa


Mezoterapia igłowa twarzy w medycynie estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Od nawilżenia skóry po leczenie blizn i rozstępów oraz cellulitu.

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy od lat jest wykorzystywany w różnych gałęziach medycyny – pierwotnie do leczenia migreny, żylaków, chorób neurologicznych i dróg oddechowych, a obecnie przede wszystkim w dermatologii i medycynie estetycznej.

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię laserową (nie wymaga ukłuć, laser erbowo-yagowy wykonuje mikrokanaliki, którymi wnikają do skóry czynniki lecznicze np. osocze bogatopłytkowe)

Bezbolesna mezoterapia próżniowa urządzeniem Vital Injector 2

mezoterapia igłowa
Data aktualizacji: 2022-11-12 17:19:47

Mezoterapia igłowa Poznań polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.

Najlepsze efekty uzyskujemy stosując do mezoterapii igłowej osocze bogatopłytkowe.

osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia igłowa Wskazania

Mezoterapia igłowa Poznań to drobne iniekcje wprowadzające aktywne preparaty lecznicze w konkretne miejsca pod skórą, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, dając także lepsze nawilżenie skóry.

Środki lecznicze można też wprowadzać do skóry po wykonaniu otworków w skórze laserem erbowo-yagowym – mezoterapia laserowa.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie daje siniaków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej. W celu złagodzenia odczuć w czasie zabiegu można skorzystać z urządzenia Vital Injectror 2

Zabiegi te dają szybkie i widoczne efekty rewitalizujące. Dodatkowo roztwory wstrzykiwanych leków, blokując komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.

W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.

Jest to metoda niechirurgiczna i w pełni naturalna, przynosząca długotrwałe rezultaty. Nie oznacza to jednak, że wystarczy jeden „magiczny zastrzyk”, by efekt utrzymał się na zawsze. Mezoterapia igłowa okazuje się skuteczna tylko wówczas, gdy stanowi serię zabiegów wykonywanych regularnie przez dłuższy okres.

Bardzo skuteczna w poprawie wyglądu powiek dolnych. Czasami na zabieg kieruje okulista.

Do zabiegu można zastosować dermapen, który poprzez głębsze nakłucia igieł zwiększa efekt zabiegu.

Stosowana w sytuacjach:

Przeciwwskazana:

Mezoterapię igłową można łączyć z bardzo skutecznym zabiegiem – radriofrekwencja mikroigłowa.

Aby zobaczyć opis metody kliknij w ikonkę poniżej.

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Mezoterapia igłowa Poznań – na czym polega

Mezoterapia Poznań w naszym gabinecie jest wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej dr Włodzimierza Rosińskiego, który dobiera zestaw substancji aktywnych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Zabiegi są bezbolesne, wykonuje się je strzykawką o bardzo cienkiej igle lub specjalnym pistoletem, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc pacjent może odczuwać tylko minimalny dyskomfort, a ślady na skórze szybko znikają.

W przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem wrażliwości na ból, stosuje się dodatkowo krem znieczulający. W celu rozprowadzenia składników na całej powierzchni chorego miejsca, po zakończonym zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż.

Jedynym niepożądanym skutkiem może okazać się niewielki siniaczek, powstały gdy igła trafi w naczynko krwionośne czy delikatny obrzęk – zazwyczaj bardzo szybko zanika.

Reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko i ustępują samoistnie po kilku minutach, w najgorszym wypadku godzinach.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa twarzy jest niczym tratwa łącząca drogę od kosmetyki do chirurgii plastycznej. Zabieg mezoterapii igłowej daje rewelacyjne efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale jest w pełni bezpieczny, tak jak zwykłe zabiegi kosmetyczne.

Polega na wstrzyknięciu odpowiednich preparatów w obszary poddawane zabiegowi. Mezoterapię igłową można stosować podczas zwalczania cellulitu i rozstępów, odmładzania skóry oraz w leczeniu i profilaktyce łysienia.

Ze względu na to, że jest to metoda niechirurgiczna, nie wymaga długiej rekonwalescencji po zabiegu. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezbolesnym; w przypadku osób o niskim progu odczuwania bólu stosuje się krem znieczulający w miejscach poddawanych zabiegowi.

Mezoterapia igłowa Poznań – jak wygląda zabieg

Zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w określone okolice konkretnych substancji leczniczych, np. osocze bogatopłytkowe. Zastosowanie cieniutkich igieł pozwala na ominięcie bariery naskórka, w związku z tym mezoterapia igłowa umożliwia wniknięcie w głąb skóry zdecydowanie większej ilości substancji aktywnych, niż podczas stosowania nawet najdroższych kremów.

Zabieg można stosować w celu likwidacji cellulitu i rozstępów oraz zapobiegania utraty włosów. Procedura ta jest doskonałym zabiegiem poprawiającym wygląd cery. Już po pierwszej iniekcji pacjentki widzą wyraźną poprawę elastyczności skóry, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne.

Zabieg zyskał szeroką rzeszę zadowolonych klientów ze względu na to, że przynosi oczekiwane efekty w zadziwiająco krótkim czasie.

Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem skierowanym do osób zapracowanych. Jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej trwa zwykle około 30-tu minut. Od razu po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona w miejscach podania preparatów leczniczych.

Zazwyczaj podczas pierwszej nocy regeneruje się i na drugi dzień rano nie widać już żadnych oznak przeprowadzenia zabiegu poza widoczną poprawą kondycji skóry.

Mezoterapia igłowa Poznań w walce ze zmarszczkami

Metoda ta pobudza metabolizm komórek skóry oraz zwiększa w nich syntezę kolagenu i elastyny. W ten sposób zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje elastyczność i jędrność.

Zabieg można stosować nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry np. wokół oczu.

Główną zaletą mezoterapii igłowej jest to, że w krótkim czasie doprowadza do odbudowy kolagenu. Ta właściwość zabiegu sprawiła, że stosuje się go również w zwalczaniu poważnych defektów cery, jak np. blizny potrądzikowe, pourazowe oraz rozstępy w fazie zanikowej (tzn. białe rozstępy).

Jak często należy wykonywać zabieg?

Częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej jest indywidualnie ustalana podczas pierwszej konsultacji z lekarzem. W standardowych przypadkach leczenie rozpoczyna się od wykonania 4 zabiegów (w odstępach 1-2 tygodni).

Następnie dokonuje się utrwalenia otrzymanych już efektów poprzez wykonanie 2 zabiegów w miesiącu. Na samym końcu można zastosować tzw. zabieg przypominający, który przeprowadza się raz na pół roku.

Mezoterapia igłowa Poznań

Bardzo skuteczną mezoterapią igłową jest  – aminokwasowa terapia zastępcza – kompleks czterech  aminokwasów  wzbogaconych kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry.

Wiele badań naukowych wykazuje, iż aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym wspierają proces bio-rewitalizacji skóry. Takie połączenie jest wykorzystane przy tworzeniu produktów z serii,

Efekty działania:

 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • odżywienie komórek skóry
 • nawilżenie o przedłużonym działaniu
 • długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry
 • początkowy efekt wypełnienia tkanek
 • szybki i długotrwały efekt

Wskazania do zastosowania:

 • skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia
 • średnio głębokie zmarszczki
 • utrata elastyczności i jędrności skóry
 • wysuszona i niedożywiona skóra
 • blizny potrądzikowe

Jak wygląda zabieg:

Po przygotowaniu preparatu (rozpuszczenie aminokwasów w kwasie hialuronowym) i dezynfekcji skóry wykonuje się mini iniekcje mikrodepozytów.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł  przygotowanego preparatu .

Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach.

Zabieg trwa średnio około 15 minut.

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

Preparat  zawiera dwie ampułki, z których każda zawiera 100 mg aminokwasów (glicyna, prolina, leucyna, lizyna) oraz dwie fiolki, z których każda zawiera 30 mg kwasu. Łącznie jedno opakowanie to 6 ml preparatu do wykonania zabiegu.

Mikronakłuwanie

Mezoterapia igłowa twarzy wykonywana dermapenem cechuje o wiele wyższa skuteczność w pobudzeniu skóry do regeneracji.

Sposób działania dermapenu

Dermapen działa bardzo precyzyjnie, zgodnie z założeniem i celem lekarza prowadzącego zabieg. Dzięki możliwości regulowania głębokości nakłuć możliwe jest idealne dobranie odpowiedniego rozwiązania. Skóra nakłuwana jest na różną głębokość w zależności od konkretnej potrzeby pacjenta.

Można ustalić obszar nakłuć od 0,1 mm przy regionach ze skórą cienką (np. okolice oczu) do nawet 2,5 mm (np. blizny). Dzięki temu pozwala działać nie tylko precyzyjnie, ale i zdecydowanie, gdyż skóra nakłuwana jest z częstością do 120 Hz i na sekundę wytwarzane jest nawet do 1900 mikronakłuć.

By zachować jak największy komfort zabiegu konieczne jest zastosowanie maści znieczulającej. W trakcie zabiegu trwającego od 10 do 20 minut używana jest sterylna jednorazowa głowica, która zawiera 16 bardzo cienkich igieł. Igły te wykonane są ze stali chirurgicznej.

Dermapen to rozwiązanie w medycynie estetycznej, które pozwala w wyraźny i zjawiskowy sposób stymulować produkcję kolagenu i elastyny, fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego), jak również zdecydowanie poprawia gęstość i elastyczność skóry.

Mikronakłucia stymulują naturalne zdolności odnowy skóry, przez co remodeling skóry staje się bardzo wyraźny.

Co daje mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej?

Mezoterapia igłowa to poprawa nawilżenia skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz wspomaganie mikrokrążenia.

W wyniku tego zabiegu zwiększa się elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu nasze ciało wygląda młodziej i bardziej witalnie. W zależności od potrzeb pacjentów lekarze stosują różne sposoby mezoterapii igłowej.

Wspólnym mianownikiem jest zasada polegająca na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomogą mikronakłuć. Dzięki temu dociera się do głębokich warstw skór, a sam efekt jest szybszy i bardziej spektakularny.

Mezoterapia igłowa pozwala na podanie większych ilości preparatów w miejscach szczególnie wymagających – np. w obrębie głębokich zmarszczek. Dlatego zabieg ten poleca się szczególnie osobom, których zabiegi botoxem czy kwasem hialuronowym okazują się być zbyt delikatne, by uzyskać interesujący efekt.

Pamiętajmy jednocześnie, że mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny i powierzchowny, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku.

Mezoterapia igłowa pomaga w leczeniu wielu schorzeń skóry, takich jak np. przebarwienia, rozstępy czy blizny. Jest skuteczna także w wleczeniu wypadania włosów.

Czym się wyróżnia mezoterapia igłowa

Ta metoda lecznicza daje wiele możliwości, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa i braku działań niepożądanych.

Mezoterapia igłowa twarzy – pytania i odpowiedzi

Co to jest i na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Jaki jest mechanizm działania mezoterapii igłowej?

Działanie aparatów do mezoterapii igłowej (np. urządzenie Dermapen) polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły

o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Jakie substancje są wykorzystywane do mezoterapii igłowej?

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Mezoterapia igłowa Poznań – Czy to boli?

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego.

Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany. Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały.

Czy zabieg jest długi?

Zabieg mezoterapii igłowej trwa około 30 minut.

Czy jednorazowe przeprowadzenie mezoterapii igłowej jest wystarczające?

Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

U kogo wskazane jest wykonanie mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Po zabiegu skóra twarzy jest zaczerwieniona, może być nieznacznie opuchnięta. Ten wygląd nie trwa jednak długo – kilka godzin. Pierwsze efekty można zauważyć już następnego dnia. Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zrewitalizowana, bardziej napięta

Czy mezoterapię igłową można łączyć z innymi zabiegami, np. makijażem permanentnym?

W zasadzie nie stwierdzono jednoznacznych przeciwwskazań do jednoczasowego wykonywania mezoterapii igłowej z innymi procedurami. Jednakże specjaliści zalecają, by w miarę możliwości powyższe procedury rozdzielać kilkudniowym odstępem. Wynika to z faktu możliwości nakładania się na siebie niektórych efektów pozabiegowych, takich jak np. opuchnięcie powiek, przez co okres rekonwalescencji może ulec wydłużeniu.

Mezoterapia igłowa jak często

Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi co 2 tygodnie. W wybranych wskazaniach można 1 x w tygodniu

Czym smarować twarz po mezoterapii?

Polecamy kremy natłuszczające, w naszym gabinecie dobieramy odpowiedni preparat do rodzaju skóry. Warto zapytać

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Skuteczny zabieg w leczeniu łysienia androgenowego czy nadmiernego wypadania włosów. Stosujemy najczęściej osocze bogatopłytkowe lub koktajle nieusieciowanego kwasu hialuronowego z witaminami i aminokwasami. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym włosy

Mezoterapia igłowa kiedy widać efekty

Pierwsze efekty widać już po kilku dniach, jednak w zależności od wskazania, wyraźna poprawa może być widoczna dopiero po kilku zabiegach, które najczęściej wykonuje się raz na 2 tygodnie.

Mezoterapia igłowa Poznań Grunwald – zapraszamy

Mezoterapia igłowa twarzy

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry. Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood.

Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.

Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut.

Jak szybko widać efekty mezoterapii igłowej?

Efekty mezoterapii igłowej są szybkie i długotrwałe. Pierwsze rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Jednakże, aby były one trwałe muszą być regularnie powtarzane. W pierwszym okresie po pierwszym zabiegu, mezoterapię igłową należy powtarzać 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni.

Liczba powtórzeń ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania pacjentki i oczekiwanego efektu. Po zakończeniu intensywnej części terapii, powinno się wykonywać zabiegi podtrzymujące w odstępach kilkunastotygodniowych.

Mezoterapia igłowa Poznań dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Mezoterapia igłowa Poznań cena

Cena zabiegu zależy od użytego preparatu oraz wielkości zabiegu (obszar).

Na czym polega mezoterapia igłowa

mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Dowiedzmy się na czym polega mezoterapia igłowa – zabieg, który jest bardzo często wybierany przez naszych pacjentów.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają tysiące pacjentów.

Na czym polega jej sekret? Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły.

Zabieg mezoterapii igłowej stosowany jest w celu poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu.

Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia.

Mezoterapia igłowa przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Bardzo dobre efekty przynosi mezoterapia igłowa fibryną bogatopłytkową.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w leczeniu konkretnego problemu medycznego.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii igłowej wykonuje lekarz.

Jeśli występuje taka konieczność, pacjent otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę.

Zabieg wymaga bardzo precyzyjnych nakłuć, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Nakłucia wykonywane są na głębokości 2 – 4 mm lub 1 – 3,5 mm.

Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują. W celu jeszcze większego złagodzenia odczuć zabiegu można skorzystać z Vital Injector 2

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa Poznań jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Przynosi efekt liftingu, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Jest skutecznym orężem w redukcji zmarszczek mimicznych. Redukuje cellulit i ogranicza wydzielanie sebum.

Warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry, jej nawilżenia oraz uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg jest najlepszą drogą do wsparcia mikrokrążenia i pobudzenia komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Efektem tego jest poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Najlepsze efekty zabiegu są widoczne po serii 3 – 6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 1 – 4 tygodni.

Polecana przez dermatologów jest mezoterapia igłowa własnym osoczem

Jednym z bardziej skutecznych zabiegów mezoterapii igłowej jest użycie preparatów z serii Pluryal – są to preparaty zawierające polinukleotydy (silne biostymulatory).

Pluryal Silk jest dedykowany do okolicy oczu, Pluryal Densify intensywnie regeneruje skórę oraz poprawia koloryt, przywraca blask skórze twarzy i szyi lub grzbietowych powierzchni dłoni czy dekoltu.

Połaczeniem mezoterapii igłowej oraz delikatnego wypełnienia (wolumetrii) jest zabieg Profhilo.

Mezoterapia laserowa

Preparaty lecznicze można też wprowadzać do skóry bezboleśnie, bez nakłuć przy zastosowaniu lasera erbowo-yagowego. Laser Fotona wykonuje w skórze mikrokanaliki, dzięki temu nakładany na skórę preparat przedostaje się do głębszych warstw skóry właściwej – tam gdzie ma zadziałać.

Bardzo dobre efekty przynosi wykonywanie przed mezoterapią igłową zabiegu oczyszczanie twarzy.

Cały zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Rekonwalescencja jest krótka, nie ma siniaczków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej.

Zabiegiem stymulującym produkcje kolagenu jest Sculptra.

Przeciwwskazania do zabiegu

Bardzo często wykonywanym zabiegiem w naszym gabinecie jest liposukcja

Na czym polega mezoterapia igłowa Poznań

Często na zabieg poprawy okolicy oczu (wiotkość powiek) kieruje okulista.

Bardzo dobrym połączeniem z mezoterapią igłową jest zabieg PCA Skin

Ile zabiegów mezoterapii igłowej trzeba zrobić by zobaczyć efekty?

Rekomenduje się stosowanie zabiegów mezoterapii igłowej w serii 3 do 4 zabiegów co 2-3 tygodnie a potem zabiegi przypominające co 2 miesiące.

W przypadku przebarwień oraz wiotkości skóry bardziej skutecznymi zabiegami są laser frakcyjny z osoczem lub dermapen z osoczem.

Mezoterapia próżniowa PoznańVital Injector 2

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Mezoterapia ma szerokie wykorzystywanie w medycynie estetycznej i stosuje się ją do redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień, w profilaktyce i leczeniu łysienia czy do leczenia cellulitu. Seria zabiegów mezoterapii polegająca na wprowadzeniu za pomocą mikronakłuć substancji aktywnych przynosi szybkie i zadowalające efekty. Jest też doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych, wymagających dłuższej rekonwalescencji.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który polega na wykonywaniu drobnych iniekcji za pośrednictwem których wprowadza się pod skórę aktywne preparaty lecznicze takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne.  Efektem mezoterapii jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych, rewitalizacja, przyspieszenie krążenia czy spalania energii.

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej, który stosuje się do leczenia cellulitu, poprawy wyglądu skóry czy też w zapobieganiu łysienia. Dzięki mezoterapii igłowej możemy w skuteczny sposób odmłodzić naszą cerę i uczynić ją bardziej sprężystą. Często zabieg wykonuje się z wykorzystaniem dermapenu.

Mezoterapia igłowa została po raz pierwszy wykonana przez francuskiego lekarza na początku lat 50-tych. Początkowo zabieg służył do leczenia migreny i żylaków, dopiero na przestrzeni kolejnych dekad zaczęto go stosować jako remedium na łuszczycę czy łysienie. Współcześnie spektrum zabiegu jest bardzo szerokie.

Zabieg stosuje się w przypadku zwiotczenia skóry, do leczenia cellulitu i rozstępów, cieni pod oczami oraz worków pod oczami. Mezoterapia pomaga w przypadku wypadania włosów, przebarwień i jest stosowana profilaktycznie w celu przeciwdziałania zmarszczkom. 

Poznajmy szczegóły dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej

Do mezoterapii używa się niewielkiej igły, którą lekarz medycyny estetycznej dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Ich dużym atutem jest fakt, że są bezbolesne, a wykonuje się je za pomocą cienkiej igły lub pistoletu, którego zaletą jest automatyczna regulacja głębokości wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc seria nakłuć może wiązać się z minimalnym dyskomfortem, jednak ślady po mezoterapii szybko znikają.

Zabieg rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego preparatu leczniczego przez lekarza, który przeprowadza wywiad z pacjentem. Podczas konsultacji należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Pacjenci z niskim progiem bólu mogą otrzymać znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje preparat za pomocą serii mikronakłuć. Podczas zabiegu występuje niegroźne, niewielkie krwawienie. Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się zaczerwienienia lub krwiaki, które powinny ustąpić w ciągu 6 lub 72 godzin od zabiegu. 

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Jeden zabieg mezoterapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zadowalające efekty pojawiają się po wykonaniu serii zabiegów, dlatego rekomenduje się wykonanie od 3-6 zabiegów. Najlepiej wykonywać je raz na 1-2 tygodnie, co przyniesie wymierne korzyści dla skóry i samopoczucia pacjenta. Po pierwszym zabiegu nasza skóra stanie się bardziej nawilżona i błyszcząca, co jest wynikiem kolagenu i elastyny.

Kolejne zabiegi pozwolą np. uzupełnić niedobory witamin i minerałów w skórze, wspomóc procesy krążenia i opóźnić proces starzenia, odmładzając skórę. Po pierwszej serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegów 2 razy w miesiącu. Na ostatnim etapie terapii rekomenduje się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – raz na pół roku. 

Połączeniem mezoterapii i delikatnego wypełnienia jest zabieg Profhilo – najlepsze efekty są widoczne po miesiącu.

profhilo, profhilo Poznań

Profhilo

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Jest to wprost wymarzony zabieg dla wszystkich osób, które pragną przywrócić swojej skórze młody wygląd. Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? Zabieg jest rekomendowany dla osób poszukujących nawilżenia skóry lub chcących pozbyć się przebarwień.

Jest to najlepszy zabieg na wygładzenie lub redukcję zmarszczek, rozstępów czy usunięcie blizn oraz doskonałe remedium na cellulit. Mezoterapię igłową stosuje się także w walce z wypadaniem włosów, więc jest to skuteczna metoda w leczeniu łysienia.  

Bardzo skutecznym zabiegiem jest mezoterapia igłowa własnym osoczem:

osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest doskonałym zabiegiem, wykorzystywanym w profilaktyce i leczeniu łysienia. Jest to świetna alternatywa do zabiegów chirurgicznych, zapewniając podobne efekty, a przez swoją nieinwazyjność nie wymaga tak długiej rekonwalescencji po zabiegu. Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wstrzyknięciu w miejsce poddane leczeniu preparatów z substancjami aktywnymi, które przynoszą zaskakujące efekty.

Dużym atutem zabiegu jest fakt, iż jest on bezbolesny i tylko w skrajnych przypadkach wymaga podania znieczulenia w formie kremu. Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga narkozy jak to ma miejsce w przypadku zabiegów chirurgicznych. 

Mezoterapia igłowa jako remedium na zmarszczki i oznaki starzenia się skóry

Wielu pacjentów przychodzących do gabinetu medycyny estetycznej decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej na zmarszczki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek oraz syntezy kolagenu i elastyny zabieg prowadzi do redukcji zmarszczek lub ich spłycenia. Skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Zabieg odbudowuje kolagen w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa na zmarszczki jest wykorzystywana do leczenia skóry wokół oczu. 

Mezoterapia igłowa – czyli aminokwasowa terapia zastępcza

Mezoterapia igłowa ma też nową odsłonę. Koktajl leczniczy opiera się na kompleksie czterech aminokwasów, które zostały wzbogacone kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry, poprawiają elastyczność skóry oraz mają korzystny wpływ na spłycenie zmarszczek.

Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł przygotowanego wcześniej preparatu. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach, a pożądane efekty można otrzymać po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych. 

mezoterapia igłowa, mezoterapia igłowa Poznań

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów. Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen.

Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również
w leczeniu łysienia.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Efekty mezoterapii igłowej są szybkie i długotrwałe. Pierwsze rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Jednakże, aby były one trwałe muszą być regularnie powtarzane. W pierwszym okresie po pierwszym zabiegu, mezoterapię igłową należy powtarzać 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni. Liczba powtórzeń ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania pacjentki i oczekiwanego efektu.

Po zakończeniu intensywnej części terapii, powinno się wykonywać zabiegi podtrzymujące w odstępach kilkunastotygodniowych. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty – Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca). Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono

Co daje mezoterapia igłowa?

Czym jest mezoterapia igłowa i jakie są jej efekty?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy.

W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego.

Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Co można aplikować na drodze mezoterapii igłowej?

Istnieje wiele substancji, które mogą być wprowadzane do organizmu na drodze mezoterapii igłowej. Doskonałe efekty daje zastosowanie tak zwanych autologicznych wypełniaczy, jakimi są osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa.

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych
i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta.

Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu.

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Co daje mezoterapia igłowa

Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę. Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania.

W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu nie dochodzi do jej odwirowania i pozostaje ona w preparacie.

Oddziaływanie fibryny bogatopłytkowej na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Co daje mezoterapia igłowa Poznań

Jako uzupełnienie doskonale sprawdzają się zabiegi PCA skin.

PCA Skin zabieg

PCA Skin zabieg

Co to jest mezoterapia igłowa?

Poznajmy szczegóły zabiegu mezoterapii igłowej, który jest rekomendowany na wiele dolegliwości takich jak: cellulit, odmłodzenie skóry czy redukcja zmarszczek.

Co To jest Mezoterapia igłowa ?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych, wywołujących efekt terapeutyczny. Zaliczają się do nich: kwas hialuronowy, peptydy, prohilo czy komórki macierzyste. Nakłuwanie skóry odbywa się za pośrednictwem cienkiej igły lub z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, które posiada 16 pulsujących igieł.

Cienka igła nakłuwa skórę, pobudzając ją do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co zamienia starą skórę na nową. Wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych wywołuje podwójny efekt terapeutyczny, nawilżając skórę i sprawiając, że staje się bardziej jędrna.

Mezoterapia igłowa to zabieg zapewniający przebudowę kolagenu i odmłodzenie skóry pacjenta. Mezoterapia igłowa ma bardziej skuteczne działanie od kosmetyków, ponieważ substancje aktywne wywołują efekt terapeutyczny, a nakłucia prowadzą do samoregeneracji.

Wskazania do zabiegu

Istnieje wiele dolegliwości, na które rekomendowana jest mezoterapia igłowa. Po pierwsze jest wykorzystywana do walki ze starzeniem się skóry, liftingu skóry i nadania jej pożądanej elastyczności. Świetnie redukuje zmarszczki, odmładza dekolt, dłonie i szyję. Mezoterapia igłowa jest także remedium na łysienie czy cellulit i rozstępy. 

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej i rozpoczyna się on od konsultacji lekarskiej. Lekarz bada pacjenta i przeprowadza wywiad określając, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu można rozpocząć procedurę medyczną. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe w formie kremu, co zapewnia pełny komfort i bezbolesny zabieg dla pacjenta.

Substancje aktywne podaje się za pomocą cienkiej igły, które są wstrzykiwane w obszarze zabiegowym i w niewielkich odstępach. Po zabiegu lekarz dezynfekuje skórę. Po 3 dniach pacjent może cieszyć się zdrowym i naturalnym wyglądem skóry. Lekarz podczas procedury medycznej wprowadza pod skórę substancje aktywne, które są wstrzykiwane do głębiej położonych tkanek, co ma zwiększyć efekt terapeutyczny.

Nakłuwanie skóry prowadzi do regeneracji skóry i tworzenia się nowego kolagenu. Dzięki substancjom aktywnym takim jak: kwas hialuronowy czy peptydy skóra staje się bardziej naprężona. Mezoterapia igłowa leczy uszkodzenia skóry, zastępując ją nową i elastyczną tkanką.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Terapia za pomocą nakłuwania skóry prowadzi do głębokiego nawilżenia skóry, uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów czy wspomagania mikrokrążenia. Dzięki mezoterapii igłowej następuje pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, a w konsekwencji do zwiększenia napięcia i elastyczności skóry oraz spowolnienia procesów starzenia się. Dla osiągnięcia pełnych efektów powinno się wykonać serię 4-6 zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. 

Przeciwwskazania do zabiegu:

Co to jest mezoterapia igłowa?

Czy warto robić mezoterapię igłową?

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności.

W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry. Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki.

Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood. Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Czym jest mezoterapia igłowa i jak się ją wykonuje?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut.

Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów. Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy.

W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji
o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym (np. EMLA).

Czy warto robić mezoterapię igłową?

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także
u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka).

Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Czy warto robić mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa co warto wiedzieć

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas. Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry.

Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood. Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym (np. EMLA).

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych. Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Vital Injector 2 – mezoterapia igłowa przyszłości.

Vital Injector 2 jest innowacyjną metodą rzucającą całkowicie nowe światło na mezoterapię igłową. Obecnie jest uważane za najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do rewitalizacji skóry dostępne na rynku. Umożliwia ono aplikację różnych preparatów za pomocą wielu igieł jednocześnie w sposób próżniowy.

Pozwala na podawanie niewielkich ilości substancji charakteryzujących się wysokim stopniem wiskoelastyczności. Wiskoelastyczność jest parametrem opisującym zdolność do przejścia danej substancji ze stanu elastycznego w stan lepki w zależności od dostarczonej energii. Przykładowe preparaty mogące być podawane przy użyciu urządzenia Vital Injector 2 to usieciowany kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe.

Vital Injector 2 charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Z uwagi na niewielki rozmiar igieł jego zastosowanie jest praktycznie bezbolesne, co bezpośrednio przekłada się na utrzymanie wysokiego komfortu pacjenta podczas zabiegu. Jest to szczególnie istotne podczas przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz brzucha, ale tak naprawdę Vital Injector 2 może być zastosowany w obrębie dowolnej okolicy ciała. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2 wykazuje obecnie największą skuteczność spośród dostępnych metod mezoterapii igłowej, a dzięki aplikacji wieloigłowej jest to również najszybsza metoda.

Niewątpliwą zaletą aparatu Vital Injector 2 jest posiadanie wbudowanego systemu filtracji wykorzystującego jednorazowe i, co równie istotne, łatwo i szybko wymienialne filtry. Gwarantuje to najwyższe standardy utrzymania higieny procedury czym dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa poprzez praktycznie wyeliminowanie ryzyka potencjalnych powikłań infekcyjnych jako działania niepożądanego naruszenia ciągłości powłoki skórnej. Dodatkowe zabezpieczenie przeciwinfekcyjne stanowi specjalna osłona multiigłowej głowicy, która w sposób mechaniczny zabezpiecza przed zainfekowaniem drobnoustrojami.

Urządzenie Vital Injector 2 wyposażone jest w najcieńsze dostępne igły 31G w tak zwanych multi-igłach 5Pin i 9Pin. Daje to gwarancję podania najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatów. Dodatkowo, dzięki blokadzie przepływu zwrotnego, nie ma możliwości cofania się raz zaaplikowanych substancji.

Kolejną zaletą jest możliwość precyzyjnej kontroli głębokości wstrzyknięcia, która może się wahać od 0 do 0,5cm z bardzo niewielkim przeskokiem rzędu 0,2mm. Dzięki temu możliwe jest kierowanie substancji dokładnie w te warstwy skóry właściwej i tkanki podskórnej,
w których produkowanych jest najwięcej włókien elastynowych oraz kolagenowych.

Kwas hialuronowy jako przykładowy preparat aplikowany przy użyciu mezoterapii igłowej

Kwas hialuronowy jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających sie jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β (1→4) i β (1→3) glikozydowymi. Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów.

Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej. Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Piśmiennictwo

 1. Mammucari M et al., Mesotherapy: From Historical Notes to Scientific Evidence and Future Prospects, ScientificWorldJournal. 2020 May 1; 2020:3542848
 2. Sarkar R et al., Position paper on mesotherapy, Indian J Dermatol Venerol Leprol. 2011 Mar-Apr; 77(2): 232-7
 3. Konda D, Thappa DM, Mesotherapy: What is New? Indian J Dermatol Venerol Leprol. 2013 Jan-Feb; 79(1):127-34
 4. Burdick JA, Prestwich GD, Hyaluronic acid hydrogels for biomedical applications, Adv Matter. 2011 Mar 25; 23(12):H41-56

Spis treści

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia głowy - Wypadanie włosów koktajl

500 zł

Mezoterapia głowy osoczem - na wypadanie włosów

700zł

Plurial Silk pod oczy

1000zł

Mezoterapia twarzy osoczem

700zł

Mezoterapia twarzy koktajl

500zł

Mezoterapia twarz + szyja koktajl

700 zł

Mezoterapia twarz + szyja + dekolt koktajl

800 zł

Viscoderm hydrobooster - intensywne nawilżenie

1000zł za 1 strzykawkę

Nukleofil strong jedna strzykawka

1000zł

Nukleofil eyes

1000zł

Nukleofil medium

1000zł

Tropokolagen Guna 1 amp przy jednym zabiegu

500zł

Tropokolagen Guna 2 amp przy jednym zabiegu

700zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (10 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530