wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
twarz, szyja, dekolt, głowa, donie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
krem
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
1dzień
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1-5
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
od 700zł

Mezoterapia igłowa twarzy w medycynie estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Od nawilżenia skóry po leczenie blizn i rozstępów oraz cellulitu.

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy od lat jest wykorzystywany w różnych gałęziach medycyny – pierwotnie do leczenia migreny, żylaków, chorób neurologicznych i dróg oddechowych, a obecnie przede wszystkim w dermatologii i medycynie estetycznej.

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię laserową (nie wymaga ukłuć, laser erbowo-yagowy wykonuje mikrokanaliki, którymi wnikają do skóry czynniki lecznicze np. osocze bogatopłytkowe)

Bezbolesna mezoterapia próżniowa urządzeniem Vital Injector 2

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • wypadanie włosów
 • wiotkość skóry
 • drobne i średnie zmarszczki
 • efekty starzenia się skóry
 • blizny potrądzikowe
 • cellulit
 • cienie pod oczami
 • przebarwienia

Przeciwwskazania

 • ostre infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • choroba nowotworowa
 • uczulenie na kwas hialuronowy iniekcyjny
 • ciąża i karmienie piersią

Pytania i odpowiedzi


Co daje zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapię igłową stosujemy u pacjentów, którzy oczekują nawilżenia, odmłodzenia i poprawy elastyczności skóry poprzez podawanie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, peptydów lub wielu innych składników odżywczych. Zabieg ten polecamy rekomendujemy w celu leczenia wypadania włosów i wygładzania drobnych zmarszczek.

Mezoterapia igłowa efekty

Zabieg pozwala poprawić nawilżenie skóry, hamuje nadmierne wypadanie włosów, zwiększa ujędrnienie skóry. Efekty mezoterapii igłowej pojawiają się już kilka dni po zabiegu.

Mezoterapia igłowa na czym polega?

Jest to zabieg pozwalający wprowadzić do głębszych warstw skóry kwas hialuronowy nieusieciowany oraz substancje odżywcze, co sprzyja produkcji kolagenu w skórze.

Cennik zabiegu


Mezoterapia głowy - Wypadanie włosów koktajl

700zł

Mezoterapia głowy osoczem - na wypadanie włosów

800zł

Plurial Silk pod oczy

1000zł

Mezoterapia twarzy osoczem bezboleśnie pistoletem

800zł

Mezoterapia twarzy koktajl

700zł

Mezoterapia twarz + szyja koktajl

800zł

Mezoterapia twarz + szyja + dekolt koktajl

1000zł

Viscoderm hydrobooster - intensywne nawilżenie

1000zł

Nukleofil strong jedna strzykawka

1000zł

Nukleofil eyes

1000zł

Nukleofil medium

1000zł

Tropokolagen Guna 1 amp przy jednym zabiegu

700zł

Informacja o zabiegu


Mezoterapia igłowa Poznań polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.

Najlepsze efekty mezoterapii igłowej uzyskujemy stosując osocze bogatopłytkowe.

Spis treści

Mezoterapia igłowa wskazania

Mezoterapia igłowa Poznań to drobne iniekcje wprowadzające aktywne preparaty lecznicze w konkretne miejsca pod skórą, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, dając także lepsze nawilżenie skóry.

Środki lecznicze można też wprowadzać do skóry po wykonaniu otworków w skórze laserem erbowo-yagowym – mezoterapia laserowa.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie daje siniaków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej. W celu złagodzenia odczuć w czasie zabiegu można skorzystać z urządzenia Vital Injectror 2

Zabiegi te dają szybkie i widoczne efekty rewitalizujące. Dodatkowo roztwory wstrzykiwanych leków, blokując komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.

Jest to metoda niechirurgiczna i w pełni naturalna, przynosząca długotrwałe rezultaty. Nie oznacza to jednak, że wystarczy jeden „magiczny zastrzyk”, by efekt utrzymał się na zawsze. Mezoterapia igłowa okazuje się skuteczna tylko wówczas, gdy stanowi serię zabiegów wykonywanych regularnie przez dłuższy okres.

Bardzo skuteczna w poprawie wyglądu powiek dolnych. Czasami na zabieg kieruje okulista.

Do zabiegu można zastosować dermapen, który poprzez głębsze nakłucia igieł zwiększa efekt zabiegu.

Przeciwwskazana do zabiegu mezoterapii igłowej:

Mezoterapię igłową można łączyć z bardzo skutecznym zabiegiem – radriofrekwencja mikroigłowa.

Aby zobaczyć opis metody kliknij w ikonkę poniżej.

Mezoterapia igłowa Poznań – na czym polega

Mezoterapia Poznań w naszym gabinecie jest wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej dr Włodzimierza Rosińskiego, który dobiera zestaw substancji aktywnych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Czy mezoterapia igłowa boli?

Zabieg mezoterapii igłowej jest bezbolesny, wykonuje się je strzykawką o bardzo cienkiej igle lub specjalnym pistoletem, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc pacjent może odczuwać tylko minimalny dyskomfort, a ślady na skórze szybko znikają.

Zastosowanie urządzenia Vital Injector 2 daje całkowitą redukcję bólu, szczególnie na wypadające włosy i owłosioną skórę głowy.

W przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem wrażliwości na ból, stosuje się dodatkowo krem znieczulający. W celu rozprowadzenia składników na całej powierzchni chorego miejsca, po zakończonym zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż.

Jedynym niepożądanym skutkiem może okazać się niewielki siniaczek, powstały gdy igła trafi w naczynko krwionośne czy delikatny obrzęk – zazwyczaj bardzo szybko zanika.

Reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko i ustępują samoistnie po kilku minutach, w najgorszym wypadku godzinach.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa twarzy jest niczym tratwa łącząca drogę od kosmetyki do chirurgii plastycznej. Zabieg daje długotrwale efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale jest w pełni bezpieczny, tak jak zwykłe zabiegi kosmetyczne.

Polega na wstrzyknięciu odpowiednich preparatów w obszary poddawane zabiegowi. Mezoterapię igłową można stosować podczas zwalczania cellulitu i rozstępów, odmładzania skóry oraz w leczeniu i profilaktyce łysienia.

Ze względu na to, że jest to metoda niechirurgiczna, nie wymaga długiej rekonwalescencji po zabiegu.

Mezoterapia igłowa Poznań – jak wygląda zabieg

Zabiegi mezoterapii igłowej polegają na bezpośrednim wstrzyknięciu w określone okolice konkretnych substancji leczniczych, np. osocze bogatopłytkowe. Zastosowanie cieniutkich igieł pozwala na ominięcie bariery naskórka, w związku z tym mezoterapia igłowa umożliwia wniknięcie w głąb skóry zdecydowanie większej ilości substancji aktywnych, niż podczas stosowania nawet najdroższych kremów.

Zabieg można stosować w celu likwidacji cellulitu i rozstępów oraz zapobiegania utraty włosów. Procedura ta jest doskonałym zabiegiem poprawiającym wygląd cery. Już po pierwszej iniekcji pacjentki widzą wyraźną poprawę elastyczności skóry, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne.

Zabieg zyskał szeroką rzeszę zadowolonych klientów ze względu na to, że przynosi oczekiwane efekty w zadziwiająco krótkim czasie.

Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem skierowanym do osób zapracowanych. Jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej trwa zwykle około 30-tu minut. Od razu po zabiegu mezoterapii skóra może być lekko zaczerwieniona w miejscach podania preparatów leczniczych.

Zazwyczaj podczas pierwszej nocy regeneruje się i na drugi dzień rano nie widać już żadnych oznak przeprowadzenia zabiegu poza widoczną poprawą kondycji skóry.

Mezoterapia igłowa okolic oczu

Metoda ta pobudza metabolizm komórek skóry oraz zwiększa w nich syntezę kolagenu i elastyny. W ten sposób zmarszczki zostają spłycone.

Zabieg można stosować nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry np. wokół oczu.

Główną zaletą wykonania mezoterapii igłowej jest to, że w krótkim czasie doprowadza do produkcji kolagenu. Ta właściwość zabiegu sprawiła, że stosuje się go również w zwalczaniu poważnych defektów cery, jak np. blizny potrądzikowe, pourazowe oraz rozstępy w fazie zanikowej (tzn. białe rozstępy).

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej jest indywidualnie ustalana podczas pierwszej konsultacji z lekarzem. W standardowych przypadkach leczenie rozpoczyna się od wykonania 4 zabiegów (w odstępach 1-2 tygodni).

Następnie dokonuje się utrwalenia otrzymanych już efektów poprzez wykonanie 2 zabiegów w miesiącu. Na samym końcu można zastosować tzw. zabieg przypominający, który przeprowadza się raz na pół roku.

Mezoterapia igłowa Poznań

Bardzo skuteczną mezoterapią igłową jest  – aminokwasowa terapia zastępcza – kompleks czterech  aminokwasów  wzbogaconych kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry.

Wiele badań naukowych wykazuje, iż aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym wspierają proces bio-rewitalizacji skóry. Takie połączenie jest wykorzystane przy tworzeniu produktów z serii,

Efekty mezoterapii igłowej:

 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • odżywienie komórek skóry
 • nawilżenie o przedłużonym działaniu
 • długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry
 • początkowy efekt wypełnienia tkanek
 • szybki i długotrwały efekt

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej:

Po przygotowaniu preparatu (rozpuszczenie aminokwasów w kwasie hialuronowym) i dezynfekcji skóry wykonuje się mini iniekcje mikrodepozytów.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł przygotowanego preparatu.

Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach.

Zabieg trwa średnio około 15 minut.

Optymalne efekty mezoterapii uzyskuje się po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

Preparat zawiera dwie ampułki, z których każda zawiera 100 mg aminokwasów (glicyna, prolina, leucyna, lizyna) oraz dwie fiolki, z których każda zawiera 30 mg kwasu. Łącznie jedno opakowanie to 6 ml preparatu do wykonania mezoterapii igłowej.

Mikronakłuwanie

Mezoterapia mikroigłowa twarzy wykonywana dermapenem cechuje o wiele wyższa skuteczność w pobudzeniu skóry do regeneracji.

Sposób działania dermapenu

Dermapen działa bardzo precyzyjnie, zgodnie z założeniem i celem lekarza prowadzącego zabieg. Dzięki możliwości regulowania głębokości nakłuć możliwe jest idealne dobranie odpowiedniego rozwiązania. Skóra nakłuwana jest na różną głębokość w zależności od konkretnej potrzeby pacjenta.

Można ustalić obszar nakłuć od 0,1 mm przy regionach ze skórą cienką (np. okolice oczu) do nawet 2,5 mm (np. blizny). Dzięki temu pozwala działać nie tylko precyzyjnie, ale i zdecydowanie, gdyż skóra nakłuwana jest z częstością do 120 Hz i na sekundę wytwarzane jest nawet do 1900 mikronakłuć.

By zachować jak największy komfort zabiegu konieczne jest zastosowanie maści znieczulającej. W trakcie zabiegu trwającego od 10 do 20 minut używana jest sterylna jednorazowa głowica, która zawiera 16 bardzo cienkich igieł. Igły te wykonane są ze stali chirurgicznej.

Dermapen to rozwiązanie w medycynie estetycznej, które pozwala w wyraźny i zjawiskowy sposób stymulować produkcję kolagenu i elastyny, fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego), jak również zdecydowanie poprawia gęstość i elastyczność skóry.

Mikronakłucia stymulują naturalne zdolności odnowy skóry, przez co remodeling skóry staje się bardzo wyraźny.

Co daje mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej?

Mezoterapia igłowa to poprawa nawilżenia skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz wspomaganie mikrokrążenia.

W wyniku tego zabiegu zwiększa się elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu nasze ciało wygląda młodziej i bardziej witalnie. W zależności od potrzeb pacjenta lekarze stosują różne sposoby mezoterapii igłowej.

Wspólnym mianownikiem jest zasada polegająca na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomogą mikronakłuć. Dzięki temu dociera się do głębokich warstw skór, a sam efekt jest szybszy i bardziej spektakularny.

