Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laser frakcyjny


Laser frakcyjny (laser co2 lub erbowo-yagowy) stosujemy do resurfacingu (laserowe odmładzanie skóry), leczenia i redukcji blizn, wiotkości skóry, poszerzonych porów.

Szczególnie blizny po trądziku, wiotkość skóry, przebarwienia.

Laser frakcyjny gojenie – można skrócić okres gojenia łącząc z osoczem bogatopłytkowym

laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Data aktualizacji: 2022-12-02 19:55:18

Laser frakcyjny ablacyjny (może być erbowo-yagowy lub CO2).  Skuteczne zabiegi – szczególnie na blizny po trądziku.

Laser frakcyjny – Dlaczego warto:

Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym co2:

 • odmładzają skórę
 • redukują przebarwienia
 • wygładzają zmarszczki
 • likwidują bruzdy
 • poprawiają jędrność skóry
 • Madonna lift – plastyka powiek bez skalpela – uwaga do zabiegu należy przyjść bez soczewek !! – przy zaawansowanym opadaniu powiek wskazana jest plastyka powiek
 • redukują blizny, w tym potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, pourazowe
 • leczą rozstępy
 • zmniejszają cellulit
 • odmładzają grzbietowe powierzchnie dłoni, likwidują przebarwienia i wygładzają wiotką skórę

Laser frakcyjny CO2 i osocze bogatopłytkowe

Doświadczenia wynikające z łączenia osocza bogatopłytkowego z  resurfacingiem laserem (erbowo-yagowym lub CO2) potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu  laserem frakcyjnym oraz istotne skrócenie czasu rekonwalescencji.

Alternatywą do lasera frakcyjnego CO2 jest laser frakcyjny erbowo-yagowy – zabieg jest mniej bolesny, rekonwalscencja jest krótsza, efekt zabiegu jest taki zbliżony.

laser erbowo-yagowy

laser erbowo-yagowy

Łączne zastosowanie obu tych metod (laser frakcyjny + osocze) zapewnia gwarancję znacznie szybszego gojenia, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry oraz jej napięcia a także zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.

Laser frakcyjny gojenie – znacznie krócej trwa zastosowanie osocza bogatopłytkowego zaraz po wykonanym zabiegu laserem.

Na czym polega ta metoda?

Laser frakcyjny (CO2 lub erbowo-yagowy)  wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej.

Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.

Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest bezpośrednio do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w skórę na głębokość powyżej 1,5 mm.

Im głębiej dociera światło lasera CO2, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi tkankowe są zastępowane zregenerowanymi komórkami. W zależności od stanu zdrowotnego skóry, zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne zmiany, które w krótkim czasie znikną. W kilka dni po zabiegu będzie odbywało się złuszczanie naskórka.

Do wykonania zabiegu nie są konieczne żadne badania.

Co zamiast lasera frakcyjnego?

Zabiegiem, który można wykonywać zamiast lasera frakcyjnego jest radiofrekwencja mikroigłowa – jest równie skuteczna na blizny po trądziku oraz poprawę napięcia skóry. Zabieg ten można wykonywać również latem i nie ma rekonwalescencji, na drugi dzień można iść do pracy i nałożyć makijaż.

Klikając w ikonkę poznasz opis zabiegu rf.

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Laserowe odmładzanie twarzy jest bardzo skuteczne

Laser frakcyjny  Zastosowanie

Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest jednym z częstszych zastosowań lasera frakcyjnego. Doskonale sprawdza się także w likwidacji drobnych zmarszczek, szczególnie wokół oczu. Przy użyciu tego urządzenia przeprowadza się wiele zabiegów medycyny estetycznej.

Laser frakcyjny  pod oczy – bardzo dobre efekty daje zabieg laserem oraz osoczem na dolne i górne powieki, następuje poprawa elastyczności wiotkiej skóry.

Jednak likwidacja zmarszczek i rozstępów, laserowe usuwanie blizn, redukcja przebarwień, odmładzanie skóry to tylko kilka z wielu zastosowań lasera frakcyjnego, który wykorzystywany jest również jako pomoc w walce z migreną.

Laser frakcyjny plus osocze bogatopłytkowe

Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. W technice łączy się stymulację skóry do produkcji i obkurczania włókien kolagenu za pomocą wiązki i ciepła lasera oraz pobudzenie tkanek do regeneracji za pomocą czynników wzrostu, które zwarte są w osoczu.

Same zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, szczególnie u starszych osób, dają słabo widoczne klinicznie efekty wygładzania zmarszczek. U osób w późniejszym wieku, kiedy skóra jest „leniwa” to procesy stymulacji skóry za pomocą osocza są czasem niewystarczające.

Bardziej spektakularne i trwałe rezultaty odmładzania obserwuje się po laserze frakcyjnym CO2 w łączonych technikach zabiegowych z osoczem.

Dlatego od niedawna wykorzystuje się z rewelacyjnym skutkiem kojarzenie różnych zabiegów dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów odmładzania.

Dzięki stosowaniu podczas jednego zabiegu jednocześnie osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego co2 skóra szybciej się goi oraz skuteczniej odmładza poprzez podwójne wspomaganie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym nakładamy osocze na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie.

Dzięki laserowemu odmładzaniu nasza skóra staje się gładka, pozbawiona rozszerzonych porów, przebarwień posłonecznych typu plamy soczewicowe.

Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.

Co warto wiedzieć o zabiegach z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Laser CO2 jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Zabiegi kosmetyczne przy użyciu tego urządzenia nie niosą za sobą potrzeby kilkutygodniowej rekonwalescencji pacjenta. Obszary skóry, które zostały poddane zabiegowi mogą być lekko zaczerwienione. Zazwyczaj ten stan utrzymuje się przez zaledwie kilka godzin.

W leczeniu poważnych schorzeń może dojść do miejscowego powstania drobnych strupków, które do dwóch tygodni złuszczają się. Ewentualne zaczerwienie można z powodzeniem ukryć pod makijażem, dlatego już po paru godzinach od zabiegu pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania. Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza.

Dla kogo

Laser frakcyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które oczekują zadowalających efektów, a nie chcą korzystać z innych ingerujących w organizm metod leczenia. Zabiegi przeprowadzane tym urządzeniem są prawie bezbolesne, dlatego szczególnie bardzo polecamy je osobom, które mają niski prób odczuwania bólu lub po prostu chcą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej bez żadnych wyrzeczeń i uczucia dyskomfortu.

Metoda ta pojawiła się niespełna kilka lat temu i nazywana jest metodą frakcyjną. Lasery CO2 wykorzystują nową koncepcję określaną mianem fototermolizy frakcyjnej (FP, fractional phototermolysis). Fototermoliza frakcyjna (fractional, z ang. częściowy) polega na tym, że naświetlamy laserem tylko część skóry, a nie całą powierzchnię. W skórze właściwej wytwarzają się mikroskopijne, nieprzylegające do siebie, miejsca uszkodzeń termicznych, otoczonych przez obszar żywej, nie uszkodzonej tkanki.

Dzięki temu, że miejsca uszkodzeń pozostają otoczone przez zdrową tkankę, proces gojenia skóry z żywych komórek naskórka i skóry właściwej przebiega bardzo szybko, w porównaniu z tradycyjną metodą laserowego odmładzania skóry. Frakcyjna metoda staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoją skuteczność oraz mniejszą bolesność zabiegu.

Laser frakcyjny cena

koszt zabiegu cała twarz 1000zł, laser frakcyjny CO2 + osocze – cała twarz 1200zł

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu przed każdym zabiegiem z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 lekarz przeprowadza z pacjentem bardzo szczegółowy wywiad.

Latem zabieg możemy bezpiecznie zastąpić laserem Genesis,

genesis, laser genesis, zabieg genesis

Laser Genesis

Przeciwwskazania

Z dobrodziejstw tej metody leczenia nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby o obniżonej odporności, cierpiące na cukrzycę, chore na nowotwory.

Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające, sterydy, przyjmujące doustną terapię retinoidową oraz te, które aktualnie chorują na zakażenia wirusowe i bakteryjne powinny wstrzymać się z wykonaniem zabiegu do momentu wyleczenia i zaprzestania przyjmowania wyżej wymienionych leków.

Dla bezpieczeństwa każdego z pacjentów, to lekarz podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu.

Alternatywą dla lasera frakcyjnego jest dermapen

Po zabiegu polecamy do stosowania krem gojący dostępny w naszej recepcji lub Zinalfat wieczorem, w ciągu dnia natomiast krem z filtrem UV 50.

Poznań – Gabinet medycyny estetycznej – zapraszamy!

Latem zabiegi można kontynuować metodą – radiofrekencja mikroigłowa.

Klikając w ikonkę poznasz opis metody:

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Laser frakcyjny CO2

Nierozłączną cechą życia większości ludzi jest potrzeba atrakcyjnego wyglądu. Niestety, większe lub mniejsze niedoskonałości urody dotyczą każdego. Wynikają one zarówno z pewnych wrodzonych cech, jak i z nieoszczędzającego nikogo procesu starzenia się skóry.

Efektem tego jest powstawanie między innymi zmarszczek, bruzd, rozstępów, nawisów skórnych, czy też szpecących przebarwień. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciwko potrzebie poczucia atrakcyjności.

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego.

Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery co2 mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser CO2 frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest innowacyjnym urządzeniem generującym promieniowanie laserowe. Jego specyfika polega na tym, iż jest to laser ablacyjny. Właściwość ta jest możliwa dzięki temu, iż aparat posiada specjalny skaner, za pomocą którego są wykrywane i usuwane gorące fragmenty uszkodzonej tkanki.

Lasery nieablacyjne nie posiadają tej funkcji, w efekcie czego wymienione wyżej struktury pozostają w skórze, powodując ból, a także spowolnienie procesów regeneracyjnych. Zdolność lasera frakcyjnego do ablacji pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości pozabiegowych, oraz optymalizacji czasu gojenia się.

Ponadto powoduje on pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co dodatkowo ułatwia powyższe procesy. Uszkodzenia dokonywane są poprzez precyzyjne uderzenie wiązki laserowej w pożądany punkt. Mogą być one pojedyncze lub wielokrotne, zarówno w trybie standardowym (z zachowaniem kolejności) jak i randomizacyjnym (losowym).

Laser frakcyjny jest uzbrojony w głowicę roboczą. Długość ogniskowej może być różna i jest dobierana w zależności od celu, do którego ma być użyty dany aparat, bowiem potencjalne spektrum zastosowania jest szerokie.

Urządzenie może być wykorzystywane zarówno w medycynie estetycznej i dermatochirurgii, jak i ginekologii estetycznej, a nawet laryngologii. Możliwe jest sprzężenie urządzenia z inną aparaturą medyczną, jak na przykład kolposkopem (przyrząd używany do szczegółowego badania części pochwowej szyjki macicy), czy też mikroskopem operacyjnym.

Głowica lasera frakcyjnego może być zarówno metalowa, jak i ceramiczna. Przewaga tej drugiej polega na zdolności do pracy w trybie ULTRAPULSE, który polega na emisji z bardzo dużą częstotliwością krótkich impulsów. Mogą być one różne i są dobierane automatycznie przez specjalny procesor. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnego rezultatu zabiegu z zachowaniem jego wysokiego bezpieczeństwa i znacznym zmniejszeniem ryzyka niekontrolowanego uszkodzenia skóry.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Spektrum wskazań do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo szerokie. Obejmują one przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry i powodują jej odmłodzenie. W działanie to wpisują się między innymi szeroko pojęte poprawianie jędrności skóry, a także usuwanie zmarszczek, bruzd oraz przebarwień związanych z wiekiem. Drugą dużą grupą wskazań do przeprowadzenia tej procedury jest usuwanie blizn różnego rodzaju.

Laser frakcyjny CO2 nadaje się do eliminacji zarówno blizn pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, jak i blizn potrądzikowych. Ponadto, jest on również skuteczny w likwidacji niedoskonałości związanych z nadmiernym przyborem masy ciała, jak np. cellulitu czy rozstępów.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2 nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). Tym pacjentom, jako alternatywa, może być zaproponowany zabieg z wykorzystaniem Dermapenu.

Madonna Lift

Laser frakcyjny Poznań

Laser frakcyjny jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

Mechanizm działania

Wiązka promieniowania laserowego emitowana przez laser frakcyjny charakteryzuje się dużym skupieniem. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddziaływanie w obrębie skóry. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową, zdrową, o młodszym wyglądzie. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie skóra wygląda na zdrowszą i zdecydowanie młodszą.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować krem znieczulający. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Wskazania:

 • odmładzanie skóry
 • poprawa jędrności i napięcia skóry
 • wygładzanie zmarszczek
 • usuwanie blizn (pourazowych, pooparzeniowych, potrądzikowych, pooperacyjnych)
 • leczenie rozstępów
 • leczenie trądziku
 • likwidacja przebarwień
 • redukcja i usuwanie bruzd
 • zmniejszanie cellulitu
 • zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych w obrębie skóry
 • laserowa plastyka powiek

Przeciwwskazania:

 • okres ciąży i laktacji
 • zaburzenia odporności
 • cukrzyca
 • aktywne choroby nowotworowe
 • przyjmowanie ziół i leków fotouczulających
 • przyjmowanie sterydów i retinoidów
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne
 • choroby układu sercowo-naczyniowego

Laser frakcyjny – pytania i odpowiedzi

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

Jaki jest mechanizm działania lasera frakcyjnego?

Wiązka promieniowania laserowego emitowana przez laser frakcyjny charakteryzuje się dużym skupieniem. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddziaływanie w obrębie skóry. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową, zdrową, o młodszym wyglądzie. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie skóra wygląda na zdrowszą i zdecydowanie młodszą.

Laser frakcyjny cena Poznań

Koszt zabiegu na twarz wynosi 1000 zł, z osoczem 1200 zł

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone. Zazwyczaj znieczulenie nie jest konieczne. U osób, które cechuje wysoka wrażliwość na ból istnieje możliwość zastosowania kremu ze środkiem znieczulającym.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Spektrum wskazań do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo szerokie. Obejmują one przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry i powodują jej odmłodzenie. W działanie to wpisują się między innymi szeroko pojęte poprawianie jędrności skóry, a także usuwanie zmarszczek, bruzd oraz przebarwień związanych z wiekiem. Drugą dużą grupą wskazań do przeprowadzenia tej procedury jest usuwanie blizn różnego rodzaju.

Laser frakcyjny CO2 nadaje się do eliminacji zarówno blizn pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, jak i potrądzikowych. Ponadto, jest on również skuteczny w likwidacji niedoskonałości związanych z nadmiernym przyborem masy ciała, jak np. cellulitu czy rozstępów.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2 nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). Tym pacjentom, jako alternatywa, może być zaproponowany zabieg z wykorzystaniem Dermapenu.

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie strupki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czy to boli?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest praktycznie całkowicie bezbolesny. W przypadku pacjentów, u których występuje wysoka wrażliwość na ból można zastosować krem ze środkiem znieczulającym.

Na czym polega innowacyjność lasera frakcyjnego?

Laser jest innowacyjnym urządzeniem generującym promieniowanie laserowe. Jego specyfika polega na tym, iż jest to laser ablacyjny. Właściwość ta jest możliwa dzięki temu, iż aparat posiada specjalny skaner, za pomocą którego są wykrywane i usuwane gorące fragmenty uszkodzonej tkanki. Lasery nieablacyjne nie posiadają tej funkcji, w efekcie czego wymienione wyżej struktury pozostają w skórze, powodując ból, a także spowolnienie procesów regeneracyjnych.

Zdolność lasera frakcyjnego co2 do ablacji pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości pozabiegowych, oraz optymalizacji czasu gojenia się. Ponadto powoduje on pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co dodatkowo ułatwia powyższe procesy.

Lasery frakcyjne co2 to skuteczne narzędzie w medycynie estetycznej.

Uszkodzenia dokonujemy poprzez precyzyjne uderzenie wiązki laserowej w pożądany punkt. Mogą być one pojedyncze lub wielokrotne, zarówno w trybie standardowym (z zachowaniem kolejności) jak i randomizacyjnym (losowym).

Podobny efekt do lasera CO2 daje laser erbowo-yagowy, przy mniejszej bolesności i krótszej rekonwalescencji.

Laser frakcyjny Poznań Grunwald

Laser frakcyjny CO2 ablacyjny

Zabieg takim laserem prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry (około 20% powierzchni), co powoduje złuszczenie naskórka. W następstwie tego wymuszamy mechanizmy regeneracyjne skóry – w efekcie dochodzi do odmłodzenia, poprawy napięcia, rozjaśnienia przebarwień, spłycenia zmarszczek.

Laser frakcyjny jest bardzo często wykonywanym zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą jego pozytywnych właściwości na wiele dolegliwości naszej skóry. Laser frakcyjny jest popularnym zabiegiem na zmarszczki i remedium na trądzik.

Poznajmy opis zabiegu i zasadę działania lasera frakcyjnego oraz laser frakcyjny efekty.

Jak działa laser frakcyjny?

Wiązka lasera dociera do skóry, która absorbowana jest przez zawartą w niej wodę. Zachodzi reakcja fototermiczna i natychmiastowe podgrzanie wody w tkance i jej odparowanie. Laser frakcyjny CO2 polega na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co ma korzystny wpływ na procesy regeneracyjne i powstanie nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu jest często wykonywanym przez lekarzy medycyny estetycznej zabiegiem na zmarszczki.

Jakie są największe korzyści lasera frakcyjnego CO2? Jest nieinwazyjny, dlatego pacjent nie wymaga hospitalizacji i od razu może wrócić do normalnego życia. Po drugie cechuje go bezpieczeństwo, które potwierdzają tysiące pozytywnych opinii pacjentów, którzy skorzystali z zabiegu. Zabieg jest higieniczny, dlatego eliminuje ryzyko zakażenia bakteriami.

Zabieg idealnie sprawdza się w redukcji blizn, bruzd, redukcji zmarszczek czy przywracania skórze kolorytu. Zabieg frakcyjny CO2 jest szczególnie rekomendowany do liftingu skóry, a jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Pacjenci z problemem trądziku także powinni skorzystać z tego zabiegu. Laser frakcyjny efekty sprawia, że gojenie się skóry następuje dużo szybciej niż po zabiegach chirurgicznych. Zabieg na zmarszczki i inne dolegliwości jest krótkotrwały i ma szerokie spektrum zastosowania.

Laser frakcyjny ablacyjny czy nieablacyjny – poznajmy różnicę

Laser frakcyjny nieablacyjny charakteryzuje się tym, że wykonuje mikrouszkodzenia wewnątrz skóry. Plusem takiego rozwiązania jest szybkie gojenie się skóry po zabiegu. Laser frakcyjny ablacyjny CO2 przyczynia się do uszkodzeń wewnątrz i na powierzchni skóry. Skutki zabiegu to mocne łuszczenie się skóry i efekt odświeżenia.

Proces gojenia trwa dłużej od lasera frakcyjnego nieablacyjnego. W niektórych przypadkach po zabiegu może pojawić się obrzęk lub rumień. Lekarz medycyny estetycznej fachowo dobierze rodzaj lasera do Twojej skóry – laser frakcyjny ablacyjny czy laser frakcyjny nieablacyjny. 

Przebieg zabiegu laser frakcyjny

Zabieg na zmarszczki lub inne dolegliwości skóry rozpoczyna się od profesjonalnej konsultacji, którą pacjent odbywa z lekarzem medycyny estetycznej. Po stwierdzeniu, że pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu i ocenie problemu skórnego, można przystąpić do zabiegu. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia maści znieczulającej i dezynfekcji skóry.

Później lekarz zaczyna wykonywać zabieg laserem. Oczywiście należy dobrać odpowiednie parametry lasera. Zabieg jest krótki i nieinwazyjny. Po zabiegu nakłada się maść regenerującą i krem z filtrem SPF 50.  Laser frakcyjny efekty są szybkie i zdumiewające. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub zmarszczkami to powinieneś zdecydować się na ten zabieg medycyny estetycznej.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem i promieniowaniem UV oraz odpowiednio ją natłuszczać. Należy stosować sprawdzone kremy z filtrem, których aplikację należy powtarzać parę razy dziennie. Odpowiednia ochrona skóry pomoże uchronić nas przed powstawaniem przebarwień i zapewni prawidłowe gojenie.

Pamiętajmy o natłuszczaniu skóry minimum 2 razy dziennie. Obszar zabiegowy myjmy sprawdzonymi i bezpiecznymi preparatami i używajmy ręczników papierowych do wycierania lub każdym razem nowego ręcznika. W trakcie gojenia nie powinno się stosować kremów z retinolem, peelingów czy kremów na zmarszczki – przynajmniej na 4-6 tygodni.

Nie można korzystać z basenu, sauny czy jacuzzi. Należy unikać drapania skóry, by mogła się ona szybko zregenerować i zagoić.

Laser frakcyjny CO2 na blizny

W przypadku usuwanie blizn połączenie lasera frakcyjnego CO2 i osocza bogatopłytkowego jest bardzo skuteczne

Laser frakcyjny CO2 ostrożność

Należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce po zabiegach laserem frakcyjnym CO2

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest bardzo popularną i skuteczną metodą m.in. resurfacingu, czyli laserowego odmładzania skóry.

Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej nie wymaga długiej rekonwalescencji jak w przypadku zabiegów chirurgicznych i przynosi szybkie efekty.

Najczęściej stosuje się go do likwidacji zmarszczek, redukcji przebarwień i rozstępów, leczenia blizn potrądzikowych i kurzych łapek, laserowego usuwania blizn czy w celu przywrócenia jędrności skóry. Poznajmy sposób działania lasera frakcyjnego i jego korzystne właściwości stosowane w laserowym odmładzaniu skóry.

Działanie lasera frakcyjnego CO2

Laser wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła. Laser frakcyjny wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadzące do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Uszkodzone komórki skóry zostają zastąpione przez odnowioną i zdrową tkankę, zapewniając nam młody wygląd skóry.

Działanie lasera frakcyjnego Co2 stymuluje naskórek i skórę właściwą do wytwarzania większej ilości kolagenu, ponieważ zostają uruchomione procesy gojenia. Kolagen ma korzystny wpływ na ujędrnienie skóry, nadając jej gładkości i odpowiedniego, zdrowego kolorytu. Resurfacing jest zabiegiem frakcyjnym, który ma skuteczny wpływ na wygładzenie cery.

Jak przeprowadza się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej polega na przykładaniu głowicy do skóry pacjenta. Po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w nią na głębokość powyżej 1,5 mm. Skoagulowane złogi tkankowe zastępują nowe, zregenerowane komórki. Im głębiej dociera światło lasera frakcyjnego, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki.

Jak działa laser frakcyjny?

Po przeprowadzonym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a złuszczenie naskórka może utrzymywać się przez kilka dni. Każdy pacjent korzystający z dobrodziejstw lasera frakcyjnego pod oczy czy na inne partie skóry może liczyć na efekt odmłodzenia i liftingu, które jest widoczny już po trzech zabiegach.

Zabieg przynosi dobre efekty w leczeniu blizn potrądzikowych, likwidacji zmarszczek, laserowym  usuwaniu blizn i redukcji przebarwień.

Zalety lasera frakcyjnego, które są widoczne gołym okiem

Każdy renomowany gabinet medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. Laser frakcyjny jest idealnym wyborem dla pacjentów, którzy mają niski próg bólu – zabieg jest bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji, a od razu po nim możemy wrócić do normalnego życia.

Dzięki właściwościom lasera frakcyjnego pozbędziemy się blizn, bruzd i nierówności w kolorycie skóry oraz dokonamy redukcji przebarwień.

Laser frakcyjny pod oczy jest szczególnie rekomendowany dla osób z trądzikiem do leczenia blizn potrądzikowych, zaczerwienień i do laserowego usuwania blizn czy resurfacingu. Dzięki niemu likwidacja zmarszczek odbywa się skutecznie. Laser frakcyjny zapewnia błyskawiczne efekty, charakteryzujące się odmłodzeniem skóry, która staje się bardziej gładka i napięta.

Laser frakcyjny CO2 jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem – jest wykonywany w znieczuleniu, nie powodując bólu ani dyskomfortu. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a skóra po nim goi się bardzo szybko.  

Podwójne wsparcie skóry: laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe

Dla pacjentów oczekujących wyjątkowych rezultatów mamy coś specjalnego! Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym daje szybsze i bardziej oszałamiające efekty odmładzania. Technika łączy właściwości dwóch zabiegów, które razem zapewniają dwa razy lepsze rezultaty.

Działanie lasera frakcyjnego pobudza skórę do produkcji i obkurczania włókien kolagenu, do którego dochodzi za sprawą wiązki i ciepła lasera.  Z kolei czynniki wzrostu zawarte w osoczu, stymulują tkanki do regeneracji.

Połączenie lasera frakcyjnego pod oczy z osoczem bogatopłytkowym daje spektakularne i długotrwałe  efekty w zakresie odmładzania skóry i likwidacji zmarszczek. Kojarzenie różnych zabiegów jest często wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej w celu maksymalizacji efektów. Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania skóry?

Po zastosowaniu lasera frakcyjnego nakładamy osocze na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie. Efektem połączonych zabiegów jest odmłodzenie i ujędrnienie skóry oraz nadanie jej gładkości.

Skóra po laserze frakcyjnym i osoczu bogatopłytkowym staje się też pozbawiona porów i przebarwień posłonecznych takich jak:  plamy soczewicowate. Można też połączyć ten zabieg z mezoterapią igłową.

Jak działa laser frakcyjny? – Najważniejsze informacje

Spis treści

Laser frakcyjny

Twarz

1000 zł

Cienie pod oczami

600 zł

Twarz z osoczem

1200 zł

Szyja

600 zł

Szyja z osoczem

800 zł

Dekolt

700 zł

Dekolt z osoczem

900 zł

Twarz + szyja

1 400 zł

Twarz + szyja z osoczem

1 600 zł

Twarz + szyja + dekolt

1 900 zł

Twarz + szyja + dekolt z osoczem

2 100 zł

Dłonie

500 zł

Twarz, szyja + dłonie

1 900 zł

Oczy (kurze łapki)

400 zł

Usta (zmarszczki palacza)

400 zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
4.9/5 - (36 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530