Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Mezoterapia igłowa


Mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Od nawilżenia skóry po leczenie blizn i rozstępów oraz cellulitu.

Zabieg mezoterapii igłowej od lat jest wykorzystywany w różnych gałęziach medycyny – pierwotnie do leczenia migreny, żylaków, chorób neurologicznych i dróg oddechowych, a obecnie przede wszystkim w dermatologii i medycynie estetycznej.

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię laserową (nie wymaga ukłuć, laser erbowo-yagowy wykonuje mikrokanaliki, którymi wnikają do skóry czynniki lecznicze np. osocze bogatopłytkowe)

mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa Poznań polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.

Najlepsze efekty uzyskujemy stosując do mezoterapii igłowej osocze bogatopłytkowe.

osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Wskazania

Mezoterapia igłowa Poznań to drobne iniekcje wprowadzające aktywne preparaty lecznicze w konkretne miejsca pod skórą, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, dając także lepsze nawilżenie skóry.

Środki lecznicze można też wprowadzać do skóry po wykonaniu otworków w skórze laserem erbowo-yagowym – mezoterapia laserowa.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie daje siniaków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej.

Zabiegi te dają szybkie i widoczne efekty rewitalizujące. Dodatkowo roztwory wstrzykiwanych leków, blokując komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.

W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.

Jest to metoda niechirurgiczna i w pełni naturalna, przynosząca długotrwałe rezultaty. Nie oznacza to jednak, że wystarczy jeden „magiczny zastrzyk”, by efekt utrzymał się na zawsze. Mezoterapia igłowa okazuje się skuteczna tylko wówczas, gdy stanowi serię zabiegów wykonywanych regularnie przez dłuższy okres.

Bardzo skuteczna w poprawie wyglądu powiek dolnych. Czasami na zabieg kieruje okulista.

Do zabiegu można zastosować dermapen, który poprzez głębsze nakłucia igieł zwiększa efekt zabiegu.

Stosowana w sytuacjach:

Przeciwwskazana:

Mezoterapię igłową można łączyć z bardzo skutecznym zabiegiem – radriofrekwencja mikroigłowa.

Aby zobaczyć opis metody kliknij w ikonkę poniżej.

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Mezoterapia igłowa Poznań – na czym polega

Mezoterapia Poznań w naszym gabinecie jest wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej dr Włodzimierza Rosińskiego, który dobiera zestaw substancji aktywnych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Zabiegi są bezbolesne, wykonuje się je strzykawką o bardzo cienkiej igle lub specjalnym pistoletem, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc pacjent może odczuwać tylko minimalny dyskomfort, a ślady na skórze szybko znikają.

W przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem wrażliwości na ból, stosuje się dodatkowo krem znieczulający. W celu rozprowadzenia składników na całej powierzchni chorego miejsca, po zakończonym zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż.

Jedynym niepożądanym skutkiem może okazać się niewielki siniaczek, powstały gdy igła trafi w naczynko krwionośne czy delikatny obrzęk – zazwyczaj bardzo szybko zanika.

Reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko i ustępują samoistnie po kilku minutach, w najgorszym wypadku godzinach.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest niczym tratwa łącząca drogę od kosmetyki do chirurgii plastycznej. Zabieg mezoterapii igłowej daje rewelacyjne efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale jest w pełni bezpieczny, tak jak zwykłe zabiegi kosmetyczne.

Polega na wstrzyknięciu odpowiednich preparatów w obszary poddawane zabiegowi. Mezoterapię igłową można stosować podczas zwalczania cellulitu i rozstępów, odmładzania skóry oraz w leczeniu i profilaktyce łysienia.

Ze względu na to, że jest to metoda niechirurgiczna, nie wymaga długiej rekonwalescencji po zabiegu. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezbolesnym; w przypadku osób o niskim progu odczuwania bólu stosuje się krem znieczulający w miejscach poddawanych zabiegowi.

Mezoterapia igłowa Poznań – jak wygląda zabieg

Zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w określone okolice konkretnych substancji leczniczych, np. osocze bogatopłytkowe. Zastosowanie cieniutkich igieł pozwala na ominięcie bariery naskórka, w związku z tym mezoterapia igłowa umożliwia wniknięcie w głąb skóry zdecydowanie większej ilości substancji aktywnych, niż podczas stosowania nawet najdroższych kremów.

Zabieg można stosować w celu likwidacji cellulitu i rozstępów oraz zapobiegania utraty włosów. Procedura ta jest doskonałym zabiegiem poprawiającym wygląd cery. Już po pierwszej iniekcji pacjentki widzą wyraźną poprawę elastyczności skóry, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne.

Zabieg zyskał szeroką rzeszę zadowolonych klientów ze względu na to, że przynosi oczekiwane efekty w zadziwiająco krótkim czasie.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem skierowanym do osób zapracowanych. Jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej trwa zwykle około 30-tu minut. Od razu po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona w miejscach podania preparatów leczniczych.

Zazwyczaj podczas pierwszej nocy regeneruje się i na drugi dzień rano nie widać już żadnych oznak przeprowadzenia zabiegu poza widoczną poprawą kondycji skóry.

Mezoterapia igłowa Poznań w walce ze zmarszczkami

Metoda ta pobudza metabolizm komórek skóry oraz zwiększa w nich syntezę kolagenu i elastyny. W ten sposób zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje elastyczność i jędrność.

Zabieg można stosować nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry np. wokół oczu.

Główną zaletą mezoterapii igłowej jest to, że w krótkim czasie doprowadza do odbudowy kolagenu. Ta właściwość zabiegu sprawiła, że stosuje się go również w zwalczaniu poważnych defektów cery, jak np. blizny potrądzikowe, pourazowe oraz rozstępy w fazie zanikowej (tzn. białe rozstępy).

Jak często należy wykonywać zabieg?

Częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej jest indywidualnie ustalana podczas pierwszej konsultacji z lekarzem. W standardowych przypadkach leczenie rozpoczyna się od wykonania 4 zabiegów (w odstępach 1-2 tygodni).

Następnie dokonuje się utrwalenia otrzymanych już efektów poprzez wykonanie 2 zabiegów w miesiącu. Na samym końcu można zastosować tzw. zabieg przypominający, który przeprowadza się raz na pół roku.

Mezoterapia igłowa Poznań

Bardzo skuteczną mezoterapią igłową jest  – aminokwasowa terapia zastępcza – kompleks czterech  aminokwasów  wzbogaconych kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry.

Wiele badań naukowych wykazuje, iż aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym wspierają proces bio-rewitalizacji skóry. Takie połączenie jest wykorzystane przy tworzeniu produktów z serii,

Efekty działania:

 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • odżywienie komórek skóry
 • nawilżenie o przedłużonym działaniu
 • długotrwała stymulacja receptorów w komórkach skóry
 • początkowy efekt wypełnienia tkanek
 • szybki i długotrwały efekt

Wskazania do zastosowania:

 • skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia
 • średnio głębokie zmarszczki
 • utrata elastyczności i jędrności skóry
 • wysuszona i niedożywiona skóra
 • blizny potrądzikowe

Jak wygląda zabieg:

Po przygotowaniu preparatu (rozpuszczenie aminokwasów w kwasie hialuronowym) i dezynfekcji skóry wykonuje się mini iniekcje mikrodepozytów.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł  przygotowanego preparatu .

Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach.

Zabieg trwa średnio około 15 minut.

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

Preparat  zawiera dwie ampułki, z których każda zawiera 100 mg aminokwasów (glicyna, prolina, leucyna, lizyna) oraz dwie fiolki, z których każda zawiera 30 mg kwasu. Łącznie jedno opakowanie to 6 ml preparatu do wykonania zabiegu.

Mikronakłuwanie

Mezoterapia wykonywana dermapenem cechuje o wiele wyższa skuteczność

Sposób działania dermapenu

Dermapen działa bardzo precyzyjnie, zgodnie z założeniem i celem lekarza prowadzącego zabieg. Dzięki możliwości regulowania głębokości nakłuć możliwe jest idealne dobranie odpowiedniego rozwiązania. Skóra nakłuwana jest na różną głębokość w zależności od konkretnej potrzeby pacjenta.

Można ustalić obszar nakłuć od 0,1 mm przy regionach ze skórą cienką (np. okolice oczu) do nawet 2,5 mm (np. blizny). Dzięki temu pozwala działać nie tylko precyzyjnie, ale i zdecydowanie, gdyż skóra nakłuwana jest z częstością do 120 Hz i na sekundę wytwarzane jest nawet do 1900 mikronakłuć.

By zachować jak największy komfort zabiegu konieczne jest zastosowanie maści znieczulającej. W trakcie zabiegu trwającego od 10 do 20 minut używana jest sterylna jednorazowa głowica, która zawiera 16 bardzo cienkich igieł. Igły te wykonane są ze stali chirurgicznej.

Dermapen to rozwiązanie w medycynie estetycznej, które pozwala w wyraźny i zjawiskowy sposób stymulować produkcję kolagenu i elastyny, fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego), jak również zdecydowanie poprawia gęstość i elastyczność skóry.

Mikronakłucia stymulują naturalne zdolności odnowy skóry, przez co remodeling skóry staje się bardzo wyraźny.

Co daje mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej?

Mezoterapia igłowa to poprawa nawilżenia skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz wspomaganie mikrokrążenia.

W wyniku tego zabiegu zwiększa się elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu nasze ciało wygląda młodziej i bardziej witalnie. W zależności od potrzeb pacjentów lekarze stosują różne sposoby mezoterapii.

Wspólnym mianownikiem jest zasada polegająca na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomogą mikronakłuć. Dzięki temu dociera się do głębokich warstw skór, a sam efekt jest szybszy i bardziej spektakularny.

Mezoterapia igłowa pozwala na podanie większych ilości preparatów w miejscach szczególnie wymagających – np. w obrębie głębokich zmarszczek. Dlatego zabieg ten poleca się szczególnie osobom, których zabiegi botoxem czy kwasem hialuronowym okazują się być zbyt delikatne, by uzyskać interesujący efekt.

Pamiętajmy jednocześnie, że mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny i powierzchowny, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku.

Mezoterapia igłowa pomaga w leczeniu wielu schorzeń skóry, takich jak np. przebarwienia, rozstępy czy blizny. Jest skuteczna także w wleczeniu wypadania włosów.

Czym się wyróżnia mezoterapia igłowa

Ta metoda lecznicza daje wiele możliwości, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa i braku działań niepożądanych.

Mezoterapia igłowa – pytania i odpowiedzi

Co to jest i na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Jaki jest mechanizm działania mezoterapii igłowej?

Działanie aparatów do mezoterapii igłowej (np. urządzenie Dermapen) polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły

o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Jakie substancje są wykorzystywane do mezoterapii igłowej?

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Mezoterapia igłowa Poznań – Czy to boli?

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego.

Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany. Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały.

Czy zabieg jest długi?

Zabieg mezoterapii igłowej trwa około 30 minut.

Czy jednorazowe przeprowadzenie mezoterapii igłowej jest wystarczające?

Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

U kogo wskazane jest wykonanie mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Czy mezoterapię igłową można łączyć z innymi zabiegami, np. makijażem permanentnym?

W zasadzie nie stwierdzono jednoznacznych przeciwwskazań do jednoczasowego wykonywania mezoterapii igłowej z innymi procedurami. Jednakże specjaliści zalecają, by

w miarę możliwości powyższe procedury rozdzielać kilkudniowym odstępem. Wynika to z faktu możliwości nakładania się na siebie niektórych efektów pozabiegowych, takich jak np. opuchnięcie powiek, przez co okres rekonwalescencji może ulec wydłużeniu.

Mezoterapia igłowa jak często

Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi co 2 tygodnie. W wybranych wskazaniach można 1 x w tygodniu

Czym smarować twarz po mezoterapii?

Polecamy kremy natłuszczające, w naszym gabinecie dobieramy odpowiedni preparat do rodzaju skóry. Warto zapytać

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Skuteczny zabieg w leczeniu łysienia androgenowego czy nadmiernego wypadania włosów. Stosujemy najczęściej osocze bogatopłytkowe lub koktajle nieusieciowanego kwasu hialuronowego z witaminami i aminokwasami. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym włosy

Mezoterapia igłowa kiedy widać efekty

Pierwsze efekty widać już po kilku dniach, jednak w zależności od wskazania, wyraźna poprawa może być widoczna dopiero po kilku zabiegach, które najczęściej wykonuje się raz na 2 tygodnie.

Mezoterapia igłowa Poznań Grunwald – zapraszamy

Mezoterapia igłowa

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry. Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood.

Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.

Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut.

Jak szybko widać efekty mezoterapii igłowej?

Efekty mezoterapii igłowej są szybkie i długotrwałe. Pierwsze rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Jednakże, aby były one trwałe muszą być regularnie powtarzane. W pierwszym okresie po pierwszym zabiegu, mezoterapię igłową należy powtarzać 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni.

Liczba powtórzeń ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania pacjentki i oczekiwanego efektu. Po zakończeniu intensywnej części terapii, powinno się wykonywać zabiegi podtrzymujące w odstępach kilkunastotygodniowych.

Mezoterapia igłowa Poznań dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również
w leczeniu łysienia.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną w trakcie zabiegu.

Mezoterapia igłowa Poznań cena

Cena zabiegu zależy od użytego preparatu oraz wielkości zabiegu (obszar).

Spis treści

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia głowy - Wypadanie włosów

400 zł

Mezoterapia głowy osoczem - na wypadanie włosów

600zł

Plurial Silk pod oczy

1000zł

Mezoterapia twarz osoczem

600zł

Mezoterapia twarzy

400zł

Mezoterapia twarz + szyja

500 zł

Mezoterapia twarz + szyja + dekolt

600 zł

Viscoderm - intensywne nawilżenie

1000zł za 1 strzykawkę

Nukleofil strong jedna strzykawka

1000zł

Nukleofil eyes

1000zł

Nukleofil medium

1000zł

Tropokolagen Guna 1 amp przy jednym zabiegu

400zł

Tropokolagen Guna 2 amp przy jednym zabiegu

700zł

5/5 - (10 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530