Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Karboksyterapia


Karboksyterapia – leczenie dwutlenkiem węgla, zwanym ze względu na swoje dobroczynne działanie „cudownym gazem”  – doskonałe efekty, bez działań niepożądanych – stało się prawdziwym przełomem w dermatologii i ginekologii estetycznej.

Karboksyterapia to przełom w medycynie estetycznej, zabieg ten znajduje bardzo szerokie zastosowanie, ma udowodnione działanie w wielu wskazaniach np. likwidacja cieni pod oczami, wypadanie włosów, cellulit itd.

karboksyterapia
Data aktualizacji: 2022-11-27 18:54:03

Karboksyterapia Poznań daje spektakularne efekty, brak działań niepożądanych, bezbolesna – tym się cechuje ta metoda.

Zabieg polega na kontrolowanej aplikacji medycznego CO2 drogą iniekcji – mezoterapia  igłowa dwutlenkiem węgla.

Karboksyterapia bywa alternatywą dla lasera frakcyjnego, lub może być stosowana w połączeniu z nim.

Dla osób wrażliwych na ból natomiast dobrym wyborem jest zabieg – laser Genesis.

Dwutlenek węgla podajemy w miejscach zmian takich jak blizny, rozstępy czy cellulit.

Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także  zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

Zabiegi karboksyterapią stosujemy do gojenia ran i blizn oraz usuwania cellulitu.

Karboksyterapia – Wskazania:

 • cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej – zwłaszcza w połączeniu z Venus Legacy
 • rozstępy, blizny, blizny po trądziku
 • starzenie się skóry
 • wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka
 • cienie pod oczami
 • worki i opuchnięcia pod oczami
 • odmładzanie skóry dłoni
 • zwiotczenie skóry po ciąży lub odchudzaniu
 • problemy skóry głowy
 • trudno gojące się rany
 • wypadanie włosów, łysienie plackowate

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • choroby serca
 • ciężka niewydolność płuc
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
 • stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze
 • opryszczka

Zastosowanie odpowiedniego programu sprawia, że za  pomocą tej metody możemy likwidować nadmierne otłuszczenia w okolicy wzgórka łonowego.

W stosowanym w naszym gabinecie medycyny estetycznej aparacie CO2 jest ogrzewany, w związku z czym zabieg jest prawie bezbolesny.

Kontrolowana jest szybkość przepływu i ilość podanego gazu , co czyni procedurę bardzo bezpieczną.

Czy ta metoda leczy?

Od blisko osiemdziesięciu lat wiadomo, że dwutlenek węgla przynosi korzystne działanie. Niedawno okazało się, że CO2 poprawia także stan skóry. Stosujemy go w eliminowaniu cellulitu, rozstępów, blizn, łuszczycy i wielu innych problemów.

Po zabiegu wracamy do normalnej aktywności, możemy opalać, korzystać z sauny i basenu.

Dla uzyskania pożądanego efektu leczenia wykonujemy 1 zabieg tygodniowo, 6 do 12 zabiegów w sesji.

Zabieg  wykonujemy według określonych schematów.

Poniżej osiągane efekty:

karboksyterapia karboksyterapia-efekt

Mechanizm działania karboksyterapii

 • rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe w miejscu ich nadmiernego odłożenia
 • rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu
 • nasila produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz poprawia drenaż limfatyczny
 • Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, dzięki temu dociera więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry

Skuteczność  jest udowodniona, dodatkowo ta metoda jest bardzo bezpieczna.

Carboxytherapy – O metodzie w skrócie

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z większych przełomów w medycynie estetycznej.

Terapia „cudownym gazem” jest stosowana z powodzeniem już od 1932 roku, obecnie zyskuje popularność w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Procedura polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez wkłucia igłą.

Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

Istotne jest, że terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.

Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z samego deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach.

Przez pewnie czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i obrzęk.

Jednak te niewielkie nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi ta metoda.

Przeciwwskazania do stosowania karboksyterapii to:

 • ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek
 • ciąża i karmienie piersią

Efekty działania:

 • Wzrost dopływu tlenu do leczonego obszaru 40%
 • Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny 36%
 • Redukcja rozstępów do 70 %
 • Redukcja tkanki tłuszczowej do 29%
 • Zmniejszenie wypadania włosów 43%

Karboksyterapia na czym polega

Zabieg ten polega na kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie, przy pomocy urządzenia odpowiednio dawkującego ilość gazu. W urządzeniu Dual-mc2 gaz podawany jest pistoletem w ściśle określonych objętościach i ciśnieniu na właściwą głębokość.

Pistolet zmniejsza dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry ze względu na szybkość, precyzję i powtarzalność wkłuć. W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscach aplikacji – jest to następstwo tzw. efektu Bohra. Mikrokrążenie znacznie się usprawnia, poprawia odpływ krwi i limfy, a tym samym lepsze oczyszczanie tkanek.

Dwutlenek węgla występuje naturalnie w organizmie w znacznych ilościach, a ten podany w trakcie zabiegu karboksyterapii wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.

Działanie dwutlenku węgla po podskórnym podaniu obejmuje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, silną stymulację rozpadu tłuszczu oraz stymulację produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry.

Jednocześnie zwiększa się drenaż limfatyczny, ustępują obrzęki. To wielokierunkowe działanie dwutlenku węgla decyduje o licznych wskazaniach klinicznych do jego stosowania, jak cellulit, rozbijanie i usuwanie tkanki tłuszczowej, likwidowanie worków pod oczami, korekcja miejscowych otłuszczeń itd.

Poprawiając ukrwienie i utlenowanie tkanek, zabieg ten stosuje się szczególnie do skóry niedokrwionej, bladej, szarej, ziemistej, a więc typowej na przykład dla palaczy.

Od 2015 roku profesjonalne zabiegi karboksyterapii – aparatem Dual-mc2 wykonywane są z powodzeniem w Aestetic Clinic Medycyna Estetyczna w Poznaniu.

Wazodylatacja

Pierwszym efektem następującym po iniekcji Co2 jest silna wazodylatacja (rozszerzenie naczyń), zwiększenie przepływu krwi i wyższe stężenie pO2 w okolicy poddanej zabiegowi.

Karboksyterapia Poznań – Efekt Bohra

W miejscu podania CO2 następuje lokalne uwolnienie tlenu na skutek tzw. efektu Bohra. Efekt Bohra to skłonność hemoglobiny do wzmożonego uwalniania tlenu w obecności podwyższonej koncentracji CO2. Skutkuje to lepszym dotlenieniem tkanek podskórnych i mięśni.

Podwyższony CO2 jest przekształcany do dwuwęglanów i H+ w obecności efektywnego enzymu anhydrazy węglanowej.

Efekt-Bohra

 • medyczny dwutlenek węgla po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, co w efekcie stymuluje metabolizm tłuszczu,
 • następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na jędrność skóry oraz zwiększenie drenażu, co daje oczyszczenie tkanek z toksyn,
 • mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co w efekcie przynosi więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry w leczonym obszarze.

Zalecenia pozabiegowe

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Historia karboksyterapii

Od blisko 80 lat wiadomo, że na pierwszy rzut oka niepozorny dwutlenek węgla, posiada właściwości terapeutyczne. Szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym i chemicznym, znalazł również zastosowanie w medycynie. To właśnie dzięki korzystnym dla ustroju właściwościom CO2 narodziła się karboksyterapia.

Karboskyterapia, to ciesząca się coraz większą popularnością metoda, wykorzystująca lecznicze właściwości wspomnianego wyżej gazu. Jest procedurą mało inwazyjną i w pełni bezpieczną, a potwierdzona klinicznie skuteczność powoduje, że szybko zyskuje dużą liczbę zwolenników.

Nie bez przyczyny dwutlenek węgla uzyskał miano „cudownego gazu”, za czym przemawia duża ilość zastosowań, połączona z imponującymi efektami terapeutycznymi.

Jego dobroczynne działanie w środowisku medycznym zostało odkryte po raz pierwszy w 1930 roku we Francji, kiedy zauważono, że kąpiel w wodzie bogatej w CO2 znacznie przyśpiesza gojenie ran. Z czasem zaobserwowano również pozytywny wpływ dwutlenku węgla na wygląd skóry i zaczęto wykorzystywać karboksyterapię w medycynie estetycznej.

Karboksyterapia – Na czym polega opisywana metoda?

Karboksyterapia polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla do tkanek wymagających regeneracji, przy pomocy specjalnego urządzenia, które dawkuje ilość wprowadzanego gazu. CO2 bez problemu przenika do okolicznych tkanek i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększając tym samym dopływ tlenu oraz składników odżywczych do zaopatrywanego obszaru.

Poprawie ulega więc mikrokrążenie, a komórki zostają odnowione. W odpowiedzi na CO2 zwiększa się też produkcja kolagenu oraz elastyny, czego konsekwencją jest polepszenie jędrności oraz kondycji skóry.

Ponadto, wzrost ilości dwutlenku węgla powoduje zmniejszenie zdolności hemoglobiny do wiązania tlenu, dzięki czemu łatwiej zostawia ona w tkankach przyniesiony ze sobą gaz. Dochodzi również do powstawania nowych naczyń krwionośnych i związanego z tym lepszego ukrwienia oraz dotlenienia tkanek.

Wzmożeniu ulega także drenaż limfatyczny, a ściany komórek magazynujących lipidy zostają zniszczone, redukując ilość tkanki tłuszczowej i polepszając odżywienie skóry.

Karboksyterapia – Jakie są wskazania?

Karboksyterapia jest metodą terapeutyczną o wielokierunkowym działaniu. Doskonale sprawdza się w modelowaniu ciała, wygładzeniu blizn i zmarszczek oraz redukcji rozstępów, a także w znacznym stopniu poprawia napięcie skóry różnych obszarów ciała. Z tego też względu zabieg ten stosujemy szeroko w medycynie estetycznej, w przypadku:

 • cellulitu
 • lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej
 • zwiotczenia piersi oraz skóry po spadku wagi ciała czy przebytej ciąży
 • opadających powiek
 • braku elastyczności twarzy, dekoltu, szyi
 • występowania blizn, w tym potrądzikowych oraz rozstępów

Karboksyterapia – Udowodnione korzyści

Co więcej, przeprowadzone badania potwierdziły korzystne efekty działania dwutlenku węgla w leczeniu łuszczycy typu plackowatego i łuszczycy owłosionej skóry głowy. Terapeutyczne wskazania do karboksyterapii obejmują również:

 • przewlekłą niewydolność żylną
 • zespół Raynauda
 • trudno gojące się rany np. w przebiegu cukrzycy
 • owrzodzenia żylakowe
 • pajączki naczyniowe
 • łysienie plackowate, wypadanie włosów

Warto w tym miejscu nadmienić, że od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku ciąży i laktacji, ciężkiej niewydolności płuc oraz nerek, choroby nowotworowej, cukrzycy, a także aktywnych zakażeń bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

Karboksyterapia częstotliwość zabiegów

W większości wskazań zabieg należy wykonywać 1 x w tygodniu. W wyjątkowych sytuacjach wykonujemy go 2 x w tygodniu.

W celu podtrzymania efektu stosujemy karboksyterapię 1 x na 2 tygodnie

Przebieg zabiegu karboksyterapii

Dwutlenek węgla podajemy przy pomocy specjalistycznego aparatu, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę.

Stosujemy cienkie i krótkie igły, podając gaz bezpośrednio pod skórę lub głębiej do tkanki tłuszczowej.

Podczas podawanie gazu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort ze względu na ukłucie i uczucie rozpychania, związane z rozchodzeniem się gazu pod skórą.

Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które są widoczne przez kilka minut po podaniu gazu.

Czas trwania zabieg zależy obszaru, na którym pracujemy oraz od ilości podawanego dwutlenku węgla.

Zabieg w okolicach oczu trwa zaledwie 2 minuty, a np.: na obszar brzucha 10-30 minut.

Aby terapia przyniosła najlepsze efekty, należy wykonać zabiegi w seriach. Zabieg najczęściej co 1  tydzień.

W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na ostateczne efekty musimy zaczekać od 4 do 12 tygodni.

Wygląd skóry tuż po zabiegu karboksyterapii

W miejscu podawania CO2 widoczne są niewielkie ślady po ukłuciu cienką igłą, które znikają po kilku minutach. Podobnie jak zaczerwienienie w miejscu działania dwutlenku węgla. Dwutlenek węgła rozszerza naczynia włosowate w skórze.

Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków czy wybroczyn w miejscu wkłucia.

W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie obrzęku i rozpierania – zanika ono po kilku minutach.

Skóra i tkanka podskórna ulegają rozwarstwieniu pod wpływem rozprzestrzeniania się gazu, więc można to odczuwać jako pieczenie lub niewielkie rozpieranie, które ustępuje natychmiast po zakończeniu iniekcji.

Bezpośrednio po zabiegu możemy wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Karboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się do kilku miesięcy, czasami do roku. Dlatego zaleca się powtarzać serię zabiegów co rok.

Karboksyterapia ile zabiegów?

W zależności od problemu, który leczymy od 6 do 10 zabiegów

Karboksyterapia kiedy efekty?

Pierwsze efekty są widoczne po tygodniu od pierwszego zabiegu, z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz bardzie widoczne.

Karboksyterapia Poznań Grunwald

Zobacz także:

depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa

depilacja laserowa

Karboksyterapia

Twarz

200 zł

Cienie / worki pod oczami

200 zł

Podbródek

200 zł

Chomiki

200 zł

Uda

200 zł

Pośladki

200 zł

Brzuch

200 zł

Szyja

200 zł

Dłonie

200 zł

Piersi

200 zł

Skóra owłosiona głowy

200 zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530