Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Hydroksyapatyt wapnia


Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) to materiał do iniekcji o działaniu wypełniającym i jednocześnie biorewitalizującym.

Zabieg przynosi widoczny od razu efekt wypełniający, uruchamiając dodatkowo długotrwały proces biorewitalizacji wykorzystujący własne siły organizmu.

Materiał wyróżnia się długim czasem utrzymywania efektu, sięgającym 18 i więcej miesięcy. Tylko jeden zabieg.

hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Data aktualizacji: 2022-10-23 10:01:59

Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) to wypełniacz i biostymulator w jednym.

Wskazania:

Hydroksyapatyt wapnia Radiesse  to nowoczesny wypełniacz, który jest atrakcyjną alternatywą dla kwasu hialuronowego. Preparat ten jest doskonałym wyborem dla osób szukających bezpiecznego, bezinwazyjnego i skutecznego zabiegu z zakresu usuwania zmarszczek.

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Wystarcza jeden zabieg.

Wykonujemy zabiegi z użyciem tego preparatu, likwidując bruzdy i zmarszczki, modelując owal twarzy i przywracając objętość skóry, która z upływem czasu straciła swoją elastyczność i jędrność.

Hydroksyapatyt wapnia – Bezpieczeństwo

Jednym z preparatów hydroksyapatytu wapnia jest Radiesse.

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa, w 2006 roku Radiesse otrzymał rejestrację FDA (Amerykańskie Stowarzyszenie d.s. Żywności i Leków).

Pacjentki decydując się na zabieg, nie mają potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Hydroksyapatyt wapnia jest w 100% biokompatybilny co oznacza, że wchłania się sposób naturalny.

Radiesse jest produktem o podwójnym działaniu. Polega ono na bezpośrednim wygładzeniu zmarszczek przy jednoczesnej stymulacji produkcji kolagenu, który powoduje odnowę skóry.

Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia, dzięki któremu skóra odmładza się w sposób naturalny, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Radiesse™ przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, w których został zdeponowany. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki, dzięki temu powracają naturalne kontury twarzy.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad 18 miesięcy.

Zabieg tym preparatem stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, ponieważ dłonie podobnie jak twarz często wykazują efekty upływu czasu. Szczególnie na grzbietowej powierzchni dłoni coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości, co daje wizualny efekt starzenia się.

Utraconą objętość tkanki podskórnej można odzyskać dzięki zabiegowi odmładzającemu z Radiesse. Dzięki czemu naczynia przestają prześwitywać a skóra staje się jaśniejsza i gładka.

Hydroksyapatyt wapnia Radiesse efekty​

radiesse-efekty

Alternatywą jest przeszczep tłuszczu – jednak należy pamiętać, że pierwszym etapem jest odsysanie tłuszczu – liposukcja, pacjentka musi więc posiadać lokalny nadmiar tłuszczu nadający się do odsysania.

Innym stymulatorem wytwarzania kolagenu typu pierwszego jest Ellanse.

Hydroksyapatyt wapnia Radiesse czy kwas hialuronowy

Najkorzystniejszy preparat jest dobierany przez lekarza medycyny estetycznej po wykonaniu analizy stanu skóry oraz wysłuchaniu oczekiwań pacjenta. Kwas hialuronowy usieciowany (do wolumetrii) daje wyłącznie objętość i uniesienie tkanek.

Hydroksyapatyt zaraz po zabiegu daje również wypełnienie, jednak po 4-6 tygodnia zaczyna działać jako stymulator. Poprawia się jakość skóry, jej napięcie. Tak więc w jednym preparacie mamy dwa działania.

Hydroksyapatyt wapnia podaje się głęboko, dlatego raczej nie stosujemy go do korekty zmarszczek, a raczej do zabiegów wolumetrycznych, poprawiających owal twarzy.

Preparat ten stosujemy do korekcji policzków, fałdów nosowo- wargowych, krawędzi żuchwy, fałdy podbródkowej oraz bruzdy bródkowej oraz innych ubytków tkankowych. Stosując hydroksyapatyt wapnia  uzyskujemy bardzo dobre i naturalne i trwałe efekty odmłodzenia grzbietów rąk.

Radiesse

Czym jest i jaką rolę pełni hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia jest minerałem zbudowanym z cząstek hydroksyfostoranu wapnia. Występuje przede wszystkim w kościach stanowiąc swego rodzaju szkielet będący podstawą tkanki łącznej. To ten minerał odpowiada za trwałość i wytrzymałość kości oraz zębów.

Już od ponad 20 lat jego syntetyczna postać jest szeroko stosowana w medycynie. Co prawda jego struktura i stosunkowo słabe właściwości mechaniczne nie nadaje się do tworzenia pełnych protez kostnych czy implantów zębowych. Charakteryzuje się on jednak wysokim poziomem biozgodności, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w pobudzaniu rozwoju kości w przypadku niewielkich ubytków jej struktury.

Ponadto stosuje się go do pokrywania tytanowych protez wszczepianych np. w staw biodrowy czy kolanowy, a także implantów zębowych stosowanych w stomatologii. Kość w kontakcie z powłoką hydroksyapatytową powoduje porastanie protezy tkanką kostną. Dzięki temu, poza oczywistym uzupełnianiem ubytków kostnych, eliminuje ona konieczność zastosowania cementu kostnego.

Jest to zdecydowane lepsze rozwiązanie techniczne, gdyż tkanka kostna w przeciwieństwie do cementu nie ulega z czasem poluzowaniu, co z kolei eliminuje ryzyko pojawienia się z czasem związanych z tym dolegliwości bólowych.

Poza powyższym działaniem, które wynika z jego głównej roli w organizmie, hydroksyapatyt wapnia stymuluje również wytwarzanie włókien kolagenowych, czym przyczynia się do zwiększenia napięcia i poprawy jędrności skóry. To właśnie jego działanie wykorzystywane jest we współczesnej medycynie estetycznej.

Radiesse – Czym jest i jak działa?

Radiesse jest wypełniaczem biorewitalizującym opartym na hydroksyapatycie wapnia. Jego podstawowym zastosowaniem jest modelowanie kształtu twarzy, poprawa jędrności skóry oraz zwiększenie jej objętości.

Preparat Radiesse składa się z cząstek hydroksyapatytu wapnia, które są połączone w specyficzne mikrosfery mające średnicę od 25 do 45 mikronów. Są one zawieszone w żelowym nośniku bazującym na jonach wapnia i fostoru. Z racji, że są to pierwiastki występujące fizjologicznie w ludzkim organizmie, preparat nie powoduje odczynów alergicznych.

Działanie preparatu Radiesse jest dwupłaszczyznowe. Po pierwsze stymuluje odbudowę tkanki skórnej, po drugie natomiast pobudza powstawanie włókien kolagenowych. W efekcie powoduje zwiększenie napięcia skóry, poprawę jej jędrności, ale także likwidację zmarszczek. Rezultatem tego jest nie tylko odmłodzenie wyglądu, ale także ogólnopojęta rewitalizacja skóry.

Zastosowanie preparatu Radiesse charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa z uwagi na fakt, że jest to produkt w pełni biokompatybilny i ulega całkowitemu wchłonięciu w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem wypełniacza Radiesse?

Oczywiście, jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, konieczna jest konsultacja lekarska celem ustalenia ewentualnych wskazań, ale także i przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Następnie określane są okolice, które mają być poddane zabiegowi. Preparat Radiesse podawany jest przez lekarza na odpowiednią głębokość skóry przy pomocy specjalnej kaniuli bądź też bardzo cienkiej igły.

Następnie ostrzykiwana okolica jest rozmasowywana, w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu w tkance. Czas trwania zabiegu waha się w przedziale między 15, a 30 minut i zależy od rozległości zabiegu i okolicy mu poddawanej. Jest praktycznie bezinwazyjny i bezbolesny, ale podczas jego trwania może być odczuwalny dyskomfort. Aby go uniknąć można zastosować

Po zabiegu tak naprawdę nie obowiązują żadne obostrzenia czy zalecenia. Nie jest wymagany dodatkowy masaż tkanek. Praktycznie od razu można powrócić do codziennej, normalnej aktywności.

Niejednokrotnie już jednorazowe wykonanie zabiegu jest wystarczające. Jednakże często konieczne jest jego powtórzenie. W razie potrzeby można wykonać do trzech powtórzeń. Rezultat zabiegu zazwyczaj utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza Radiesse?

Wskazania do wykonania zabiegu z zastosowaniem preparatu Radiesse obejmują przede wszystkim przeciwdziałanie procesom starzenia się oraz korekcję kształtu twarzy poprzez wypełnienie.

Przykładowe wskazania do przeprowadzenia tej procedury to na przykład: usuwanie zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych czy linii marionetki, korekcję rozmytego owali twarzy (wolumetria twarzy), wypełnianie zapadniętych policzków czy skroni, korekcja opadających brwi, opadających kącików ust, naciąganie zwiotczałej skóry płatków uszu, likwidacja płaskiej brody bądź tak zwanej „brody czarownicy”, ale również odmładzanie starzejących się dłoni bądź wypełnianie zbyt szczupłych, wręcz kościstych tychże.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza Radiesse?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten z wykorzystaniem preparatu Radiesse jest przeciwwskazany u niektórych pacjentów. Przeciwwskazania obejmują okres ciąży i laktacji, choroby autoimmunologiczne, aktywne choroby nowotworowe, opryszczkę i inne stany zapalne skóry, niewyrównaną cukrzycę, tendencję do tworzenia się bliznowców oraz obecność ciał obcych.

Radiesse Poznań

Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt wapnia Radiesse 1 strzykawka 1,5ml

1 600zł

Hydroksyapatyt wapnia Radiesse 2 strzykawki

2 900zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530