Trycholog Poznań
Podstawowe informacje:
Trycholog Poznań Grunwald – specjalista zajmujący się problemem wypadania włosów, Trychologia Poznań.
Zapraszamy na konsultację trychologiczną z trychoskopią. Badane są włosy oraz skóra głowy.
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Dla osób z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.
- Dla osób chcących przywrócić piękne włosy.
Przeciwwskazania
Pytania i odpowiedzi
Trycholog Poznań zajmuje się diagnostyką przyczyn wypadania włosów, stanu skóry głowy. Pomaga dobrać odpowiednią dietę oraz zabiegi wzmacniające mieszki włosowe i stymulujące odrost włosów.
Dobiera też właściwą pielęgnację skóry głowy. Trychologia obejmuje leczenie skóry głowy i chorób włosów. Podczas konsultacji specjalista zaproponuje odpowiednie zabiegi trychologiczne.
Oferujemy profesjonalne podejście oraz konsultację trychologiczną, badanie włosów i zabiegi na miejscu.
Jednym z zabiegów polecanych przez trychologa jest mezoterapia igłowa na skórę głowy.
Warto zacząć od wizyty u trychologa, często konieczna jest diagnostyka. Szybka poprawa stanu włosów następuje po wdrożenia właściwej diety i odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy.
Gabinet oferuje zabieg Hair restart – laserowa stymulacja wzrostu włosów.
Trycholog Poznań to specjalista, zajmujący się wyłącznie stanem włosów oraz skóry głowy.
Podczas konsultacji trycholog przeprowadza wywiad oraz dokonuje analizy stanu włosów u skóry na głowie posługując się trichoskanem – jest to badanie trychologiczne z analizą komputerową.
Badaie trychologiczne pozwala wykluczyć takie schorzenia jak atopowe zapalenie skóry.
Badanie włosów polega na wykonaniu zdjęć skóry głowy i włosów trychoskopwem z dużym powiększeniem. Ponadto trycholog przeprowadza wywiad.
Konsultacja składa się z badaniu włosów i skóry pod mikroskopem. Trycholog przykłada do Twoich włosów trichoskan, czyli specjalny mikroskop i ogląda włosy i skórę pod dużym powiększeniem. Profesjonalne podejście to również rozmowa z pacjentem.
Diagnostyka przyczyn wypadania włosów czy łysienia obejmuje nie tylko badanie włosów ale także skóry głowy. Wymaga odpowiedniego sprzętu (wideodematoskop) oraz doświadczenia i wiedzy.
Sama konsultacja 200zł, z badanie trichoskopowym 250zł.
Cennik zabiegu
Konsultacja trychologiczna
200zł
Konsultacja z badanie trychoskopowym
250
Galwanizacja na włosy
300zł
Galwanizacja na twarz
200zł
D'Arsonwal na włósy
100zł
D'Arsonwal na twarz
30zł
D'Arsonwal na twarz + szyja
60zł
D'Arsonwal na twarz+szyja+dekolt
90zł
Trichoskopia Fotofinder
200zł
Mezoterapia na włosy Vital Injector koktajl
700zł
Infuzja tlenowa skóry głowy
300zł
Polinukleotydy
1000zł
Informacja o zabiegu
Trycholog Poznań to osoba, która jest specjalistą zajmującym się leczeniem skóry głowy oraz leczeniem wypadania włosów czyli łysienia. Popularnie specjalista od włosów, bada także skórę głowy dermatoskopem..
Diagnostykę wypadania włosów (badanie włosów) oraz zabiegi trychologiczne wykonuje Trycholog mgr Zuzanna Rosińska
Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, uczestniczka wielu kongresów i kursów zawodowych w Polsce i za granicą.
Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy (jak np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca). Także wykluczenie chorób ogólnych pacjenta. Wypadanie włosów leczenie, we współpracy z dermatologiem. W trakcie wizyty (konsultacja trychologiczna) jest wykonywane badanie trychologiczne.
Dopiero po ustalenie przyczyn wypadania włosów dokonuje dobranie odpowiedniego, indywidualnego, sposobu leczenia wypadania włosów. Tym zajmuje się trychologia, czyli problemem z wypadaniem włosów, także problemami, którymi objęta jest skóra głowy np. atopowe zapalenie skóry.
Trycholog Poznań Grunwald
- diagnostyka stanu włosów
- badanie skóry głowy
- mezoterapia igłowa substancji stymulujących wzrost włosów – bezboleśnie urządzeniem Vital Injector 2
- zabiegi pielęgnacyjne na skórę owłosioną głowy
- infuzja tlenowa
- leczenie wypadania włosów
- współpracuje z dermatologiem
Kiedy należy odwiedzić trychologa?
Trychologa warto odwiedzić, kiedy zauważymy niepokojące zmiany na skórze głowy (np. suche płatki łupieżu, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po podrapaniu się po głowie, zaczerwienienie, skupiska krostek). Także wtedy, kiedy pojawia się problem ze swędzącą skórą głowy bądź uczuciem jej nadmiernego ściągnięcia.
Ale przede wszystkim w sytuacji, gdy zauważymy zmiany w ilości wypadających włosów. Należy jednak pamiętać, że samo wypadanie włosów jest etapem procesu fizjologicznej wymiany włosów, oraz procesów którymi jest objęta skóra głowy.
Stare włosy są wypychane przez nowe włosy. Niekiedy jednak proces ten jest zachwiany, przyspieszony, nie przebiega prawidłowo. Może to być wywołane przez problemy hormonalne, złe odżywianie się, stres itp. Często nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wypadają nam stare czy nowe włosy, jaka była ich faza wzrostu.
Możemy tylko zauważyć zmiany co do ilości włosów, która codziennie nam wypada. Jeżeli zauważymy np. znaczną ich ilość rano na poduszce, podczas mycia włosów, czesania, na ubraniach – co w porównaniu z wcześniejszą ilością włosów będzie alarmujące, wówczas powinniśmy wybrać się do trychologa. Bywa, że pierwszym objawem jest swędzenie skóry głowy.
Trycholog (specjalista od włosów) sprawdzi jaki jest obecny stan włosów, stan skóry głowy, jaka jest przyczyna wypadania włosów oraz wdroży odpowiednie leczenie.
Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów u kobiet i mężczyzn?
Jest wiele przyczyn, które mogą wpływać na osłabienie włosów i ich wypadanie u kobiet i mężczyzn, często są to schorzenia skóry głowy, które powodują że chorują mieszki włosowe.
Najczęściej przyczyną są:
- problemy hormonalne;
- stres;
- błędy żywieniowe;
- łysienie plackowate;
- łojotokowe zapalenie skóry głowy;
- predyspozycje genetyczne.
U kobiet, każde zaburzone funkcjonowanie hormonów wyraźnie wpływa na stan włosów. Dotyczy to gospodarki hormonalnej, w której bardzo ważną rolę odgrywają takie gruczoły jak tarczyca, przysadka mózgowa, kora nadnerczy, jajniki. Dlatego też kobiety powinny zwracać uwagę na żeńskie hormony (np. estradiol), męskie hormony (np. testosteron).
Dlatego, jeśli zauważają u siebie jakieś niepokojące objawy, powinny zgłaszać się do lekarza. Zaburzenia hormonalne są często przyczyną łysienia androgenowego, genetycznego.
Sytuacje stresowe i niewłaściwe odżywianie, mogą spowodować nie tylko wypadanie włosów, ale ich kruszenie się, łamliwość. Przewlekły nadmiar adrenaliny (hormonu stresu) powoduje obkurczanie mięśni przywłośne oraz naczyń krwionośnych.
Włosy w takiej sytuacji zaczynają słabnąć i wypadać z powodu niedożywionego i niedotlenionego mieszka włosowego. Dlatego bardzo ważne jest diagnozowanie i leczenie chorób skóry głowy np. leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Czasami również występują się przyczyny genetyczne – osłabione, cienkie włosy, bardzo delikatne odziedziczone po ojcu, matce, dziadkach – taka sytuacja również wymaga wizyty u lekarza trychologa. Czyli kosmetologa specjalizującego się w leczeniu skóry głowy oraz leczenia wypadania włosów.
Trycholog Poznań często wstrzykuje pod skórę preparaty pobudzające odrastanie włosów – bezboleśnie dzięki wykorzystaniu Vital Injector 2.
Trycholog
Jak to działa?
Trycholog (specjalista od włosów) rozpoczyna od zebrania wywiadu z pacjentem. W trakcie rozmowy (konsultacja trychologiczna) ustala możliwe przyczyny wypadania włosów.
W następnym etapie przeprowadza diagnostykę, która obejmuje badanie stanu włosów np. trichoskan (komputerowe badanie włosów) lub badanie dermatoskopowe.
Ponadto zleca badania ogólne krwi: morfologia, poziom żelaza, poziom hormonów oraz inne badania, które uzna za konieczne w celu wykluczenia chorób mogących powodować nadmierne wypadanie włosów.
Do takich chorób, które powodują łysienia należy niedoczynność oraz nadczynność tarczycy, zespół złego wchłaniania z przewodu pokarmowego, łojotokowe zapalenie skóry głowy. Oraz wiele innych.
Tylko lekarz może kierować na badania specjalistyczne oraz może wdrożyć odpowiednie leczenie.
Osoby, które próbują siebie określać tytułem trychologa (często bez wykształcenia medycznego a jedynie po jednodniowym szkoleniu) zamiast pomóc mogą zaszkodzić. Takie osoby próbują tylko postępować według pewnych schematów (np. zapisywania drogich wcierek na włosy) – ponieważ na szkoleniu nauczono ich takich schematów.
Trycholog mając odpowiednią wiedzę rozpocznie od postawienia diagnozy (czyli ustalenia przyczyny łysienia) oraz wdroży właściwe leczenie. W tym zakresie współpracuje z dermatologiem.
Warto więc udać się do właściwej osoby, żeby nie tracić czasu na mało skuteczne a często drogie metody, które zamiast pomóc mogą zaszkodzić, a na pewno odsuną w czasie najbardziej skuteczne leczenie. W tym czasie możemy stracić wiele włosów.
Trycholog to specjalista od włosów Poznań leczy stany zapalne skóry głowy, czyli oprócz włosów zajmuje się też skórą głowy.
W naszej klinice medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów na włosy. Możemy je podzielić na dwa główne rodzaje.
Zabiegi trychologiczne na włosy
Najczęstszym wskazaniem do ich przeprowadzenia jest łysienie, nadmierne wypadanie włosów. Wyróżniamy różne przyczyny łysienia tj. uwarunkowania genetyczne, przewlekłe zmiany zapalne skóry głowy, czy stosowanie farb do włosów i szamponów o wysokim pH. Jedną z przyczyn jest nadmierne wydzielanie gruczołów potowych i łojowych, które prowadzą do stanu zapalnego mieszka włosowego czy wypadnięcia włosa. Dlatego bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja skóry głowy.
Trycholog w Poznaniu podczas konsultacji lekarskiej dokonuje wywiadu lekarskiego, pyta pacjenta o stan zdrowia i styl życia. Nieodłącznym elementem wizyty jest badanie trychoskopowe. W zależności od diagnozy, trycholog może zalecić leczenie miejscowe czy konkretne zabiegi. Terapia jest dobierana indywidualnie, czasem niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań czy poszerzonej diagnostyki.
W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu stosuje się, laser erbowo-yagowy, osocze bogatopłytkowe i mezoterapię skóry głowy, także komórki macierzyste. Osocze bogatopłytkowe stosuje na nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łysienie androgenowe, wypadanie włosów spowodowane stresem czy w przypadku utraty elastyczności włosów.
Zabieg osoczem polega na pobraniu krwi własnej od pacjenta, jej odpowiedniemu odwirowaniu, oraz podaniu drogą iniekcji w skórę głowy metodą mezoterapii igłowej. Osocze bogatopłytkowe zawiera dobroczynne czynniki wzrostu i płytki krwi, które wywołują pożądany efekt terapeutyczny. Jaki? Zabieg na łysienie poprawia ukrwienie skóry głowy i prowadzi do stymulacji wzrostu nowych włosów.
Inną korzyścią procedury może być zahamowanie wypadania włosów, odżywienie cebulek oraz ich wzmocnienie. Zamiennie do osocza stosuje się inne preparaty: witaminowe, peptydowe, które z powodzeniem podaje podczas zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. W trychologii stosuje się preparaty łączące peptydy i kwas hialuronowy, a ich działanie koncentruje się na pobudzeniu angiogenezy w mieszkach włosowych.
Inne efekty terapii to stymulacja komórek macierzystych, co prowadzi do zahamowania procesu wypadania włosów. W klinice medycyny estetycznej stosuje się preparaty peptydowe, które zawierają kompleks peptydów z kwasem hialuronowym, a ich właściwości działają nawet do 14 dni od zabiegu. Pożądane efekty przynosi laserowa stymulacja włosów.
Najważniejsze w zabiegach jest działanie stymulujące na mieszki włosowe skóry głowy, odpowiedniej pielęgnacji włosów i utrzymanie stanu zdrowych włosów.
Od właściwej pielęgnacji skóry głowy zaczyna się leczenie łojotokowe zapalenie skóry co często eliminuje przyczynę wypadania włosów.
Pozostałe zabiegi na włosy dostępne w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu to m.in. zabiegi, które zaleca Trychologia Poznań (ledoterapia – terapia światłem), infuzja tlenowa, karboksyterapia.
Jak wygląda wizyta u trychologa?
Konsultacja trychologiczna zaczyna się od wywiadu z pacjentem, kolejny etapem jest badanie włosów i skóry mikroskopem / kamerą – która powiększa 70-200 x. Takie badanie pozwala różnicować łysienie androgenowe od wypadania włosów telogenowego. To decyduje z kolei i zaleconych zabiegach.
Bardzo skutecznym leczeniem łysienia jest przeszczep włosów.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat