wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki

Powiększanie piersi

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1,5h implanty, 3,5h tłuszczem
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
piersi
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
ogólne
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
miesiąc
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
od 14000zł tłuszczem, 19000zł implantami

Powiększanie piersi (powiększanie biustu) to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii piersi.

Jest to bardzo popularna operacja biustu, ponieważ piękne piersi dodają pewności siebie i podnoszą poczucie własnej atrakcyjności.

Szczególnie implanty piersiowe Motiva ergonomix zyskują coraz więcej na popularności oraz zabieg powiększanie biustu tkanką tłuszczową – hybrydowe powiększanie piersi (implant + tłuszcz)

Najbardziej naturalnie wyglądają piersi powiększone implantami ergonomicznymi.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • niewielkie piersi
 • asymetria piersi
 • opadające piersi - pierwszy stopień
 • rekonstrukcja po mastektomii

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia
 • niewyrównane nadciśnienie tętnicze krwi i cukrzyca
 • ostre stany infekcyjne wirusowe, grzybicze i bakteryjne

Pytania i odpowiedzi


Metody powiększania piersi

Jedną z metod jest powiększanie piersi implantami. Zaletą jest przewidywalność efektu – wybieramy określoną wielkość implantu. Można przewidzieć rozmiar biustu na etapie planowania zabiegu. Inną metodą jest przeszczep tłuszczu – efekt jest mniej przewidywalny, jest bardzo indywidualny.

Cennik zabiegu


konsultacja do zabiegu powiększania piersi implantami

400zł

Powiększanie piersi tłuszczem z anestezjologiem

14000zł

Implanty Ergonomix (okrągłe, dające efekt anatomicznych), naśladują naturalne piersi

20000zł

Implanty Ergonomix 2 - bardzo elastyczne

23000zł

Implanty anatomiczne Mentor

21000zł

Wymiana implantów

22000zł

Informacja o zabiegu


Powiększanie biustu (plastyka piersi) wykonujemy różnymi metodami. Dwie najbardziej uznane w medycynie techniki zabiegowe to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – lipofilling oraz implanty piersiowe okrągłe lub anatomiczne. Powiększanie piersi tłuszczem wykonujemy, podobnie jak powiększenie piersi implantami w asyście anestezjologa, w głębokiej sedacji, co zapewnia bezpieczeństwo. Zabiegi powiększania piersi nie wymagają długotrwałej hospitalizacji – 2 – 3 godziny po zabiegu pacjentka może udać się do domu. Dowiedzmy się, na czym polega powiększanie biustu w Poznaniu. 

Powiększanie piersi własnym tłuszczem lub implantami

Najlepsze efekty zapewnia połączenie obydwu tych metod (tłuszcz + implanty) w czasie jednego zabiegu. Alternatywnie można wykonać najpierw zabieg z użyciem implantów a po 2 -3 miesiącach poddać się procedurze przeszczepu tłuszczu. 

Implanty piersiowe zapewniają uniesienie biustu i poprawiają kształt, przeszczep tłuszczu natomiast daje naturalny wygląd.  Mniej widoczne jest, że do zabiegu użyto implanty jeśli zastosujemy specjalne implanty ergonomiczne.

Lipofilling, to bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania piersi bez użycia implantów. Jest to zabieg podania do piersi tłuszczu pobranego drogą liposukcji z innego miejsca. Jest bardzo często wykonywaną operacją plastyczną biustu.

Przeszczep tłuszczu to alternatywa dla kobiet, które obawiają się operacji plastycznej biustu ze wszczepianiem silikonowych protez.  

Zalety powiększania piersi przeszczepem tłuszczu:

 1. brak blizn
 2. naturalny efekt
 3. nie zaburza czucia w sutkach (po operacji implantami następuje upośledzenie czucia w sutkach i brodawkach)
 4. nie ma ryzyka chłoniaka (takie ryzyko występuje po 10 latach od założenia implantów)
 5. dodatkowa korzyść – odessanie tłuszczu w miejscach gdzie nie jest potrzebny (brzuch, biodra, uda)
 6. można wykonać w znieczuleniu miejscowym
 7. krótka rekonwalescencja – po 2 dniach można wrócić do pracy
 8. zawarte w tłuszczu komórki macierzyste poprawiają stan skóry, co pozwala także na poprawę wyglądu (zmniejszenie opadania)
 9. pozwala wyrównać asymetrię
 10. w przypadku konieczności usunięcia implantów, można zastosować przeszczep tłuszczu.

Tłuszcz do powiększania piersi można pozyskiwać z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia 3G do liposukcji laserowej. 

Hybrydowe powiększanie biustu tłuszczem

Jest to połączenie powiększania piersi implantami z przeszczepem tłuszczu.

Zalety:

 1. mniejsze implanty – mniejsza blizna – mniejsze dolegliwości bólowe – mniejsze ryzyko powikłań
 2. bardziej naturalny wygląd – tłuszcz przykrywa implant piersiowy
 3. lepszy efekt długoterminowy – przeszczepiany tłuszcz zawiera komórki macierzyste, dzięki temu po zabiegu uzyskujemy efekt nie tylko powiększenia piersi, ale także odmłodzenia.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem Poznań – uzyskaj naturalne efekty estetyczne

Przeszczep tłuszczu polega na wykorzystaniu tkanki własnej pacjenta, co zapewnia prawie bezbolesne powiększenie piersi bez operacji chirurgicznej i wszczepiania implantów. Tłuszcz pobiera się z miejsc, gdzie występuje jego nadmiar, poddaje odpowiedniej obróbce i wstrzykuje, co sprawia, że piersi zyskują pożądany rozmiar. Nie ma konieczności znieczulenia ogólnego oraz wykonywania nacięć. Pacjentka zaraz po zabiegu może wrócić do normalnych aktywności życiowych.

Przeszczep tłuszczu to nowa metoda, która wpisuje się w trendy nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.  Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentek, które nie chcą silikonowych implantów oraz obawiają się skalpela czy rekonwalescencji. Pobrany tłuszcz pochodzi z organizmu pacjentki, dlatego jest to materiał biozgodny. Przeszczep tłuszczu to nieinwazyjna metoda dla kobiet marzących o pięknym biuście. Przeszczep tłuszczu (inaczej lipofilling) stosujemy także do powiększania i liftingu pośladków – tzw. brazylijski lifting.

Powiększanie biustu tłuszczem jest skuteczne i bezpieczne

Efekty zabiegu utrzymują się kilka lat, ze względu na to, że tłuszcz jest pobierany od pacjentki – nie ma reakcji alergicznych ani zespołu odrzucenia przeszczepu.

Po zabiegu powiększania biustu własnym tłuszczem w Poznaniu piersi wyglądają bardzo naturalnie w przeciwieństwie do implantu, który zawsze pozostawia wrażenie sztuczności.

Powiększanie piersi tłuszczem – wskazania:

Liposukcja podczas powiększania biustu tłuszczem

Jest kilka metod uzyskiwania tłuszczu do przeszczepu, jedną z bardziej skutecznych i bezpiecznych metod jest system liposukcja.

Zabieg wykonujemy najczęściej ambulatoryjnie (pacjentka po zabiegu może wrócić do domu) oraz w znieczuleniu miejscowym. Efekt liposukcji jest widoczny natychmiast po zabiegu. Miejsce podania oraz pobrania tłuszczu wymagają przez pewien czas odpowiedniego postępowania, które nie jest w żaden sposób uciążliwe.

Metoda ta staje się bardziej popularna niż dotychczasowe wszczepianie implantów silikonowych ze względu na bardzo naturalny wygląd piersi po lipofillingu biustu.

Dodatkową zaletą metody jest przeszczep komórek macierzystych, które znajdują się w pobranym tłuszczu. Ma to szczególnie duże znaczenie u pacjentek po mastektomii (następuje znaczne zredukowanie blizn) lub u pacjentek, które karmiły, u których piersi wymagają odmłodzenia, przywrócenia właściwego kształtu brodawek czy likwidację rozstępów.

Należy jednak pamiętać, że przeszczepiony tłuszcz zachowuje swoje właściwości, tzn. jeżeli pacjentka odchudza się, to przeszczep ulegnie zmniejszeniu. Tak samo jak ma to miejsce w każdej sytuacji odchudzania – często maleją piersi.

Do przeszczepu tłuszcz pobieramy z okolicy brzucha, „boczków” lub ud, pacjentka przy okazji może mieć modyfikowaną figurę, poprzez podkreślenie talii czy wyszczuplenie ud i linii brzucha. Powiększanie biustu tłuszczem  – cena obejmuje zabieg oraz ewentualną hospitalizację trwającą dobę od procedury. 

Powiększanie piersi implantami

Jednym z elementów ciała wpływających na poczucie kobiecości są piersi. Są one niejako uważane za atrybut kobiecości. Są one również częstym źródłem kompleksów. Obecnie media przepełnione są atrakcyjnymi wizerunkami gwiazd, na które zazwyczaj pracuje sztab wizażystów, fotografów, specjalistów od prezentowania się.

Rzadko kiedy ma to realne przełożenie na prawdziwe życie i codzienność. Jednakże współczesna medycyna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które nie są zadowolone z tego aspektu swojego wyglądu. Coraz bardziej popularne staje się powiększanie piersi przy pomocy implantów piersiowych.

Jakie są rodzaje implantów piersiowych?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych jest powszechnie znanym zabiegiem, między innymi dzięki temu, że często poddają się mu osoby znane z ekranu, sceny czy estrady. Figuruje obecnie przekonanie i stereotyp, że zabieg powiększenia piersi to implantacja silikonu. Z procedurą tą związane jest również wiele mitów (na przykład to, że implanty gwiżdżą bądź pękają w samolocie).

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów implantów, a także kilka ich podziałów na podstawie różnych kryteriów. Każdy z rodzajów implantów ma swoje zalety i wady. Podczas wizyty lekarskiej przed planowanym zabiegiem, lekarz i pacjentka wspólnie ustalają i dobierają ten typ, który w konkretnym przypadku będzie optymalny dla spełnienia swojego zadania.

Najbardziej naturalny wygląd piersi dają implanty piersiowe – anatomiczne (należy pamiętać o niewielkim ryzyku obrócenia się implantu około 3 %, szczególnie u osób aktywnych sportowo)

Implanty piersiowe wypełnione solą fizjologiczną – sztuczne piersi

Charakteryzują się one bardzo wysokim bezpieczeństwem, ponieważ w przypadku wydostania się wypełniacza poza implant, dochodzi do wchłonięcia soli fizjologicznej przez tkanki. Z racji, że jest to płyn bezpieczny dla organizmu, nie powoduje wystąpienia żadnej reakcji zapalnej ani innych niepożądanych efektów ze strony ustroju.

Ponadto są one przepuszczające dla promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu nie stanowią utrudnienia przy wykonywaniu badań obrazowych piersi takich jak badanie mammograficzne. Ich znaczącą wadą jest fakt, że istnieje wysokie ryzyko utraty ich objętości na przestrzeni nawet kilku lat. Ponadto ich konsystencja jest mniej zbliżona do naturalnej niż w przypadku niektórych implantów innego typu.

Implanty wypełnione żelem silikonowym

Konsystencja tego rodzaju implantów jest bardzo zbliżona do fizjologicznej konsystencji piersi. Ponadto ryzyko wydostania się żelu silikonowego poza implant jest bardzo niskie, co nie dość, że warunkuje ich bezpieczeństwo, to jeszcze zmniejsza ryzyko utraty przez implant objętości.

Ponadto, z uwagi na fakt, iż żel silikonowy może występować w różnej konsystencji, począwszy od całkowicie płynnej aż do zupełnie stałej, możliwe jest łączenie różnych stanów skupienia żelu w implancie, co dodatkowo wpływa na poprawę odtworzenia fizjologicznej konsystencji piersi. Jednakże przezierność żelu silikonowego dla promieniowania rentgenowskiego, a także fal ultradźwiękowych jest bardzo niska.

W związku z powyższym obrazowa kontrola piersi, a także diagnostyka ich chorób jest bardzo utrudniona. W razie konieczności jej przeprowadzenia niezbędne jest zastosowanie specjalnych technik, a także udziału radiologa o dużym doświadczeniu.

Co prawda, jak powyżej wspomniano, do wydostania się żelu silikonowego poza implant piersiowy dochodzi niezwykle rzadko, to jednak jeśli do niego dojdzie może się to wiązać z niepożądanymi skutkami, takimi jak choćby stan zapalny. Żel silikonowy nie jest bowiem wchłaniany przez organizm i jest traktowany jako ciało obce.

Implanty piersiowe ergonomiczne od uznanego producenta są wypełnione żelem najbardziej naśladującym naturalne kobiece piersi.

Powiększanie biustu cena – obejmuje koszt implantów, operację oraz hospitalizację jedną dobę po zabiegu.

Implanty piersiowe o gładkiej powierzchni

Te implanty piersiowe są obecnie bardzo rzadko stosowane. W przypadku ich zastosowania u osoby ze skąpo rozwiniętą podskórną tkanką tłuszczową, pofałdowanie powierzchni implantu jest praktycznie niewidoczne. Ponadto, w przypadku implantu o gładkiej powierzchni, występuje dużo większe ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu, co w efekcie może powodować nawet zniekształcenie piersi.

Implanty teksturowe

Ten rodzaj implantów jest obecnie najczęściej i najchętniej stosowany w celu powiększania piersi. Charakteryzują się obecnością powierzchni cechującej się dużą porowatością, co powoduje znikome ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej o grubych ścianach wokół implantu.

Obecnie przeważnie zakłada się implanty o nano teksturze – nie ma ryzyka przerostu torebki oraz nie ma ryzyka chłoniaka.

Implanty okrągłe

Ten kształt implantu piersiowego wymaga wykonania znacznie mniejszego nacięcia w piersi celem jego implantacji. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w korekcji piersi płaskich, ale zarazem nie opadających.

Sprawdzają się one w przypadku, kiedy powiększanie piersi przebiega w stopniu umiarkowanym, ponieważ w przypadku wszczepiania implantów o dużych rozmiarach, istnieje ryzyko nadmiernego uwypuklenia górnego bieguna piersi, przez co traci ona swój naturalny kształt.

Można to wyrównać poprzez przeszczep tłuszczu.

Implanty anatomiczne

Ten kształt implantu daje najbardziej naturalny wygląd piersi oraz znajduje zastosowanie przede wszystkim w celu korygowania kształtu piersi opadających, oraz asymetrycznych. Pozwala na uzyskanie anatomicznego, naturalnego kształtu piersi.

Jest jednak obarczony większym ryzykiem przemieszczenia, co powoduje zniekształcenie piersi (około 3%).

Proces ten wiąże się z koniecznością interwencji chirurgicznej mającej na celu skorygowanie położenia implantu. Ten rodzaj implantu charakteryzuje się większym bezpieczeństwem, z uwagi na fakt, że jego wypełnienie stanowi żel silikonowy o konsystencji stałej. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia implantu, nie dochodzi do wydostania się żelu poza jego obręb.

Wiele pacjentek decyduje się na ten rodzaj implantów ze względu na lepsze wypełnienie górnych kwadrantów piersi, przy implantach okrągłych u osób szczupłych widać wyraźniejszą granicę implantu.

Implanty ergonomiczne

Są to implanty okrągłe, jednak ze względu na zastosowany silikon, przypominają anatomiczne. Mają więc wszystkie zalety okrągłych (nie ma ryzyka obrócenia się implantu podczas uprawiania sportu) przy jednocześnie bardzo dobrym naśladowaniu kształtu naturalnej piersi. Również w dotyku bardzo dobrze imitują własną pierś, często nie można stwierdzić, że piersi są powiększone implantami.

Implanty ergonomiczne od renomowanego producenta są całkowicie wypełnione żelem reologicznym (zmienia swój kształt), o kształcie dopasowującym się do piersi po implantacji. Dzieje się to w taki sposób, aby uzyskać naturalny wygląd implantów anatomicznych, minimalizując ryzyko rotacji.

Specjalna technologia jest połączeniem specjalistycznej, elastycznej powłoki zewnętrznej z elastomeru oraz unikatowych właściwości reologicznych żelu. 

Dzięki temu – zgodnie z grawitacją – przenoszą najwyższy punkt do dolnej części piersi w pozycji stojącej (podobnie jak w anatomicznych). Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – punkt najwyższy przeniesie się bliżej środka piersi – efekt jak w naturalnej piersi.

Implanty piersiowe ergonomiczne zgodnie z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, zapewnia to bardzo naturalny efekt estetyczny.

Zobacz – Implanty piersiowe ergonomiczne przed i po

Badania konieczne do zabiegu

Po zabiegu należy nosić przez 30 dni dzień i noc – BIUSTONOSZ ZE ZINTEGROWANYM PASEM NAPIERSIOWYM – można go zamówić w sklepie:  www.sklepuroda.pl

Implanty piersi, które stosujemy:

Implanty ergonomiczne

Implanty ergonomiczne od renomowanego producenta są to implanty okrągłe, jednak naśladujące naturalne piersi. Są to implanty, które zapewniają 100% satysfakcji Pacjentek. Dużym plusem tych implantów jest konsystencja żelu wypełniającego je, najbardziej zbliżona do konsystencji naturalnych piersi.

To podkreślają wszystkie Pacjentki.

Poza tym są nanoteksturowane czyli prawie gładkie, co w świetle ostatnich informacji dotyczących występowania chłonniaka wielkokomórkowego (ALCL) po wszczepieniu implantów z zależności od rodzaju textury, jest ich dodatkowym atutem.

Implanty nanoteksturowane nie mają ryzyka wywoływania chłoniaka związanego z implantami .

Implanty anatomiczne – sztuczne piersi.

Implanty te dają najkorzystniejszy efekt wyglądu piersi zbliżony do naturalnej piersi – jednak u osób aktywnych sportowo istnieje ryzyko obrócenia się implantu.

Powiększanie biustu Poznań  – jak przygotować się do operacji?

Przed planowanym zabiegiem powiększania piersi odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad mający ustalić przede wszystkim współistniejące obciążenia chorobowe oraz przyjmowane na stałe leki. Bardzo ważne jest jasne przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań, co do efektu zabiegu.

Następnie wykonujemy badanie piersi oraz dobieramy odpowiedni rodzaj a także rozmiar implantów. Ponadto udzielamy szereg informacji dotyczących przebiegu, oraz możliwych następstw zabiegu, a także sposobów należytego przygotowania się.

Około 5 do 6 tygodni przed planowaną datą zabiegu operacyjnego powiększania biustu zalecane jest wykonanie szeregu badań, takich jak podstawowe badania krwi i moczu, wymaz z przedsionka jamy nosowej, ocena czynności serca, a także u chorych po 40 roku życia, wykonanie mammografii piersi.

Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające aspirynę, witaminę E, oraz inne leki wpływające na modyfikację krzepliwości krwi. W tym czasie zalecane jest również powstrzymanie się od palenia wyrobów tytoniowych.

W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną, a w dniu samej operacji konieczne jest pozostanie na czczo.

Dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu powiększania piersi, kluczowe jest odpowiednie dobranie implantu. W dzisiejszych czasach odbywa się to za pomocą specjalnych technologii komputerowych i oprogramowania (Quantificare), które na podstawie wprowadzonych parametrów pacjentki w stanie aktualnym, a także efektu, który chce się osiągnąć, dokonują szeregu skomplikowanych obliczeń matematycznych. W ich efekcie powstaje trójwymiarowy model umożliwiający wizualizację spodziewanego efektu, a także dobór odpowiedniego implantu oraz techniki zabiegu.

Powiększanie biustu Poznań – Jak wygląda zabieg?

Operacja powiększania biustu metodą wszczepiania implantów jest procedurą chirurgiczną, tak więc konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego. Istnieje kilka możliwych lokalizacji przeprowadzenia linii cięcia chirurgicznego. Zazwyczaj wykonywane one są w fałdach skórnych.

Najchętniej wykorzystywanym dostępem w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Daje ono największy wgląd i kontrolę nad polem operacyjnym, a także zapewnia najszybsze gojenie się rany.

Wykazano również, że u pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, wystąpił znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Ponadto przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna.

Inne przykładowe dostępy to fałd pachy, czy cięcie poprowadzone wzdłuż granicy otoczki brodawki sutkowej. To ostatnie jest chętnie wykorzystywane w przypadku korekcji tak zwanych piersi tubularnych.

Wybór miejsca i sposobu wszczepienia implantu, a także jego zamocowania, dyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki. Po wykonaniu nacięcia, chirurg wytwarza przestrzeń, w którą zostanie wprowadzony implant. Najczęściej jest ona zlokalizowana albo bezpośrednio pod tkanką gruczołu piersiowego albo pod mięśniami. Ta druga lokalizacja jest chętniej wykorzystywania z kilku powodów.

Po pierwsze znacząco mniejsze jest ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu. Drugi powód, ta lokalizacja implantu wpływa korzystnie na naturalność wyglądu górnego bieguna piersi. Kolejny powód, u kobiet, u których implant został wszczepiony pod mięśniami, dużo łatwiejsza jest diagnostyka chorób piersi wykorzystująca ultrasonografię czy też promieniowanie rentgenowskie (mammografia).

Zabieg jest wykonywany na bloku operacyjnym, w szpitalu. Ile kosztuje powiększanie biustu? Cena uzależniona jest od indywidualnych wskazań i zakresu operacji – wszelkich informacji pacjent dowie się podczas konsultacji. 

Inne techniki powiększania biustu – Poznań 

Na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz chętniej wykorzystywana jest tak zwana technika Dual Plane, którą również stosujemy w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Jej istotą jest wszczepienie implantu zarówno pod mięsień piersiowy większy, jak i pod tkankę gruczołu piersiowego z zachowaniem różnych proporcji. Ich stosunek zależy po pierwsze od wyjściowego wyglądu piersi i uwarunkowań anatomicznych pacjentki, a po drugie z oczekiwanym efektem, co wiąże się bezpośrednio z rodzajem niezbędnego do zastosowania implantu.

Istnieje kilka rodzajów modyfikacji tej technologii różniących się proporcjami powierzchni implantu umieszczonego w danej przestrzeni. Przykładowo technika Dual Plane 1 stosowana w przypadku piersi płaskich nieopadających, charakteryzuje się umieszczeniem 80-90% implantu pod mięśniem piersiowym większym, z pozostawieniem jego dolnej części bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Modyfikacja Dual Plane 2 stosowana jest w przypadku piersi umiarkowanie opadających polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym około 70% implantu.

Jeszcze bardziej zaawansowaną i nowoczesną metodą wszczepiania implantów jest tak zwana Multi Plane. Polega ona na połączeniu Dual Plane z dodatkową plastyką piersi z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych.

Czas trwania zabiegu może być zróżnicowany, średnio trwa on około 1 godziny. Po zakończeniu operacji rany zamyka się wchłanialnym szwem kosmetycznym i zabezpiecza opatrunkiem.

Pierwsze dni po zabiegu mogą przebiegać ze znacznym osłabieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Brodawki sutkowe są wrażliwe, wręcz tkliwe. Mogą pojawiać się podbiegnięcia krwawe i wynaczynienia w okolicy rany pooperacyjnej. Należy również mieć świadomość możliwości utrzymywania się obrzęku piersi o umiarkowanym nasileniu nawet do 2 miesięcy po przeprowadzonej operacji. Powrót do pełnej aktywności zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilkanaście dni.

Do kogo adresowany jest zabieg powiększania piersi?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi obejmują dwie główne grupy. Pierwszą z nich stanowią, jak łatwo można się domyślić, wskazania stricte estetyczne. Procedurę tę wykonuje się u kobiet, które nie są zadowolone z kształtu bądź rozmiaru (lub też obu tych cech) swoich piersi. Pozwala to na poprawienie estetyki wyglądu, a także poczucia własnej wartości i atrakcyjności. Drugą grupę stanowią tak zwane wskazania rekonstrukcyjne.

W te wskazania wpisują się po pierwsze pacjentki, u których wcześniej przeprowadzono nieudane próby korekcji wyglądu i rozmiaru piersi, których efektem jest ich zniekształcenie. Po drugie, do grupy tej zaliczane są tak zwane zabiegi onkoplastyczne. Polegają one na rekonstrukcji piersi u pacjentek leczonych operacyjnie z powodu raka piersi. Zabiegi te są często okaleczające. Niejednokrotnie wiążą się z koniecznością amputacji piersi, bądź też usunięcia jej znaczącej części, efektem czego jest zniekształcenie piersi i niejednokrotnie ich znaczna asymetryzacja.

Dzięki zabiegom rekonstrukcyjnym przywracane jest pacjentkom poczucie ich własnej atrakcyjności. W dzisiejszych czasach coraz częściej wykonuje się te procedury podczas jednego zabiegu (np. mastektomia podskórna z wszczepieniem implantu), dzięki czemu pacjentka pomimo przeprowadzenia zabiegu usunięcia miąższu piersi, praktycznie nie ma szansy zauważenia jej braku.

Implanty ergonomiczne 

Jednymi z najbardziej naśladujących naturalne piersi są implanty ergonomiczne od renomowanego producenta. Żel silikonowy, którym są wypełnione implanty jest bardziej miękki niż oferują inne implanty, dzięki temu można wykonać podczas zabiegu dużo mniejsze nacięcie skóry w celu wprowadzenia implantów, owocuje to znacznie mniejszą blizną. Dodatkowo odczucia w dotyku są bardziej zbliżone do naturalnych piersi.

Szczególnie implanty ergonomiczne – których technologia jest połączeniem specjalistycznej, elastycznej powłoki zewnętrznej z elastomeru oraz specjalnych właściwości reologicznych żelu, które – wspólnie z grawitacją – przenoszą maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji przeniesie się wówczas bliżej środka piersi.

Implanty ergonomiczne wraz z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, aby zapewnić bardzo naturalny efekt.

Dzięki specjalnej powłoce, na implantach tzw. nanopowłoce  po zabiegach powiększania piersi implantami do minimum zostaje ograniczone występowanie przykurczu torebki.

Implanty piersi posiadają okrągłą podstawę, ale dzięki żelowi zachowują się podobnie jak implanty anatomiczne.

Zastosowanie implantów piersi do zabiegów powiększania piersi powoduje, że okrągły implant zachowuje się jak anatomiczny a jednocześnie zmniejszone jest ryzyko rotacji implantu.

Ile kosztuje powiększanie piersi?

Implanty piersiowe cena  zależy od wyboru rodzaju: okrągłe czy anatomiczne

Powiększanie piersi – zalecenia

Co należy wiedzieć przed zabiegiem:

W okresie 2 tygodnie przed zabiegiem:

W dniu zabiegu – Nie pić oraz nie jeść

Warto stosować się do tych zasad, jeśli chcesz uzyskać satysfakcjonujące powiększanie piersi. Poznań to miejsce lokalizacji naszej kliniki, w trakcie konsultacji otrzymasz jeszcze więcej informacji na temat tego jak postępować przed zabiegiem. Zabieg jest wykonywany na bloku operacyjnym

Zalecenia pooperacyjne – powiększanie piersi: 

Implanty piersi – pytania i odpowiedzi

Jakie są rodzaje implantów piersi i z czego są wykonane?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów jest powszechnie znanym zabiegiem. Figuruje obecnie przekonanie i stereotyp, że zabieg powiększenia piersi to implantacja silikonu. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów implantów, a także kilka ich podziałów na podstawie różnych kryteriów. Każdy z rodzajów implantów ma swoje zalety i wady. Podczas wizyty lekarskiej przed planowanym zabiegiem, lekarz i pacjentka wspólnie ustalają i dobierają ten typ, który w konkretnym przypadku będzie optymalny dla spełnienia swojego zadania.

Wyróżnia się implanty wypełnione solą fizjologiczną, implanty wypełnione żelem silikonowym, implanty o gładkiej powierzchni, implanty pokryte pianką poliuretanową, implanty teksturowe, implanty okrągłe, implanty anatomiczne, oraz wiele innych rodzajów.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi implantami?

Zabieg powiększania piersi metodą wszczepiania implantów jest procedurą chirurgiczną, tak więc konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego. Istnieje kilka możliwych lokalizacji przeprowadzenia linii cięcia chirurgicznego. Zazwyczaj wykonywane one są w fałdach skórnych. Najchętniej wykorzystywanym dostępem jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Daje ono największy wgląd i kontrolę nad polem operacyjnym, a także zapewnia najszybsze gojenie się rany.

Wykazano również, że u pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, wystąpił znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Ponadto przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna. Inne przykładowe dostępy to fałd pachy, czy cięcie poprowadzone wzdłuż granicy otoczki brodawki sutkowej. To ostatnie jest chętnie wykorzystywane w przypadku korekcji tak zwanych piersi tubularnych.

Wybór miejsca i sposobu wszczepienia implantu, a także jego zamocowania, dyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki. Po wykonaniu nacięcia, chirurg wytwarza przestrzeń, w którą zostanie wprowadzony implant. Najczęściej jest ona zlokalizowana albo bezpośrednio pod tkanką gruczołu piersiowego, albo pod mięśniem piersiowym większym. Ta druga lokalizacja jest chętniej wykorzystywania z kilku powodów.

Po pierwsze znacząco mniejsze jest ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu. Ponadto, ta lokalizacja implantu wpływa korzystnie na naturalność wyglądu górnego bieguna piersi. I wreszcie, u kobiet, u których implant został wszczepiony pod mięśniem piersiowym, dużo łatwiejsza jest diagnostyka chorób piersi wykorzystująca ultrasonografię czy też promieniowanie rentgenowskie (mammografia).

Jakie są techniki powiększania piersi implantami?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz chętniej wykorzystywana jest tak zwana technika Dual Plane. Jej istotą jest wszczepienie implantu zarówno pod mięsień piersiowy większy, jak i pod tkankę gruczołu piersiowego z zachowaniem różnych proporcji. Ich stosunek zależy po pierwsze od wyjściowego wyglądu piersi i uwarunkowań anatomicznych pacjentki, a po drugie z oczekiwanym efektem, co wiąże się bezpośrednio z rodzajem niezbędnego do zastosowania implantu. Istnieje kilka rodzajów modyfikacji tej technologii różniących się proporcjami powierzchni implantu umieszczonego w danej przestrzeni.

Przykładowo technika Dual Plane 1 stosowana w przypadku piersi płaskich nieopadających, charakteryzuje się umieszczeniem 80-90% implantu pod mięśniem piersiowym większym, z pozostawieniem jego dolnej części bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Modyfikacja Dual Plane 2 stosowana jest w przypadku piersi umiarkowanie opadających polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym około 70% implantu. Jeszcze bardziej zaawansowaną i nowoczesną metodą wszczepiania implantów jest tak zwana Multi Plane. Polega ona na połączeniu Dual Plane z dodatkową plastyką piersi z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych.

Czy wszczepienie implantów piersi trwa długo?

Czas trwania zabiegu może być zróżnicowany, średnio trwa on około 1 godziny. Po zakończeniu operacji rany zamyka się wchłanialnym szwem kosmetycznym i zabezpiecza opatrunkiem.

Jakich dolegliwości można spodziewać się bezpośrednio po zabiegu?

Pierwsze dni po zabiegu mogą przebiegać ze znacznym osłabieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Brodawki sutkowe są wrażliwe, wręcz tkliwe. Mogą pojawiać się podbiegnięcia krwawe i wynaczynienia w okolicy rany pooperacyjnej. Należy również mieć świadomość możliwości utrzymywania się obrzęku piersi o umiarkowanym nasileniu nawet do 2 miesięcy po przeprowadzonej operacji. Powrót do pełnej aktywności zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilkanaście dni.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Przed planowanym zabiegiem powiększania piersi odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad mający ustalić przede wszystkim współistniejące obciążenia chorobowe oraz przyjmowane na stałe leki. Bardzo ważne jest jasne przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań co do efektu zabiegu. Następnie wykonywane jest badanie piersi oraz dobierany jest rodzaj a także rozmiar implantów.

Ponadto udzielany jest szereg informacji dotyczących przebiegu, oraz możliwych następstw zabiegu, a także sposobów do należytego przygotowania się. Około 5 do 6 tygodni przed planowaną datą zabiegu operacyjnego zalecane jest wykonanie szeregu badań, takich jak podstawowe badania krwi i moczu, wymaz z przedsionka jamy nosowej, ocena czynności serca, a także u chorych po 40 roku życia, wykonanie mammografii piersi.

Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające aspirynę, witaminę E, oraz inne leki wpływające na modyfikację krzepliwości krwi. W tym czasie zalecane jest również powstrzymanie się od palenia wyrobów tytoniowych. W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną, a w dniu samej operacji konieczne jest pozostanie na czczo.

Dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu powiększania piersi, kluczowe jest odpowiednie dobranie implantu. W dzisiejszych czasach odbywa się to za pomocą specjalnych technologii komputerowych i oprogramowania, które na podstawie wprowadzonych parametrów pacjentki w stanie aktualnym, a także efektu, który chce się osiągnąć, dokonują szeregu skomplikowanych obliczeń matematycznych.

W ich efekcie powstaje trójwymiarowy model umożliwiający wizualizację spodziewanego efektu, a także dobór odpowiedniego implantu oraz techniki zabiegu. Takim programem jest Quantificare.

Powiększanie piersi – czym kierować się w wyborze gabinetu?

Wybór właściwego gabinetu medycyny estetycznej w Poznaniu oraz lekarza jest bardzo istotne dla uzyskania optymalnego efektu, a także zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, by lekarz, któremu chcemy powierzyć swoje piersi posiadał specjalizację z chirurgii. Warto zasięgnąć również opinii innych pacjentek, a także kierować się jego doświadczeniem.

Czy po wszczepieniu implantów piersi możliwe jest karmienie piersią?

Potencjalna możliwość karmienia piersią po wszczepieniu implantów jest duża. Wiele kobiet po przeprowadzonym zabiegu karmi swoje dzieci bez przeszkód. Silikon ani inne materiały, z których wykonywane są implanty nie przedostają się do mleka. Jednakże przy dokonywaniu nacięć w okolicy brodawki może dojść do mikrouszkodzeń, które uniemożliwiają karmienie piersią.

Ponadto stany zapalne dotyczące piersi występujące niejednokrotnie w czasie ciąży i połogu mogą spowodować zaciśnięcie torebki łącznotkankowej wokół implantu co znacznie utrudnia karmienie piersią, jednakże zastosowanie antybiotyku już na wczesnym etapie zapalenia pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wpływu na możliwość karmienia.

Czy implanty piersi mogą wpływać na wynik mammografii?

Implanty piersi, zwłaszcza te wykonane z silikonu mogą wpływać na zaburzenie obrazu badania mammograficznego. Jednakże można sobie z tą kwestią poradzić bez większego problemu. Bardzo ważne jest, by przed badaniem poinformować osobę wykonującą mammografię.

Umożliwia to optymalne ułożenie piersi do badania uwzględniając obecność implantów tak, aby jego wartość diagnostyczna była potencjalnie jak największa. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie dodatkowych badań takich jak USG czy rezonans magnetyczny piersi.

Czy zastosowanie implantów silikonowych może zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi?

Jak dotąd żadne z przeprowadzonych badań nie wykazało, by istniał jakikolwiek związek przyczynowo – skutkowy między wszczepianiem implantów silikonowych a ryzykiem wystąpienia raka piersi.

Czy implanty piersi mogą pozostać na całe życie?

Zazwyczaj przychodzi moment, kiedy implanty piersi powinny być wymienione. Nie są one bowiem wyrobem, który z zasady jest przeznaczony na całe życie. Czas, po którym implanty piersi muszą być wymienione jest bardzo zróżnicowany i u każdej kobiety inny. Może on wahać się od kilku dni nawet do kilkunastu lat. Wynika to z wielu różnych przyczyn, do których należą między innymi zmiana oczekiwań pacjentki, opróżnienie implantu czy też jego przemieszczenie.

Czy opalanie się na słońcu bądź korzystanie z solarium jest dozwolone?

Przez co najmniej rok od przeprowadzenia zabiegu należy unikać opalania miejsca nacięcia, gdyż działanie promieniowania UV może wpływać na pogorszenie wyglądu blizny. Ponadto należy pamiętać, iż promienie słoneczne czy w solarium powodują często nagrzanie implantu, a jego ochłodzenie zajmuje więcej czasu niż potrzebuje na to ciało. Po zabiegu powiększania biustu implantami należy unikać przegrzewania.

Istotne jest by podkreślić, że udowodniono, iż korzystanie z solarium ma bezpośredni związek z powstawaniem nowotworów złośliwych skóry, a w szczególności czerniaka.

Czy wszczepienie implantu powoduje utratę czucia w brodawce sutkowej?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszczepienie implantu może powodować zmiany we wrażliwości brodawki sutkowej na bodźce. Może ona ulec zarówno zmniejszeniu, ale i zwiększeniu. Nasilenie tych zmian jest bardzo zróżnicowane, tak jak czas ich trwania. Zmiany te mogą bowiem występować jedynie przez jakiś czas, ale mogą również pozostać do końca życia.

Powiększanie piersi implantami

Powszechnie wiadome jest, że piersi są istotnym narządem i pełnią wiele istotnych funkcji, nie tylko czysto biologicznych. Oczywiście ich podstawowym, ewolucyjnym zadaniem wynikającym z taksonomicznej przynależności człowieka do ssaków, jest produkcja mleka i zapewnienie pokarmu potomstwu.

Odpowiadają za to gruczoły mleczne, w których mleko jest wytwarzane, oraz przewody wyprowadzające, dzięki którym wydostaje się ono na zewnątrz przez brodawkę sutkową. Proces ten podlega ścisłej regulacji hormonalnej.

Najważniejszym hormonem bezpośrednio pobudzającym produkcję mleka jest prolaktyna wydzielana przez przysadkę mózgową. Jego wydzielanie natomiast stymulowane jest przez inny hormon przysadkowy, jakim jest oksytocyna, której wyrzut do krwi następuje na przykład w trakcie orgazmu czy też stymulacji gruczołów sutkowych. Odpowiada ona również między innymi za skurcze macicy niezbędne przy porodzie.

Oprócz ewidentnej czysto biologicznej funkcji, piersi pełnią też bardzo ważną rolę w aspekcie społeczno-kulturalnym. Wpisują się one w sztukę, od lat będąc obiektem inspiracji artystów

i dostarczając wielu doznań estetycznych. Biorą wręcz udział w wyznaczaniu kanonów piękna od dawien dawna. Nie sposób również ominąć ich znaczenia seksualnego. Stanowią obiekt pożądania, a także są bardzo ważną strefą erogenną.

Pod względem anatomicznym piersi są parzystym gruczołem wydzielania zewnętrznego. Zbudowane są z dwóch podstawowych typów tkanek. Pierwszym jest tkanka gruczołowa, która odpowiada za produkcję mleka. Drugą zaś jest tkanka tłuszczowa. Ich wzajemny stosunek ilościowy warunkuje rozmiar, kształt i jędrność piersi. Są to narządy w pełni wykształcone tylko u kobiet, u mężczyzn zaś są tak zwanym narządem szczątkowym.

U młodych kobiet piersi buduje przede wszystkim tkanka gruczołowa, u starszych zaś ulega ona zanikowi i jest zastępowana tkanką tłuszczową.

Rozmiar piersi jest kwestią indywidualną i nie zależy od nas. Powszechnie uważa się, że duże są bardziej ponętne i kobiety, których piersi są niewielkie wpadają w kompleksy i marzą o ich powiększeniu. Dzięki zabiegom oferowanym przez współczesną medycynę estetyczną istnieje możliwość korekcji niesatysfakcjonującej ich wielkości.

Powiększanie biustu implantami

Jedną z bardziej popularnych i powszechnie znanych metod powiększania piersi jest zastosowanie implantów silikonowych. Jest to obecnie najczęściej wykonywana procedura z zakresu chirurgii plastycznej. Jej celem jest nie tylko powiększenie ich rozmiaru, ale także poprawa jędrności.

Operacja trwa około 1,5 do 2 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Polega na wszczepieniu w pierś implantu silikonowego. Cięcie wykonuje się albo na granicy otoczki brodawki sutkowej, albo w fałdzie podpiersiowym.

Rozmiar i rodzaj implantu, a także miejsce jego umieszczenia zależy od pierwotnego oraz oczekiwanego kształtu i rozmiaru piersi, a także preferencji pacjentki. Mogą być one umieszczone pod mięśniem piersiowym większym, może być pod tkanką gruczołową, ale również w sposób mieszany.

Istnieją różne rodzaje implantów, sklasyfikowanych według różnych podziałów. Pierwsza z nich uwzględnia materiał je wypełniający. Zgodnie z nim wyróżnia się rodzaj z silikonem spoistym, które są najpowszechniej stosowane, mniej popularne implanty wypełnione solą fizjologiczną, a także ekspandery Bakera, które są częściowo wypełnione silikonem, a po wszczepieniu dopełnia się je stopniowo roztworem soli fizjologicznej.

Inny podział uwzględnia powierzchnię implantu, która może być gładka (choć ten rodzaj jest coraz rzadziej stosowany), chropowata (używana o tyle chętnie, że łatwo zrasta się z miąższem piersi, dzięki czemu pozostaje we wszczepionym miejscu i nie ulega przesunięciu, a także pokryta powłoką tytanową. Ten ostatni cieszy się ostatnio coraz większą popularnością.

Powiększanie piersi implantami – postępowanie przed i po zabiegu

Dla prawidłowości przebiegu zabiegu oraz okresu pooperacyjnego konieczne jest spełnienie określonych warunków. Pierwszym z nich jest przynajmniej ograniczenie, a najlepiej powstrzymanie się od palenia tytoniu na około miesiąc przed operacją. Ponadto, dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy brać aspiryny, ani innych leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Wiąże się to bowiem ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia krwawienia, a także powikłań pooperacyjnych.

Bardzo istotnym elementem przygotowania do zabiegu jest wcześniejsza konsultacja lekarska, podczas której zbierany jest dokładny wywiad ze szczególnym uwzględnieniem przebytych chorób i operacji, a także współistniejących przewlekłych schorzeń. Jest to niezbędne do ustalenia występowania ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Po pozytywnej kwalifikacji przez lekarza ustalany jest dokładny plan leczenia dostosowany do oczekiwań pacjentki oraz możliwości technicznych.

Po przeprowadzonej procedurze konieczna jest maksymalnie dwudniowa hospitalizacja. Przez pierwsze trzy tygodnie zaleca się unikanie czynności wymagających jakiegokolwiek wysiłku fizycznego (w tym prac domowych), przez sześć tygodni obowiązuje zakaz uprawiania sportu, a do pół roku po zabiegu nie wolno korzystać z sauny i solarium.

W tym czasie zaleca się też unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Operacja plastyczna biustu a lipotransfer

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje bezpieczniejszą i mniej obciążającą alternatywę w zakresie powiększania piersi. Polega to na zabiegu z wykorzystaniem lipotransferu. Jest to zjawisko polegające na przeszczepieniu tłuszczu. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z okolic, gdzie występuje w nadmiernej ilości, a następnie wprowadzana w miejsce ostatecznego przeznaczenia, w tym przypadku w miąższ piersi. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i często nie wymaga hospitalizacji.

Należy pamiętać, iż część wszczepionej tkanki tłuszczowej ulega redystrybucji. Istnieją dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji. Pierwszą z nich jest zadbanie o pobranie większej ilości tłuszczu, niż jest docelowo potrzebne. Drugim sposobem jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja zawierająca wiele czynników wzrostu, które pobudzają komórki do podziałów. Pozyskuje się ją z własnej krwi pacjentka.

Po pobraniu próbka zostaje odwirowana, dzięki czemu tworzy się osad z krwinek, a powstały supernatant jest bogaty w aktywne trombocyty i czynniki wzrostu różnego rodzaju. Dzięki jego działaniu, deficyt tkanki tłuszczowej po wszczepieniu powstały po jej redystrybucji jest uzupełniany poprzez naturalne procesy. Średni czas trwania zabiegu oscyluje około 1 godziny. Okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki.

Zalety przeszczepu tłuszczu w powiększaniu biustu

Powiększanie biustu z wykorzystaniem przeszczepu tłuszczu ma wiele zalet, które świadczą o jego przewadze nad klasycznym zabiegiem chirurgicznym. Przede wszystkim procedura ta jest małoinwazyjna, dzięki czemu charakteryzuje się ona wysokim bezpieczeństwem. Ponadto, z racji mniejszej inwazyjności, przeprowadzamy ją w znieczuleniu miejscowym co nie wymaga narkozy, dzięki czemu nie jest konieczna opieka anestezjologa oraz hospitalizacja, a także nie ma ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym.

Okres rekonwalescencji jest również dużo krótszy. Ponadto, w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, w przypadku zastosowania technologii lipotransferu wykorzystywana jest własna tkanka tłuszczowa. Eliminuje to ryzyko tworzenia się zakażenia, a także innych zaburzeń, które są związane z obecnością ciała obcego. Ponadto nie ma zagrożenia reakcją autoimmunologiczną. Dzięki wykorzystaniu własnej tkanki operowanej, dużo lepszy jest również rezultat ostateczny. Kształt i konsystencja piersi są naturalne, blizny mniejsze, i bardzo często nie widać, że jakikolwiek zabieg był przeprowadzany.

Przeszczep tłuszczu – z jakich okolic jest pobierany? 

Tkanka tłuszczowa wykorzystywaną do powiększania piersi metodą przeszczepu tłuszczu pobieramy od pacjentki metodą liposukcji. Jednakże nie każdy rodzaj tej procedury nadaje się do tego celu. Warunkiem jest, że pobrany materiał nie może być uszkodzony, dlatego też preferowane są metody, które zapewniają pobranie tłuszczu w sposób atraumatyzujący. Przykładową możliwością jest zastosowanie liposukcji infradźwiękowej N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), której działanie bazuje na wykonywanych przez kaniulę do odsysania tłuszczu tak zwanych ruchów nutacyjnych.

Są to trój płaszczyznowe ruchy, które powodują wytwarzanie przez drgającą igłę infradźwięków. Prowadzi to do odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek otaczających. Innym możliwym do wykorzystania sposobem jest liposukcja opierająca się na technologii PAL.

Hybrydowe powiększanie piersi

Połączenie implantów oraz własnego tłuszczu nazywamy hybrydowym powiększaniem. Najkorzystniejsze jest dołożenie tłuszczu 3 do 4 miesięcy po implantach. Kiedy nastąpi pełni wygojenie.

Podawanie tłuszczu razem z implantami może powodować większy stopień obumarcia i wchłonięcia się tłuszczu.

Dla kogo operacja powiększania biustu?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi mieszczą się w dwóch zasadniczych zagadnieniach. Pierwszym z nich są oczywiście kwestie estetyczne. Kobiety, które w swoim mniemaniu zostały obdarzone przez naturę zbyt małymi piersiami. Ich powiększenie przy wykorzystaniu przeszczepu tkanki tłuszczowej pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu, a dzięki powiększeniu ich rozmiaru zwiększa poczucie samo atrakcyjności, czym wzmaga pewność siebie.

Jednakże powiększanie piersi idzie w parze z zabiegami rekonstrukcyjnymi, które stanowią drugi aspekt wskazań. Jest to szczególnie istotne dla kobiet po okaleczających zabiegach, takich jak mastektomia z powodu nowotworu złośliwego. Również u kobiet z dużą asymetrią piersi wyżej wymienione zabiegi pozwalają na wyeliminowanie tego problemu.

Powiększanie piersi tłuszczem – przeciwwskazania

Niestety, powiększanie piersi nie może być wykonane u wszystkich i jak każdy zabieg obwarowany jest przeciwwskazaniami. Szersze ich spektrum dotyczy oczywiście metody chirurgicznej. W jego skład wchodzą przede wszystkim ciężkie, przewlekłe choroby współistniejące (na przykład aktywne nowotwory, cukrzyca, niektóre choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia), które mogą się wiązać zarówno z ryzykiem związanym z samym zabiegiem jak i z komplikacjami znieczulenia ogólnego. Nie należy go również przeprowadzać u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe, ponieważ może się to u nich wiązać ze zwiększonym ryzykiem krwawień.

Przeciwwskazania do lipotransferu są standardowe dla zabiegów medycyny estetycznej. Obejmują przede wszystkim choroby nowotworowe, w których należy myśleć przede wszystkim o leczeniu przyczynowym. Nie należy go wykonywać u osób z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, ponieważ u tych pacjentów każdy zabieg, który nie jest konieczny, jest przeciwwskazany.

Przeszczepienia tkanki tłuszczowej nie wykonuje się w przypadku obecności aktywnych stanów zapalnych skóry, gdyż w takiej sytuacji manipulacje w jej obrębie mogą grozić rozprzestrzenieniem się, a nawet uogólnieniem zakażenia.

Należy pamiętać, że pierwszym etapem zabiegu jest odsysanie tłuszczu – liposukcja, pacjentka musi posiadać lokalny nadmiar tłuszczu, aby można go było pobrać.

Powiększanie biustu tłuszczem to alternatywa dla operacji wszczepienia implantów silikonowych. Zabieg pozwala wykonać duże, jędrne piersi u kobiet, których biust zmienił swój wygląd po urodzeniu dziecka lub z upływem czasu.

Powiększenia biustu własnym tłuszczem jest mniej inwazyjne niż operacja plastyczna, ponieważ nie wykonuje się nacięć, pacjentka praktycznie zaraz po zabiegu może wrócić do aktywności życiowych. Ponadto tłuszcz jest własną tkanką, więc pacjentki bardzo dobrze go toleruj.

Zanim zdecydujemy się na wypełnienie biustu tłuszczem, warto się dokładnie dowiedzieć, na czym ten zabieg polega.

W medycynie estetycznej przeszczep tłuszczu ma szerokie zastosowanie:

Powiększanie biustu tłuszczem jest wykonywane inaczej niż operacyjnie. Aby poprawić kontury biustu,  wstrzykuje się tłuszcz między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. Przed zabiegiem pacjentka jest znieczulana miejscowo. Czas trwania  zabiegu nie przekracza 30 minut, po zabiegu można wrócić do aktywności życiowych.

W celu powiększenia biustu, pod piersią wykonuje się nacięcie skalpelem. Nacięcie służy do wprowadzenia tłuszczu i ma tylko 2 milimetry a po zabiegu blizna całkowicie ukrywa się w fałdzie piersiowym.

Powiększanie piersi tłuszczem – zalety

Lipotransfer  biustu jest metodą uważaną za bezpieczną i nie tak inwazyjną, jak operacyjne powiększanie piersi. Ponadto zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga znieczulenia ogólnego przez anestezjologa. Powiększanie piersi tłuszczem daje efekt utrzymujący się przez wiele lat. Tłuszcz wchłania się z upływem lat, ale choć traci się efekt powiększenia, piersi są jędrniejsze i uniesione. Największa zaletą tej metody jest brak blizn.

Zabieg powiększania biustu nie jest polecany kobietom, którym zależy na długotrwałym powiększeniu piersi. Zabieg wymaga powtórzenia co 3 – 4 lata. Zaletą jest bardzo krótki okres rekonwalescencji. Po zabiegu warto zaplanować dwutygodniowy odpoczynek i prowadzenie spokojniejszego trybu życia.

Kobieta w tym czasie powinna nosić sportowy biustonosz, unikać spania na brzuchu oraz podnoszenia ciężkich rzeczy. Należy unikać sauny, solarium i ciepłych kąpieli. W pierwszym tygodniu po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Kontrolna wizyta odbywa się po siedmiu dniach.

Jedną z bardziej skutecznych metod na powiększanie piersi jest przeszczep tłuszczu, materiał uzyskany tą metodą zawiera bardzo dużo komórek macierzystych, które powodują odmłodzenie okolicy ciała, w którą podaje się uzyskany tłuszcz. Efekt kosmetyczny jest bardzo spektakularny i trwały.

Powiększanie biustu jest bardzo często wykonywanym zabiegiem, z wykorzystaniem przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej osiągamy naturalny efekt bez sztucznej sztywności a przy tym zabieg jest bardzo bezpieczny.

Piersi tubularne

W tym przypadku dochodzi do niedorozwoju części piersi, szczególnie dolnych kwadrantów. Piersi tubularne cechują się też uniesieniem fałdu podpiersiowego. Jedną z metod leczenia jest implantowanie piersi protezami silikonowymi lub wypełnienie piersi własnym tłuszczem. Można również wykonać operację hybrydową korekcji piersi tubularnych

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza