Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Rehabilitacja Poznań


Rehabilitacja w gabinecie medycyny estetycznej

Rehabilitacja wykonywana przez dyplomowanego rehabilitanta pomaga pozbyć się objawów wielu chorób.

Poznajmy różne techniki masażu leczniczego i szczegóły zabiegu drenażu limfatycznego, które wykonywane są w naszym gabinecie.

rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Data aktualizacji: 2021-12-26 11:38:57

Rehabilitacja

Definicja masażu i wskazania do jego zastosowania

W gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się skutecznej rehabilitacji wykonywanej przez dyplomowanego rehabilitanta. Podstawowym zabiegiem z zakresu rehabilitacji jest masaż leczniczy. Masaż to czynności poprzez które masażysta działa mechanicznie na skórę, mięśnie, tkanki podskórne, ścięgna, więzadła, układ nerwowy etc. Masaż wykonuje się ręcznie za pomocą zaawansowanych technik i chwytów.

Do masażu można wykorzystywać kamienie wulkaniczne, pędy bambusa, pędzle, świece czy misy dźwiękowe. Masaż leczniczy jest stosowany w leczeniu chorób i zmniejszania objawów lub w celu ich zapobiegania.

Jakie choroby i dolegliwości są najczęstszymi wskazaniami do przeprowadzania masażu leczniczego? Najczęściej z usług rehabilitantów i masażystów korzystają osoby z dysfunkcjami narządu ruchu, zmianami przeciążeniowymi mięśni i stawów, zapaleniem stawów, mięśni i ścięgien.

Masaż jest doskonałym remedium na zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym, w wyniku zerwania włókien mięśniowych czy chorób zapalnych i zwyrodnieniowych narządu ruchu.

Masaż jest elementem terapii dla osób z przewlekłą niewydolnością oddechową, w stanach po zakrzepowym zapaleniu żył czy chorobie Raynauda.

Poznajmy istotę i korzyści drenażu limfatycznego

Rehabilitant w gabinecie medycyny estetycznej często wykonuje drenaż limfatyczny, który jest rodzajem leczenia fizykalnego stosowanym w celu redukcji cellulitu czy przy zespole ciężkich nóg.

Drenaż limfatyczny ma korzystne działanie w profilaktyce żylaków, jest stosowany podczas obrzęku tłuszczowego, detoksykacji organizmu czy chęci poprawy napięcia skóry. Tak szerokie spektrum oddziaływania masażu limfatycznego sprawia, że jest to terapia bardzo często stosowana przez zawodowych rehabilitantów.

Rehabilitacja po zabiegach

Drenaż limfatyczny wykonuje dyplomowany terapeuta, który powinien mieć doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Drenaż limfatyczny powinien być wykonywany zgodnie z kierunkiem przepływu krwi i obejmuje wybrany fragment ciała – w zależności od problemu medycznego, z jakim boryka się pacjent. Drenaż limfatyczny może obejmować brzuch czy kończyny dolne.  Zabieg może trwać od 45 do 120 minut.

Cechą charakterystyczną zabiegu wolne tempo jego wykonywania. Masaż wykonuje się tylko za pośrednictwem rąk terapeuty – nie używa się do niego żadnych urządzeń do masażu. Masaż limfatyczny jest wykonywany płynnie i delikatnie, a podczas zabiegu niezwykle ważna jest znajomość układu chłonnego.

Efektem zabiegu jest zwiększenie zdolności transportowej układu chłonnego, rozluźnienie tkanki czy redukcja obrzęku. Masaż usprawnia krążenie limfy i ma korzystny w przeciwdziałaniu powstawania chorób wywołanych jej zastojem.

Warto wspomnieć, że drenaż limfatyczny jest wykorzystywany w kosmetologii, przynosząc wymierne efekty w postaci odżywienia skóry i poprawy pracy komórek. Masaż przyczynia się do ujędrnienia skóry i poprawy jej elastyczności.

Masaż ten zalecamy po zabiegach takich jak liposukcja.

Rehabilitacja Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530