wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Powiększanie piersi


Powiększanie piersi (powiększanie biustu) to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej.

Jest to bardzo popularna operacja plastyczna biustu, ponieważ piękne piersi dodają pewności siebie i podnoszą poczucie własnej atrakcyjności.

Szczególnie implanty piersiowe Motiva ergonomix zyskują coraz więcej na popularności oraz zabieg powiększanie biustu tkanką tłuszczową – hybrydowe powiększanie piersi (implant + tłuszcz)

Najbardziej naturalnie wyglądają piersi powiększone implantami ergonomicznymi.

powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Data aktualizacji: 2023-05-24 14:26:46

Powiększanie biustu (plastyka piersi) wykonujemy zarówno metodą, polegającą na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej – lipofilling, jak i z użyciem implantów piersi okrągłych lub anatomicznych.

Powiększanie piersi tłuszczem wykonujemy w naszym gabinecie także w asyście anestezjologa, w głębokiej sedacji, po zabiegu pacjentka może się udać do domu.

Najlepsze efekty daje połączenie obydwu tych metod (tłuszcz + implanty) w czasie jednego zabiegu lub wykonujemy najpierw zabieg z użyciem implantów a po 2 -3 miesiącach wykonujemy przeszczep tłuszczu.

Implanty dają uniesienie biustu i poprawiają kształt, tłuszczu natomiast daje naturalny wygląd.  Mniej widoczne jest, że do zabiegu użyto implanty jeśli zastosujemy implanty ergonomix.

Lipofilling, to bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania piersi bez użycia implantów – zabieg podania do piersi tłuszczu pobranego drogą liposukcji z innego miejsca. Jest bardzo często wykonywaną operacją plastyczną biustu.

Przeszczep tłuszczu to alternatywa dla kobiet, które obawiają się operacji plastycznej biustu ze wszczepianiem silikonowych protez.

Czasami oprócz powiększania konieczny jest zabieg podniesienia – lifting piersi

Powiększanie piersi własnym tłuszczem lub implantami

Zalety powiększania piersi przeszczepem tłuszczu:

 1. brak blizn
 2. naturalny efekt
 3. nie zaburza czucia w sutkach (po operacji implantami następuje upośledzenie czucia w sutkach i brodawkach)
 4. nie ma ryzyka chłoniaka (takie ryzyko występuje po 10 latach od założenia implantów)
 5. dodatkowa korzyść – odessanie tłuszczu w miejscach gdzie nie jest potrzebny (brzuch, biodra, uda)
 6. można wykonać w znieczuleniu miejscowym
 7. krótka rekonwalescencja – po 2 dniach można wrócić do pracy
 8. zawarte w tłuszczu komórki macierzyste poprawiają stan skóry, co pozwala także na poprawę wyglądu (zmniejszenie opadania)
 9. pozwala wyrównać asymetrię
 10. w przypadku konieczności usunięcia implantów, można zastosować przeszczep tłuszczu.

Tłuszcz do powiększania piersi można pozyskiwać urządzeniem Lipolife.

Hybrydowe powiększanie piersi

Jest to połączenie powiększania piersi implantami z przeszczepem tłuszczu.

Zalety:

 1. mniejsze implanty – mniejsza blizna – mniejsze dolegliwości bólowe – mniejsze ryzyko powikłań
 2. bardziej naturalny wygląd – tłuszcz przykrywa implant piersiowy
 3. lepszy efekt długoterminowy – przeszczepiany tłuszcz zawiera komórki macierzyste, dzięki temu po zabiegu uzyskujemy efekt nie tylko powiększenia piersi, ale także odmłodzenia.

Czasami poprawę wyglądu piersi można osiągnąć bez powiększania a poprzez poprawę napięcia skóry i podniesienie ich.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową daje bardzo naturalne efekty estetyczne.

Przeszczep tłuszczu stosujemy także do powiększania i liftingu pośladków – tzw. brazylijski lifting.

Zabieg z zastosowaniem własnego tłuszczu jako wypełniacza umożliwia bezpieczne i prawie bezbolesne powiększenie piersi bez operacji chirurgicznej i wszczepiania implantów.

Nie ma konieczności znieczulenia ogólnego oraz wykonywania nacięć. Pacjentka zaraz po zabiegu może wrócić do normalnych aktywności życiowych.

Ta nowa metoda wpisuje się w ogólny trend ograniczania inwazyjności w zabiegach medycyny estetycznej. Stanowi ona dobre rozwiązanie dla kobiet, marzących o pięknym biuście, ale obawiają się skalpela i bolesnej rekonwalescencji lub nie lubią silikonowych implantów.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem jest skuteczne i bezpieczne

Efekty zabiegu utrzymują się kilka lat, ze względu na to, że tłuszcz jest pobierany od pacjentki – nie ma reakcji alergicznych ani zespołu odrzucenia przeszczepu.

Po zabiegu piersi wyglądają bardzo naturalnie w przeciwieństwie do implantu, który zawsze pozostawia wrażenie sztuczności

Powiększanie piersi tłuszczem – wskazania:

 • rekonstrukcja piersi po mastektomii,
 • potrzeba usunięcia implantów piersi, następnie odbudowy naturalnej,
 • piersi niewielkie lub umiarkowanie duże, o niewielkim stopniu opadania,
 • asymetria lub nierówności piersi.
 • opadające piersi

Jest kilka metod uzyskiwania tłuszczu do przeszczepu, jedną z bardziej skutecznych i bezpiecznych metod jest system liposukcja.

Zabieg wykonujemy najczęściej ambulatoryjnie (pacjentka po zabiegu może wrócić do domu) oraz w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Miejsce podania oraz pobrania tłuszczu wymagają przez pewien czas odpowiedniego postępowania, które nie jest w żaden sposób uciążliwe.

Metoda ta staje się bardziej popularna niż dotychczasowe wszczepianie implantów silikonowych ze względu na bardzo naturalny wygląd piersi po lipofillingu.

Dodatkową zaleta metody jest przeszczep komórek macierzystych, które znajdują się w pobranym tłuszczu. Ma to szczególnie duże znaczenie u pacjentek po mastektomii (następuje znaczne zredukowanie blizn) lub u pacjentek, które karmiły, u których piersi wymagają odmłodzenia, przywrócenia właściwego kształtu brodawek czy likwidację rozstępów.

Należy jednak pamiętać, że przeszczepiony tłuszcz zachowuje swoje właściwości, tzn. jeżeli pacjentka odchudza się to przeszczep ulegnie zmniejszeniu. Tak samo jak ma to miejsce w każdej sytuacji odchudzania – często maleją piersi.

Do przeszczepu tłuszcz pobieramy z okolicy brzucha, „boczków” lub ud, pacjentka przy okazji może mieć modyfikowaną figurę, poprzez podkreślenie talii czy wyszczuplenie ud i linii brzucha.

Powiększanie piersi implantami

powiększanie biustu

Jednym z elementów ciała wpływających na poczucie kobiecości są piersi. Są one niejako uważane za atrybut kobiecości. Są one również częstym źródłem kompleksów. Obecnie media przepełnione są atrakcyjnymi wizerunkami gwiazd, na które zazwyczaj pracuje sztab wizażystów, fotografów, specjalistów od prezentowania się.

Rzadko kiedy ma to realne przełożenie na prawdziwe życie i codzienność. Jednakże współczesna medycyna wychodzi na przeciw potrzebom kobiet, które nie są zadowolone z tego aspektu swojego wyglądu. Co raz bardziej popularne staje się powiększanie piersi przy pomocy implantów piersiowych.

Czasami konieczne jest wykonanie jednoczesnej mastopeksji – podniesienia piersi.

powiększanie piersi, duże cycki

Jakie są rodzaje implantów?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych jest powszechnie znanym zabiegiem, między innymi dzięki temu, że często poddają się mu osoby znane z ekranu, sceny czy estrady. Figuruje obecnie przekonanie i stereotyp, że zabieg powiększenia piersi to implantacja silikonu. Z procedurą tą związane jest również wiele mitów (na przykład to, że implanty gwiżdżą bądź pękają w samolocie).

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów implantów, a także kilka ich podziałów na podstawie różnych kryteriów. Każdy z rodzajów implantów ma swoje zalety i wady. Podczas wizyty lekarskiej przed planowanym zabiegiem, lekarz i pacjentka wspólnie ustalają i dobierają ten typ, który w konkretnym przypadku będzie optymalny dla spełnienia swojego zadania.

Najbardziej naturalny wygląd piersi dają implanty anatomiczne (należy pamiętać o niewielkim ryzyku obrócenia się implantu około 3%, szczególnie u osób aktywnych sportowo)

Implanty wypełnione solą fizjologiczną – sztuczne piersi

Charakteryzują się one bardzo wysokim bezpieczeństwem, ponieważ w przypadku wydostania się wypełniacza poza implant, dochodzi do wchłonięcia soli fizjologicznej przez tkanki. Z racji, że jest to płyn bezpieczny dla organizmu, nie powoduje wystąpienia żadnej reakcji zapalnej ani innych niepożądanych efektów ze strony ustroju.

Ponadto są one przepuszczające dla promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu nie stanowią utrudnienia przy wykonywaniu badań obrazowych piersi takich jak badanie mammograficzne. Ich znaczącą wadą jest fakt, że istnieje wysokie ryzyko utraty ich objętości na przestrzeni nawet kilku lat. Ponadto ich konsystencja jest mniej zbliżona do naturalnej niż w przypadku niektórych implantów innego typu.

Implanty wypełnione żelem silikonowym

Konsystencja tego rodzaju implantów jest bardzo zbliżona do fizjologicznej konsystencji piersi. Ponadto ryzyko wydostania się żelu silikonowego poza implant jest bardzo niskie, co nie dość, że warunkuje ich bezpieczeństwo, to jeszcze zmniejsza ryzyko utraty przez implant objętości.

Ponadto, z uwagi na fakt, iż żel silikonowy może występować w różnej konsystencji, począwszy od całkowicie płynnej aż do zupełnie stałej, możliwe jest łączenie różnych stanów skupienia żelu w implancie, co dodatkowo wpływa na poprawę odtworzenia fizjologicznej konsystencji piersi. Jednakże przezierność żelu silikonowego dla promieniowania rentgenowskiego, a także fal ultradźwiękowych jest bardzo niska.

W związku z powyższym obrazowa kontrola piersi, a także diagnostyka ich chorób jest bardzo utrudniona. W razie konieczności jej przeprowadzenia niezbędne jest zastosowanie specjalnych technik, a także udziału radiologa o dużym doświadczeniu.

Co prawda, jak powyżej wspomniano, do wydostania się żelu silikonowego poza implant piersiowy dochodzi niezwykle rzadko, to jednak jeśli do niego dojdzie może się to wiązać z niepożądanymi skutkami, takimi jak choćby stan zapalny. Żel silikonowy nie jest bowiem wchłaniany przez organizm i jest traktowany jako ciało obce.

Implanty piersiowe ergonomix są wypełnione żelem najbardziej naśladującym naturalne kobiece piersi.

Powiększanie biustu cena – obejmuje koszt implantów, operację oraz hospitalizację jedną dobę po zabiegu.

Implanty piersiowe o gładkiej powierzchni

Ten rodzaj implantu jest obecnie bardzo rzadko stosowany. W przypadku jego zastosowania u osoby ze skąpo rozwiniętą podskórną tkanką tłuszczową, pofałdowanie powierzchni implantu jest praktycznie niewidoczne. Ponadto, w przypadku implantu o gładkiej powierzchni, występuje dużo większe ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu, co w efekcie może powodować nawet zniekształcenie piersi.

Implanty teksturowe

Ten rodzaj implantów jest obecnie najczęściej i najchętniej stosowany w celu powiększania piersi. Charakteryzują się obecnością powierzchni cechującej się dużą porowatością, co powoduje znikome ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej o grubych ścianach wokół implantu.

Obecnie przeważnie zakłada się implanty o nano teksturze – nie ma ryzyka przerostu torebki oraz nie ma rycyka chłoniaka.

Implanty okrągłe

Ten kształt implantu wymaga wykonania znacznie mniejszego nacięcia w piersi celem jego implantacji. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w korekcji piersi płaskich, ale za razem nie opadających.

Sprawdzają się one w przypadku, kiedy powiększanie piersi przebiega w stopniu umiarkowanym, ponieważ w przypadku wszczepiania implantów o dużych rozmiarach, istnieje ryzyko nadmiernego uwypuklenia górnego bieguna piersi, przez co traci ona swój naturalny kształt.

Można to wyrównać poprzez przeszczep tłuszczu.

Implanty anatomiczne

Ten kształt implantu daje najbardziej naturalny wygląd piersi oraz znajduje zastosowanie przede wszystkim w celu korygowania kształtu piersi opadających, oraz asymetrycznych. Pozwala na uzyskanie anatomicznego, naturalnego kształtu piersi.

Jest jednak obarczony większym ryzykiem przemieszczenia, co powoduje zniekształcenie piersi (około 3%).

Proces ten wiąże się z koniecznością interwencji chirurgicznej mającej na celu skorygowanie położenia implantu. Ten rodzaj implantu charakteryzuje się większym bezpieczeństwem, z uwagi na fakt, że jego wypełnienie stanowi żel silikonowy o konsystencji stałej. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia implantu, nie dochodzi do wydostania się żelu poza jego obręb.

Wiele pacjentek decyduje się na implanty anatomiczne ze względu na lepsze wypełnienie górnych kwadrantów piersi, przy implantach okrągłych u osób szczupłych widać wyraźniejszą granicę implantu.

Ergonomix Motiva

Są to implanty okrągłe, jednak ze względu na zastosowany silikon, przypominają anatomiczne. Mają więc wszystkie zalety okrągłych (nie ma ryzyka obrócenia się implantu podczas uprawiania sportu) przy jednocześnie bardzo dobrym naśladowaniu kształtu naturalnej piersi. Również w dotyku bardzo dobrze imitują własną pierś, często nie można stwierdzić, że piersi są powiększone implantami.

Implanty Motiva Ergonomix są całkowicie wypełnione żelem reologicznym (zmienia swój kształt), o kształcie dopasowującym się do piersi po implantacji. Dzieje się to w taki sposób, aby uzyskać naturalny wygląd implantów anatomicznych, minimalizując ryzyko rotacji.

TrueTissue Technology jest połączeniem specjalistycznej, elastycznej powłoki zewnętrznej z elastomeru oraz specjalnych właściwości reologicznych żelu ProgressiveGel Ultima.

Dzięki temu – zgodnie z grawitacją – przenoszą najwyższy punkt do dolnej części piersi w pozycji stojącej (podobnie jak w anatomicznych). Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – punkt najwyższy przeniesie się bliżej środka piersi – efekt jak w naturalnej piersi.

Implanty piersiowe Motiva Ergonomix zgodnie z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, zapewnia to bardzo naturalny efekt estetyczny.

Zobacz – Implanty Motiva ergonomix przed i po

ergonomix 345, duże cycki
Ergonomix 350 cc przed i po
ergonomic 345cc
ergonomix 345 cc przed i po

Badania konieczne do zabiegu

 • grupa krwi
 • morfologia
 • OB
 • wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR)
 • kreatynina
 • poziom glukozy
 • elektrolity (Na, K)
 • badanie ogólne moczu
 • szczepienie p/WZW B jeśli jest
 • Bilirubina
 • ALAT, ASPAT
 • antygen anty HBs
 • przeciwciała HCV
 • usg piersi
 • mammografia po 40 r.ż.
 • ginekolog + cytologia

Po zabiegu należy nosić przez 30 dni dzień i noc – BIUSTONOSZ ZE ZINTEGROWANYM PASEM NAPIERSIOWYM – można go zamówić w sklepie:  www.sklepuroda.pl

Impanty piersi, które stosujemy:

Motiva  ergonomix

Implanty Motiva ergonimix są to implanty okrągłe, jednak naśladujące implanty anatomiczne. Są to implanty, które  mają 100% satysfakcji Pacjentek. Dużym plusem tych implantów jest konsystencja żelu wypełniającego je, najbardziej zbliżona do konsystencji naturalnych piersi.

To podkreślają wszystkie Pacjentki.

Poza tym są nanoteksturowane czyli prawie gładkie, co w świetle ostatnich informacji dotyczących występowania chłonniaka wielkokomórkowego (ALCL) po wszczepieniu implantów z zależności od rodzaju textury, jest ich dodatkowym atutem.

Implanty nanoteksturowane nie mają ryzyka wywoływania chłoniaka związanego z implantami .

Mentor anatomiczne – sztuczne piersi.

Implanty te dają najkorzystniejszy efekt wyglądu piersi zbliżony do naturalnej piersi – jednak u osób aktywnych sportowy istnieje ryzyko obrócenia się implantu.

Plastyka piersi – jak przygotować się do operacji?

Przed planowanym zabiegiem powiększania piersi odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad mający ustalić przede wszystkim współistniejące obciążenia chorobowe oraz przyjmowane na stałe leki. Bardzo ważne jest jasne przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań co do efektu zabiegu.

Następnie wykonujemy badanie piersi oraz dobieramy odpowiedni rodzaj a także rozmiar implantów. Ponadto udzielamy szereg informacji dotyczących przebiegu, oraz możliwych następstw zabiegu, a także sposobów należytego przygotowania się.

Około 5 do 6 tygodni przed planowaną datą zabiegu operacyjnego zalecane jest wykonanie szeregu badań, takich jak podstawowe badania krwi i moczu, wymaz z przedsionka jamy nosowej, ocena czynności serca, a także u chorych po 40 roku życia, wykonanie mammografii piersi.

Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające aspirynę, witaminę E, oraz inne leki wpływające na modyfikację krzepliwości krwi. W tym czasie zalecane jest również powstrzymanie się od palenia wyrobów tytoniowych.

W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną, a w dniu samej operacji konieczne jest pozostanie na czczo.

Dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu powiększania piersi, kluczowe jest odpowiednie dobranie implantu. W dzisiejszych czasach odbywa się to za pomocą specjalnych technologii komputerowych i oprogramowania (Quantificare), które na podstawie wprowadzonych parametrów pacjentki w stanie aktualnym, a także efektu, który chce się osiągnąć, dokonują szeregu skomplikowanych obliczeń matematycznych. W ich efekcie powstaje trójwymiarowy model umożliwiający wizualizację spodziewanego efektu, a także dobór odpowiedniego implantu oraz techniki zabiegu.

Powiększanie biustu – Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania piersi metodą wszczepiania implantów jest procedurą chirurgiczną, tak więc konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego. Istnieje kilka możliwych lokalizacji przeprowadzenia linii cięcia chirurgicznego. Zazwyczaj wykonywane one są w fałdach skórnych.

Najchętniej wykorzystywanym dostępem jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Daje ono największy wgląd i kontrolę nad polem operacyjnym, a także zapewnia najszybsze gojenie się rany.

Wykazano również, że u pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, wystąpił znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Ponadto przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna.

Inne przykładowe dostępy to fałd pachy, czy cięcie poprowadzone wzdłuż granicy otoczki brodawki sutkowej. To ostatnie jest chętnie wykorzystywane w przypadku korekcji tak zwanych piersi tubularnych.

Wybór miejsca i sposobu wszczepienia implantu, a także jego zamocowania, dyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki. Po wykonaniu nacięcia, chirurg wytwarza przestrzeń, w którą zostanie wprowadzony implant. Najczęściej jest ona zlokalizowana albo bezpośrednio pod tkanką gruczołu piersiowego, albo pod mięśniem piersiowym większym. Ta druga lokalizacja jest chętniej wykorzystywania z kilku powodów.

Po pierwsze znacząco mniejsze jest ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu. Drugi powód, ta lokalizacja implantu wpływa korzystnie na naturalność wyglądu górnego bieguna piersi. Kolejny powód, u kobiet, u których implant został wszczepiony pod mięśniem piersiowym, dużo łatwiejsza jest diagnostyka chorób piersi wykorzystująca ultrasonografię czy też promieniowanie rentgenowskie (mammografia).

Zabieg jest wykonywany na bloku operacyjnym, w szpitalu.

Odmiany zabiegu

Na przestrzeni kilku ostatnich lat co raz chętniej wykorzystywana jest tak zwana technika Dual Plane. Jej istotą jest wszczepienie implantu zarówno pod mięsień piersiowy większy, jak i pod tkankę gruczołu piersiowego z zachowaniem różnych proporcji. Ich stosunek zależy po pierwsze od wyjściowego wyglądu piersi i uwarunkowań anatomicznych pacjentki, a po drugie z oczekiwanym efektem, co wiąże się bezpośrednio z rodzajem niezbędnego do zastosowania implantu.

Istnieje kilka rodzajów modyfikacji tej technologii różniących się proporcjami powierzchni implantu umieszczonego w danej przestrzeni. Przykładowo technika Dual Plane 1 stosowana w przypadku piersi płaskich nieopadających, charakteryzuje się umieszczeniem 80-90% implantu pod mięśniem piersiowym większym, z pozostawieniem jego dolnej części bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Modyfikacja Dual Plane 2 stosowana jest w przypadku piersi umiarkowanie opadających polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym około 70% implantu.

Jeszcze bardziej zaawansowaną i nowoczesną metodą wszczepiania implantów jest tak zwana Multi Plane. Polega ona na połączeniu Dual Plane z dodatkową plastyką piersi z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych.

implanty-piersi

Czas trwania zabiegu może być zróżnicowany, średnio trwa on około 1 godziny. Po zakończeniu operacji rany zamyka się wchłanialnym szwem kosmetycznym i zabezpiecza opatrunkiem.

Pierwsze dni po zabiegu mogą przebiegać ze znacznym osłabieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Brodawki sutkowe są wrażliwe, wręcz tkliwe. Mogą pojawiać się podbiegnięcia krwawe i wynaczynienia w okolicy rany pooperacyjnej. Należy również mieć świadomość możliwości utrzymywania się obrzęku piersi o umiarkowanym nasileniu nawet do 2 miesięcy po przeprowadzonej operacji. Powrót do pełnej aktywności zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilkanaście dni.

Do kogo adresowany jest zabieg powiększania piersi?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi obejmują dwie główne grupy. Pierwszą z nich stanowią, jak łatwo można się domyślić, wskazania stricte estetyczne. Procedurę tę wykonuje się u kobiet, które nie są zadowolone z kształtu bądź rozmiaru (lub też obu tych cech) swoich piersi. Pozwala to na poprawienie estetyki wyglądu, a także poczucia własnej wartości i atrakcyjności. Drugą grupę stanowią tak zwane wskazania rekonstrukcyjne.

W te wskazania wpisują się po pierwsze pacjentki, u których wcześniej przeprowadzono nieudane próby korekcji wyglądu i rozmiaru piersi, których efektem jest ich zniekształcenie. Po drugie, do grupy tej zaliczane są tak zwane zabiegi onkoplastyczne. Polegają one na rekonstrukcji piersi u pacjentek leczonych operacyjnie z powodu raka piersi. Zabiegi te są często okaleczające. Niejednokrotnie wiążą się z koniecznością amputacji piersi, bądź też usunięcia jej znaczącej części, efektem czego jest zniekształcenie piersi i niejednokrotnie ich znaczna asymetryzacja.

Dzięki zabiegom rekonstrukcyjnym przywracane jest pacjentkom poczucie ich własnej atrakcyjności. W dzisiejszych czasach co raz częściej wykonuje się te procedury podczas jednego zabiegu (np. mastektomia podskórna z wszczepieniem implantu), dzięki czemu pacjentka pomimo przeprowadzenia zabiegu usunięcia miąższu piersi, praktycznie nie ma szansy zauważenia jej braku.

Implanty Motiva Ergonomix

Jednymi z najbardziej naśladujących naturalne piersi są implanty Motiva.

Żel silikonowy, którym są wypełnione implanty Motiva jest bardziej miękki niż oferują inne implanty, dzięki temu można wykonać podczas zabiegu dużo mniejsze nacięcie skóry w celu wprowadzenia implantów, owocuje to znacznie mniejszą blizną. Dodatkowo odczucia w dotyku są bardziej zbliżone na naturalnych piersi.

Szczególnie Implanty   Motiva   Ergonomix™ – w których TrueTissue Technology jest połączeniem specjalistycznej, elastycznej powłoki zewnętrznej z elastomeru oraz specjalnych właściwości reologicznych żelu Progressive Gel Ultima, które – wspólnie z grawitacją – przenoszą maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji przeniesie się wówczas bliżej środka piersi.

Implanty Motiva Ergonomix wraz z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, aby zapewnić bardzo naturalny efekt.

 Dzięki specjalnej powłoce, na implantach Motiva tzw. nanopowłoce SilkSurface po zabiegach powiększania piersi implantami do minimum zostaje ograniczone występowanie przykurczu torebki.

Implanty piersi Motiva posiadają okrągłą podstawę, ale dzięki ProgressiveGel Ultima zachowują się podobnie jak implanty anatomiczne.

Zastosowanie implantów piersi Motiva do zabiegów powiększania piersi powoduje, że okrągły implant zachowuje się jak anatomiczny a jednocześnie zmniejszone jest ryzyko rotacji implantu.

Ile kosztuje powiększanie piersi?

Powiększanie piersi cena: – cennik

Implanty piersiowe cena

Cena implantów piersi zależy od wyboru rodzaju: okrągłe czy anatomiczne

Powiększanie piersi zalecenia

Co należy wiedzieć przed zabiegiem:

 • nie należy planować zabiegu w okresie okołomiesiączkowym – 2 dni przed i 2 pierwsze dni miesiączki

W okresie 2 tygodnie przed zabiegiem:

 • nie można przyjmować leków wpływających na krzepnięcie krwi np. z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, Acard itp.), a także innych leków blokujących działanie płytek krwi (Plawix, itp.), antagonistów witaminy K (Warfaryna, Acenokumarol itp.), dużych dawek witaminy E
 • nie jeść czosnku, imbiru i żeń-szenia ( spożywane leki ziołowe sprawdzić pod kątem ich działania na proces krwawienia i krzepnięcia krwi, gojenia się ran)
 • zaprzestać palenia i picia alkoholu
 • zaprzestać ćwiczeń fizycznych na siłowni (szczególnie w okolicy ramion, barków i klatki piersiowej)
 • nie opalać okolic klatki piersiowej
 • pobierać Rutinoscorbin lub witaminę C 2 tabl. rano i 2 tabl. wieczorem

W dniu zabiegu – Nie pić oraz nie jeść

 • Dostarczyć wyniki badań na 14 dni przed zabiegiem (USG piersi i/lub mammografia, rezonans magnetyczny). Tylko prawidłowe wyniki badań pozwalają na przeprowadzenie zabiegu
 • Wziąć piżamę z rozpinaną koszulą, skarpetki i dopasowane pończochy przeciw żylakowe o II stopniu ucisku
 • Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy potwierdzić swoją obecność w Klinice

Warto stosować się do tych zasad, jeśli chcesz uzyskać satysfakcjonujące powiększanie piersi. Poznań to miejsce lokalizacji naszej kliniki, w trakcie konsultacji otrzymasz jeszcze więcej informacji na temat tego jak postępować przed zabiegiem. Zabieg jest wykonywany na bloku operacyjnym

Zalecenia pooperacyjne:

 • Wypis jest możliwy tylko z osobą towarzyszącą
 • Jeśli w dniu wypisu chora ma jechać na znaczną odległość od Poznania zalecam pozostanie w Hotelu przez 2, 3 noce i po kontroli powrót do domu. Ponowne kontrole zalecam po 10-14 dniach od operacji, 1, 3, 6 miesiącach od operacji.
 • Przez okres 3 miesięcy nie można leżeć na brzuchu, opalać się i przegrzewać piersi. Unikać sauny, solarium, wysiłku fizycznego i sportu.
 • W pierwszych tygodniach po operacji przeważnie zalecane jest noszenie bandaża lub pasa uciskającego piersi od góry i elastycznego biustonosza.
 • Na miejsca zasinione stosować żel Lioton 1000 lub maść z Arniką po zdjęciu opatrunków i zgodzie lekarza
 • Na blizny stosować maść Linomag, następnie żel silikonowy lub plastry silikonowe, ewentualnie laser frakcyjny
 • Unikać noszenia stanika z fiszbinami
 • Nie prowadzić samochodu przez 2 tygodnie po zabiegu
 • Po 10 dniach po zabiegu usunąć ewentualnie szwy założone na skórę
 • Stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, i innych wg zaleceń
 • Po dwóch tygodniach zalecane jest masowanie piersi. Masaż należy wykonywać codziennie. Ogranicza to ryzyko rozwoju torebki dookoła protezy.

Efekty

Implanty piersi – pytania i odpowiedzi

Jakie są rodzaje implantów piersi i z czego są wykonane?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów jest powszechnie znanym zabiegiem. Figuruje obecnie przekonanie i stereotyp, że zabieg powiększenia piersi to implantacja silikonu. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów implantów, a także kilka ich podziałów na podstawie różnych kryteriów. Każdy z rodzajów implantów ma swoje zalety i wady. Podczas wizyty lekarskiej przed planowanym zabiegiem, lekarz i pacjentka wspólnie ustalają i dobierają ten typ, który w konkretnym przypadku będzie optymalny dla spełnienia swojego zadania.

Wyróżnia się implanty wypełnione solą fizjologiczną, implanty wypełnione żelem silikonowym, implanty o gładkiej powierzchni, implanty pokryte pianką poliuretanową, implanty teksturowe, implanty okrągłe, implanty anatomiczne, oraz wiele innych rodzajów.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi implantami?

Zabieg powiększania piersi metodą wszczepiania implantów jest procedurą chirurgiczną, tak więc konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego. Istnieje kilka możliwych lokalizacji przeprowadzenia linii cięcia chirurgicznego. Zazwyczaj wykonywane one są w fałdach skórnych. Najchętniej wykorzystywanym dostępem jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Daje ono największy wgląd i kontrolę nad polem operacyjnym, a także zapewnia najszybsze gojenie się rany.

Wykazano również, że u pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, wystąpił znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Ponadto przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna. Inne przykładowe dostępy to fałd pachy, czy cięcie poprowadzone wzdłuż granicy otoczki brodawki sutkowej. To ostatnie jest chętnie wykorzystywane w przypadku korekcji tak zwanych piersi tubularnych.

Wybór miejsca i sposobu wszczepienia implantu, a także jego zamocowania, dyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki. Po wykonaniu nacięcia, chirurg wytwarza przestrzeń, w którą zostanie wprowadzony implant. Najczęściej jest ona zlokalizowana albo bezpośrednio pod tkanką gruczołu piersiowego, albo pod mięśniem piersiowym większym. Ta druga lokalizacja jest chętniej wykorzystywania z kilku powodów.

Po pierwsze znacząco mniejsze jest ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu. Ponadto, ta lokalizacja implantu wpływa korzystnie na naturalność wyglądu górnego bieguna piersi. I wreszcie, u kobiet, u których implant został wszczepiony pod mięśniem piersiowym, dużo łatwiejsza jest diagnostyka chorób piersi wykorzystująca ultrasonografię czy też promieniowanie rentgenowskie (mammografia).

Jakie są techniki powiększania piersi implantami?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat co raz chętniej wykorzystywana jest tak zwana technika Dual Plane. Jej istotą jest wszczepienie implantu zarówno pod mięsień piersiowy większy, jak i pod tkankę gruczołu piersiowego z zachowaniem różnych proporcji. Ich stosunek zależy po pierwsze od wyjściowego wyglądu piersi i uwarunkowań anatomicznych pacjentki, a po drugie z oczekiwanym efektem, co wiąże się bezpośrednio z rodzajem niezbędnego do zastosowania implantu. Istnieje kilka rodzajów modyfikacji tej technologii różniących się proporcjami powierzchni implantu umieszczonego w danej przestrzeni.

Przykładowo technika Dual Plane 1 stosowana w przypadku piersi płaskich nieopadających, charakteryzuje się umieszczeniem 80-90% implantu pod mięśniem piersiowym większym, z pozostawieniem jego dolnej części bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Modyfikacja Dual Plane 2 stosowana jest w przypadku piersi umiarkowanie opadających polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym około 70% implantu. Jeszcze bardziej zaawansowaną i nowoczesną metodą wszczepiania implantów jest tak zwana Multi Plane. Polega ona na połączeniu Dual Plane z dodatkową plastyką piersi z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych.

Czy wszczepienie implantów piersi trwa długo?

Czas trwania zabiegu może być zróżnicowany, średnio trwa on około 1 godziny. Po zakończeniu operacji rany zamyka się wchłanialnym szwem kosmetycznym i zabezpiecza opatrunkiem.

Jakich dolegliwości można spodziewać się bezpośrednio po zabiegu?

Pierwsze dni po zabiegu mogą przebiegać ze znacznym osłabieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Brodawki sutkowe są wrażliwe, wręcz tkliwe. Mogą pojawiać się podbiegnięcia krwawe i wynaczynienia w okolicy rany pooperacyjnej. Należy również mieć świadomość możliwości utrzymywania się obrzęku piersi o umiarkowanym nasileniu nawet do 2 miesięcy po przeprowadzonej operacji. Powrót do pełnej aktywności zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilkanaście dni.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Przed planowanym zabiegiem powiększania piersi odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad mający ustalić przede wszystkim współistniejące obciążenia chorobowe oraz przyjmowane na stałe leki. Bardzo ważne jest jasne przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań co do efektu zabiegu. Następnie wykonywane jest badanie piersi oraz dobierany jest rodzaj a także rozmiar implantów.

Ponadto udzielany jest szereg informacji dotyczących przebiegu, oraz możliwych następstw zabiegu, a także sposobów do należytego przygotowania się. Około 5 do 6 tygodni przed planowaną datą zabiegu operacyjnego zalecane jest wykonanie szeregu badań, takich jak podstawowe badania krwi i moczu, wymaz z przedsionka jamy nosowej, ocena czynności serca, a także u chorych po 40 roku życia, wykonanie mammografii piersi.

Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające aspirynę, witaminę E, oraz inne leki wpływające na modyfikację krzepliwości krwi. W tym czasie zalecane jest również powstrzymanie się od palenia wyrobów tytoniowych. W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną, a w dniu samej operacji konieczne jest pozostanie na czczo.

Dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu powiększania piersi, kluczowe jest odpowiednie dobranie implantu. W dzisiejszych czasach odbywa się to za pomocą specjalnych technologii komputerowych i oprogramowania, które na podstawie wprowadzonych parametrów pacjentki w stanie aktualnym, a także efektu, który chce się osiągnąć, dokonują szeregu skomplikowanych obliczeń matematycznych.

W ich efekcie powstaje trójwymiarowy model umożliwiający wizualizację spodziewanego efektu, a także dobór odpowiedniego implantu oraz techniki zabiegu. Takim programem jest Quantificare.

Powiększanie piersi – Czym kierować się w wyborze gabinetu?

Wybór właściwego gabinetu oraz lekarza jest bardzo istotne dla uzyskania optymalnego efektu, a także zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, by lekarz, któremu chcemy powierzyć swoje piersi posiadał specjalizację z chirurgii. Warto zasięgnąć również opinii innych pacjentek, a także kierować się jego doświadczeniem.

Czy po wszczepieniu implantów piersi możliwe jest karmienie piersią?

Potencjalna możliwość karmienia piersią po wszczepieniu implantów jest duża. Wiele kobiet po przeprowadzonym zabiegu karmi swoje dzieci bez przeszkód. Silikon ani inne materiały, z których wykonywane są implanty nie przedostają się do mleka. Jednakże przy dokonywaniu nacięć w okolicy brodawki może dojść do mikrouszkodzeń, które uniemożliwiają karmienie piersią.

Ponadto stany zapalne dotyczące piersi występujące niejednokrotnie w czasie ciąży i połogu mogą spowodować zaciśnięcie torebki łącznotkankowej wokół implantu co znacznie utrudnia karmienie piersią, jednakże zastosowanie antybiotyku już na wczesnym etapie zapalenia pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wpływu na możliwość karmienia.

Czy implanty piersi mogą wpływać na wynik mammografii?

Implanty piersi, zwłaszcza te wykonane z silikonu mogą wpływać na zaburzenie obrazu badania mammograficznego. Jednakże można sobie z tą kwestią poradzić bez większego problemu. Bardzo ważne jest, by przed badaniem poinformować osobę wykonującą mammografię.

Umożliwia to optymalne ułożenie piersi do badania uwzględniając obecność implantów tak, aby jego wartość diagnostyczna była potencjalnie jak największa. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie dodatkowych badań takich jak USG czy rezonans magnetyczny piersi.

Czy zastosowanie implantów silikonowych może zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi?

Jak dotąd żadne z przeprowadzonych badań nie wykazało, by istniał jakikolwiek związek przyczynowo-skutkowy między wszczepianiem implantów silikonowych a ryzykiem wystąpienia raka piersi.

Czy implanty piersi mogą pozostać na całe życie?

Zazwyczaj przychodzi moment, kiedy implanty piersi powinny być wymienione. Nie są one bowiem wyrobem, który z zasady jest przeznaczony na całe życie. Czas, po którym implanty piersi muszą być wymienione jest bardzo zróżnicowany i u każdej kobiety inny. Może on wahać się od kilku dni nawet do kilkunastu lat. Wynika to z wielu różnych przyczyn, do których należą między innymi zmiana oczekiwań pacjentki, opróżnienie implantu czy też jego przemieszczenie.

Czy opalanie się na słońcu bądź korzystanie z solarium jest dozwolone?

Przez co najmniej rok od przeprowadzenia zabiegu należy unikać opalania miejsca nacięcia, gdyż działanie promieniowania UV może wpływać na pogorszenie wyglądu blizny. Ponadto należy pamiętać, iż promienie słoneczne czy solaryjne powodują często nagrzanie implantu, a jego ochłodzenie zajmuje więcej czasu niż potrzebuje na to ciało.

Istotne jest by podkreślić, że udowodniono, iż korzystanie z solarium ma bezpośredni związek z powstawaniem nowotworów złośliwych skóry, a w szczególności czerniaka.

Czy wszczepienie implantu powoduje utratę czucia w brodawce sutkowej?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszczepienie implantu może powodować zmiany we wrażliwości brodawki sutkowej na bodźce. Może ona ulec zarówno zmniejszeniu, ale i zwiększeniu. Nasilenie tych zmian jest bardzo zróżnicowane, tak jak czas ich trwania. Zmiany te mogą bowiem występować jedynie przez jakiś czas, ale mogą również pozostać do końca życia.

Powiększanie piersi

Powszechnie wiadome jest, że piersi są istotnym narządem i pełnią wiele istotnych funkcji, nie tylko czysto biologicznych. Oczywiście ich podstawowym, ewolucyjnym zadaniem wynikającym z taksonomicznej przynależności człowieka do ssaków, jest produkcja mleka i zapewnienie pokarmu potomstwu.

Odpowiadają za to gruczoły mleczne, w których mleko jest wytwarzane, oraz przewody wyprowadzające, dzięki którym wydostaje się ono na zewnątrz przez brodawkę sutkową. Proces ten podlega ścisłej regulacji hormonalnej.

Najważniejszym hormonem bezpośrednio pobudzającym produkcję mleka jest prolaktyna wydzielana przez przysadkę mózgową. Jego wydzielanie natomiast stymulowane jest przez inny hormon przysadkowy, jakim jest oksytocyna, której wyrzut do krwi następuje na przykład w trakcie orgazmu czy też stymulacji gruczołów sutkowych. Odpowiada ona również między innymi za skurcze macicy niezbędne przy porodzie.

Oprócz ewidentnej czysto biologicznej funkcji, piersi pełnią też bardzo ważną rolę w aspekcie społeczno-kulturalnym. Wpisują się one w sztukę, od lat będąc obiektem inspiracji artystów

i dostarczając wielu doznań estetycznych. Biorą wręcz udział w wyznaczaniu kanonów piękna od dawien dawna. Nie sposób również ominąć ich znaczenia seksualnego. Stanowią obiekt pożądania, a także są bardzo ważną strefą erogenną.

Pod względem anatomicznym piersi są parzystym gruczołem wydzielania zewnętrznego. Zbudowane są z dwóch podstawowych typów tkanek. Pierwszym jest tkanka gruczołowa, która odpowiada za produkcję mleka. Drugą zaś jest tkanka tłuszczowa. Ich wzajemny stosunek ilościowy warunkuje rozmiar, kształt i jędrność piersi. Są to narządy w pełni wykształcone tylko u kobiet, u mężczyzn zaś są tak zwanym narządem szczątkowym.

U młodych kobiet piersi buduje przede wszystkim tkanka gruczołowa, u starszych zaś ulega ona zanikowi i jest zastępowana tkanką tłuszczową.

Rozmiar piersi jest kwestią indywidualną i nie zależy od nas. Powszechnie uważa się, że duże są bardziej ponętne i kobiety, których piersi są niewielkie wpadają w kompleksy i marzą o ich powiększeniu. Dzięki zabiegom oferowanym przez współczesną medycynę estetyczną istnieje możliwość korekcji niesatysfakcjonującej ich wielkości.

Powiększanie biustu – Implanty silikonowe – sztuczne piersi

Jedną z bardziej popularnych i powszechnie znanych metod powiększania piersi jest zastosowanie implantów silikonowych. Jest to obecnie najczęściej wykonywana procedura z zakresu chirurgii plastycznej. Jej celem jest nie tylko powiększenie ich rozmiaru, ale także poprawa jędrności.

Operacja trwa około 1,5 do 2 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Polega na wszczepieniu w pierś implantu silikonowego. Cięcie wykonuje się albo na granicy otoczki brodawki sutkowej, albo w fałdzie podpiersiowym.

Rozmiar i rodzaj implantu, a także miejsce jego umieszczenia zależy od pierwotnego oraz oczekiwanego kształtu i rozmiaru piersi, a także preferencji pacjentki. Mogą być one umieszczone pod mięśniem piersiowym większym, między powyższym mięśniem, a tkanką gruczołową, ale również w sposób mieszany.

Istnieją różne rodzaje implantów, sklasyfikowanych według różnych podziałów. Pierwsza z nich uwzględnia materiał je wypełniający. Zgodnie z nim wyróżnia się rodzaj z silikonem spoistym, które są najpowszechniej stosowane, mniej popularne implanty wypełnione solą fizjologiczną, a także ekspandery Bakera, które są częściowo wypełnione silikonem, a po wszczepieniu dopełnia się je stopniowo roztworem soli fizjologicznej.

Inny podział uwzględnia powierzchnię implantu, która może być gładka (choć ten rodzaj jest co raz rzadziej stosowany), chropowata (używana o tyle chętnie, że łatwo zrasta się z miąższem piersi, dzięki czemu pozostaje we wszczepionym miejscu i nie ulega przesunięciu, a także pokryta powłoką tytanową. Ten ostatni cieszy się ostatnio co raz większą popularnością.

Powiększanie piersi – Postępowanie przed i po zabiegu

Dla prawidłowości przebiegu zabiegu oraz okresu pooperacyjnego konieczne jest spełnienie określonych warunków. Pierwszym z nich jest przynajmniej ograniczenie, a najlepiej powstrzymanie się od palenia tytoniu na około miesiąc przed operacją. Ponadto, dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy brać aspiryny, ani innych leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Wiąże się to bowiem ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia krwawienia, a także powikłań pooperacyjnych.

Bardzo istotnym elementem przygotowania do zabiegu jest wcześniejsza konsultacja lekarska, podczas której zbierany jest dokładny wywiad ze szczególnym uwzględnieniem przebytych chorób i operacji, a także współistniejących przewlekłych schorzeń. Jest to niezbędne do ustalenia występowania ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Po pozytywnej kwalifikacji przez lekarza ustalany jest dokładny plan leczenia dostosowany do oczekiwań pacjentki oraz możliwości technicznych.

Po przeprowadzonej procedurze konieczna jest maksymalnie dwudniowa hospitalizacja. Przez pierwsze trzy tygodnie zaleca się unikanie czynności wymagających jakiegokolwiek wysiłku fizycznego (w tym prac domowych), przez sześć tygodni obowiązuje zakaz uprawiania sportu, a do pół roku po zabiegu nie wolno korzystać z sauny i solarium.

W tym czasie zaleca się też unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Operacja plastyczna biustu a lipotransfer

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje bezpieczniejszą i mniej obciążającą alternatywę w zakresie powiększania piersi. Polega to na zabiegu z wykorzystaniem lipotransferu. Jest to zjawisko polegające na przeszczepieniu tłuszczu. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z okolic, gdzie występuje w nadmiernej ilości, a następnie wprowadzana w miejsce ostatecznego przeznaczenia, w tym przypadku w miąższ piersi. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i często nie wymaga hospitalizacji.

Należy pamiętać, iż część wszczepionej tkanki tłuszczowej ulega redystrybucji. Istnieją dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji. Pierwszą z nich jest zadbanie o pobranie większej ilości tłuszczu, niż jest docelowo potrzebne. Drugim sposobem jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja zawierająca wiele czynników wzrostu, które pobudzają komórki do podziałów. Pozyskuje się ją z własnej krwi pacjentka.

Po pobraniu próbka zostaje odwirowana, dzięki czemu tworzy się osad z krwinek, a powstały supernatant jest bogaty w aktywne trombocyty i czynniki wzrostu różnego rodzaju. Dzięki jego działaniu, deficyt tkanki tłuszczowej po wszczepieniu powstały po jej redystrybucji jest uzupełniany poprzez naturalne procesy. Średni czas trwania zabiegu oscyluje około 1 godziny. Okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki.

Zalety przeszczepu tłuszczu w powiększaniu biustu

Powiększanie biustu z wykorzystaniem przeszczepu tłuszczu ma wiele zalet, które świadczą o jego przewadze nad klasycznym zabiegiem chirurgicznym. Przede wszystkim procedura ta jest małoinwazyjna, dzięki czemu charakteryzuje się ona wysokim bezpieczeństwem. Ponadto, z racji mniejszej inwazyjności, przeprowadzamy ją w znieczuleniu miejscowym co nie wymaga narkozy, dzięki czemu nie jest konieczna opieka anestezjologa oraz hospitalizacja, a także nie ma ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym.

Okres rekonwalescencji jest również dużo krótszy. Ponadto, w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, w przypadku zastosowania technologii lipotransferu wykorzystywana jest własna tkanka tłuszczowa. Eliminuje to ryzyko tworzenia się zakażenia, a także innych zaburzeń, które są związane z obecnością ciała obcego. Ponadto nie ma zagrożenia reakcją autoimmunologiczną. Dzięki wykorzystaniu własnej tkanki operowanej, dużo lepszy jest również rezultat ostateczny. Kształt i konsystencja piersi są naturalne, blizny mniejsze, i bardzo często nie widać, że jakikolwiek zabieg był przeprowadzany.

Skąd brać tłuszcz?

Tkanka tłuszczowa wykorzystywaną do powiększania piersi metodą przeszczepu tłuszczu pobieramy od pacjentki metodą liposukcji. Jednakże nie każdy rodzaj tej procedury nadaje się do tego celu. Warunkiem jest, że pobrany materiał nie może być uszkodzony, dlatego też preferowane są metody, które zapewniają pobranie tłuszczu w sposób atraumatyzujący. Przykładową możliwością jest zastosowanie liposukcji infradźwiękowej N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), której działanie bazuje na wykonywanych przez kaniulę do odsysania tłuszczu tak zwanych ruchów nutacyjnych.

Są to trój płaszczyznowe ruchy, które powodują wytwarzanie przez drgającą igłę infradźwięków. Prowadzi to do odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek otaczających. Innym możliwym do wykorzystania sposobem jest liposukcja opierająca się na technologii PAL.

Hybrydowe powiększanie piersi

Połączenie implantów oraz własnego tłuszczu nazywamy hybrydowym powiększaniem. Najkorzystniejsze jest dołożenie tłuszczu 3 do 4 miesięcy po implantach. Kiedy nastąpi pełni wygojenie.

Podawanie tłuszczu razem z implantami może powodować większy stopień obumarcia i wchłonięcia się tłuszczu.

Dla kogo operacja powiększania biustu?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi mieszczą się w dwóch zasadniczych zagadnieniach. Pierwszym z nich są oczywiście kwestie estetyczne. Kobiety, które w swoim mniemaniu zostały obdarzone przez naturę zbyt małymi piersiami. Ich powiększenie przy wykorzystaniu przeszczepu tkanki tłuszczowej pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu, a dzięki powiększeniu ich rozmiaru zwiększa poczucie samo atrakcyjności, czym wzmaga pewność siebie.

Jednakże powiększanie piersi idzie w parze z zabiegami rekonstrukcyjnymi, które stanowią drugi aspekt wskazań. Jest to szczególnie istotne dla kobiet po okaleczających zabiegach, takich jak mastektomia z powodu nowotworu złośliwego. Również u kobiet z dużą asymetrią piersi wyżej wymienione zabiegi pozwalają na wyeliminowanie tego problemu.

Powiększanie biustu – U kogo przeciwwskazany?

Niestety, powiększanie piersi nie może być wykonane u wszystkich i jak każdy zabieg obwarowany jest przeciwwskazaniami. Szersze ich spektrum dotyczy oczywiście metody chirurgicznej. W jego skład wchodzą przede wszystkim ciężkie, przewlekłe choroby współistniejące (na przykład aktywne nowotwory, cukrzyca, niektóre choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia), które mogą się wiązać zarówno z ryzykiem związanym z samym zabiegiem jak i z komplikacjami znieczulenia ogólnego. Nie należy go również przeprowadzać u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe, ponieważ może się to u nich wiązać ze zwiększonym ryzykiem krwawień.

Przeciwwskazania do lipotransferu są standardowe dla zabiegów medycyny estetycznej. Obejmują przede wszystkim choroby nowotworowe, w których należy myśleć przede wszystkim o leczeniu przyczynowym. Nie należy go wykonywać u osób z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, ponieważ u tych pacjentów każdy zabieg, który nie jest konieczny, jest przeciwwskazany.

Przeszczepienia tkanki tłuszczowej nie wykonuje się w przypadku obecności aktywnych stanów zapalnych skóry, gdyż w takiej sytuacji manipulacje w jej obrębie mogą grozić rozprzestrzenieniem się, a nawet uogólnieniem zakażenia.

Należy pamiętać, że pierwszym etapem zabiegu jest odsysanie tłuszczu – liposukcja, pacjentka musi posiadać lokalny nadmiar tłuszczu, aby można go było pobrać.

Powiększanie biustu tłuszczem to alternatywa dla operacji wszczepienia implantów silikonowych. Zabieg pozwala wykonać duże, jędrne piersi u kobiet, których biust zmienił swój wygląd po urodzeniu dziecka lub z upływem czasu.

Powiększenia biustu własnym tłuszczem jest mniej inwazyjne niż operacja plastyczna, ponieważ nie wykonuje się nacięć, pacjentka praktycznie zaraz po zabiegu może wrócić do aktywności życiowych. Ponadto tłuszcz jest własną tkanką, więc pacjentki bardzo dobrze go toleruj.

Zanim zdecydujemy się na wypełnienie biustu tłuszczem, warto się dokładnie dowiedzieć, na czym ten zabieg polega.

W medycynie estetycznej przeszczep tłuszczu ma szerokie zastosowane:

 • powiększanie ust,
 • modelowanie owalu twarzy,
 • ujędrnianie pośladków,
 • modelowanie łydek i mięśni klatki piersiowej,
 • powiększanie biustu.

Powiększanie biustu tłuszczem jest wykonywane inaczej niż operacyjnie. Aby poprawić kontury biustu,  wstrzykuje się tłuszcz między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. Przed zabiegiem pacjentka jest znieczulana miejscowo. Czas trwania  zabiegu nie przekracza 30 minut, po zabiegu można wrócić do aktywności życiowych.

W celu powiększenia biustu, pod piersią wykonuje się nacięcie skalpelem. Nacięcie służy do wprowadzenia tłuszczu i ma tylko 2 milimetry a po zabiegu blizna całkowicie ukrywa się w fałdzie piersiowym.

Powiększanie piersi tłuszczem – zalety

Metoda uważana jest za bezpieczną i nie tak inwazyjną, jak operacyjne powiększanie piersi. Ponadto zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga znieczulenia ogólnego przez anestezjologa. Powiększanie piersi tłuszczem daje efekt utrzymujący się przez wiele lat. Tłuszcz wchłania się z upływem lat, ale choć traci się efekt powiększenia, piersi są jędrniejsze i uniesione. Największa zaletą tej metody jest brak blizn.

Zabieg powiększania biustu nie jest polecany kobietom, którym zależy na długotrwałym powiększeniu piersi. Zabieg wymaga powtórzenia co 3 – 4 lata. Zaletą jest bardzo krótki okres rekonwalescencji. Po zabiegu warto zaplanować dwutygodniowy odpoczynek i prowadzenie spokojniejszego trybu życia.

Kobieta w tym czasie powinna nosić sportowy biustonosz, unikać spania na brzuchu oraz podnoszenia ciężkich rzeczy. Należy unikać sauny, solarium i ciepłych kąpieli. W pierwszym tygodniu po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Kontrolna wizyta odbywa się po siedmiu dniach.

Jedną z bardziej skutecznych metod na powiększanie piersi jest przeszczep tłuszczu, materiał uzyskany ta metodą zawiera bardzo dużo komórek macierzystych, które powodują odmłodzenie okolicy ciała, w którą podaje się uzyskany tłuszcz. Efekt kosmetyczny jest bardzo spektakularny i trwały.

Powiększanie biustu jest bardzo często wykonywanym zabiegiem, z wykorzystaniem przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej osiągamy naturalny efekt bez sztucznej sztywności a przy tym zabieg jest bardzo bezpieczny.

Piersi tubularne

W tym przypadku dochodzi do niedorozwoju części piersi, szczególnie dolnych kwadrantów. Piersi tubularne cechują się też uniesieniem fałdu podpiersiowego. Jedną z metod leczenia jest implantowanie piersi protezami silikonowymi lub wypełnienie piersi własnym tłuszczem. Można również wykonać operację hybrydową korekcji piersi tubularnych – czyli połączenie mniejszych implantów orz przeszczepu tłuszczu. Wtedy efekt jest bardziej naturalny.

Powiększanie piersi

konsultacja do zabiegu powiększania piersi implantami

400zł

Powiększanie piersi tłuszczem (razem z liposukcją)

12000zł

Powiększanie piersi tłuszczem z anestezjologiem

14000zł

Implanty Ergonomix (okrągłe, dające efekt anatomicznych), naśladują naturalne piersi

19000zł

Implanty anatomiczne Mentor

21000zł

Wymiana implantów

22000zł

Cena powiększenia biustu obejmuje:

 • operację powiększania piersi
 • wizyty kontrolne po zabiegu
Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (19 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomastia
Lipomastia
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wazektomia
Wazektomia Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte