Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Makijaż permanentny brwi – brwi permanentne Poznań


Makijaż permanentny Poznań ombre – brwi permanentne Poznań – to doskonały sposób na trwałą poprawę wyglądu brwi lub ust. Pacjentki cenią sobie brwi permanentne. Wykonuje Linergistka Poznań

Odkąd ludzkość istnieje, towarzyszą jej różnego rodzaju modyfikacje wyglądu ciała. Powody tej potrzeby są i były różne.

W plemionach, różnego rodzaju ozdoby czy malunki lub tatuaże na ciele służyły do oznaczania pozycji w hierarchii, wykonywanej pracy, czy też osiągnięć np. na polowaniach.

makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne

Makijaż permanentny brwi (brwi permanentne) – początki. Niektóre z wykonywanych tatuaży miały znaczenia religijne lub rytualne. Inne natomiast służyły i służą nadal wyłącznie do upiększenia wyglądu, co pozwala w rezultacie na zaspokojenie potrzeby poczucia własnej atrakcyjności.

Makijaż permanentny brwi Poznań

czyli stały makijaż (brwi permanentne), polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany jest głównie w okolicy ust, brwi i oczu. Jest to forma tatuażu, wykonywana płycej (w warstwie jasnej naskórka, tatuaż natomiast w warstwie brodawkowatej skóry właściwej). Wykonuje doświadczona Linergistka Poznań.

Stąd rozróżniamy kilka rodzajów makijażu:

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny – brwi permanentne?

Od zarania dziejów gatunkowi ludzkiemu towarzyszy potrzeba atrakcyjności. Odkąd sięgnąć pamięcią, ludzie sięgali po różne zabiegi mające na celu poprawę atrakcyjności wyglądu. Różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak tatuaże czy piercing towarzyszyły ludzkości już w czasach plemiennych.

Dla przykładu, za prekursorów tatuażu uważa się Chińczyków, którzy go stosowali już przed dwoma tysiącami lat.

Barwniki te są wprowadzamy pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Zabieg makijażu permanentnego ombre (brwi permanentne) przeprowadza kosmetyczka linergistka. Wykonujemy go w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.

Oczywiście igły, które wykorzystujemy do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.

Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego ombre jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.

Brwi permanentne – Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego ombre charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, przeprowadzamy specjalistyczną konsultację.

W jej trakcie oceniamy pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określamy oczekiwany rezultat końcowy. Na podstawie powyższych informacji, ustalamy zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także dobieramy barwniki optymalne do zastosowania u konkretnej pacjentki.

Przed zabiegiem odpowiednio przygotowujemy skórę.  Dbamy o jej właściwą higienę i prawidłowe nawilżenie.  Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.

Zalecamy usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, zalecamy porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.

Sam zabieg przeprowadzamy w kilku etapach. Do jego wykonania wykorzystujemy specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników. Procedura ta jest praktycznie bezbolesna.

Jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosujemy specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzamy pod naskórek.

Po wykonaniu makijażu permanentnego ombre, stosujemy na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie. Istotne jest to, że zabieg powinien być powtórzony po 3 – 4 tygodniach z naniesieniem ewentualnych korekt.

Wynika to z faktu okresowego złuszczania się naskórka, co może prowadzić do eliminacji części zaaplikowanych pigmentów. W dalszym etapie, istotne jest uzupełnianie pigmentu przynajmniej raz w roku. Trzymając się tych wytycznych, możemy doprowadzić do utrzymywania się tego efektu nawet do pięciu lat.

Efekty zabiegów w naszym gabinecie

brwi permanentne VS1  brwi permanentne VS 2 brwi permanentne vs 3

Makijaż permanentny Poznań – Do kogo adresowany?

Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego ombre jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując.

Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.

Makijaż permanentny brwi (brwi permanetne) wykonujemy u każdej kobiety, która wyrazi ku temu chęć,  jednak szczególnie adresujemy do kilku grup osób. Pierwsza z nich może wydawać się dość prozaiczna, gdyż są to kobiety zapracowane, zabiegane, które nie mają czasu na to, by każdego dnia rano zadbać o pieczołowite, dokładne umalowanie się.

Makijaż permanentny pozwala im zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pracy. Drugą grupę stanowią kobiety, które mają stały kontakt z wodą (uprawiające sporty wodne, ratowniczki wodne, kobiety pracujące w środowiskach o dużej wilgotności).

Nie jest tajemnicą, że klasyczny makijaż, w przeciwieństwie do permanentnego, pod wpływem wody ulega bardzo szybkiemu rozmazaniu, przez co jego zamierzony efekt jest niwelowany.

Kolejną grupę stanowią kobiety, które czeka długotrwałe utrudnienie w codziennym dbaniu o wykonanie makijażu (pobyt w szpitalu, podróż, itp.). Ponadto, co często jest zapominane z uwagi na swoją nie oczywistość, jest to idealne rozwiązane dla kobiet, których wygląd zewnętrzny i poczucie atrakcyjności ucierpiało wskutek choroby lub efektów leczenia.

Doskonały przykład stanowić tutaj mogą kobiety cierpiące na chorobę nowotworową, poddawane chemioterapii. Niejednokrotnie tracą one wskutek leczenia włosy, brwi i rzęsy, a ich skóra jest pozbawiona naturalnego blasku, koloru czy też elastyczności.

Dzięki możliwościom oferowanym przez gabinety wykonujące makijaż permanentny ombre, możliwe jest przynajmniej częściowe zamaskowanie wyżej wymienionych objawów, co w rezultacie pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności pomimo ciężkiej choroby.

Techniki makijażu permanentnego – brwi permentne

Technikę pigmentacji brwi dobiera się tak, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientek. Panie, które mają rzadkie brwi, lub gdy te nie rosną w odpowiednim miejscu poleca się metodę zwaną microblendingiem.

Zabieg wykonujemy metodą ombre – brwi permanentne opinie pacjentek są bardzo pozytywne.

Pozwala uzyskać to bardzo naturalny efekt, nawet w miejscach, w których naturalnie brwi nie rosną, lub jest ich bardzo mało.

Makijaż permanentny wykonuje linergistka. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa line – kreska, linia – stąd Linergistka Poznań

Technika ombre brows zwana także „puder” lub „metoda cienia”.

Technika ta polega na wykonaniu nakładających się małych kropeczek / pikseli, których ilość decyduje o intensywności efektu. Najczęściej makijaż ombre (brwi permanentne) wykonany jest tak, aby przód i granica górna były jaśniejsze a końcówka i dolna linia łuku brwiowego ciemniejsze.

Metoda ta nadaje się dla każdego rodzaju skóry. Pozwala uzyskać naturalny efekt lekkiego podkreślenia. Technika jest mało inwazyjna dla skóry, co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.

makijaż permanentny ombre, brwi permanentne

makijaż permanentny ombre,

Permanentne brwi – Pytania – odpowiedzi

Gdzie zrobić brwi w Poznaniu?

Jak wygląda się bezpośrednio po makijażu permanentnym ?

Bezpośrednio po zabiegu skóra wokół brwi może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i cieplejsza niż zwykle. Jest to naturalna reakcja organizmu i może się utrzymywać do następnego dnia. Same brwi będą ciemniejsze niż w zamierzonym efekcie, mogą też się pojawić strupki.

Po jakim czasie od zabiegu makijażu permanentnego  można zrobić makijaż?

Jeśli to możliwe, najlepiej nie malować się w dniu zabiegu. Następnego dnia można zrobić delikatny makijaż, w miarę możliwości omijając okolicę brwi. Po 2-3 dniach od zabiegu można robić pełen makijaż wyłączając brwi.

Makijaż permanentny brwi Poznań gdzie najlepiej?

Warto szukać gabinetu z doświadczoną linergistką oraz oferującą inne zabiegi z medycyny estetycznej. Taki gabinet zapewnia odpowiednie warunki (jałowość) do zabiegu oraz to, że nie zniknie za kilka miesięcy.

Czy makijaż permanentny brwi jest bolesny?

Makijaż permanentny brwi ombre polega na umieszczeniu barwnika w głębszych warstwach skóry co wiąże się z delikatnym bólem. Jednak przed zabiegiem można nałożyć na skórę krem znieczulający, który zdecydowanie zmniejszy nieprzyjemne doznania.

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu poprzez naruszenie struktury skóry z czym może wiązać się lekki dyskomfort. Każdy z nas inaczej znosi ból, dla jednych zabieg będzie odczuwalny łagodniej dla innych mocniej. W trosce o komfort podczas zabiegu stosuje się preparat znieczulający na bazie lignokainy.

Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg trwa najczęściej do 2 godzin.

Linergistka Poznań

Makijaż permanentny wykonuje doświadczona linergistka

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego brwi?

Tak, przeciwwskazaniami są:

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Proces gojenia trwa ok. 7 – 14 dni w tym czasie nie należy dotykać, pocierać, moczyć brwi. Należy unikać kontaktu z mydłem oraz kosmetykami innymi niż zalecane ( w tym makijaż). Nie stosować peelingów. Unikać basenu, sauny, ekspozycji na słońce oraz opalania w solarium.

Przez najbliższe dni po zabiegu staramy się nic nie robić z brwiami. Jeśli z okolicy zabiegowej będzie sączyć się krew lub osocze należy przyłożyć delikatnie gazik zwilżony wodą przegotowaną.

Natomiast w sytuacji kiedy będziemy czuli ściąganie skóry można nałożyć cienką warstwę np. bepantenolu. Należy stosować tylko i wyłącznie preparat zalecony przez osobę wykonującą zabieg.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się około 1 – 1,5 roku. Trwałość jednak zależy od rodzaju skóry, wieku, pielęgnacji po zabiegowej, chorób oraz przyjmowanych leków tak więc długość efektu jest cechą indywidualną.

Kiedy trzeba odnowić pigmentację ?

Po około miesiącu od pierwszego zabiegu należy zgłosić się na konsultację, kiedy brwi się wyłuszczą i wygoją. Wtedy najlepiej widać efekt zabiegu, czy pigment rozłożył się równomiernie. Jeśli widzimy małe ubytki w pigmencie, bądź jego nierównomierne rozmieszczenie wykonujemy poprawkę. Po około 1,5 roku lub gdy efekt bardzo zblednie można całkowicie powtórzyć zabieg.

Brwi permanentne Jak przygotować się do zabiegu?

Warto dobrze nawilżyć cerę przed zabiegiem stosując np. kremy z kwasem hialuronowy, wit. E, masłem shea. Przed zabiegiem nie depilować brwi, wtedy osoba wykonująca zabieg będzie mogła dobrać odpowiedni kształt brwi.

Nie należy opalać się na minimum 14 dni przed zabiegiem aby dobrać odpowiedni kolor pigmentu do karnacji. W dniu zabiegu nie zażywać substancji rozrzedzających krew : kofeina, alkohol, aspiryna, ibuprofen.

Czym jest i jaka jest istota makijażu permanentnego?

Istotą makijażu permanentnego jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe.

Barwniki te są wprowadzane pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Kto wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny (brwi permanentne) powinien być wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę linergistkę. Jest to osoba, która oprócz bycia kosmetyczką i wizażystką ma specjalne umiejętności pozwalające na wykonanie makijażu permanentnego, który technicznie rzecz biorąc jest rodzajem tatuażu.

Czy wykonanie makijażu permanentnego jest bezpieczne?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z wykorzystania naturalnych barwników i substancji, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Zapobiegają one bowiem wystąpieniu reakcji niepożądanych takich jak chociażby reakcja alergiczna, czy też stan zapalny będący reakcję na ciało obce.

Czy konieczne jest jakieś specjalne przygotowanie do wykonania makijażu permanentnego?

Przed wykonaniem makijażu permanentnego warto odpowiednio przygotować skórę. Niezbędne jest należyte zadbanie o jej higienę i prawidłowe nawilżenie. Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.

Konieczne jest usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, warto zadbać o porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.

Makijaż Permanentny – Jak wygląda przeprowadzenie zabiegu?

Wykonanie makijażu permanentnego przeprowadzane jest w kilku etapach. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji.

W jej trakcie oceniany jest pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określany jest oczekiwany rezultat końcowy.

Na podstawie powyższych informacji, możliwe jest ustalenie zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także barwników optymalnych do zastosowania u konkretnej pacjentki.

Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystuje się specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników.

Procedura ta jest praktycznie bezbolesna, jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosuje się specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzane są pod naskórek.

Czy po wykonaniu makijażu permanentnego należy przestrzegać jakichś specjalnych zaleceń?

Po wykonaniu makijażu permanentnego, stosuje się na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie.

Czy wystarczy jednorazowe wykonanie makijażu permanentnego czy zabieg powinien być powtarzany?

Na całkowite wygojenie naskórka wokół brwi należy czekać od 30 do 60 dni. Korekta makijażu permanentnego  nie jest obowiązkowa we wszystkich przypadkach.

Jakie są wskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując.

Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.

Czy makijaż permanentny (brwi permanentne) może być wykonany u każdego?

Makijaż permanentny Poznań może być wykonany u każdego, która wyrazi ku temu chęć, jest jednak szczególnie adresowany do kilku grup osób. Pierwsza z nich może wydawać się dość prozaiczna, gdyż są to kobiety zapracowane, zabiegane, które nie mają czasu na to, by każdego dnia rano zadbać o pieczołowite, dokładne umalowanie się.

Makijaż permanentny / brwi permanentne pozwala im zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pracy. Drugą grupę stanowią kobiety, które mają stały kontakt z wodą (uprawiające sporty wodne, ratowniczki wodne, kobiety pracujące w środowiskach o dużej wilgotności).

Nie jest tajemnicą, że klasyczny makijaż, w przeciwieństwie do permanentnego, pod wpływem wody ulega bardzo szybkiemu rozmazaniu, przez co jego zamierzony efekt jest niwelowany. Kolejną grupę stanowią kobiety, które czeka długotrwałe utrudnienie w codziennym dbaniu o wykonanie makijażu (pobyt w szpitalu, podróż, itp.).

Ponadto, co często jest zapominane z uwagi na swoją nieoczywistość, jest to idealne rozwiązane dla kobiet, których wygląd zewnętrzny i poczucie atrakcyjności ucierpiało wskutek choroby lub efektów leczenia.

Doskonały przykład stanowić tutaj mogą kobiety cierpiące na chorobę nowotworową, poddawane chemioterapii. Niejednokrotnie tracą one wskutek leczenia włosy, brwi i rzęsy, a ich skóra jest pozbawiona naturalnego blasku,, koloru czy też elastyczności.

Dzięki możliwościom oferowanym przez gabinety wykonujące gabinet permanentny, możliwe jest przynajmniej częściowe zamaskowanie wyżej wymienionych objawów, co w rezultacie pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności pomimo ciężkiej choroby.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Należy unikać kontaktu skóry, w miejscu wykonania zabiegu, ze środkami chemicznymi, np. detergentami, które mogą dodatkowo podrażnić.
Przez pierwsze 7 dni, nie wolno stosować preparatów do makijażu kolorowego twarzy, a przez następne 7 dni należy unikać wizyt na basenie i w saunie.

Czy można się malować po makijażu permanentnym?

Oczy można malować najwcześniej po upływie tygodnia od wykonanego zabiegu. Najlepiej jednak wstrzymać się z wykonywaniem make-upu do całkowitego wygojenia skóry, czyli ok 10 do 14 dni. Dotyczy to zarówno malowania rzęs jak i powiek.

Makijaż permanentny brwi ile kosztuje – koszt zabiegu wynosi 800zł

Gdzie zrobić brwi permanentne w Poznaniu?

Warto wybrać gabinet, w którym pracuje doświadczona linergistka i są stosowane preparaty z certyfikatami.

Profesjonalne barwniki do makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny Poznań Grunwald / brwi permanentne

Jeśli masz stary makijaż permanentny / brwi permanentne lub źle wykonany, przed wykonaniem nowego warto zastosować laserowe usuwanie tatuażu.

Gdzie zrobić brwi permanentne w Poznaniu?

Zapraszamy do Aestetic Clinic Promienista 132/1 w Poznaniu

Spis treści

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530