Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Makijaż permanentny brwi – brwi permanentne Poznań


Makijaż permanentny Poznań ombre – brwi permanentne Poznań – to doskonały sposób na trwałą poprawę wyglądu brwi lub ust. Pacjentki cenią sobie brwi permanentne. Wykonuje Linergistka Poznań

Odkąd ludzkość istnieje, towarzyszą jej różnego rodzaju modyfikacje wyglądu ciała. Powody tej potrzeby są i były różne.

W plemionach, różnego rodzaju ozdoby czy malunki lub tatuaże na ciele służyły do oznaczania pozycji w hierarchii, wykonywanej pracy, czy też osiągnięć np. na polowaniach. Również tatuaż brwi.

makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Data aktualizacji: 2023-01-15 19:17:21

Makijaż permanentny brwi (brwi permanentne), tatuaż brwi – początki. Niektóre z wykonywanych tatuaży miały znaczenia religijne lub rytualne. Inne natomiast służyły i służą nadal wyłącznie do upiększenia wyglądu, co pozwala w rezultacie na zaspokojenie potrzeby poczucia własnej atrakcyjności.

Makijaż permanentny brwi Poznań

czyli stały makijaż (brwi permanentne), polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany jest głównie w okolicy ust, brwi i oczu. Jest to forma tatuażu, wykonywana płycej (w warstwie jasnej naskórka, tatuaż natomiast w warstwie brodawkowatej skóry właściwej). Wykonuje doświadczona Linergistka Poznań.

Stąd rozróżniamy kilka rodzajów makijażu:

 • makijaż permanentny brwi ombrepermanentne brwi – tatuaż brwi
 • makijaż permanentny ust
 • kreska górna i dolna oczu

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny – brwi permanentne?

Od zarania dziejów gatunkowi ludzkiemu towarzyszy potrzeba atrakcyjności. Odkąd sięgnąć pamięcią, ludzie sięgali po różne zabiegi mające na celu poprawę atrakcyjności wyglądu. Różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak tatuaże czy piercing towarzyszyły ludzkości już w czasach plemiennych.

Dla przykładu, za prekursorów tatuażu uważa się Chińczyków, którzy go stosowali już przed dwoma tysiącami lat.

Barwniki te są wprowadzamy pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Zabieg makijażu permanentnego ombre (brwi permanentne) przeprowadza kosmetyczka linergistka. Wykonujemy go w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.

Oczywiście igły, które wykorzystujemy do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.

Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego ombre jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.

Brwi permanentne – Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego ombre charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, przeprowadzamy specjalistyczną konsultację.

W jej trakcie oceniamy pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określamy oczekiwany rezultat końcowy. Na podstawie powyższych informacji, ustalamy zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także dobieramy barwniki optymalne do zastosowania u konkretnej pacjentki.

Przed zabiegiem odpowiednio przygotowujemy skórę.  Dbamy o jej właściwą higienę i prawidłowe nawilżenie.  Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.

Zalecamy usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, zalecamy porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.

Sam zabieg przeprowadzamy w kilku etapach. Do jego wykonania wykorzystujemy specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników. Procedura ta jest praktycznie bezbolesna.

Jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosujemy specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzamy pod naskórek.

Po wykonaniu makijażu permanentnego ombre, stosujemy na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie. Istotne jest to, że zabieg powinien być powtórzony po 3 – 4 tygodniach z naniesieniem ewentualnych korekt.

Wynika to z faktu okresowego złuszczania się naskórka, co może prowadzić do eliminacji części zaaplikowanych pigmentów. W dalszym etapie, istotne jest uzupełnianie pigmentu przynajmniej raz w roku. Trzymając się tych wytycznych, możemy doprowadzić do utrzymywania się tego efektu nawet do pięciu lat.

Efekty zabiegów w naszym gabinecie

brwi permanentne VS1  brwi permanentne VS 2 brwi permanentne vs 3

Makijaż permanentny Poznań – Do kogo adresowany?

Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego ombre jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując.

Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.

Makijaż permanentny brwi (brwi permanetne) wykonujemy u każdej kobiety, która wyrazi ku temu chęć,  jednak szczególnie adresujemy do kilku grup osób. Pierwsza z nich może wydawać się dość prozaiczna, gdyż są to kobiety zapracowane, zabiegane, które nie mają czasu na to, by każdego dnia rano zadbać o pieczołowite, dokładne umalowanie się.

Makijaż permanentny pozwala im zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pracy. Drugą grupę stanowią kobiety, które mają stały kontakt z wodą (uprawiające sporty wodne, ratowniczki wodne, kobiety pracujące w środowiskach o dużej wilgotności).

Nie jest tajemnicą, że klasyczny makijaż, w przeciwieństwie do permanentnego, pod wpływem wody ulega bardzo szybkiemu rozmazaniu, przez co jego zamierzony efekt jest niwelowany.

Kolejną grupę stanowią kobiety, które czeka długotrwałe utrudnienie w codziennym dbaniu o wykonanie makijażu (pobyt w szpitalu, podróż, itp.). Ponadto, co często jest zapominane z uwagi na swoją nie oczywistość, jest to idealne rozwiązane dla kobiet, których wygląd zewnętrzny i poczucie atrakcyjności ucierpiało wskutek choroby lub efektów leczenia.

Doskonały przykład stanowić tutaj mogą kobiety cierpiące na chorobę nowotworową, poddawane chemioterapii. Niejednokrotnie tracą one wskutek leczenia włosy, brwi i rzęsy, a ich skóra jest pozbawiona naturalnego blasku, koloru czy też elastyczności.

Dzięki możliwościom oferowanym przez gabinety wykonujące makijaż permanentny ombre, możliwe jest przynajmniej częściowe zamaskowanie wyżej wymienionych objawów, co w rezultacie pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności pomimo ciężkiej choroby.

Techniki makijażu permanentnego – brwi permentne

Technikę pigmentacji brwi dobiera się tak, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientek. Panie, które mają rzadkie brwi, lub gdy te nie rosną w odpowiednim miejscu poleca się metodę zwaną microblendingiem.

Zabieg wykonujemy metodą ombre – brwi permanentne opinie pacjentek są bardzo pozytywne.

Pozwala uzyskać to bardzo naturalny efekt, nawet w miejscach, w których naturalnie brwi nie rosną, lub jest ich bardzo mało.

Makijaż permanentny wykonuje linergistka. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa line – kreska, linia – stąd Linergistka Poznań

Technika ombre brows zwana także „puder” lub „metoda cienia”.

Technika ta polega na wykonaniu nakładających się małych kropeczek / pikseli, których ilość decyduje o intensywności efektu. Najczęściej makijaż ombre (brwi permanentne) wykonany jest tak, aby przód i granica górna były jaśniejsze a końcówka i dolna linia łuku brwiowego ciemniejsze.

Metoda ta nadaje się dla każdego rodzaju skóry. Pozwala uzyskać naturalny efekt lekkiego podkreślenia. Technika jest mało inwazyjna dla skóry, co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.

makijaż permanentny ombre, brwi permanentne

makijaż permanentny ombre,

Permanentne brwi – Pytania – odpowiedzi

Gdzie zrobić brwi w Poznaniu?

Jak wygląda się bezpośrednio po makijażu permanentnym ?

Bezpośrednio po zabiegu skóra wokół brwi może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i cieplejsza niż zwykle. Jest to naturalna reakcja organizmu i może się utrzymywać do następnego dnia. Same brwi będą ciemniejsze niż w zamierzonym efekcie, mogą też się pojawić strupki.

Po jakim czasie od zabiegu makijażu permanentnego  można zrobić makijaż?

Jeśli to możliwe, najlepiej nie malować się w dniu zabiegu. Następnego dnia można zrobić delikatny makijaż, w miarę możliwości omijając okolicę brwi. Po 2-3 dniach od zabiegu można robić pełen makijaż wyłączając brwi.

Makijaż permanentny brwi Poznań gdzie najlepiej?

Warto szukać gabinetu z doświadczoną linergistką oraz oferującą inne zabiegi z medycyny estetycznej. Taki gabinet zapewnia odpowiednie warunki (jałowość) do zabiegu oraz to, że nie zniknie za kilka miesięcy.

Czy makijaż permanentny brwi jest bolesny?

Makijaż permanentny brwi ombre polega na umieszczeniu barwnika w głębszych warstwach skóry co wiąże się z delikatnym bólem. Jednak przed zabiegiem można nałożyć na skórę krem znieczulający, który zdecydowanie zmniejszy nieprzyjemne doznania.

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu poprzez naruszenie struktury skóry z czym może wiązać się lekki dyskomfort. Każdy z nas inaczej znosi ból, dla jednych zabieg będzie odczuwalny łagodniej dla innych mocniej. W trosce o komfort podczas zabiegu stosuje się preparat znieczulający na bazie lignokainy.

Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg trwa najczęściej do 2 godzin.

Linergistka Poznań

Makijaż permanentny wykonuje doświadczona linergistka

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego brwi?

Tak, przeciwwskazaniami są:

 • źle wykonany poprzedni makijaż permanentny – w trakcie konsultacji ocenimy czy jest konieczność usunięcia laserem poprzedniego makijażu permanentnego,
 • ciąża oraz karmienie piersią
 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe w trakcie leczenia
 • leki: sterydy, antybiotyki, przeciwzakrzepowe, przeciwdepresyjne, retinoidy
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • epilepsja
 • problem z krzepliwością krwi
 • choroby skóry: bielactwo,
 • świeża opalenizna
 • zmiany potrądzikowe
 • blizny
 • pozostałości po ospie bądź opryszczce
 • uczulenie na barwnik

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Proces gojenia trwa ok. 7 – 14 dni w tym czasie nie należy dotykać, pocierać, moczyć brwi. Należy unikać kontaktu z mydłem oraz kosmetykami innymi niż zalecane ( w tym makijaż). Nie stosować peelingów. Unikać basenu, sauny, ekspozycji na słońce oraz opalania w solarium.

Przez najbliższe dni po zabiegu staramy się nic nie robić z brwiami. Jeśli z okolicy zabiegowej będzie sączyć się krew lub osocze należy przyłożyć delikatnie gazik zwilżony wodą przegotowaną.

Natomiast w sytuacji kiedy będziemy czuli ściąganie skóry można nałożyć cienką warstwę np. bepantenolu. Należy stosować tylko i wyłącznie preparat zalecony przez osobę wykonującą zabieg.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się około 1 – 1,5 roku. Trwałość jednak zależy od rodzaju skóry, wieku, pielęgnacji po zabiegowej, chorób oraz przyjmowanych leków tak więc długość efektu jest cechą indywidualną.

Kiedy trzeba odnowić pigmentację ?

Po około miesiącu od pierwszego zabiegu należy zgłosić się na konsultację, kiedy brwi się wyłuszczą i wygoją. Wtedy najlepiej widać efekt zabiegu, czy pigment rozłożył się równomiernie. Jeśli widzimy małe ubytki w pigmencie, bądź jego nierównomierne rozmieszczenie wykonujemy poprawkę. Po około 1,5 roku lub gdy efekt bardzo zblednie można całkowicie powtórzyć zabieg.

Brwi permanentne Jak przygotować się do zabiegu?

Warto dobrze nawilżyć cerę przed zabiegiem stosując np. kremy z kwasem hialuronowy, wit. E, masłem shea. Przed zabiegiem nie depilować brwi, wtedy osoba wykonująca zabieg będzie mogła dobrać odpowiedni kształt brwi.

Nie należy opalać się na minimum 14 dni przed zabiegiem aby dobrać odpowiedni kolor pigmentu do karnacji. W dniu zabiegu nie zażywać substancji rozrzedzających krew : kofeina, alkohol, aspiryna, ibuprofen.

Czym jest i jaka jest istota makijażu permanentnego?

Istotą makijażu permanentnego jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe.

Barwniki te są wprowadzane pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Kto wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny (brwi permanentne) powinien być wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę linergistkę. Jest to osoba, która oprócz bycia kosmetyczką i wizażystką ma specjalne umiejętności pozwalające na wykonanie makijażu permanentnego, który technicznie rzecz biorąc jest rodzajem tatuażu.

Czy wykonanie makijażu permanentnego jest bezpieczne?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z wykorzystania naturalnych barwników i substancji, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Zapobiegają one bowiem wystąpieniu reakcji niepożądanych takich jak chociażby reakcja alergiczna, czy też stan zapalny będący reakcję na ciało obce.

Czy konieczne jest jakieś specjalne przygotowanie do wykonania makijażu permanentnego?

Przed wykonaniem makijażu permanentnego warto odpowiednio przygotować skórę. Niezbędne jest należyte zadbanie o jej higienę i prawidłowe nawilżenie. Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.

Konieczne jest usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, warto zadbać o porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.

Makijaż Permanentny – Jak wygląda przeprowadzenie zabiegu?

Wykonanie makijażu permanentnego przeprowadzane jest w kilku etapach. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji.

W jej trakcie oceniany jest pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określany jest oczekiwany rezultat końcowy.

Na podstawie powyższych informacji, możliwe jest ustalenie zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także barwników optymalnych do zastosowania u konkretnej pacjentki.

Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystuje się specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników.

Procedura ta jest praktycznie bezbolesna, jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosuje się specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzane są pod naskórek.

Czy po wykonaniu makijażu permanentnego należy przestrzegać jakichś specjalnych zaleceń?

Po wykonaniu makijażu permanentnego, stosuje się na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie.

Czy wystarczy jednorazowe wykonanie makijażu permanentnego czy zabieg powinien być powtarzany?

Na całkowite wygojenie naskórka wokół brwi należy czekać od 30 do 60 dni. Korekta makijażu permanentnego  nie jest obowiązkowa we wszystkich przypadkach.

Jakie są wskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując.

Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.

Czy makijaż permanentny (brwi permanentne) może być wykonany u każdego?

Makijaż permanentny Poznań może być wykonany u każdego, która wyrazi ku temu chęć, jest jednak szczególnie adresowany do kilku grup osób. Pierwsza z nich może wydawać się dość prozaiczna, gdyż są to kobiety zapracowane, zabiegane, które nie mają czasu na to, by każdego dnia rano zadbać o pieczołowite, dokładne umalowanie się.

Makijaż permanentny / brwi permanentne pozwala im zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pracy. Drugą grupę stanowią kobiety, które mają stały kontakt z wodą (uprawiające sporty wodne, ratowniczki wodne, kobiety pracujące w środowiskach o dużej wilgotności).

Nie jest tajemnicą, że klasyczny makijaż, w przeciwieństwie do permanentnego, pod wpływem wody ulega bardzo szybkiemu rozmazaniu, przez co jego zamierzony efekt jest niwelowany. Kolejną grupę stanowią kobiety, które czeka długotrwałe utrudnienie w codziennym dbaniu o wykonanie makijażu (pobyt w szpitalu, podróż, itp.).

Ponadto, co często jest zapominane z uwagi na swoją nieoczywistość, jest to idealne rozwiązane dla kobiet, których wygląd zewnętrzny i poczucie atrakcyjności ucierpiało wskutek choroby lub efektów leczenia.

Doskonały przykład stanowić tutaj mogą kobiety cierpiące na chorobę nowotworową, poddawane chemioterapii. Niejednokrotnie tracą one wskutek leczenia włosy, brwi i rzęsy, a ich skóra jest pozbawiona naturalnego blasku,, koloru czy też elastyczności.

Dzięki możliwościom oferowanym przez gabinety wykonujące gabinet permanentny, możliwe jest przynajmniej częściowe zamaskowanie wyżej wymienionych objawów, co w rezultacie pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności pomimo ciężkiej choroby.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Należy unikać kontaktu skóry, w miejscu wykonania zabiegu, ze środkami chemicznymi, np. detergentami, które mogą dodatkowo podrażnić.
Przez pierwsze 7 dni, nie wolno stosować preparatów do makijażu kolorowego twarzy, a przez następne 7 dni należy unikać wizyt na basenie i w saunie.

Czy można się malować po makijażu permanentnym?

Oczy można malować najwcześniej po upływie tygodnia od wykonanego zabiegu. Najlepiej jednak wstrzymać się z wykonywaniem make-upu do całkowitego wygojenia skóry, czyli ok 10 do 14 dni. Dotyczy to zarówno malowania rzęs jak i powiek.

Makijaż permanentny brwi ile kosztuje – koszt zabiegu wynosi 800zł

Gdzie zrobić brwi permanentne w Poznaniu?

Warto wybrać gabinet, w którym pracuje doświadczona linergistka i są stosowane preparaty z certyfikatami.

Profesjonalne barwniki do makijażu permanentnego:

 • posiadają atesty bezpieczeństwa
 • nie mają konserwantów oraz substancji kancerogennych (rakotwórczych)
 • mają dobry, prosty, czytelny skład (niska szansa wystąpienia reakcji alergicznych)
 • znane pochodzenie, jawnie przedstawiony producent

Makijaż permanentny Poznań Grunwald / brwi permanentne

Jeśli masz stary makijaż permanentny / brwi permanentne lub źle wykonany, przed wykonaniem nowego warto zastosować laserowe usuwanie tatuażu.

Gdzie zrobić brwi permanentne w Poznaniu?

Zapraszamy do Aestetic Clinic Promienista 132/1 w Poznaniu

Brwi permanentne – wszystko, co należy wiedzieć o zabiegu.

Makijaż permanentny brwi to jedna z coraz częściej wybieranych usług medycyny estetycznej. Pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu twarzy i podkreślenie naturalnej urody. Warto dowiedzieć się, jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi i proces gojenia.

Na czym polega makijaż permanentny brwi – Poznań

Makijaż permanentny brwi to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzeniu pod skórę barwnika. W ten sposób możliwe jest optyczne zagęszczenie łuków brwiowych oraz nadanie im pożądanego kształtu. Makijaż permanentny brwi ombre przebiega w następujących krokach:

 • projektowanie kształtu brwi

Doświadczony kosmetolog linergista w gabinecie medycyny estetycznej rozpocznie cały proces od wyrysowania kształtu brwi. Powinien on być dopasowany zarówno do preferencji klientki, jak i do kształtu twarzy. W tym celu używane są specjalne narzędzia pomiarowe, pozwalające na precyzyjne obliczenie długości brwi i ich krzywizny.

Warto wiedzieć, że brwi permanentne powinny być możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnie przebiegających łuków. To także oznacza, że może pojawić się delikatna asymetria, tak aby makijaż permanentny prezentował się harmonijnie z całą twarzą. Dopiero po akceptacji rysunku, można przejść do następnych kroków.

 • wybór barwnika

Dobranie koloru użytego barwnika jest tak samo istotne, jak kształt brwi. W przypadku brwi permanentnych ombre mogą zostać zastosowane pigmenty o różnej tonacji, tak aby nadać im możliwie naturalne i płynne przejście koloru. Co więcej, użyty barwnik powinien współgrać z karnacją, oprawą oczu i kolorem włosów klientki. Dzięki temu permanentne brwi będą pięknie podkreślać naturalną urodę, a to jest właśnie główny cel zabiegu medycyny estetycznej.

 • zastosowanie środka przeciwbólowego

Choć makijaż permanentny współcześnie nie jest zabiegiem powodującym znaczny dyskomfort, to przeprowadzany na mocno unerwionych obszarach skóry, może wywołać ból. Dlatego w gabinecie medycyny estetycznej, np. w Poznaniu, kosmetolog może zaproponować lidokainę, tak aby zabieg przebiegał w jak największym komforcie.

 • wprowadzanie barwnika

Jeśli kolor pigmentu i obrys brwi zostały zatwierdzone, można przejść do wykonania makijażu brwi permanentnych. W dużej mierze zabieg przypomina tatuowanie, jednak warto wiedzieć, że pigment nie jest wprowadzany tak głęboko.

Wykonanie brwi permanentnych trwa około 1,5 godziny. Natomiast warto tego dnia zarezerwować sobie więcej czasu, ze względu na czynności przygotowawcze do zabiegu.

W ten sposób można uzyskać permanentne brwi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Przygotowanie do makijażu permanentnego – Poznań

Do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi warto odpowiednio się przygotować:

 • pielęgnacja skóry

Nawilżona skóra w dobrej kondycji może wpłynąć na efekt zabiegu. Warto na kilka tygodni przed planowanym makijażem permanentnym zadbać o cerę. Pomocne mogą okazać się zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie medycyny estetycznej.

 • nie dla promieni UV

Promienie UV nie tylko wpływają na proces starzenia, ale także na stan nawilżenia skóry. Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem nie powinno się opalać oraz warto używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

 • nie pij alkoholu

Krzepliwość krwi i jej gęstość mogą mieć wpływ na rozprowadzanie barwnika pod skórą. Dlatego zarówno podczas wykonywania tatuażu, jak i brwi permanentnych zaleca się wstrzemięźliwość od alkoholu na minimum dobę przed zabiegiem. Warto również tego dnia ograniczyć napoje zawierające kofeinę.

 • wyśpij się

Dobry sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Dlatego warto pamiętać o wypoczynku, zwłaszcza przed planowanym makijażem permanentnym brwi. W ten sposób możliwe jest uniknięcie efektu opuchniętych oczu, który może utrudnić wykonanie zabiegu. Warto zadbać o odpowiedni sen.

 • nie reguluj brwi oraz nie używaj henny

Na około dwa tygodnie przed zabiegiem należy powstrzymać się od wszelkich zabiegów wpływających na naturalny kolor i kształt brwi. Dzięki temu kosmetolog będzie mógł optymalnie rozrysować łuki brwiowe i wybrać pigmenty.

Wybierając makijaż permanentny brwi w gabinecie medycyny estetycznej, otrzymasz od kosmetologa listę zaleceń dotyczących przygotowania do zabiegu i rekonwalescencji po nim.

Jak dbać o świeżo wykonany makijaż permanentny brwi?

Po wykonaniu permanentnych brwi ich początkowy kolor będzie nieco intensywny, ale nie należy się tym przejmować. Brwi podczas gojenia będą się złuszczać. Takie zjawisko powinno pojawić się w trzeciej dobie od wykonania makijażu permanentnego przez kosmetologa. Należy również pamiętać, aby w ciągu pierwszej doby od zabiegu nie spożywać substancji rozrzedzających krew, takich jak:

 • alkohol,
 • aspiryna,

Pozwoli to na zachowanie lepszych efektów makijażu oraz lepsze gojenie.  Istotne jest także, aby przez pierwszy tydzień pozwolić na gojenie się na sucho brwi permanentnych. W praktyce oznacza to unikanie zamaczania skóry. Nie zalecana jest wtedy:

 • sauna,
 • parowanie twarzy,
 • basen,
 • długotrwałe zamaczanie.

O higienę brwi należy dbać, przemywając je delikatnie wodą np. za pomocą płatka kosmetycznego. Dopiero po tygodniu możliwe jest nawilżanie skóry kremami z witaminą E.  Przez cały okres wygajania makijażu permanentnego należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Warto wtedy skorzystać z blokerów promieni UV lub kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Cały proces wygajania się łuków brwi trwa około 14 dni. W tym czasie może dojść do powstania ewentualnych braków w wypełnieniu, dlatego po około miesiącu od wykonania zabiegu należy umówić się do gabinetu medycyny estetycznej w Poznaniu na wizytę kontrolną. Kosmetolog może zalecić wtedy dodatkowe wypełnienie barwnikiem.

Brwi permanentne – dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego brwi to jeden z chętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Klientki kochają go za naturalny efekt, oraz możliwość podkreślenia oprawy oczu. To świetny sposób na piękny wygląd dla każdej osoby. Permanentne brwi są szczególnie polecane:

 • dla osób z przerzedzonymi brwiami

Rzadkie włoski na łukach brwiowych lub ich ubytki mogą występować z wielu przyczyn. Na wygląd brwi wpływa stan zdrowia, skłonności genetyczne oraz stylizację. Zwłaszcza częste i nadmierne wyskubywanie ich może przełożyć się na ich prezencje. Makijaż permanentny brwi pozwala uzyskać atrakcyjny wygląd.

 • osobom ceniącym wygodę

Podobno makijaż brwi to jeden z obowiązkowych elementów. Nadaje wyrazu oczom i pięknie je podkreśla. Twarz z estetycznie zaznaczonymi łukami brwiowymi prezentuje się estetycznie i modnie. Jednak w dzisiejszych czasach każda chwila jest na wagę złota.

Dlatego coraz więcej Pań decyduje się na makijaż permanentny brwi. Dzięki temu codziennie mogą oszczędzić kilka minut podczas porannej toalety. Po takim zabiegu medycyny estetycznej wystarczy tylko odrobina tuszu do rzęs, aby oprawa oczu prezentowała się imponująco.

 • osobom przebywającym w wilgotnym środowisku

Wilgotność i wysoka temperatura mają wpływ na trwałość tradycyjnego makijażu. Dlatego osoby, które pracują w wilgotnych warunkach np. w kuchni, na basenie czy w ratownictwie, chętnie wybierają makijaż permanentny brwi. W ten sposób mogą świetnie wyglądać niezależnie od wykonywanych obowiązków zawodowych.

To również idealna propozycja dla Pań, które muszą korzystać z uniformu zabezpieczającego twarz. Permanentne brwi nie rozmażą się pod wpływem dotyku, wilgoci czy wysokiej temperatury.

Makijaż permanentny brwi to idealny zabieg dla każdego, kto ceni sobie świetny wygląd i rozwiązania ułatwiające życie.

Brwi permanentne – Przeciwskazania

Choć zabieg makijażu permanentnego brwi jest niegroźny, to jednak mogą pojawić się pewne sytuacje, w których nie należy go wykonywać. Wśród przeciwwskazań można wymienić:

 • infekcje dermatologiczne skóry,
 • leczenie chemioterapią,
 • leczenie antybiotykami,
 • przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • hemofilia,
 • choroby układu krążenia krwi,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • cukrzyca,
 • ciąża oraz laktacja,
 • choroby oczu,
 • alergia na barwniki.

Przed zabiegiem odbędzie się kwalifikacja do makijażu permanentnego brwi. Warto nie ukrywać któregokolwiek z przeciwwskazań. Należy również pamiętać, że takiego zabiegu nie można wykonać osobom z zaburzeniami psychicznymi.

Na co należy uważać przy wyborze miejsca wykonania makijażu permanentnego brwi?

Coraz częściej pojawiają się oferty wykonania makijażu permanentnego brwi amatorsko w warunkach mieszkaniowych. Niestety to ogromne ryzyko, które może skutkować nieestetycznym wyglądem brwi. Dlatego warto przed zabiegiem zweryfikować:

 • szkolenie i certyfikaty kosmetologa linergisty,
 • opinie o gabinecie,
 • czystość i warunki w miejscu przeprowadzania zabiegów,
 • zdjęcie wykonania brwi permanentnych przed i po.

Najlepiej wybierać tylko certyfikowane gabinety medycyny estetycznej, w których pracują doświadczeni specjaliści. W ten sposób można zadbać nie tylko o jakość wykonanego zabiegu i wygląd, ale również o higienę. Należy pamiętać, że barwnik jest wprowadzany pod skórę za pomocą igieł. Błędna sterylizacja narzędzi lub ponowne użycie igły może grozić:

 • zarażeniem się wirusami HCV i HBV wywołującymi zapalenie wątroby typu C i B,
 • transmisją wirusa HIV
 • ekspozycją na grzyby, gronkowiec i inne patogeny czy bakterie,
 • zarażenie się laseczką tężca.

Jak widać, wybór odpowiedniego miejsca na wykonanie makijażu permanentnego ma kluczowe znaczenie. Dlatego, aby nie ryzykować swoim własnym zdrowiem i wyglądem, warto wybierać placówki o odpowiednim zapleczu sanitarnym, które zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów.

Brwi permanentne nieudane – co z nimi zrobić?

Brwi permanentne nieudane to koszmar każdej osoby, która zdecydowała się wykonać zabieg w niezweryfikowanym miejscu. Co gorsza, trudno ukryć źle wykonany makijaż permanentny. Zamaskowanie korektorem czy okularami jest prawie niemożliwe. W takiej sytuacji, w zależności od stopnia natężenia problemu można wybrać następujące opcje w gabinecie medycyny estetycznej:

 • korekta makijażu permanentnego brwi

Jest to możliwe w sytuacji gdy barwnik nie jest mocno wprowadzony w skórę, a brwi są na tyle małe, by możliwe było manipulowanie ich kształtem. Za pomocą tej metody kosmetolog linergista może wyrównać brwi oraz zmienić ich kształt czy rozmiar. W ten sposób można nieco poprawić wygląd brwi.

Używając odpowiedniego barwnika można również delikatnie rozjaśnić lub przyciemnić makijaż permanentny. Co do zasady, znacznie łatwiej można wykonać to drugie.

 • laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Niestety nie zawsze jest możliwa korekta makijażu permanentnego brwi. W takiej sytuacji w gabinecie medycyny estetycznej np. w Poznaniu można wykonać laserowe usunięcie barwnika z łuków brwiowych. Jest to wyjście dla osób, którym wykonano nieprofesjonalnie makijaż permanentny brwi.

Dla pozytywnego efektu zabiegów dotyczących wprowadzania barwniku pod skórę należy weryfikować doświadczenie i wiedzę linergisty.

Jak wygląda proces laserowego usunięcia nieudanych brwi permanentnych?

Jeśli zabieg wykonania brwi permanentnych nie został wykonany poprawnie i nie jest możliwa jego korekcja za pomocą barwnika, wtedy należy wykonać laserowe usunięcie makijażu permanentnego. Przebieg takiego zabiegu wygląda następująco:

 • laserowe usunięcie barwnika można wykonać najwcześniej 3 miesiące od wykonania makijażu permanentnego. W tym czasie należy nie eksponować skóry na promienie słoneczne oraz unikać dodatkowych prób stylizacji brwi;
 • przed zabiegiem specjalista omówi przeciwskazania oraz sam proces zabiegu. Odbędzie się tzw. wizyta kwalifikacyjna;
 • nałożenie kremu znieczulającego. Warto wiedzieć, że usuwanie barwnika za pomocą wiązki lasera może powodować pewien dyskomfort.;
 • usuwanie pigmentu za pomocą lasera, które trwa do 10 minut na sesję.

W zależności od tego, jak mocny był użyty barwnik oraz ile czasu minęło od wykonania makijażu permanentnego, może być konieczne wykonanie więcej niż jednej sesji zabiegowej. Zanim będzie możliwe ostateczne zobaczenie efektów, należy poczekać około 7-8 tygodni. Z początku nastąpi stopniowe blaknięcie barwnika, zanim on zostanie wydalony z organizmu.

Dobry linergista zadba o komfort klienta podczas zabiegu, trzeba się jednak liczyć z tym, że usuwanie makijażu laserem nie należy do przyjemnych odczuć. Dlatego jest to tak istotne, by wybierać do wykonania brwi permanentnych profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, w których pracują doświadczeni kosmetolodzy.

W ten sposób można uniknąć przykrości związanych z nieudanym zabiegiem, laserowym usuwaniem pigmentu ze skóry oraz dodatkowych kosztów.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi i co ma wpływ na to?

Trzeba pamiętać, że choć barwnik jest wprowadzany pod skórę, to z czasem naturalnie blaknie. W dużej mierze to, jak długo utrzyma się efekt makijażu permanentnego brwi, zależy od indywidualnych cech danej osoby. Z zasady można zaobserwować, że na cerze suchej barwnik może utrzymywać się dłużej.

Jednak tak naprawdę, warto zasięgnąć informacji od kosmetologa, który może wydać profesjonalną opinię na temat tego, jak długo się w będzie utrzymywał makijaż permanentny na danym typie skóry. Przyjmuje się, że zazwyczaj efekt pozostaje przez 1-2 lat. Warto w tym czasie dbać o odpowiednie nawilżanie skóry oraz używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Dlaczego jest to tak istotne? Otóż promienie UV mają istotny wpływ na barwniki wprowadzone pod skórę. Co więcej, oddziaływają również negatywnie na stan skóry, a nawet mogą doprowadzać do zmian nowotworowych. Dlatego każdej osobie zaleca się używanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym.

To skuteczny sposób na zachowanie pięknej i zdrowej skóry. Ponadto należy wiedzieć, że jasne barwniki i delikatniejszy makijaż może być mniej trwały, niż ten z użyciem ciemniejszych pigmentów.

Jakie są korzyści z profesjonalnie wykonanych permanentnych brwi?

Często można zaobserwować, że osoba z pięknie wykonanymi brwiami permanentnymi, które się już wygoiły, zyskuje większą pewność siebie. Jest to znany psychologiczny efekt. Człowiek, który czuje się atrakcyjniejszy i bardziej swobodny w swojej skórze, odkrywa nagle wewnętrzne pokłady przebojowości.

Pięknie podkreślone oczy brwiami permanentnymi ombre to ozdoba każdej twarzy. Wśród zalet dobrze wykonanego makijażu permanentnego można wymienić:

 • atrakcyjny i zadbany wygląd oprawy oczu w każdych warunkach,
 • oszczędność czasu przy wykonywaniu porannego makijażu,
 • Idealnie dopasowany kształt i kolor brwi,
 • optyczne zagęszczenie łuków brwiowych,
 • wyrównanie brwi i większa ich symetryczność,
 • trwałość zabiegu nawet do 2 lat,
 • modny efekt brwi permanentnych ombre każdego dnia.

Klientki chwalą makijaż permanentny brwi za nadanie wyrazistości twarzy. To zabieg popularny u kobiet w każdym wieku. Warto zadbać o swój piękny wygląd i świetne samopoczucie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Brwi permanentne Poznań

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym – makijaż permanentny brwi wymaga natłuszczania po zabiegu.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym? Czy makijaż permanentny wymaga specjalnego postępowania po zabiegu? Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja brwi czy ust po wykonaniu makijażu permanentnego jest kluczowa, aby był on piękny i trwały.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi zwany inaczej tatuażem brwi to specjalny zabieg podczas którego doświadczony kosmetolog wprowadza pod skórę pigment. Procedura trwa ok 30-40 min jest bezbolesna, gdyż możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Jeśli chcesz wykonać zabieg udaj się do sprawdzonego gabinetu i kosmetologa, gdyż nieudolne wykonanie makijażu permanentnego może cię oszpecić.

Ważne jest, aby odpowiednio dobrać kształt brwi do twojej twarzy, ale duże znaczenie ma także dobór użytego koloru, który musi współgrać z kolorem włosów, karnacji i oczu. W zależności od metody wykonania makijaż permanentny Poznań może być trwały nawet do kilku lat, ale zazwyczaj po 1-2 latach wymaga korekty.

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym – kosmetolog Poznań

Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, ale ważne jest to dzieje się po zabiegu czyli jak wygląda proces gojenia. Podczas procesu gojenia brwi permanentnych ważne jest kilka zasad, o których powinien powiedzieć ci kosmetolog wykonujący zabieg. Istotne jest, aby stosować się do tych zaleceń i przede wszystkim nie trzeć i nie myć skóry wodą z mydłem w pierwszych dniach, a tylko delikatnie osuszać z nagromadzonego osocza.

Nie należy zdrapywać pojawiających się strupków i używać kosmetyków na bazie alkoholu. Należy stosować tylko dedykowane preparaty, a w pierwszych dniach sprawdzi się Bepanthen lub Alantan. W kolejnych dniach istotne jest nawilżanie skóry łuków brwiowych kremami zawierającymi wit. E.

Nakładanie maści lub kremu jest ważne, ale warto wiedzieć jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu najlepiej przemywać brwi dwa razy dziennie przegotowaną wodą, a następnie przez kolejne 3-4 dni smarować dedykowaną maścią, wskazaną przez kosmetologa, również dwa razy dziennie.

Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy tak naprawdę nawilżać a nie natłuszczać, stąd ważne jest, aby stosować zalecany krem. W przypadku nieprzestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia, a efekt nie będzie zgodny z oczekiwaniami.

Całkowity proces gojenia brwi po makijażu permanentnym może trwać ok 14 dni, a czasem nawet dłużej. Pamiętaj, aby po zagojeniu nie dopuszczać do wysuszenia oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry oraz nawilżać pigmentowaną skórę. Dodatkowo warto unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego.

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny brwi lub makijaż permanentny oczu i ust, dokładnie przemyśl swoją decyzję i wybór kosmetologa, ponieważ usuwanie makijażu permanentnego metodą laserową zdecydowanie nie należy do przyjemnych ani najtańszych atrakcji.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to zabieg, po którym powinniśmy otrzymać od kosmetologa szczegółowe informacje odnośnie dalszej pielęgnacji pigmentowanej skóry. Kosmetolog Poznań udzieli ci dalszych instrukcji co robić, a czego nie robić zaraz po wykonaniu np. makijażu permanentnego brwi.

Skóra w trakcie makijażu permanentnego ulega uszkodzeniu, dlatego tak ważna jest pielęgnacja pozabiegowa. Zapewnienie prawidłowych warunków do gojenia się skóry jest kluczowe, aby jak najwięcej pigmentu zostało w skórze, a makijaż permanentny oka czy brwi był trwały i dobrze wyglądał. Profesjonalny gabinet kosmetologiczny Poznań dostarczy ci wszelkich informacji z tego zakresu.

Kiedy można myć brwi po zabiegu?

Po pierwsze ważne jest, aby zbyt wcześnie nie zacząć moczyć skóry po makijażu permanentnym. W takim razie kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym? Jeśli nie ma takiej potrzeby, najlepiej nie przemywać brwi do 2-3 dni po wykonaniu zabiegu. Skóra najlepiej goi się we własnym środowisku i dobrze jest tego procesu nie zakłócać.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy z brwi sączy się duża ilość osocza. Wtedy można przemyć skórę przegotowaną wodą i wytrzeć do sucha sterylną gazą lub chusteczką higieniczną. W kolejnych dniach możesz zacząć już normalnie przemywać brwi przegotowaną wodą, ale staraj się nie dotykać skóry w okolicach makijażu permanentnego oczu rękoma, aby nie ryzykować reakcji niepożądanej na skórze.

Po dwóch dniach od zabiegu można także smarować miejsce makijażu permanentnego zaleconym przez kosmetologa preparatem. Najczęściej są to kremy nawilżające z zawartością wit.E

Co warto jeszcze wiedzieć o makijażu permanentnym?

Higiena okolic oczu po wykonaniu makijażu permanentnego jest kluczowa jeśli chcemy osiągnąć jak najlepszy i trwały efekt. Skóra po zabiegu zazwyczaj próbuje pozbyć się nadmiaru pigmentu i intensywność koloru spada o około 20-30%, a jeśli użyte są pigmenty kiepskiej jakości to nawet więcej.

Dlatego warto spytać kosmetologa o certyfikaty używanych produktów i wybrać taki salon kosmetologiczny Poznań, w którym certyfikaty używanych preparatów są aktualne.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym

Poza tym trzeba mieć świadomość, że efekt makijażu permanentnego brwi jest w pełni widoczny po ok. 4 tygodniach, bo tyle mniej więcej trwa proces regeneracji skóry.

Warto też wiedzieć, że jak każdy zabieg, makijaż permanentny brwi czy oczu ma też przeciwwskazania i nie zawsze można go wykonać. Podczas wstępnej konsultacji w gabinecie kosmetologicznym wszystkie wątpliwości w tym zakresie powinny zostać rozwiane przez kosmetologa.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego.

Do najważniejszych przeciwwskazań do makijażu permanentnego należą  ciąża i karmienie piersią, choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu jak opryszczka, trądzik, zajady, zmiany alergiczne, ale również ogólny zły stan zdrowia czy zdiagnozowane wcześniej schorzenia autoimmunologiczne.

Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać osoby z chorobą nowotworową w trakcie leczenia lub krótko po jej przebyciu, z zaburzeniami gojenia ran, skłonnością do keloidów, schorzeń oczu lub do stanów zapalnych brzegów powiek.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

W artykule omawiamy temat dotyczący jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym wykonanym w gabinecie kosmetologicznym.

Dlaczego warto stosować pielęgnację brwi po makijażu permanentnym?

Po pierwsze to właśnie od prawidłowej pielęgnacji makijażu permanentnego czy makijażu permanentnego oczu zależy jego trwałość. Brak pielęgnacji sprawi, że trzeba będzie szybciej powtarzać zabieg, udając się do kosmetologa Poznań. Po drugie brak pielęgnacji może prowadzić do powikłań, których należy się wystrzegać.

Pamiętajmy, by po wizycie w gabinecie kosmetologicznym nie używać tłustych maści, mocnych peelingów czy toników z kwasami, bo grozi to powstaniem stanu zapalnego.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Pielęgnacja makijażu permanentnego brwi po wizycie u kosmetologa Poznań przez pierwszy tydzień po zabiegu jest najważniejsza. Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Po zabiegu makijaż permanentny oczu czy brwi zrezygnujmy z kosmetyków – należy odłożyć na wyższą półkę płyny do demakijażu tudzież kosmetyki zawierające silne kwasy.

Ich użycie spowodowało by podrażnienia. Należy pamiętać, że skóra po zabiegu makijażu permanentnego posiada drobną opuchliznę, co jest normalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Przez pierwsze dni po wykonaniu makijażu permanentnego należy myć brwi za pomocą wody z mydłem.

Oczyszczanie powinno być delikatne, tak by nie podrażnić skóry i nie drapać podczas tej czynności strupków, które są pamiątką po zabiegu wykonywanym w gabinecie kosmetologa. Rekomendujemy używanie preparatu z witaminą E. Ma on korzystny wpływ na proces gojenia i przynosi ukojenie podczas pielęgnacji.

Zalecenie po zabiegu makijażu permanentnego brwi

Po zabiegu makijażu permanentnego Poznań u kosmetologa przez okres 7 dni należy zrezygnować z podkładu, korektora i pudru – skóra jest jeszcze zbyt wrażliwa i podrażniona. Po tym okresie nastąpi regeneracja skóry i znów będzie można wrócić do normalnych rytuałów pielęgnacyjnych.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie można stosować środków na porost i zagęszczenie brwi przez 4 tygodnie od wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Tyle potrzebuje Twoja skóra, by się w pełni zregenerować i zagoić. Po wizycie u kosmetologa Poznań nie można od razu wrócić do dawnych nawyków – w przeciwnym razie możemy zaszkodzić swojej skórze!

Zapomnij o nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne i wizycie w solarium – może to mieć negatywny wpływ na skórę, prowadząc do powstawania przebarwień czy zmiany koloru brwi na ciemniejszy kolor. Po miesiącu od zabiegu u kosmetologa można bez obaw powrócić do kąpieli słonecznych, które nie będą wyrządzać krzywdy naszym brwiom. Wychodząc na słońce weź ze sobą preparat z wysokim filtrem UV.

Wiele z nas lubi basen i saunę. Po wykonaniu makijażu permanentnego Poznań u kosmetologa nie można jednak tego robić, bo chlorowana woda może przyczynić się do podrażnień delikatnej skóry, zmniejszając trwałość makijażu. Wizyta na basenie może spowodować zakażenie, dlatego przez miesiąc od zabiegu makijażu permanentnego brwi nie można z niego korzystać.

Przede wszystkim należy unikać nie tylko słońca i solarium, ale i kąpieli w basenie. Problemem jest przede wszystkim chlorowana woda, która może powodować podrażnienia delikatnej skóry, jednocześnie zmniejszając trwałość efektu. Sauna jest niebezpieczna dla makijażu permanentnego z powodu zbyt wysokiej temperatury, która może przekładać się na opóźnianie procesu gojenia się skóry i powodować podrażnienia.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym

Linergistka

Kim jest linergistka, jakie usługi kosmetyczne wykonuje i dlaczego jej praca jest tak ważna dla każdego gabinetu kosmetycznego? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Linergistka – kto to?

Linergistka jest to osoba, która zajmuje się wykonywaniem makijażu permanentnego (inaczej makijaż trwały lub mikropigmentacja) w gabinecie kosmetycznym Poznań. Makijaż permanentny to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, który polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię skóry za pośrednictwem igły.

Makijaż permanentny jest długotrwały i pozwala na znaczną oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego makijażu, który trzeba wykonywać i zmywać codziennie. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy uzyskać nienaganny wygląd po przebudzeniu tudzież podczas wizyty na basenie oraz uzyskać trwałą poprawę urody. Makijaż permanentny wykonywany gabinecie kosmetycznym Poznań prowadzi do optycznego powiększania ust czy korekcji brwi lub ust.

Linergistka – kto to? Do obowiązków linergistki należy świadczenie usług kosmetycznych w gabinecie kosmetycznym Poznań lub w klinice medycyny estetycznej. Linergistka, aby pracować w zawodzie musi ukończyć odpowiednie kursy makijażu permanentnego ust lub szkolenia oraz zdobyć odpowiednie doświadczenie w renomowanym gabinecie, by zyskać cenne umiejętności niezbędne w tym zawodzie.

Praca linergistki wymaga umiejętności manualnych, zdolności posługiwania się narzędziami i  urządzeniami wykorzystywanymi do zabiegów kosmetycznych. Linergistka Poznań powinna umiejętnie dobierać kolory, odcienie pigmentów do twarzy i potrzeb pacjentek oraz umieć wymodelować ich twarz. W tym zawodzie, podobnie jak w pracy kosmetologa czy kosmetyczki niezbędne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności. Zdobywanie kolejnych certyfikatów dodaje prestiżu i pozwala zyskać zaufanie przyszłych pacjentów oraz potencjalnych pracodawców.

Dla kogo jest zabieg makijażu permanentnego oczu?

Na zabieg makijażu permanentnego u linergistki Poznań powinny zdecydować się kobiety wyróżniające się bladymi i jasnymi ustami lub wąskimi ustami. Brak wyraźnego konturu ust także jest wskazaniem do zabiegu. Pacjentki cechujące się brakiem brwi lub z ich jasnym odcieniem także powinny skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego, co przełoży się na nadanie wyrazistości ich spojrzeniu. Wskazaniem do zabiegu może być uczulenie na kolorowe kosmetyki tudzież uprawianie sportu – makijaż permanentny jest dużo bardziej praktyczny podczas treningu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi

Makijażu permanentnego oczu nie mogą wykonywać pacjentki cierpiące na hemofilię, posiadające aktywne nowotwory, cukrzycę czy zarażone wirusem HIV. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też stany zapalne, przyjmowanie sterydów czy też opryszczka, zapalenie spojówek oraz świeże blizny.

Makijaż permanentny – przebieg zabiegu w gabinecie kosmetycznym

Po konsultacji z linergistką Poznań pacjent jest poddawany zabiegowi makijażu permanentnego oczu. Linergistka przeprowadza wizualizację, która jest wstępnym rysunkiem makijażu, co pozwala na dobranie odpowiedniego makijażu do gustów pacjentki. Podczas wizualizacji pacjentka oceni, czy linergistka dobrała odpowiedni kolor, kształt ust czy linie brwi.

Finalnie po akceptacji wizualizacji linergistka może przystąpić do właściwego zabiegu i stworzyć dla pacjentki wymarzony makijaż permanentny. Do przeprowadzenia zabiegu  makijażu permanentnego brwi wykorzystuje się aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego – wszystkie komponenty są sterylne, bezpieczne i nie alergizują. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka nakłada krem znieczulający, aby zwiększyć maksymalnie komfort pacjentki i ograniczyć dolegliwości bólowe do minimum.

Makijaż permanentny ust jest nakładany za pomocą aparatu igłowego i pigmentów, a ta procedura kosmetyczna wymaga niezwykłej precyzji, skupienia i doświadczenia. Zabieg wykonywany przez kosmetyczkę zwykle trwa od 1 do 2 godzin. Warto dodać, że regeneracja skóry w obszarze zabiegowym trwa do 4 tygodniu od wizyty w gabinecie kosmetycznym. Po zabiegu w gabinecie kosmetycznym pacjentka powinna nawilżać i chronić skórę przed promieniowaniem UV i nie korzystać z kąpieli w basenie i wizyt w saunie przez okres przynajmniej 14 dni od zabiegu.

Linergistka Poznań

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?

Od zarania dziejów gatunkowi ludzkiemu towarzyszy potrzeba atrakcyjności. Odkąd sięgnąć pamięcią, ludzie sięgali po różne zabiegi mające na celu poprawę atrakcyjności wyglądu. Różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak tatuaże czy piercing towarzyszyły ludzkości już w czasach plemiennych.

Dla przykładu, za prekursorów tatuażu uważa się Chińczyków, którzy go stosowali już przed dwoma tysiącami lat.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, te tendencje i zabiegi położyły podwaliny pod współczesny makijaż permanentny. Jego istotą jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe.

Barwniki te są wprowadzane pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne, a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym – o czym pamiętać

Zabieg wykonania makijażu permanentnego przeprowadzany jest przez kosmetyczkę linergistkę. Odbywa się on w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.

Oczywiście igły wykorzystywane do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.

Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.

Jak wyglądają brwi po makijażu permanentnym?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego okolica brwi może być nieznacznie zaczerwieniona. Stan ten może utrzymywać się maksymalnie do kilku dni, po czym samoistnie się wycofuje. Charakterystyczne jest początkowe pozorne przejaśnienie skóry w miejscach wstrzyknięcia znieczulenia. Wynika ono z faktu obkurczenia włosowatych naczyń krwionośnych skóry, co jest fizjologiczne przy znieczuleniu miejscowym.

Stan ten również ustępuje samoistnie. Początkowo po wykonaniu zabiegu, barwa brwi zazwyczaj jest o około dwa tony ciemniejsza od efektu docelowego. Wynika to z faktu, iż w około dwie doby po zabiegu, na skutek przemian chemicznych wynikających z właściwości barwnika, dochodzi do jego ściemnienia. Jest to konieczne ze względu na fizjologiczny proces złuszczania się zewnętrznych, zrogowaciałych, martwych warstw naskórka.

Wraz z tym procesem dochodzi do ewakuacji około połowy wprowadzonego podczas makijażu permanentnego barwnika. Dlatego też konieczna jest kolejna wizyta po upłynięciu 3-4 tygodni celem ocenienia efektu i ewentualnego doszczepienia barwnika.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny okolic brwi ma za zadanie korekcję kształtu brwi, ich regenerację, a także optyczne zagęszczenie włosów w obrębie łuku brwiowego. Z uwagi na fakt, iż barwnik wprowadzany jest poprzez specjalne nakłucia, tak jak w przypadku tatuażu, jest to więc procedura inwazyjna, a skóra jej poddana wymaga szczególnej pielęgnacji celem uniknięcia powikłań.

Czas gojenia po wykonaniu makijażu permanentnego zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni. Jednakże złuszczanie się naskórka rozpoczyna się zazwyczaj już w trzeciej dobie po zabiegu. Mogą wtedy powstawać drobne strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać, gdyż istnieje duże ryzyko powstawania blizn i zaburzeń gojenia.

Podstawą pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym jest właściwe dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry od razu po jej zagojeniu. Należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wysuszenia się skóry, bowiem na dobrze nawilżonej skórze efekt jest optymalny, a także utrzymuje się dużo dłużej.

Bardzo ważne jest, by do mycia skóry nie używać mydła, a także żeby zbyt mocno jej nie pocierać. Optymalnym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady linergistki, która w indywidualny sposób dobierze sposób pielęgnacji skóry, a także ilość i rodzaj stosowanych kosmetyków.

Kluczowe jest, by pamiętać, iż skóra po wykonaniu makijażu permanentnego nie powinna być natłuszczana, a jedynie nawilżana na przykład przy pomocy kremów zawierających witaminę E.

Ponadto, przez około dwa tygodnie po zabiegu należy osłaniać skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca, stosować kremy z filtrem, a także zrezygnować z korzystania z sauny, pływalni, a także zabiegów na twarz w spa.

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym Poznań

Makijaż permanentny brwi – brwi permanentne Poznań

Brwi permanentne metodą Ombre

800

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530