Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Bruzdy nosowo wargowe


Bruzdy nosowo wargowe to termin, który odnosi się do fałdów skóry, zlokalizowanych z każdej strony kącików ust i biegnących aż do linii nosa.

Z reguły lekkie wgłębienie i widoczna linia pionowa powstają po około 25 roku życia i pogłębiają się wraz z wiekiem, niekiedy proces ten przyspiesza po nagłej utracie wagi.

bruzdy nosowo wargowe
Data aktualizacji: 2022-04-01 14:28:25

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Wraz z wiekiem, pod wpływem procesów starzenia oraz działania sił grawitacji, owal twarzy opada i nasila widoczność bruzdy nosowo-wargowej. Niekiedy bruzda ta sprawia, że wyglądamy starzej niż wskazuje nasz rzeczywisty wiek metrykalny.

Niestety, bywa tak, że zmiany te dodają nam sporo lat. Przez bruzdę nosowo-wargową unikamy uśmiechania się, ponieważ wtedy bruzda ta staje się bardziej widoczna.

Spójrz w lustro i popatrz na okolicę skóry, w której pojawiają się bruzdy nosowo wargowe. Połóż palce po obu stronach policzków i odciągnij skórę lekko w górę. Następuję spłaszczenie bruzd –  od razu zauważysz, że wyglądasz znacznie młodziej, gdy bruzdy stają się nie widoczne.

Czy można zredukować bruzdy nosowo wargowe?

Obecnie stosowane są różne metody, które umożliwiają zmniejszenie fałd nosowo wargowych. Niektóre z nich to sposoby bardzo inwazyjne i są one raczej zarezerwowane dla osób znacznie starszych. Za pomocą zabiegów chirurgii plastycznej, tj. liftingu twarzy, można zmniejszyć efekty działania sił grawitacji i procesów starzenia się. Lifting koryguje owal twarzy i wygładza skórę.

Kolejnym zabiegiem zmniejszającym głębokość bruzd nosowo wargowych są zabiegi mezoterapii, szczególnie z wykorzystaniem dermapenu – przywracają one jędrność skóry.

Podobne działanie mają zabiegi laserem frakcyjnym

Znacznie skuteczniejszy sposób to stosowanie wypełnienia kwasem hialuronowym. Wstrzyknięty miejscowo kwas hialuronowy pozostaje tam przez okres pewien okres. Do tego czasu bruzda wygładza się i staje się nie widoczna. Zabieg nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie.

Podany kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez organizm i dlatego po jakimś czasie należy powtórzyć zabieg. Wraz z upływem lat znacznie spada jego ilość. Dlatego częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od wieku pacjentki. Poza wypełnieniem bruzdy kwas hialuronowy ma zdolność do absorbowania wody i pomaga skórze zachować gładkość i jędrność.

Zabieg przebiega bez znieczulenia miejscowego lub po zastosowaniu kremu znieczulającego. Polega on na iniekcji kwasu hialuronowego w obrębie bruzdy nosowo wargowe. Z reguły czas jego trwania wynosi około 10 -15 minut.

Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast, bruzda wygładza się, skóra staje się znacznie gładsza i mocniejsza. Jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki w okolicy całej twarzy i jego zastosowanie pozwala nam uzyskać efekt znacznie młodszego wyglądu.

Niestety, z tego względu, że wstrzykuje się go pod skórę i jest to zastrzyk, zabieg może wykonać jedynie odpowiednio przeszkolony lekarz medycyny. Zabieg należy powtarzać, ale przynosi naprawdę spektakularne rezultaty.

Inne wypełniacze

Radiesse – hydroksyapatyt wapnia, wypełnia bruzdę oraz stymuluje fibroblasty – dzięki temu odmładzamy okolicę, w której został on użyty, dodatkowo ma działanie rozjaśniające.

Innym zabiegiem łagodzącym wygląd bruzd nosowo-wargowych jest Profhilo, zabieg jest bezinwazyjny. Po zabiegu można wrócić do pracy.

profhilo, profhilo Poznań

Profhilo

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530