Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Czy efekt liposukcji jest trwały? 


Czy efekt liposukcji jest trwały?

czy efekt liposukcji jest trwały

Czy efekt liposukcji jest trwały?

Liposukcja polega na rozbijaniu tłuszczu i odsysaniu go za pomocą kaniul. Efekt jest trwały, jednak wymaga wprowadzenia prawidłowych nawyków żywieniowych i uprawiania sportu. W przeciwnym razie, pacjent może szybko złapać zbędne kilogramy i  stracić atrakcyjną sylwetkę po liposukcji.

Liposukcja – na czym polega?

Zabieg polega na odessaniu tkanki tłuszczowej poprzez wykonanie chirurgicznych nacięć i odsysanie nadmiaru tłuszczu za pomocą kaniuli. Wyróżniamy także różne inne nowoczesne odmiany liposukcji takie jak: liposukcja laserowa, kawitacyjna, ultradźwiękowa czy strzykawkowa.

Zabieg liposukcji prowadzi do modelowania sylwetki, odzyskania właściwych proporcji ciała. Liposukcja jest gwarancją szybkiego powrotu do normalności bez konieczności hospitalizacji oraz trwałych efektów zabiegu. Liposukcja zmniejsza depozyty tkanki tłuszczowe i zapewnia jędrność oraz elastyczność skórze.

Wskazania

Głównym wskazaniem do zabiegu jest niesatysfakcjonująca sylwetka, nieprawidłowe proporcje czy lekka nadwaga. Wskazaniem do zabiegu jest lipoedema, czyli nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie kończyn dolnych, ginekomastia, ginekomastia czy odtłuszczone kolana lub nagromadzenie tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Czy efekt liposukcji jest trwały – Przebieg zabiegu

Najpierw lekarz przeprowadza wywiad lekarski, który ma za zadanie odrzucić przeciwwskazania do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podaje się znieczulenie. Zabieg polega na wykonaniu precyzyjnych nacięć skóry, w które umieszcza się metalowe kaniule. Pozwala to na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa do 2 godzin, a rekonwalescencja trwa od 5 do 7 dni.

Czy liposukcja zapewnia trwałe efekty?

Efekty zabiegu są widoczne od razu po zabiegu. Pacjent zyskuje wówczas płaski brzuch czy odessane pośladki. Jednak najważniejsze jest utrzymanie tych efektów, co stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ bardzo łatwo można zyskać zbędne kilogramy poprzez stosowanie nieprawidłowych zasad odżywiania.

W miejscu, gdzie zostały zredukowane komórki tłuszczowe, tam już się one nie odrodzą. Jednak w pozostałych miejscach może dojść do nagromadzenia się komórek tłuszczowych.

Stanie się tak, jeśli nie wprowadzimy odpowiedniej zdrowej diety i nie będziemy uprawiać sportu czy wykonywać choćby minimalnej aktywności fizycznej parę razy w tygodniu. Liposukcja jest metodą odsysania tłuszczu, ale nie jest sposobem na odchudzanie, dlatego pacjent musi od razu trzymać się zdrowych nawyków, by nie nałapać zbędnych kilogramów.

Czy efekt liposukcji jest trwały?  Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530