Infuzja tlenowa
Podstawowe informacje:
Infuzja tlenowa Poznań
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
Przeciwwskazania
Cennik zabiegu
Cała twarz
300zł
Twarz + szyja
400zł
Twarz, szyja, dekolt
500zł
Szyja
200zł
Dekolt
250zł
Informacja o zabiegu
Infuzja tlenowa
Czym jest tlen i jakie są jego właściwości?
Tlen jest jednym z podstawowych pierwiastków chemicznych występujących w przyrodzie, budujących naszą planetę oraz wszystkie organizmy żywe. Pod względem chemicznym jest to niemetal należący do grupy tlenowców, oznaczony liczbą atomową 8, o symbolu O. Jako gaz występuje w dwuatomowych cząsteczkach oznaczanych jako O2.
Jego formą izotopową jest trójatomowa cząsteczka znana jako ozon, powstająca na przykład w wyniku wyładowań elektrycznych (charakterystyczny zapach ozonu wyczuwalny jest w powietrzu bardzo często bezpośrednio po burzy). Ponadto występuje w sposób naturalny w wyższych warstwach naszej atmosfery, gdzie tworzy tak zwaną warstwę ozonową chroniącą naszą planetę przed nadmierną ekspozycją na promienie ultrafioletowe pochodzące ze Słońca.
Tlen jest gazem bezbarwnym, bezwonnym, bardzo łatwopalnym. Jest jednym z podstawowych gazów wchodzących w skład ziemskiej atmosfery stanowiąc 21% jej objętości. Czysty, gazowy tlen w wysokich stężeniach, jeśli działa ogólnoustrojowo wnikając drogą oddechową jest związkiem bardzo toksycznym mogącym wywoływać nawet śmiertelne zatrucia. Jednakże sposób w jaki wykorzystywany jest w medycynie estetycznej działając miejscowo, przez skórę, gwarantuje całkowite bezpieczeństwo zabiegu.
W organizmie tlen jest bardzo istotnym pierwiastkiem biogennym biorącym udział w wielu procesach biochemicznych niezbędnych dla prawidłowego zachowania równowagi biologicznej zwanej homeostazą. Jednym z najważniejszych jest proces oddychania komórkowego, który poprzez spalanie cukrów prostych takich jak glukoza, dostarcza substancji energetycznych niezbędnych dla prawidłowych przemian metabolicznych zapewniających optymalne funkcjonowanie tkanek i narządów.
Niedobór tlenu w organizmie bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry powodując między innymi przebarwienia skórne wskutek zaburzeń syntezy melaniny, a także hamuje wytwarzanie kolagenu i elastyny powodując przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Do powstawania deficytu tlenowego może przyczyniać się wiele czynników zewnętrznych, takich jak brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta, palenie tytoniu czy też zanieczyszczenia powietrza.
Na czym polega infuzja tlenowa?
Infuzja tlenowa Poznań jest zabiegiem polegającym na wtłaczaniu do organizmu różnorodnych aktywnych substancji przy pomocy hiperbarycznego, czystego tlenu medycznego znajdującego się pod wysokim ciśnieniem. Skoncentrowana w ten sposób dawka umożliwia dotarcie zarówno tlenu jak i wtłaczanej substancji do głębokich warstw skóry gwarantując optymalne oddziaływanie powodujące zarówno dotlenienie i odżywienie tkanek.
Wpływa również na poprawę ich metabolizmu. W efekcie aktywne komórki tkanki łącznej zwane fibroblastami pobudzane są do zwiększonej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych tym samym powodując poprawę jędrności skóry, zwiększenie jej napięcia, lepsze odżywienie, co w efekcie powoduje do eliminacji objawów procesów starzenia się skóry.
Działanie infuzji tlenowej na tkanki
Zabieg infuzji tlenowej indukuje powstawanie nowych, zdrowych komórek skóry charakteryzujących się podwyższonym potencjałem energetycznym mającym bezpośrednie przełożenie na dużą intensywność podziałów komórkowych. Dzięki temu dochodzi do podwyższonej syntezy kolagenu i elastyny, a także tworzenie nowych, prawidłowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.
Przyczynia się to do zapobiegania procesom starzenia się skóry poprzez zwiększenie jej napięcia, poprawę jędrności, a także odżywienia. Ponadto dochodzi tutaj do nałożenia się opisanego w poprzednich zdaniach oddziaływania tlenu z działaniem wprowadzonych substancji aktywnych, których mechanizm działania jest zróżnicowany, jednakże niezależnie od niego efektem zahamowanie procesów starzenia się skóry.
Jakie substancje są wykorzystywane podczas infuzji tlenowej?
Istnieje wiele substancji mogących być wprowadzanych przy wykorzystaniu infuzji tlenowej. Mogą one mieć działanie antyoksydacyjne, nawilżające, ujędrniające, wzmacniające, kojące oraz wiele innych. Do przykładowych substancji wykorzystywanych w tym zabiegu należą między innymi olej arganowy, kwas hialuronowy w różnych formach, acetylotetrapeptyd 15, tripeptyd, esapeptyt palmitoilowy 19, śluz roślinny z nagietka, żeń-szeń, komórki macierzyste z ekstraktu z winogron Vitis vinifera, aloes oraz wiele innych.
U kogo wskazane jest wykonanie infuzji tlenowej?
Zabieg infuzji tlenowej znajduje zastosowanie u wszystkich, którzy chcą poprawić jakość, wygląd i koloryt swojej skóry. Wskazane jest jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, dla skóry atopowej, naczyniowej, odwodnionej, pozbawionej blasku czy po prostu niedotlenionej. Ponadto znajduje zastosowanie przy leczeniu trądziku zarówno młodzieńczego jak i różowatego, łojotoku, podrażnień skóry czy podrażnień i uszkodzeń słonecznych.