Mezoterapia igłowa pozwala na podanie większych ilości preparatów w miejscach szczególnie wymagających – np. w obrębie głębokich zmarszczek. Dlatego zabieg ten poleca się szczególnie osobom, których zabiegi toksyną botulinową czy kwasem hialuronowym okazują się być zbyt delikatne, by uzyskać interesujący efekt.

Pamiętajmy jednocześnie, że mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny i powierzchowny, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku.

Mezoterapia igłowa pomaga w leczeniu Mezoterapia igłowa pozwala na podanie większych ilości preparatów w miejscach szczególnie wymagających – np. w obrębie głębokich zmarszczek. Dlatego zabieg ten poleca się szczególnie osobom, których zabiegi toksyną botulinową czy kwasem hialuronowym okazują się być zbyt delikatne, by uzyskać interesujący efekt.

Pamiętajmy jednocześnie, że mezoterapia mikroigłowa to zabieg nieinwazyjny i powierzchowny, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku. Jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały.

Mezoterapia pomaga w leczeniu wielu schorzeń skóry, takich jak np. przebarwienia, rozstępy czy blizny. Jest skuteczna także w leczeniu wypadania włosów.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut.

Czym się wyróżnia mezoterapia igłowa

Ta metoda lecznicza daje wiele możliwości, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa i braku działań niepożądanych.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z cienką igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Czy zabieg jest długi?

Zabieg mezoterapii igłowej trwa około 30 minut.

Znajduje on również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Jak wygląda twarz po mezoterapii igłowej?

Po zabiegu skóra twarzy jest zaczerwieniona, może być nieznacznie opuchnięta. Ten wygląd nie trwa jednak długo – kilka godzin. Pierwsze efekty mezoterapii można zauważyć już następnego dnia. Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zrewitalizowana, bardziej napięta.

Czy mezoterapię igłową można łączyć z innymi zabiegami, np. makijażem permanentnym?

W zasadzie nie stwierdzono jednoznacznych przeciwwskazań do jednoczasowego wykonywania mezoterapii igłowej z innymi procedurami. Jednakże specjaliści zalecają, by w miarę możliwości powyższe procedury rozdzielać kilkudniowym odstępem. Wynika to z faktu możliwości nakładania się na siebie niektórych efektów pozabiegowych, takich jak np. opuchnięcie powiek, przez co okres rekonwalescencji może ulec wydłużeniu.

Jak często powtarzać zabieg

Najlepsze efekty mezoterapii uzyskuje się wykonując zabiegi co 2 tygodnie. W wybranych wskazaniach można 1 x w tygodniu.

Czym smarować twarz po mezoterapii?

Polecamy kremy natłuszczające, w naszym gabinecie dobieramy odpowiedni preparat do rodzaju skóry.

Mezoterapia igłowa twarzy

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry. Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood.

Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Sam zabieg trwa około 30 minut.

Jak szybko widać efekty?

Efekty są szybkie i długotrwałe. Pierwsze rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Jednakże, aby były one trwałe muszą być regularnie powtarzane. W pierwszym okresie po pierwszym zabiegu, mezoterapię igłową należy powtarzać 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni.

Liczba powtórzeń ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania pacjentki i oczekiwanego efektu. Po zakończeniu intensywnej części terapii, powinno się wykonywać zabiegi podtrzymujące w odstępach kilkunastotygodniowych.

Mezoterapia igłowa Poznań cena

Cena zabiegu zależy od użytego preparatu oraz wielkości zabiegu (obszar).

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają tysiące pacjentów.

Na czym polega jej sekret? Mezoterapia polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły.

Zabieg mezoterapii igłowej stosowany jest w celu poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu.

Często mezoterapia mikroigłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia.

Przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Bardzo dobre efekty przynosi mezoterapia fibryną bogatopłytkową.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w leczeniu konkretnego problemu medycznego.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii igłowej wykonuje lekarz.

Jeśli występuje taka konieczność, pacjent otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę.

Zabieg wymaga bardzo precyzyjnych nakłuć, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Nakłucia wykonywane są na głębokości 2 – 4 mm lub 1 – 3,5 mm.

Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu mezoterapii na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują. W celu jeszcze większego złagodzenia odczuć zabiegu można skorzystać z Vital Injector 2

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa Poznań jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Przynosi efekt liftingu, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Jest skutecznym orężem w redukcji zmarszczek mimicznych. Redukuje cellulit i ogranicza wydzielanie sebum.

Warto zaznaczyć, że mezoterapia prowadzi do rewitalizacji skóry, jej nawilżenia oraz uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg jest najlepszą drogą do wsparcia mikrokrążenia i pobudzenia komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Efektem tego jest poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Najlepsze efekty zabiegu mezoterapii są widoczne po serii 3 – 6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 1 – 4 tygodni.

Polecana przez dermatologów jest mezoterapia mikroigłowa własnym osoczem.

Jednym z bardziej skutecznych zabiegów mezoterapii igłowej jest użycie preparatów z serii Pluryal – są to preparaty zawierające polinukleotydy (silne biostymulatory).

Pluryal Silk jest dedykowany do okolicy oczu, Pluryal Densify intensywnie regeneruje skórę oraz poprawia koloryt, przywraca blask skórze twarzy i szyi lub grzbietowych powierzchni dłoni czy dekoltu.

Połaczeniem mezoterapii igłowej oraz delikatnego wypełnienia (wolumetrii) jest zabieg Profhilo.

Mezoterapia laserowa

Preparaty lecznicze można też wprowadzać do skóry bezboleśnie, bez nakłuć przy zastosowaniu lasera erbowo-yagowego. Laser Fotona wykonuje w skórze mikrokanaliki, dzięki temu nakładany na skórę preparat przedostaje się do głębszych warstw skóry właściwej – tam gdzie ma zadziałać.

Bardzo dobre efekty zabiegu przynosi wykonywanie przed mezoterapią igłową zabiegu oczyszczanie twarzy.

Cały zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Rekonwalescencja po zabiegu mezoterapii igłowej jest krótka, nie ma siniaczków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej.

Zabiegiem stymulującym produkcje kolagenu jest Sculptra.

Na czym polega mezoterapia igłowa Poznań

Często na zabieg poprawy okolicy oczu (wiotkość powiek) kieruje okulista.

Bardzo dobrym połączeniem z mezoterapią igłową jest zabieg PCA Skin

Ile zabiegów mezoterapii igłowej trzeba zrobić by zobaczyć efekty?

Rekomenduje się stosowanie zabiegów mezoterapii igłowej w serii 3 do 4 zabiegów co 2-3 tygodnie a potem zabiegi przypominające co 2 miesiące.

W przypadku przebarwień oraz wiotkości skóry bardziej skutecznymi zabiegami są laser frakcyjny z osoczem lub dermapen z osoczem – mezoterapia mikroigłowa.

Mezoterapia próżniowa PoznańVital Injector 2

Mezoterapia ma szerokie wykorzystywanie w medycynie estetycznej i stosuje się ją do redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień, w profilaktyce i leczeniu łysienia czy do leczenia cellulitu. Seria zabiegów mezoterapii polegająca na wprowadzeniu za pomocą mikronakłuć substancji aktywnych przynosi szybkie i zadowalające efekty. Jest też doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych, wymagających dłuższej rekonwalescencji.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który polega na wykonywaniu drobnych iniekcji za pośrednictwem których wprowadza się pod skórę aktywne preparaty lecznicze.. Efektem mezoterapii jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych, rewitalizacja, przyspieszenie krążenia czy spalania energii.

To zabieg, który stosuje się do leczenia cellulitu, poprawy wyglądu skóry czy też w zapobieganiu łysienia. Dzięki mezoterapii igłowej możemy w skuteczny sposób odmłodzić naszą cerę i uczynić ją bardziej sprężystą. Często zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się z wykorzystaniem dermapenu.

Została po raz pierwszy wykonana przez francuskiego lekarza na początku lat 50-tych. Początkowo zabieg służył do leczenia migreny i żylaków, dopiero na przestrzeni kolejnych dekad zaczęto go stosować jako remedium na łuszczycę czy łysienie. Współcześnie spektrum zabiegu jest bardzo szerokie.

Zabieg stosuje się w przypadku zwiotczenia skóry, do leczenia cellulitu i rozstępów, cieni pod oczami oraz worków pod oczami. Mezoterapia pomaga w przypadku wypadania włosów, przebarwień i jest stosowana profilaktycznie w celu przeciwdziałania zmarszczkom. 

Poznajmy szczegóły dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej

Do mezoterapii używa się niewielkiej igły, którą lekarz medycyny estetycznej dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Ich dużym atutem jest fakt, że są bezbolesne, a wykonuje się je za pomocą cienkiej igły lub pistoletu, którego zaletą jest automatyczna regulacja głębokości wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki, więc seria nakłuć może wiązać się z minimalnym dyskomfortem, jednak ślady po mezoterapii szybko znikają.

Zabieg mezoterapii igłowej rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego preparatu leczniczego przez lekarza, który przeprowadza wywiad z pacjentem. Podczas konsultacji należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Pacjenci z niskim progiem bólu mogą otrzymać znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje preparat za pomocą serii mikronakłuć. Podczas zabiegu występuje niegroźne, niewielkie krwawienie. Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się zaczerwienienia lub krwiaki, które powinny ustąpić w ciągu 6 lub 72 godzin od zabiegu. 

Kiedy widać efekty zabiegu mezoterapii igłowej?

Jeden zabieg mezoterapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zadowalające efekty pojawiają się po wykonaniu serii zabiegów, dlatego rekomenduje się wykonanie od 3-6 zabiegów. Najlepiej wykonywać je raz na 1-2 tygodnie, co przyniesie wymierne korzyści dla skóry i samopoczucia pacjenta. Po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej nasza skóra stanie się bardziej nawilżona i błyszcząca, co jest wynikiem kolagenu i elastyny.

Kolejne zabiegi pozwolą np. uzupełnić niedobory witamin i minerałów w skórze, wspomóc procesy krążenia i opóźnić proces starzenia, odmładzając skórę. Po pierwszej serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegów 2 razy w miesiącu. Na ostatnim etapie terapii rekomenduje się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – raz na pół roku. 

Połączeniem mezoterapii i delikatnego wypełnienia jest zabieg Profhilo – najlepsze efekty są widoczne po miesiącu.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Jest to wprost wymarzony zabieg dla wszystkich osób, które pragną przywrócić swojej skórze młody wygląd. Zabieg jest rekomendowany dla osób poszukujących nawilżenia skóry lub chcących pozbyć się przebarwień.

Jest to najlepszy zabieg na wygładzenie lub redukcję zmarszczek, rozstępów czy usunięcie blizn oraz doskonałe remedium na cellulit. Mezoterapię igłową stosuje się także w walce z wypadaniem włosów, więc jest to skuteczna metoda w leczeniu łysienia.  

Bardzo skutecznym zabiegiem jest mezoterapia igłowa własnym osoczem:

Mezoterapia igłowa jako remedium na zmarszczki i oznaki starzenia się skóry

Wielu pacjentów decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej na zmarszczki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek oraz syntezy kolagenu i elastyny zabieg prowadzi do redukcji zmarszczek lub ich spłycenia. Skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Zabieg odbudowuje kolagen w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa na zmarszczki jest wykorzystywana do leczenia skóry wokół oczu.

Mezoterapia igłowa – czyli aminokwasowa terapia zastępcza

Mezoterapia igłowa ma też nową odsłonę. Koktajl leczniczy opiera się na kompleksie czterech aminokwasów, które zostały wzbogacone kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry, poprawiają elastyczność skóry oraz mają korzystny wpływ na spłycenie zmarszczek.

Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł przygotowanego wcześniej preparatu. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach, a pożądane efekty można otrzymać po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych. 

Co daje mezoterapia igłowa?

Czym jest mezoterapia igłowa i jakie są jej efekty?

Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Co można aplikować na drodze mezoterapii igłowej?

Istnieje wiele substancji, które mogą być wprowadzane do organizmu na drodze mezoterapii igłowej. Doskonałe efekty daje zastosowanie tak zwanych autologicznych wypełniaczy, jakimi są osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa.

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych
i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta.

Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu.

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju naturalne procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Jako uzupełnienie doskonale sprawdzają się zabiegi PCA skin.

Co To jest Mezoterapia igłowa ?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych, wywołujących efekt terapeutyczny. Nakłuwanie skóry odbywa się za pośrednictwem cienkiej igły lub z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, które posiada 16 pulsujących igieł.

Cienka igła nakłuwa skórę, pobudzając ją do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co zamienia starą skórę na nową. Wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych wywołuje podwójny efekt terapeutyczny, nawilżając skórę i sprawiając, że staje się bardziej jędrna.

Mezoterapia igłowa to zabieg zapewniający przebudowę kolagenu i odmłodzenie skóry pacjenta. Mezoterapia igłowa ma bardziej skuteczne działanie od kosmetyków, ponieważ substancje aktywne wywołują efekt terapeutyczny, a nakłucia prowadzą do samoregeneracji.

Wskazania do zabiegu mezoterapii

Istnieje wiele dolegliwości, na które rekomendowana jest mezoterapia igłowa. Po pierwsze jest wykorzystywana do walki ze starzeniem się skóry, liftingu skóry i nadania jej pożądanej elastyczności. Świetnie redukuje zmarszczki, odmładza dekolt, dłonie i szyję. Mezoterapia igłowa jest także remedium na łysienie czy cellulit i rozstępy. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej

Zabieg wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej i rozpoczyna się on od konsultacji lekarskiej. Lekarz bada pacjenta i przeprowadza wywiad określając, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu mezoterapii można rozpocząć procedurę medyczną. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe w formie kremu, co zapewnia pełny komfort i bezbolesny zabieg dla pacjenta.

Substancje aktywne podaje się za pomocą cienkiej igły, które są wstrzykiwane w obszarze zabiegowym i w niewielkich odstępach. Po zabiegu lekarz dezynfekuje skórę. Po 3 dniach pacjent może cieszyć się zdrowym i naturalnym wyglądem skóry. Lekarz podczas procedury medycznej wprowadza pod skórę substancje aktywne, które są wstrzykiwane do głębiej położonych tkanek, co ma zwiększyć efekt terapeutyczny.

Nakłuwanie skóry prowadzi do regeneracji skóry i tworzenia się nowego kolagenu. Dzięki substancjom aktywnym takim jak: kwas hialuronowy czy peptydy skóra staje się bardziej naprężona. Mezoterapia igłowa leczy uszkodzenia skóry, zastępując ją nową i elastyczną tkanką.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Terapia za pomocą nakłuwania skóry prowadzi do głębokiego nawilżenia skóry, uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów czy wspomagania mikrokrążenia. Dzięki mezoterapii igłowej następuje pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, a w konsekwencji do zwiększenia napięcia i elastyczności skóry oraz spowolnienia procesów starzenia się. Dla osiągnięcia pełnych efektów powinno się wykonać serię 4-6 zabiegów. 

Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów. Jest też dostępna mezoterapia bezigłowa, poprzez zmianę potencjału elektrycznego skóry niektóre substancje mogą penetrować do głębszych warstw. Ze względu na ograniczoną liczbę możliwych produktów na razie ta metoda jest mało popularna.

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej warto wykonać głębokie oczyszczenie skóry poprzez peeling kawitacyjny.

Piśmiennictwo

 1. Mammucari M et al., Mesotherapy: From Historical Notes to Scientific Evidence and Future Prospects, ScientificWorldJournal. 2020 May 1; 2020:3542848
 2. Sarkar R et al., Position paper on mesotherapy, Indian J Dermatol Venerol Leprol. 2011 Mar-Apr; 77(2): 232-7
 3. Konda D, Thappa DM, Mesotherapy: What is New? Indian J Dermatol Venerol Leprol. 2013 Jan-Feb; 79(1):127-34
 4. Burdick JA, Prestwich GD, Hyaluronic acid hydrogels for biomedical applications, Adv Matter. 2011 Mar 25; 23(12):H41-56

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza