Poznań ul. Promienista 132
pon-pt: 11:00-19:00

Kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, pozwala powiększyć usta lub wygładzić zmarszczki.

Powiększanie ust, redukcja zmarszczek, odmładzanie dłoni i wiele innych zastosowań.

Kwas hialuronowy ma budowę biopolimeru i nie jest w stanie pokonać bariery naskórkowej.

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – HA zawarty np. w ampułkach działa dużo intensywniej niż w postaci kremu. Żel charakteryzuje się specyficzną budową chemiczną, która pozwala na zmniejszenie jego objętości poprzez odciągnięcie wody, a w momencie kontaktu ze skórą (poprzez wmasowanie preparatu) przenika w głąb tkanek i dopiero tam odzyskuje swoje rozmiary i wypełnia zmarszczki.

Spektakularnych efektów nie uzyskamy także poprzez przyjmowanie tabletek z kwasem hialuronowym, ponieważ zostanie on pochłonięty przez soki trawienne i nie dotrze we wskazane miejsce.

Optymalnym rozwiązaniem jest wprowadzanie substancji do wewnątrz organizmu poprzez iniekcje – w ten sposób możemy w pełni wykorzystać właściwości tego wypełniacza.

przed

kwas-hialuronowy-po

po

Kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom jest niezwykle istotny nie tylko dla urody i estetyki, ale także dla zdrowia. Można go wykorzystać na wiele sposób, a efekty zadowalają zdecydowaną większość pacjentów.

Dodatkowym atutem jest to, że rekonwalescencja po zabiegu jest krótka, natomiast sam zabieg może być całkowicie bezbolesny (dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia).

Produkt ten najczęściej stosuje się w następujących zabiegach:

Jak działa kwas hialuronowy?

Wchodzi on w skład ludzkiej tkanki łącznej i wielu płynów biologicznych. Charakteryzuje go wyjątkowa chłonność, dlatego odpowiada m.in. za wiązanie wody.

Dzięki temu ogranicza parowanie wody, odpowiada za odpowiednie nawodnienie skóry, a tym samym za jej jędrność oraz elastyczność.

Dodatkowo jest także świetnym antyoksydantem – zwalcza wolne rodniki, opóźniając tym samym proces starzenia.

Chroni również skórę przed niekorzystnym działaniem czynników klimatycznych, takich jak: silne promieniowanie słoneczne, zbyt niska temperatura czy wiatr.

Niestety, wraz z upływem czasu poziom kwasu hialuronowego w organizmie stopniowo maleje, a co za tym idzie – skóra staje się mniej nawilżona, a włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność. To właśnie dlatego pojawiają się zmarszczki. Na szczęście istnieje sposób na to, aby ten proces opóźnić w czasie.

Bezpieczna i efektywna metoda

Kwas hialuronowy to optymalne rozwiązanie. Substancja jest bezpieczna dla organizmu, ponieważ charakteryzuje się brakiem toksyczności oraz brakiem wpływu na układ odpornościowy organizmu. Dlatego rzadko kiedy występują reakcje alergiczne czy pękanie naczynek.

Unikamy również efektu maski. Należy pamiętać, że w miejscach iniekcji czasami występują drobne dolegliwości, jak zgrubienie naskórka, minimalny obrzęk albo zaczerwienienie. Objawy te jednak zwykle ustępują po dwóch lub trzech dniach.

Dlaczego u nas

Pacjenci  doceniają fakt, że kwas hialuronowy całkowicie wchłania się do organizmu w ciągu 6-12 miesięcy od iniekcji. Dzięki temu mają możliwość zmiany swojego wizerunku jedynie na chwilę.

Okres ten może się nieznacznie różnić i jest uzależniony od wieku, rodzaju skóry oraz trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).

Efekty, które uzyskamy po pierwszym zabiegu można podtrzymać następnymi iniekcjami z kwasem hialuronowym. Zazwyczaj odbywa się to po ponad pół roku od zabiegu.

W większości przypadków kolejne sesje zawierają mniejszą ilość substancji. Podczas konsultacji lekarz indywidualnie dobiera zabieg do konkretnego przypadku. Pozwala to na osiągnięcie najlepszych efektów estetycznych i ograniczenie ryzyka do minimum.

Do zabiegów jest u nas często używana kaniula, która pozwala wykonać zabieg bez bólu i bez ryzyka siniaczków.

Gabinet Medycyny Estetycznej – zapraszamy!

Czym jest Cellular Matrix?

Cellular Matrix®  to efekt wieloletniej pracy lekarzy,  biotechnologów i  inżynierów tkankowych z szwajcarskiego Laboratorium  RegenLab, którzy po stworzeniu i opatentowaniu zestawów RegenACR  (znanych jako zabieg Regeneris,) udoskonalili technologię, wzbogacając dobrze znane zestawy o 2% nieusieciowany kwas hialuronowy.

Cellular Matrix® jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym produktem medyczny, dzięki któremu można uzyskać wzajemnie uzupełniające się działanie, połączenie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym.

Pamiętajmy, że osocza ze zwykłych probówek laboratoryjnych nie można wstrzykiwać. To co odróżnia pozyskanie osocza bogatopłykowego za pomocą oryginalnych zestawów szwajcarskiego laboratorium RegenLab od innych zestawów dostępnych na rynku, jest fakt, że jedynie zabieg Regeneris i Cellular Matrix gwarantuje najwyższą jakość i czystość pozyskanego osocza – bogatego w żywe płytki krwi, o określonym, ściśle kontrolowanym stężeniu.

Jak działa Cellular Matrix?

Zawarty w probówce kwas hialuronowy działa jak matryca do odbudowy komórek skóry i powoduje jej nawilżenie oraz odżywienie. Pomaga także w syntezie proteoglikanów. Osocze bogatopłytkowe dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu, dostarcza skórze, poza tak cennymi płytkami krwi, także sole mineralne, witaminy A,D,E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe.

Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy dla osocza bogatopłytkowego swoiste rusztowanie – trójwymiarową, przyjazną komórkom strukturę, która jest  w szybkim tempie kolonizowana przez fibroblasty, trombocyty i czynniki wzrostu, produkujące składniki macierzy pozakomórkowej i sprzyjające uporządkowanemu odtwarzaniu tkanek wszystkich warstw skóry.  Cellular Matrix® zwiększa również czas działania płytek krwi  i uwalniania czynników wzrostu do skóry właściwej.

Zalety:

Kwas hialuronowy – Zastosowanie:

Przeciwwskazania:

Kwas hialuronowy

Powiększanie ust

800 zł / 1ml

Powiększanie ust Erelle (karboksymetyloceluloza) – u osób z szybkim wchłanianiem kwasu hialuronowego

900 zł / 1ml

Bruzdy nosowo-wargowe

800 zł

Odmładzanie dłoni (obydwie dłonie)

900 zł

Wolumetria

od 1000 zł do 1800 zł

Desirial (powiększanie warg sromowych większych)

2 000 zł

Popularne zabiegi

Zadzwoń teraz

+48 571 323 530