Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie chomików


to jeden z częściej wybieranych zabiegów przez pacjentki. Procesy starzenia się skóry dotykają każdego. W ich przebiegu dochodzi do zaniku włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, a także zmniejszenia się ilości kwasu hialuronowego.

Substancje te odpowiadają za jędrność i młody wygląd skóry. Ponadto zanika podskórna tkanka tłuszczowa. Jednym z efektów tych procesów jest powstawanie tak zwanych chomików na twarzy.

usuwanie chomików
Data aktualizacji: 2022-11-27 17:52:57

Czym są chomiki?

Chomiki są defektem w obrębie skóry policzków, powstałe wskutek przemieszczenia się tkanek poniżej, co powoduje utratę owalu twarzy.

Dzieje się tak w rezultacie utraty tkanki tłuszczowej, co jest charakterystyczne dla przebiegu procesów starzenia się skóry. Efektem tego jest zmęczony i mniej estetyczny wygląd twarzy.

Bardzo dobre i natychmiastowe efekty daje zastosowanie nici Aptos

Skuteczny i bezinwazyjny (bezbolesny) zabieg to Venus Legacy

Skuteczne też są zabiegi dermapenem i laserem frakcyjnym w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Szczególnie skuteczny jest laser erbowo-yagowy.

Bezinwazyjne zabiegi to podanie preparatu Sculptra. Nie wymagają rekonwalescencji.

Liposukcja a usuwanie chomików

Liposukcja jest metodą modelowania sylwetki poprzez mechaniczne usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, gdzie jest ona niepożądana. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu. Jednakże do zabiegu usuwania chomików mogą być wykorzystywane tylko te typy liposukcji, które pozwalają na pozyskanie nieuszkodzonej tkanki tłuszczowej, co daje możliwość zastosowania jej do wykonania zabiegu usunięcia chomików. Do tego celu świetnie nadaje się liposukcja strzykawkowa.

Zabiegi te są mało inwazyjne, charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i bardzo małą bolesnością. Dzięki temu nie wymagają znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowego. Pozwala to uniknąć hospitalizacji i ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym. Dzięki temu czas rekonwalescencji jest dużo krótszy. Pozyskana w ten sposób nieuszkodzona tkanka tłuszczowa może być następnie wprowadzona w obręb policzków poprawiając ich jędrność
i pozwalając na pozbycie się chomików.

Usuwanie chomików – Nici liftingujące

Mechanizm działania nici liftingujących Aptos jest wielopłaszczyznowy i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry.

Możemy również zaproponować zabieg bezinwazyjny i bezbolesny – Pelleve

 

Pierwszym mechanizmem, na którym opiera się działanie nici liftingujących jest pobudzanie procesów kolagenogenezy, czyli powstawanie kolagenu. Jest to białko tworzące włókna będące rusztowaniem skóry. Dzięki temu zapewnia prawidłowe napięcie skóry. Drugim aspektem oddziaływania nici liftingujących, którego efektem jest odmłodzenie wyglądu skóry jest stymulacja elastynogenezy, to znaczy syntezy elastyny.

Elastyna jest białkiem występującym w skórze, której zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Ponadto niektóre rodzaje nici inicjacjują wytwarzanie kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.

Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie podniesienie się tkanek policzków i likwidacja chomików.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to najpopularniejsza metoda termoliftingu, czyli tak zwanego liftingu bez skalpela. Zabieg ten wykorzystuje synergistyczne działanie fal radiowych oraz uszkodzenia mechanicznego poprzez mikronakłucia. Celem przeprowadzenia zabiegu skórę znieczula się przy użyciu kremu znieczulającego.

Urządzenie do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej aparat Infini RF) wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt bardzo cienkich igieł o średnicy kilku mikronów, niejedokrotnie pokrytych złotem i silikonem. Głowica umożliwia nakłuwanie skóry z dużą częstotliwością w sposób pulsacyjny.

Prowadzi to do powstania mikrouszkodzeń skóry skutkującym obkurczeniem istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzeniem tworzenia nowych. Dodatkowo poprzez igły emitowany jest impuls elektromagnetyczny o częstotliwości fali radiowej.

Powoduje on miejscowe przegrzanie skóry, nawet do 60 stopni Celsjusza, co powoduje wywołanie termicznego uszkodzenia tkanek dzięki czemu zwiększa się intensywność procesów regeneracyjnych wywołanych poprzez mikronakłucia. Dzięki powyższemu działaniu poprawia się jędrność tkanek policzków oraz odmładza ich wygląd.

Laser frakcyjny – skuteczne usuwanie chomików

Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Ledoterapia

Zabiegi ledami medycznymi stymulują skórę do wytwarzania kolagenu, dzięki temu poprawia się jej jędrność i zmniejsza występowanie chomików.

Ledoterapia jest doskonałym zabiegiem wzmacniającym działanie nici Aptos.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest to urządzenie, które emituje strumień dwutlenku węgla.

Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.

Połączenie tych dwóch działań pozwala na podniesienie tkanek policzka poprzez poprawę jędrności skóry, a w efekcie na eliminację niekorzystnego efektu.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530