wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Laser frakcyjny CO2 Poznań


Laser frakcyjny (laser co2 lub erbowo-yagowy) stosujemy do resurfacingu (laserowe odmładzanie skóry), leczenia i redukcji blizn, wiotkości skóry, poszerzonych porów.

Szczególnie blizny po trądziku, wiotkość skóry, przebarwienia.

Laser frakcyjny gojenie – można skrócić okres gojenia łącząc z osoczem bogatopłytkowym

laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Data aktualizacji: 2023-03-21 11:40:08

Laser frakcyjny Poznań ablacyjny (może być erbowo-yagowy lub CO2).  Skuteczne zabiegi – szczególnie na blizny po trądziku.

Laser frakcyjny – Dlaczego warto:

 • Skuteczne odmładzanie laserem frakcyjnym (erbowo-yagowym lub CO2), który jest sprawdzony i bezpieczny, posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek, redukcję blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień.
 • Efekty zabiegu szybkie i wyraźnie zauważalne.
 • Szerokie wskazania
 • Niewielka bolesność zabiegu
 • Skutecznie usuwa przebarwienia
 • Możliwość łączenia z osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym co2:

 • odmładzają skórę
 • redukują przebarwienia
 • wygładzają zmarszczki
 • likwidują bruzdy
 • poprawiają jędrność skóry
 • Madonna lift – plastyka powiek bez skalpela – uwaga do zabiegu należy przyjść bez soczewek !! – przy zaawansowanym opadaniu powiek wskazana jest plastyka powiek
 • redukują blizny, w tym potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, pourazowe
 • leczą rozstępy
 • zmniejszają cellulit
 • odmładzają grzbietowe powierzchnie dłoni, likwidują przebarwienia i wygładzają wiotką skórę

Można łączyć z zabiegiem: Egzosomy

Laser frakcyjny CO2 i osocze bogatopłytkowe

Doświadczenia wynikające z łączenia osocza bogatopłytkowego z  resurfacingiem laserem (erbowo-yagowym lub CO2) potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu  laserem frakcyjnym oraz istotne skrócenie czasu rekonwalescencji.

Alternatywą do lasera frakcyjnego CO2 jest laser frakcyjny erbowo-yagowy – zabieg jest mniej bolesny, rekonwalscencja jest krótsza, efekt zabiegu jest taki zbliżony.

Łączne zastosowanie obu tych metod (laser frakcyjny + osocze) zapewnia gwarancję znacznie szybszego gojenia, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry oraz jej napięcia a także zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.

Laser frakcyjny gojenie – znacznie krócej trwa zastosowanie osocza bogatopłytkowego zaraz po wykonanym zabiegu laserem.

Na czym polega ta metoda?

Laser frakcyjny (CO2 lub erbowo-yagowy)  wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej.

Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.

Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest bezpośrednio do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w skórę na głębokość powyżej 1,5 mm.

Im głębiej dociera światło lasera CO2, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi tkankowe są zastępowane zregenerowanymi komórkami. W zależności od stanu zdrowotnego skóry, zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne zmiany, które w krótkim czasie znikną. W kilka dni po zabiegu będzie odbywało się złuszczanie naskórka.

Do wykonania zabiegu nie są konieczne żadne badania.

Co zamiast lasera frakcyjnego?

Zabiegiem, który można wykonywać zamiast lasera frakcyjnego jest radiofrekwencja mikroigłowa – jest równie skuteczna na blizny po trądziku oraz poprawę napięcia skóry. Zabieg ten można wykonywać również latem i nie ma rekonwalescencji, na drugi dzień można iść do pracy i nałożyć makijaż.

Laserowe odmładzanie twarzy jest bardzo skuteczne

Laser frakcyjny  Zastosowanie

Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest jednym z częstszych zastosowań lasera frakcyjnego. Doskonale sprawdza się także w likwidacji drobnych zmarszczek, szczególnie wokół oczu. Przy użyciu tego urządzenia przeprowadza się wiele zabiegów medycyny estetycznej.

Laser frakcyjny  pod oczy – bardzo dobre efekty daje zabieg laserem oraz osoczem na dolne i górne powieki, następuje poprawa elastyczności wiotkiej skóry.

Jednak likwidacja zmarszczek i rozstępów, laserowe usuwanie blizn, redukcja przebarwień, odmładzanie skóry to tylko kilka z wielu zastosowań lasera frakcyjnego, który wykorzystywany jest również jako pomoc w walce z migreną.

Laser frakcyjny plus osocze bogatopłytkowe

Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. W technice łączy się stymulację skóry do produkcji i obkurczania włókien kolagenu za pomocą wiązki i ciepła lasera oraz pobudzenie tkanek do regeneracji za pomocą czynników wzrostu, które zwarte są w osoczu.

Same zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, szczególnie u starszych osób, dają słabo widoczne klinicznie efekty wygładzania zmarszczek. U osób w późniejszym wieku, kiedy skóra jest „leniwa” to procesy stymulacji skóry za pomocą osocza są czasem niewystarczające.

Bardziej spektakularne i trwałe rezultaty odmładzania obserwuje się po laserze frakcyjnym CO2 w łączonych technikach zabiegowych z osoczem.

Dlatego od niedawna wykorzystuje się z rewelacyjnym skutkiem kojarzenie różnych zabiegów dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów odmładzania.

Dzięki stosowaniu podczas jednego zabiegu jednocześnie osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego co2 skóra szybciej się goi oraz skuteczniej odmładza poprzez podwójne wspomaganie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym nakładamy osocze na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie.

Dzięki laserowemu odmładzaniu nasza skóra staje się gładka, pozbawiona rozszerzonych porów, przebarwień posłonecznych typu plamy soczewicowe.

Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.

Co warto wiedzieć o zabiegach z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Laser CO2 jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Zabiegi kosmetyczne przy użyciu tego urządzenia nie niosą za sobą potrzeby kilkutygodniowej rekonwalescencji pacjenta. Obszary skóry, które zostały poddane zabiegowi mogą być lekko zaczerwienione. Zazwyczaj ten stan utrzymuje się przez zaledwie kilka godzin.

W leczeniu poważnych schorzeń może dojść do miejscowego powstania drobnych strupków, które do dwóch tygodni złuszczają się. Ewentualne zaczerwienie można z powodzeniem ukryć pod makijażem, dlatego już po paru godzinach od zabiegu pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania. Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza.

Dla kogo

Laser frakcyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które oczekują zadowalających efektów, a nie chcą korzystać z innych ingerujących w organizm metod leczenia. Zabiegi przeprowadzane tym urządzeniem są prawie bezbolesne, dlatego szczególnie bardzo polecamy je osobom, które mają niski prób odczuwania bólu lub po prostu chcą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej bez żadnych wyrzeczeń i uczucia dyskomfortu.

Metoda ta pojawiła się niespełna kilka lat temu i nazywana jest metodą frakcyjną. Lasery CO2 wykorzystują nową koncepcję określaną mianem fototermolizy frakcyjnej (FP, fractional phototermolysis). Fototermoliza frakcyjna (fractional, z ang. częściowy) polega na tym, że naświetlamy laserem tylko część skóry, a nie całą powierzchnię. W skórze właściwej wytwarzają się mikroskopijne, nieprzylegające do siebie, miejsca uszkodzeń termicznych, otoczonych przez obszar żywej, nie uszkodzonej tkanki.

Dzięki temu, że miejsca uszkodzeń pozostają otoczone przez zdrową tkankę, proces gojenia skóry z żywych komórek naskórka i skóry właściwej przebiega bardzo szybko, w porównaniu z tradycyjną metodą laserowego odmładzania skóry. Frakcyjna metoda staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoją skuteczność oraz mniejszą bolesność zabiegu.

Laser frakcyjny cena

koszt zabiegu cała twarz 1000zł, laser frakcyjny CO2 + osocze – cała twarz 1200zł

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu przed każdym zabiegiem z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 lekarz przeprowadza z pacjentem bardzo szczegółowy wywiad.

Latem zabieg możemy bezpiecznie zastąpić laserem Genesis,

Przeciwwskazania

Z dobrodziejstw tej metody leczenia nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby o obniżonej odporności, cierpiące na cukrzycę, chore na nowotwory.

Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające, sterydy, przyjmujące doustną terapię retinoidową oraz te, które aktualnie chorują na zakażenia wirusowe i bakteryjne powinny wstrzymać się z wykonaniem zabiegu do momentu wyleczenia i zaprzestania przyjmowania wyżej wymienionych leków.

Dla bezpieczeństwa każdego z pacjentów, to lekarz podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu.

Alternatywą dla lasera frakcyjnego jest dermapen

Po zabiegu polecamy do stosowania krem gojący dostępny w naszej recepcji lub Zinalfat wieczorem, w ciągu dnia natomiast krem z filtrem UV 50.

Poznań – Gabinet medycyny estetycznej – zapraszamy!

Latem zabiegi można kontynuować metodą – radiofrekencja mikroigłowa.

Laser frakcyjny CO2

Nierozłączną cechą życia większości ludzi jest potrzeba atrakcyjnego wyglądu. Niestety, większe lub mniejsze niedoskonałości urody dotyczą każdego. Wynikają one zarówno z pewnych wrodzonych cech, jak i z nieoszczędzającego nikogo procesu starzenia się skóry.

Efektem tego jest powstawanie między innymi zmarszczek, bruzd, rozstępów, nawisów skórnych, czy też szpecących przebarwień. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciwko potrzebie poczucia atrakcyjności.

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego.

Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery co2 mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser CO2 frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest innowacyjnym urządzeniem generującym promieniowanie laserowe. Jego specyfika polega na tym, iż jest to laser ablacyjny. Właściwość ta jest możliwa dzięki temu, iż aparat posiada specjalny skaner, za pomocą którego są wykrywane i usuwane gorące fragmenty uszkodzonej tkanki.

Lasery nieablacyjne nie posiadają tej funkcji, w efekcie czego wymienione wyżej struktury pozostają w skórze, powodując ból, a także spowolnienie procesów regeneracyjnych. Zdolność lasera frakcyjnego do ablacji pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości pozabiegowych, oraz optymalizacji czasu gojenia się.

Ponadto powoduje on pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co dodatkowo ułatwia powyższe procesy. Uszkodzenia dokonywane są poprzez precyzyjne uderzenie wiązki laserowej w pożądany punkt. Mogą być one pojedyncze lub wielokrotne, zarówno w trybie standardowym (z zachowaniem kolejności) jak i randomizacyjnym (losowym).

Laser frakcyjny jest uzbrojony w głowicę roboczą. Długość ogniskowej może być różna i jest dobierana w zależności od celu, do którego ma być użyty dany aparat, bowiem potencjalne spektrum zastosowania jest szerokie.

Urządzenie może być wykorzystywane zarówno w medycynie estetycznej i dermatochirurgii, jak i ginekologii estetycznej, a nawet laryngologii. Możliwe jest sprzężenie urządzenia z inną aparaturą medyczną, jak na przykład kolposkopem (przyrząd używany do szczegółowego badania części pochwowej szyjki macicy), czy też mikroskopem operacyjnym.

Głowica lasera frakcyjnego może być zarówno metalowa, jak i ceramiczna. Przewaga tej drugiej polega na zdolności do pracy w trybie ULTRAPULSE, który polega na emisji z bardzo dużą częstotliwością krótkich impulsów.

Mogą być one różne i są dobierane automatycznie przez specjalny procesor. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnego rezultatu zabiegu z zachowaniem jego wysokiego bezpieczeństwa i znacznym zmniejszeniem ryzyka niekontrolowanego uszkodzenia skóry.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Spektrum wskazań do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo szerokie. Obejmują one przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry i powodują jej odmłodzenie. W działanie to wpisują się między innymi szeroko pojęte poprawianie jędrności skóry, a także usuwanie zmarszczek, bruzd oraz przebarwień związanych z wiekiem. Drugą dużą grupą wskazań do przeprowadzenia tej procedury jest usuwanie blizn różnego rodzaju.

Laser frakcyjny CO2 nadaje się do eliminacji zarówno blizn pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, jak i blizn potrądzikowych. Ponadto, jest on również skuteczny w likwidacji niedoskonałości związanych z nadmiernym przyborem masy ciała, jak np. cellulitu czy rozstępów.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2 nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). Tym pacjentom, jako alternatywa, może być zaproponowany zabieg z wykorzystaniem Dermapenu.

Madonna Lift

Laser frakcyjny Poznań

Laser frakcyjny jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

Mechanizm działania

Wiązka promieniowania laserowego emitowana przez laser frakcyjny charakteryzuje się dużym skupieniem. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddziaływanie w obrębie skóry. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową, zdrową, o młodszym wyglądzie. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie skóra wygląda na zdrowszą i zdecydowanie młodszą.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować krem znieczulający. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Wskazania:

 • odmładzanie skóry
 • poprawa jędrności i napięcia skóry
 • wygładzanie zmarszczek
 • usuwanie blizn (pourazowych, pooparzeniowych, potrądzikowych, pooperacyjnych)
 • leczenie rozstępów
 • leczenie trądziku
 • likwidacja przebarwień
 • redukcja i usuwanie bruzd
 • zmniejszanie cellulitu
 • zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych w obrębie skóry
 • laserowa plastyka powiek

Przeciwwskazania:

 • okres ciąży i laktacji
 • zaburzenia odporności
 • cukrzyca
 • aktywne choroby nowotworowe
 • przyjmowanie ziół i leków fotouczulających
 • przyjmowanie sterydów i retinoidów
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne
 • choroby układu sercowo-naczyniowego

Laser frakcyjny – pytania i odpowiedzi

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

Jaki jest mechanizm działania lasera frakcyjnego?

Wiązka promieniowania laserowego emitowana przez laser frakcyjny charakteryzuje się dużym skupieniem. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddziaływanie w obrębie skóry. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową, zdrową, o młodszym wyglądzie. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie skóra wygląda na zdrowszą i zdecydowanie młodszą.

Laser frakcyjny cena Poznań

Koszt zabiegu na twarz wynosi 1000 zł, z osoczem 1200 zł

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone. Zazwyczaj znieczulenie nie jest konieczne. U osób, które cechuje wysoka wrażliwość na ból istnieje możliwość zastosowania kremu ze środkiem znieczulającym.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Spektrum wskazań do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo szerokie. Obejmują one przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry i powodują jej odmłodzenie. W działanie to wpisują się między innymi szeroko pojęte poprawianie jędrności skóry, a także usuwanie zmarszczek, bruzd oraz przebarwień związanych z wiekiem. Drugą dużą grupą wskazań do przeprowadzenia tej procedury jest usuwanie blizn różnego rodzaju.

Laser frakcyjny CO2 nadaje się do eliminacji zarówno blizn pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, jak i potrądzikowych. Ponadto, jest on również skuteczny w likwidacji niedoskonałości związanych z nadmiernym przyborem masy ciała, jak np. cellulitu czy rozstępów.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2 nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). Tym pacjentom, jako alternatywa, może być zaproponowany zabieg z wykorzystaniem Dermapenu.

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie strupki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czy to boli?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest praktycznie całkowicie bezbolesny. W przypadku pacjentów, u których występuje wysoka wrażliwość na ból można zastosować krem ze środkiem znieczulającym.

Na czym polega innowacyjność lasera frakcyjnego?

Laser jest innowacyjnym urządzeniem generującym promieniowanie laserowe. Jego specyfika polega na tym, iż jest to laser ablacyjny. Właściwość ta jest możliwa dzięki temu, iż aparat posiada specjalny skaner, za pomocą którego są wykrywane i usuwane gorące fragmenty uszkodzonej tkanki. Lasery nieablacyjne nie posiadają tej funkcji, w efekcie czego wymienione wyżej struktury pozostają w skórze, powodując ból, a także spowolnienie procesów regeneracyjnych.

Zdolność lasera frakcyjnego co2 do ablacji pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości pozabiegowych, oraz optymalizacji czasu gojenia się. Ponadto powoduje on pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co dodatkowo ułatwia powyższe procesy.

Lasery frakcyjne co2 to skuteczne narzędzie w medycynie estetycznej.

Uszkodzenia dokonujemy poprzez precyzyjne uderzenie wiązki laserowej w pożądany punkt. Mogą być one pojedyncze lub wielokrotne, zarówno w trybie standardowym (z zachowaniem kolejności) jak i randomizacyjnym (losowym).

Podobny efekt do lasera CO2 daje laser erbowo-yagowy, przy mniejszej bolesności i krótszej rekonwalescencji.

Laser frakcyjny Poznań Grunwald

Laser frakcyjny CO2 ablacyjny

Zabieg takim laserem prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry (około 20% powierzchni), co powoduje złuszczenie naskórka. W następstwie tego wymuszamy mechanizmy regeneracyjne skóry – w efekcie dochodzi do odmłodzenia, poprawy napięcia, rozjaśnienia przebarwień, spłycenia zmarszczek.

Laser frakcyjny jest bardzo często wykonywanym zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą jego pozytywnych właściwości na wiele dolegliwości naszej skóry. Laser frakcyjny jest popularnym zabiegiem na zmarszczki i remedium na trądzik.

Poznajmy opis zabiegu i zasadę działania lasera frakcyjnego oraz laser frakcyjny efekty.

Jak działa laser frakcyjny?

Wiązka lasera dociera do skóry, która absorbowana jest przez zawartą w niej wodę. Zachodzi reakcja fototermiczna i natychmiastowe podgrzanie wody w tkance i jej odparowanie. Laser frakcyjny CO2 polega na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co ma korzystny wpływ na procesy regeneracyjne i powstanie nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu jest często wykonywanym przez lekarzy medycyny estetycznej zabiegiem na zmarszczki.

Jakie są największe korzyści lasera frakcyjnego CO2? Jest nieinwazyjny, dlatego pacjent nie wymaga hospitalizacji i od razu może wrócić do normalnego życia. Po drugie cechuje go bezpieczeństwo, które potwierdzają tysiące pozytywnych opinii pacjentów, którzy skorzystali z zabiegu. Zabieg jest higieniczny, dlatego eliminuje ryzyko zakażenia bakteriami.

Zabieg idealnie sprawdza się w redukcji blizn, bruzd, redukcji zmarszczek czy przywracania skórze kolorytu. Zabieg frakcyjny CO2 jest szczególnie rekomendowany do liftingu skóry, a jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Pacjenci z problemem trądziku także powinni skorzystać z tego zabiegu. Laser frakcyjny efekty sprawia, że gojenie się skóry następuje dużo szybciej niż po zabiegach chirurgicznych. Zabieg na zmarszczki i inne dolegliwości jest krótkotrwały i ma szerokie spektrum zastosowania.

Laser frakcyjny ablacyjny czy nieablacyjny – poznajmy różnicę

Laser frakcyjny nieablacyjny charakteryzuje się tym, że wykonuje mikrouszkodzenia wewnątrz skóry. Plusem takiego rozwiązania jest szybkie gojenie się skóry po zabiegu. Laser frakcyjny ablacyjny CO2 przyczynia się do uszkodzeń wewnątrz i na powierzchni skóry. Skutki zabiegu to mocne łuszczenie się skóry i efekt odświeżenia.

Proces gojenia trwa dłużej od lasera frakcyjnego nieablacyjnego. W niektórych przypadkach po zabiegu może pojawić się obrzęk lub rumień. Lekarz medycyny estetycznej fachowo dobierze rodzaj lasera do Twojej skóry – laser frakcyjny ablacyjny czy laser frakcyjny nieablacyjny. 

Przebieg zabiegu laser frakcyjny

Zabieg na zmarszczki lub inne dolegliwości skóry rozpoczyna się od profesjonalnej konsultacji, którą pacjent odbywa z lekarzem medycyny estetycznej. Po stwierdzeniu, że pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu i ocenie problemu skórnego, można przystąpić do zabiegu. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia maści znieczulającej i dezynfekcji skóry.

Później lekarz zaczyna wykonywać zabieg laserem. Oczywiście należy dobrać odpowiednie parametry lasera. Zabieg jest krótki i nieinwazyjny. Po zabiegu nakłada się maść regenerującą i krem z filtrem SPF 50.  Laser frakcyjny efekty są szybkie i zdumiewające. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub zmarszczkami to powinieneś zdecydować się na ten zabieg medycyny estetycznej.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem i promieniowaniem UV oraz odpowiednio ją natłuszczać. Należy stosować sprawdzone kremy z filtrem, których aplikację należy powtarzać parę razy dziennie. Odpowiednia ochrona skóry pomoże uchronić nas przed powstawaniem przebarwień i zapewni prawidłowe gojenie.

Pamiętajmy o natłuszczaniu skóry minimum 2 razy dziennie. Obszar zabiegowy myjmy sprawdzonymi i bezpiecznymi preparatami i używajmy ręczników papierowych do wycierania lub każdym razem nowego ręcznika. W trakcie gojenia nie powinno się stosować kremów z retinolem, peelingów czy kremów na zmarszczki – przynajmniej na 4-6 tygodni.

Nie można korzystać z basenu, sauny czy jacuzzi. Należy unikać drapania skóry, by mogła się ona szybko zregenerować i zagoić.

Laser frakcyjny CO2 na blizny

W przypadku usuwanie blizn połączenie lasera frakcyjnego CO2 i osocza bogatopłytkowego jest bardzo skuteczne

Laser frakcyjny CO2 ostrożność

Należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce po zabiegach laserem frakcyjnym CO2

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest bardzo popularną i skuteczną metodą m.in. resurfacingu, czyli laserowego odmładzania skóry.

Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej nie wymaga długiej rekonwalescencji jak w przypadku zabiegów chirurgicznych i przynosi szybkie efekty.

Najczęściej stosuje się go do likwidacji zmarszczek, redukcji przebarwień i rozstępów, leczenia blizn potrądzikowych i kurzych łapek, laserowego usuwania blizn czy w celu przywrócenia jędrności skóry. Poznajmy sposób działania lasera frakcyjnego i jego korzystne właściwości stosowane w laserowym odmładzaniu skóry.

Działanie lasera frakcyjnego CO2

Laser wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła. Laser frakcyjny wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadzące do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Uszkodzone komórki skóry zostają zastąpione przez odnowioną i zdrową tkankę, zapewniając nam młody wygląd skóry.

Działanie lasera frakcyjnego Co2 stymuluje naskórek i skórę właściwą do wytwarzania większej ilości kolagenu, ponieważ zostają uruchomione procesy gojenia. Kolagen ma korzystny wpływ na ujędrnienie skóry, nadając jej gładkości i odpowiedniego, zdrowego kolorytu. Resurfacing jest zabiegiem frakcyjnym, który ma skuteczny wpływ na wygładzenie cery.

Jak przeprowadza się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej polega na przykładaniu głowicy do skóry pacjenta. Po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w nią na głębokość powyżej 1,5 mm. Skoagulowane złogi tkankowe zastępują nowe, zregenerowane komórki. Im głębiej dociera światło lasera frakcyjnego, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki.

Jak działa laser frakcyjny?

Po przeprowadzonym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a złuszczenie naskórka może utrzymywać się przez kilka dni. Każdy pacjent korzystający z dobrodziejstw lasera frakcyjnego pod oczy czy na inne partie skóry może liczyć na efekt odmłodzenia i liftingu, które jest widoczny już po trzech zabiegach.

Zabieg przynosi dobre efekty w leczeniu blizn potrądzikowych, likwidacji zmarszczek, laserowym  usuwaniu blizn i redukcji przebarwień.

Zalety lasera frakcyjnego, które są widoczne gołym okiem

Każdy renomowany gabinet medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. Laser frakcyjny jest idealnym wyborem dla pacjentów, którzy mają niski próg bólu – zabieg jest bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji, a od razu po nim możemy wrócić do normalnego życia.

Dzięki właściwościom lasera frakcyjnego pozbędziemy się blizn, bruzd i nierówności w kolorycie skóry oraz dokonamy redukcji przebarwień.

Laser frakcyjny pod oczy jest szczególnie rekomendowany dla osób z trądzikiem do leczenia blizn potrądzikowych, zaczerwienień i do laserowego usuwania blizn czy resurfacingu. Dzięki niemu likwidacja zmarszczek odbywa się skutecznie. Laser frakcyjny zapewnia błyskawiczne efekty, charakteryzujące się odmłodzeniem skóry, która staje się bardziej gładka i napięta.

Laser frakcyjny CO2 jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem – jest wykonywany w znieczuleniu, nie powodując bólu ani dyskomfortu. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a skóra po nim goi się bardzo szybko.  

Podwójne wsparcie skóry: laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe

Dla pacjentów oczekujących wyjątkowych rezultatów mamy coś specjalnego! Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym daje szybsze i bardziej oszałamiające efekty odmładzania. Technika łączy właściwości dwóch zabiegów, które razem zapewniają dwa razy lepsze rezultaty.

Działanie lasera frakcyjnego pobudza skórę do produkcji i obkurczania włókien kolagenu, do którego dochodzi za sprawą wiązki i ciepła lasera.  Z kolei czynniki wzrostu zawarte w osoczu, stymulują tkanki do regeneracji.

Połączenie lasera frakcyjnego pod oczy z osoczem bogatopłytkowym daje spektakularne i długotrwałe  efekty w zakresie odmładzania skóry i likwidacji zmarszczek. Kojarzenie różnych zabiegów jest często wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej w celu maksymalizacji efektów. Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania skóry?

Po zastosowaniu lasera frakcyjnego nakładamy osocze na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie. Efektem połączonych zabiegów jest odmłodzenie i ujędrnienie skóry oraz nadanie jej gładkości.

Skóra po laserze frakcyjnym i osoczu bogatopłytkowym staje się też pozbawiona porów i przebarwień posłonecznych takich jak:  plamy soczewicowate. Można też połączyć ten zabieg z mezoterapią igłową.

Jak działa laser frakcyjny? – Najważniejsze informacje

Laser frakcyjny nieablacyjny

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno
w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki,
a także niewielkie jej odchylenie od równoległości.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi
w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Jak laser frakcyjny nieablacyjny działa na tkanki?

Oddziaływanie lasera na tkanki opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości.

Absorbują one energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z tkanek. Następnie, na drodze fizjologicznych procesów, produkty tego rozpadu ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu. Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania. Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające.

Czym jest i jak działa laser frakcyjny nieablacyjny neodymowo-yagowy?

Laser neodymowo-yagowy będący laserem frakcyjnym nieablacyjnym, jest innowacyjną platformą, której zastosowanie ukierunkowane jest przede wszystkim na szeroko pojęte odmładzanie skóry, ale także na zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych. Mechanizm jej działania bazuje na połączeniu oddziaływania promieniowania laserowego oraz światła pulsacyjnego. Głowica neodymowo-yagowa wytwarza monochromatyczne światło o precyzyjnie określonej długości fali wynoszącej 1064nm oraz długim czasem pulsowania.

Długość fali nie jest przypadkowa. Umożliwia ona penetrację głęboko wewnątrz tkanek, oraz szybką absorpcję w zakresie wody oraz hemoglobiny. Dzięki temu umożliwia nie tylko bardzo precyzyjne określenie zakresu oddziaływania, ale i bardzo dużą efektywność w zamykaniu nawet dużych pajączków naczyniowych.

Innowacyjnym urządzeniem wykorzystującym działanie lasera neodymowo-yagowego jest laser Q-Master. W tym urządzeniu wyposażonym w bardzo intuicyjny, polski interface są zaprogramowane podstawowe tryby pracy, a także istnieje możliwość wprowadzania własnych ustawień. Aparat wyposażony jest w system wymiennych głowic, w tym głowicę frakcyjną, co umożliwia jak najszersze spektrum wykonywanych procedur. Jest to urządzenie wielozadaniowe, mogące pracować nawet na 6 różnych długościach fali, z możliwością rozbudowy urządzenia o dodatkowe głowice barwnikowe.

Oczywiście odpowiedź na zabieg jest zróżnicowana. Generalnie rzecz biorąc uważa się, że bezpieczeństwo i efektywność zabiegu są odwrotnie proporcjonalne do stopnia opalenia skóry. Oznacza to, że im skóra słabiej opalona, tym efekt jest lepszy, a ryzyko oparzeń czy innych powikłań mniejszy.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i optymalną efektywność zabiegu, po jego przeprowadzeniu należy zastosować się do kilku zaleceń. Bardzo ważna jest stabilność termiczna i należy unikać znacznych wahań temperatury (w tym zabiegów krioterapii czy korzystania z sauny), a także opalania. Ponadto przeciwwskazany jest intensywny wysiłek fizyczny, a także masaż.

Efekt zabiegu z wykorzystaniem lasera neodymowo-yagowego nie jest natychmiastowy. Dopiero po 4-6 tygodniach zaczyna on być zauważalny. Aby rezultat był optymalny, należy wykonać 3-4 powtórzenia zabiegu w ostępach 4-6tygodniowych.

U kogo wskazany jest zabieg z laserem frakcyjnym nieablacyjnym?

Z uwagi na swoją wszechstronność i uniwersalność, zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego obejmuje bardzo szeroką grupę wskazań. Pierwszą, najpopularniejszą grupę wskazań obejmują procedury mające na celu szeroko pojęte odmładzanie skóry. Ponadto laser neodymowo-yagowy może być zastosowany do przezskórnego zamykania naczyń krwionośnych, usuwania przebarwień, usuwania tatuaży, usuwania znamion, depilacji laserowej, czy też leczenia grzybicy paznokci jako element leczenia wspomagającego.

Laser frakcyjny CO2 Poznań

Twarz

1000zł

Cienie pod oczami

600zł

Twarz z osoczem

1200zł

Szyja

600zł

Szyja z osoczem

800zł

Dekolt

700zł

Dekolt z osoczem

900zł

Twarz + szyja

1400zł

Twarz + szyja z osoczem

1600zł

Twarz + szyja + dekolt

1900zł

Twarz + szyja + dekolt z osoczem

2100zł

Dłonie

500zł

Twarz, szyja + dłonie

1900zł

Oczy (kurze łapki)

400zł

Usta (zmarszczki palacza)

400zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
4.9/5 - (36 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte