Kwas polimlekowy
Podstawowe informacje:
Kwas polimlekowy – regeneracja i antiaging.
Wygładza zmarszczki, zwiększa jędrność skóry. Kwas L- polimlekowy
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- wiotka skóra
- widoczne zmarszczki
- atrofia tkanki podskórnej policzków
- zaburzony owal twarzy
Przeciwwskazania
- ostre infekcje wirusowe lub bakteryjne
- aktywna choroba nowotworowa
- aktywna choroba autimmunologiczna
- zaburzenia krzepliwości krwi
- przyjmowanie leków p/zapalnych lub obniżających krzepliwość krwi
- po 70 r.ż. skóra traci zdolności syntezy kolagenu, efekt może być mniejszy
Cennik zabiegu
Sculptra 1 fiolka na zabieg
1600zł
Juvelook pod oczy 1 zabieg
1000zł
Lenisna 1 fiolka - kwas polimlekowy, nie wymaga masowania
2000zł
Sculptra 2 fiolki na zabieg
2800zł
Sculptra 3 fiolki na zabieg
3900zł
Powerfill powiększanie pośladków, ujędrnianie pośladków
3900zł
Informacja o zabiegu
Kwas polimlekowy, jest powszechnie stosowanym produktem w medycynie estetycznej, najbardziej znanym jest preparat Sculptra. Jednak obecnie pojawiły się nowocześniejsze produkty, których podanie to stymulacja skóry oraz mniejsze ryzyko powikłań. Np. Juvelook.
Preparat na bazie kwasu L-polimlekowego prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu, co przyczynia się do napięcia i ujędrnienia skóry. Jest to stymulator tkankowy o potwierdzonym naukowo działaniu. Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest bezpieczny i stosowany niemal od 30 lat. Do jakich wskazań się go stosuje? Kwas polimlekowy inaczej niż kwas hialuronowy, nie jest wypełniaczem tylko wywołuje wzrost syntezy kolagenu, dlatego efekty zabiegu choć pojawiają się po kilku tygodniach polegają na poprawie jędrności skóry, następuje wygładzanie zmarszczek.
Ponieważ działania polegają na samoistnej obserwujemy naturalne efekty, podanie kwasu mlekowego stymuluje produkcję kolagenu, jest jednym z bardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej.
Preparat na bazie kwasu polimlekowego – charakterystyka
Preparat na bazie kwasu polimlekowego jest innowacyjnym preparatem wykorzystywanym we współczesnej medycynie estetycznej. Jego działanie doceniane jest przez lekarzy głównie za silne pobudzenie produkcji kolagenu. Sam opatentowany preparat składa się z kwasu L-polimlekowego, czyli związku chemicznego występującego fizjologicznie w organizmie. Kwas L-polimlekowy jest jednym ze skuteczniejszych stymulatorów dostępnych na rynku, który pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych przez fibroblasty.
Dzięki temu wypełniacz jest stosowany do redukcji oznak starzenia – na zmarszczki, utracony owal twarzy czy w celu usuwania cieni pod oczami, bo kwas polimlekowy pod oczy to skuteczna terapia leczenia tych okolic. Stosuje się go do wypełnienia fałd nosowo-wargowych czy chomików na twarzy (opadających policzków). Zabiegi z wykorzystaniem kwasu polimlekowego poprzez zwiększoną produkcję kolagenu powoduje wypełnienie zmarszczek oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych.
Redukcja zmarszczek na twarzy jest możliwa dzięki odbudowie trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych, a nie tylko samego wypełnienia. Efekty pojawiają się po 4-6 tygodniu po podaniu preparatu.
Preparat na bazie kwasu polimlekowego jest stosowany na blizny potrądzikowe czy przerostowe. Kwas L-polimlekowy dzięki stymulowaniu wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, uruchamia procesy naprawcze w skórze. Kwas polimlekowy zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek poprzez wzmożona produkcję kolagenu. Dzięki temu podnosi napięcie skóry, wzmacnia jej jędrność, a tym samym poprawia wygląd.
Preparat na bazie kwasu L-polimlekowego – właściwości
Kwas L-polimlekowy wykazuje działanie regeneracyjne. Jego działanie składa się z paru etapów. W pierwszym, zaraz po iniekcji stymulatora tkankowego przez lekarza, następuje efekt wypełnienia. Następnie, gdy woda obecna w preparacie zostaje wchłonięta, następuje wycofanie się efektu. W ostatnim etapie następuje pobudzenie syntezy włókien kolagenowych do odbudowania struktury kolagenowej, która stanowi szkielet tkanki podskórnej. Dzięki temu skóra uelastycznia się i zmarszczki oraz bruzdy ulegają wypełnieniu.
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem preparatu z kwasem polimlekowym – gabinet medycyny estetycznej Poznań?
Lekarz na konsultacji bada pacjenta, odrzuca przeciwwskazania i analizuje badania. Dopiero po kwalifikacji pacjenta określa się zakres i liczbę zabiegów. Po przystąpieniu do procedury lekarz aplikuje drogą iniekcji preparat w obszar twarzy, wykonując mezoterapię skóry twarzy. Wykorzystuje się do tego cienką igłę. Po podaniu preparatu – kwasu polimlekowego na twarz, rozmasowuje się obszar zabiegowy w celu równomiernego rozprowadzenia wypełniacza. Warto zaznaczyć, że zabieg kwasem polimlekowym jest nieinwazyjny i bezpieczny oraz nie wymagający rekonwalescencji czy hospitalizacji. Pacjent przebywa w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu przez 20-30 minut, a potem wraca od razu do domu. Najczęściej na jeden zabieg metodą mezoterapii skóry twarzy stosuje się 1 fiolkę, przy bardziej nasilonej wiotkości skóry należy użyć 2 fiolki w czasie jednego zabiegu.
Preparat z kwasem polimlekowym – efekty
Stymulatory tkankowe w Poznaniu to sprawdzone zabiegi cechujące się bezpieczeństwem i skutecznością.
Trwałość efektu oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jednakże zabieg z wykorzystaniem preparatu uważany jest za ten, który daje najtrwalsze efekty.
Zalecenia pozabiegowe – kwas polimlekowy Poznań
Podstawowym zaleceniem po przeprowadzeniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu z kwasem polimlekowym na twarz jest częste wykonywanie masażu twarzy. Zakres masażu zależy oczywiście od okolicy poddawanej zabiegowi i jest indywidualnie określany przez lekarza, o czym pacjent zostaje poinformowany.
Rekomenduje się wykonywanie masażu do 5 razy dziennie. Czas trwania masażu powinien trwać 5 minut i powinno się go powtarzać przez okres 5 dni.
Ważnym zaleceniem pozabiegowym jest unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe – pacjent powinien unikać zarówno słońca, jak i zrezygnować z korzystania z solarium przez parę miesięcy.
Jakie może być potencjalne działanie niepożądane – stymulatory tkankowe w Poznaniu
Zabieg z wykorzystaniem preparatu na bazie kwasu polimlekowego charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a jego działanie niepożądane nie występuje często. Do objawów pozabiegowych zaliczamy niewielkie zaczerwienienie, zasinienie oraz wybrzuszenia. Te i inne objawy samoistnie ustępują, ponieważ preparat podlega resorpcji w organizmie.
Kwas polimlekowy – wskazania
Zastosowanie preparatu z kwasem polimlekowym wskazane jest u pacjentów z problemem utraty wiotkości skóry czy w przypadku przeciwdziałania objawom starzenia się skóry. Jest to remedium na usuwanie różnych postaci zmarszczek takich jak: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, a także opadające kąciki ust.
Ponadto jest świetnym rozwiązaniem stosowanym do wolumetrii twarzy, czyli powodującym odbudowę objętości okolic skóry, takich jak: zapadnięte policzki, korekcja owalu twarzy, ubytki okolic oczodołów. Wypełniacze w Poznaniu stosuje się na poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie dłoni. Preparat jest również skuteczny w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej zwanej lipoatrofią.
Alternatywą do wypełniacza z kwasem polimlekowym jest hydroksyapatyt wapnia.
U kogo nie należy wykonywać zabiegu kwasem polimlekowym?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie preparatu jest przeciwwskazane u pewnej grupy pacjentów.
Ponadto zabieg kwasem polimlekowym jest przeciwwskazany u osób z:
- w okresie ciąży i karmienia,
- czynnymi chorobami infekcyjnymi w zakresie skóry,
- cierpiących na choroby autoimmunologiczne,
- aktywnymi nowotworami
- niewyrównaną chorobą Hashimoto,
- aktywnymi infekcjami wirusowymi,
- z tendencją do tworzenia bliznowców
- stosujących niektóre leki (np. leki przeciwzakrzepowe czy niesteroidowe leki przeciwzapalne),
- osób po 70 r. ż, u których skóra ma już mniejsze zdolności wytwarzania kolagenu – efekt zabiegu może być mniejszy.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat