Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Peeling kawitacyjny


Peeling kawitacyjny – Któż z nas nie chce zachować młodego wyglądu przez długie lata? Któż nie marzy o tym, aby wyglądać jak gwiazda filmowa i mimo upływu czasu nie musieć przejmować się zmarszczkami, kurzymi łapkami, czy też innymi niedoskonałościami skóry pojawiającymi się wraz z wiekiem?

Zabieg jest przyjemny, trwa 20 minut, poprawia napięcie skóry i oczyszcza ją, rozjaśnia, usuwa resztki makijażu.

Przed zabiegiem medycznym przyspiesza wchłanianie kremu znieczulającego.

peeling kawitacyjny
Data aktualizacji: 2023-01-17 21:15:17

Peeling kawitacyjny – oczyszczanie ultradźwiękami

Oczywistym jest, iż istnieją czynniki wiążące się z większym, bądź mniejszym ryzykiem szybkiego postępu objawów starzenia się skóry. Można je podzielić na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią te, na które nie mamy wpływu.

Pod tym pojęciem kryją się szeroko pojęte czynniki biologiczne. Należą do nich przede wszystkim czynniki genetyczne, uwarunkowania rodzinne, a także niektóre nieuleczalne, przewlekłe choroby oraz ich leczenie.

Druga grupa to czynniki modyfikowalne, takie jak na przykład narażenie zawodowe (niektóre substancje chemiczne oraz ich opary mogą przyspieszać starzenie się skóry), nadmierna ekspozycja na słońce (nie tylko predysponuje do przyspieszenia wyżej wspomnianych procesów, ale i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry np. czerniaka), a także tryb życia.

Peeling kawitacyjny Poznań – Czym jest i na czym polega?

Peeling kawitacyjny – kawitacja, jest zabiegiem kosmetycznym, którego podstawowym zadaniem jest oczyszczenie skóry i przywrócenie jej młodego wyglądu. Podstawowym mechanizmem wykorzystywanym podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego jest oddziaływanie ultradźwięków na skórę. Oddziaływanie to ma charakter mechaniczny powodując złuszczanie się nadmiaru martwego naskórka oraz sebum.

Powoduje głębokie oczyszczenie skóry i jej odświeżenie, a także poprawienie jej odżywienia. Poprzez mechaniczne oddziaływanie, ultradźwięki delikatnie masują skórę twarzy. Poprzez to działanie pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, przez co powoduje zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności.

Zabieg polega na odpowiednim nawilżeniu skóry tonikiem bądź solą fizjologiczną. Rozpylony tonik tworzy na skórze mikropęcherzyki rozrzedzone gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. Efektem tego jest oczyszczenie skóry z resztek makijażu, martwych komórek naskórka, powierzchownych zaskórników oraz sebum.

Podobny efekt oczyszczenia ale z dodatkową poprawą napięcia skóry można uzyskać peelingiem laserowym – laserem erbowo-yagowym, zobacz

U kogo jest wskazane wykonanie peelingu kawitacyjnego?

Tak naprawdę wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego przyniesie korzyść każdemu, kto się mu podda, niezależnie od powodu. Opisane powyżej mechanizmy powodują znaczną uniwersalność tego zabiegu. U pacjentów z suchą skórą predysponującą do powstawania zmarszczek, dzięki działaniu odżywiającemu i rewitalizującemu oraz zwiększeniu jędrności skóry dochodzi do zmniejszenia się zmarszczek oraz do nawilżenia skóry.

Pacjenci mający tendencję do tłustej skóry również odnoszą korzyść po zastosowaniu peelingu kawitacyjnego polegającą na usunięciu nadmiaru sebum pokrywającego skórę. Jednakże nie tylko pacjenci, którzy mają kłopoty z cerą bądź cerę predysponującą do szybkiego wystąpienia objawów starzenia się. Również osoby z cerą normalną mogą odnieść korzyść z wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego.

Poprzez pobudzanie syntezy kolagenu i elastyny zwiększa się napięcie skóry i poprawia jej jędrność. Powoduje to zmniejszenie zmarszczek oraz odmłodzenie wyglądu. W ten sposób również osoby z normalną, prawidłową cerą także odnoszą korzyść z wykonania peelingu kawitacyjnego.

 Wskazania:

 • trądzik,
 • łojotok,
 • rozszerzone pory,
 • regeneracja skóry,
 • redukcja zmarszczek,
 • nawilżenie,
 • zaskórniki i prosaki,
 • worki i cienie pod oczami.

Polecamy jako wsparcie podczas zabiegów: leczenie blizn po trądziku

Peeling kawitacyjny Poznań doskonale sprawdza się również przy skórze wrażliwej oraz naczyniowej, ponieważ nie powoduje podrażnienia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego?

Jak każdy zabieg z zakresu kosmetologii, również peeling kawitacyjny jest przeciwwskazany u pewnych grup pacjentów. Pierwszą grupą osób, u której nie powinno się wykonywać zabiegu peelingu kawitacyjnego są kobiety w ciąży oraz w czasie okresu laktacji. Jest on również przeciwwskazany u osób z poważnymi przewlekłymi chorobami, takimi jak choroby nowotworowe, padaczka, osteoporoza, niewydolność krążenia czy też zaburzenia czynności tarczycy.

Nie należy go również wykonywać u pacjentów, u których stwierdzono aktywny proces zapalny, zwłaszcza w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Z zabiegu wykluczają także choroby wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze w obrębie zabiegu. Nie jest również zalecany u osób, u których dokonano implantacji rozrusznika serca lub jakichkolwiek implantów metalowych (na przykład płytek stabilizujących czy też endoprotez).

U pacjentek poddanych zabiegowi botoksu lub wypełniania kwasem hialuronowym należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu, by móc wykonać peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny jak często:

Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 5 – 10 zabiegów.

Polecamy wykonywanie 1 – 2 zabiegów w tygodniu. W profilaktyce wystarczy 1 zabieg w miesiącu.

Jak powstają ultradźwięki?

Ultradźwięki są dźwiękami o bardzo wysokiej częstotliwości, niesłyszalnej dla ucha ludzkiego. Podstawą ich istnienia jest zjawisko fali akustycznej, czyli rozchodzącemu się zaburzeniu gęstości ośrodka, z towarzyszącym drganiem jego cząsteczek. Zakres częstotliwości ultradźwięków mieści się w przedziale od 20kHz do 1GHz.

Fale poniżej dolnej granicy to dźwięki słyszalne dla ucha ludzkiego, natomiast powyżej górnej zwane są hiperdźwiękami. Niektóre gatunki zwierząt (np. nietoperz, delfin czy pies) słyszą dźwięki o tej częstotliwości.

Ultradźwięki znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia i nauki. Również w medycynie są szeroko wykorzystywane. Jedna z podstawowych metod diagnostycznych, jaką jest ultrasonografia (USG), właśnie na nich opiera swoje działanie.

Stosowane są również w urologii do kruszenia dużych kamieni nerkowych, które nie mogą być wydalone w fizjologiczny sposób. Również współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, których istota oparta jest na zjawisku fali ultradźwiękowej.

Poprawę napięcia skóry można uzyskać stosując peeling laserowy

Peeling kawitacyjny zapewnia oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, głęboko ją pielęgnując. Poznajmy wskazania do zabiegu, jego przebieg i korzyści, jakie zapewnia naszej skórze.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg medycyny estetycznej polegający na oczyszczaniu skóry za pośrednictwem wibracji ultradźwiękowej. Peeling kawitacyjny zapewnia regenerację skóry poprzez jej oczyszczenie. Peeling kawitacyjny to zabieg medycyny estetycznej, który wykonuje się za pomocą urządzenia zakończonego szpatułką w klinice medycyny estetycznej, które wytwarza fale ultradźwiękowe.

Zabieg musi być wykonany na wilgotnej skórze. Fale powodują powstanie mikropęcherzyków na skórze, które prowadzą do rozpadu i rozbicia martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Oddziaływanie ultradźwięków na skórę ma charakter mechaniczny, prowadząc do złuszczania się nadmiaru martwego naskórka oraz sebum.

Mechaniczne oddziaływanie wyróżnia się tym, że masuje skórę twarzy. Zabieg powoduje stymulację fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych i w efekcie napięcie skóry.

Połączenie peelingu kawitacyjnego z sonoforezą przynosi wymierne efekty. Jego sekretem jest zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, które umożliwiają wtłaczanie substancji aktywnych i zwiększają efektywność zabiegów kosmetycznych.  

Peeling kawitacyjny efekty

Zabieg peeling kawitacyjny efekty gwarantuje sterylizację skóry i pozbycie się martwym komórek naskórka. Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny jest skutecznym narzędziem do oczyszczania skóry oraz porów z nadmiaru sebum i regeneracji skóry. Efekt kawitacji wygładza i odświeża cerę dzięki pobudzeniu naturalnego procesu nawadniania.

Zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej powinny być dobrane przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. Minimalna seria zabiegów to 4-6, wykonywanych co 7-10 dni.

Zabieg kawitacyjny efekty dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg medycyny estetycznej jest bezpieczny w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych oraz jest skutecznym wsparciem w leczeniu trądziku. Warto wiedzieć, że peeling kawitacyjny rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Zabiegowi powinny się poddać osoby z zaskórnikami i wągrami, z nadmiernie wydzielającym się sebum czy o skórze, wykazującej objawy zmęczenia. Wskazaniem jest także przesuszona i odwodniona skóra, a także przebarwienia, trądzik pospolity i różowaty. Peeling kawitacyjny jest również remedium na drobne zmarszczki. Szczególnie w połączeniu z zabiegami PCA Skin.

Peeling oczyszcza z naskórka martwe komórki, dlatego dokładnie czyści skórę i zmniejsza rozmnażanie się bakterii. Wibracje (kawitacja) poprawiają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry.

Efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie, jest to eliminacja wągrów i poprawa nawodnienia skóry.

Oprócz tego zabieg jest bardzo relaksujący, wręcz.

Nasze pacjentki często korzystają również z zabiegu makijaż permanentny

Przeciwwskazania

 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 • zakażenia skóry grzybicze, bakteryjne, wirusowe
 • ciąża
 • niewydolność krążenia
 • stany gorączkowe
 • ciężki stan ogólny
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy
 • padaczka
 • osteoporoza
 • rozrusznik serca, implanty metalowe w obrębie miejsca zabiegu

Peeling kawitacyjny Poznań

Peeling kawitacyjny

zabieg na twarz

150 zł

zabieg na twarz + szyja

200 zł

zabieg na twarz + szyja + dekolt

250 zł

promocja - przed zabiegiem medycznym

50zł

Zabieg obejmuje serum + maseczka

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (11 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530