Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Sculptra


Sculptra – regeneracja i antiaging. Redukcja zmarszczek, poprawa napięcia skóry. Kwas L- polimlekowy

sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy

Sculptra

Czym jest Sculptra?

Sculptra Poznań jest innowacyjnym preparatem wykorzystywanym we współczesnej medycynie estetycznej. Jego skład bazuje na kwasie L-polimlekowym będącym związkiem chemicznym występującym fizjologicznie w organizmie. Kwas L-polimlekowy uważany jest za najbardziej efektywny dostępny na rynku stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych.

Z dobrodziejstw jego działania medycyna estetyczna korzysta już od 30 lat.

Kwas L-polimekowy Sculptra, poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd.

Likwiduje zmarszczki, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, usuwa worki pod oczami, czy „chomiki”. Istotne jest to, że jego rezultat nie wynika z samego wypełnienia, ale z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych.

Sculptra Poznań – Jak działa?

Działanie regeneracyjne preparatu Sculptra (kwas L-polimlekowy) przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład Sculptra zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu.

W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu. Np. wygładzanie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra?

Istotne jest, żeby pamiętać, iż zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza posiadającego adekwatne kwalifikacje. Oczywiście na początku konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której ustalane są wskazania do zabiegu oraz ewentualny jego zakres, a także określane ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Preparat Sculptra (kwas polimlekowy) aplikowany jest w ustalone partie twarzy przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igiełkami. Po zakończeniu aplikacji, lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat. Cała procedura trwa nie dłużej niż 20-30 minut.

Ostateczny rezultat widoczny jest zazwyczaj po upłynięciu kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Zazwyczaj do osiągnięcia optymalnego efektu konieczne jest od dwóch do czterech powtórzeń w sześciotygodniowych odstępach, aczkolwiek zdarzają się sporadyczne przypadki, że już po pierwszym zabiegu ostateczny rezultat jest osiągnięty.

Najczęściej na jeden zabieg na twarz stosuje się 1 fiolkę, przy bardziej nasilonej wiotkości skóry należy użyć 2 fiolki  w czasie jednego zabiegu.

Trwałość efektu oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jednakże zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra uważany jest za ten, który daje najtrwalsze efekty. Obserwowany przyrost grubości skóry wynikający ze stymulacji produkcji włókien kolagenowych utrzymuje się nawet do trzech lat.

Jakie są zalecenia po zabiegu tym preparatem?

Podstawowym zaleceniem po przeprowadzeniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu Sculptra jest częste wykonywanie masażu twarzy. Zakres masażu zależy oczywiście od okolicy poddawanej zabiegowi i jest indywidualnie określany przez lekarza, o czym pacjent uzyskuje informację.

Rekomendowana częstotliwość wykonywania masażu sięga nawet do 5 razy dziennie przez 5 minut i powinna być utrzymywana przez okres 5 dni.

Bardzo istotne jest również, by przez kilka miesięcy od zabiegu unikać jakiejkolwiek ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, włączając działanie słońca oraz korzystanie
z solarium. Przeciwwskazane jest również korzystanie z sauny oraz krioterapia.

Jakie mogą być potencjalne powikłania Sculptra?

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a jego działania niepożądane nie występują często i zazwyczaj są one niewielkie oraz samoistnie wycofujące się. Zazwyczaj obejmują one niewielkie zaczerwienienie, zasinienie oraz wybrzuszenia. Ponadto może im towarzyszyć obrzęk, nadwrażliwość na dotyk, a czasem nawet i ból.

Ponadto, w miejscach poddawanych zabiegowi mogą tworzyć się niewielkie grudki podskórne. Z uwagi jednak na fakt, iż preparat Sculptra Poznań podlega resorpcji w organizmie, opisane powyżej objawy ustępują samoistnie w bardzo krótkim czasie.

U kogo Sculptra jest wskazana?

Zastosowanie preparatu Sculpra (kwas polimlekowy) wskazane jest tam, gdzie zaistnieje potrzeba zwiększenia objętości okolic skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przeciwdziałać objawom starzenia się skóry. Może być stosowana w usuwaniu różnych postaci zmarszczek, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, a także opadające kąciki ust.

Ponadto jest świetnym rozwiązaniem powodującym odbudowę objętości okolic skóry, takich jak zapadnięte policzki, korekcję owalu twarzy, ubytki okolic oczodołów. Oprócz tego powoduje poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie dłoni. Jest również skuteczna w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej zwanej lipoatrofią.

U kogo nie należy wykonywać zabiegu Sculptra (kwas L-polimlekowy)?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie preparatu Sculptra Poznań jest przeciwwskazane u pewnej grupy pacjentów. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Ponadto zabieg Sculptra jest przeciwwskazany u osób z:

Sculptra cena Poznań

Koszt zabiegu jedną fiolką wynosi 1500zł, przy 2 fiolkach zabieg kosztuje 2700zł

sculptra przed i po

Scupltra przed i po 3 miesiącach

Sculptra

Sculptra 1 fiolka na zabieg

1500zł

Sculptra 2 fiolki na zabieg

2700zł

Sculptra 3 fiolki na zabieg

3900zł

Popularne zabiegi

+48 571 323 530