Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Płaski brzuch

Płaski brzuch

Płaski brzuch można osiągnąć nie tylko za sprawą zdrowej diety i ćwiczeń, ale i zabiegów takich jak: liposukcja, Venus Legacy i masaż limfatyczny. Poznajmy ich przebieg oraz korzyści dla sylwetki pacjenta.

Problemy z gromadzącą się na brzuchu tkanką tłuszczową

Nie ulega wątpliwości, że niesatysfakcjonujący wygląd brzucha jest częstym problemem u pacjentów korzystających z gabinetów medycyny estetycznej. Na brzuchu często gromadzi się nadprogrogramowa tkanka tłuszczowa, pojawiają się rozstępy na brzuchu czy otyłość miejscowa.

Rozstępy w formie nieestetycznych zmian na skórze powstają za sprawą osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych. Pacjenci często borykają się z obwisłym brzuchem, który jest efektem utraty jędrności skóry.

Problem z obwisłym brzuchem można pokonać dzięki diecie i ćwiczeniom, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwane skutki. Skutecznym remedium na obwisły brzuch są zabiegu medycyny estetycznej takie jak: liposukcja, Venus Legacy czy masaż limfatyczny. Dzięki całej palecie zabiegów na płaski brzuch, możemy dobrać skrojony na miarę potrzeb zabieg, indywidualnie dopasowany do danego pacjenta. 

Płaski brzuch – Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej można skutecznie zredukować za pomocą liposukcji. Ideą zabiegu na płaski brzuch jest rozpuszczenie i usunięcie tkanki tłuszczowej z obszaru zabiegowego. Zabieg trwa od 2 do 6 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz zaznacza miejsca na ciele pacjenta, które mają zostać objęte zabiegiem i smaruje specjalistycznym preparatem.

Po nakłuciu i wprowadzaniu w wybrane miejsca kaniuli następuje odsączanie tkanki tłuszczowej. Odmianą liposukcji jest liposukcja laserowa – polega ona na użyciu lasera, który podgrzewa tkankę tłuszczową i pozwala odessać tłuszcz bez naruszania naczyń krwionośnych. Nie występuje wówczas krwawienie, bolesność zabiegu jest niska, a po zabiegu liposukcji pacjent nie musi stosować długiej rekonwalescencji.

Jest to idealny zabieg modelujący sylwetkę i sposób na niechcianą „oponkę”. 

Venus legacy

Jakie są zabiegi na płaski brzuch? Drugi zabiegiem na płaski brzuch jest  Venus Legacy.  Zabieg wykorzystuje zjawisko multi polarnej radiofrekwencji połączonej z polem magnetycznym. Zabieg jest dedykowany modelowaniu brzucha, podbródka czy innych partii ciała. Zabieg poprawia jakość skóry i prowadzi do usuwania cellulitu.

Urządzenie wykorzystuje technologię MP2, co oddziaływuje na głębsze warstwy skóry i poprawia cyrkulację krwi w naczyniach włosowatych. Po zabiegu Venus Legacy można zaobserwować ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, pozbycie się tłuszczu z okolicy brzucha czy też odmłodzenie i ujędrnienie całego ciała.

Procedura cechuje się najwyższym bezpieczeństwem zabiegu, brakiem konieczności rekonwalescencji i natychmiastowym powrotem do życia towarzyskiego czy zawodowego. 

Drenaż limfatyczny

Do innych zabiegów na płaski brzuch należy drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny). Jest to rodzaj masażu uciskowego, który przeprowadza się zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Zmniejszają się wówczas obrzęki na kończynach, następuje stymulacja krążenia krwi i pracy komórek czy narządów wewnętrznych.

Korzyścią masażu limfatycznego jest redukcja cellulitu i tłuszczu z brzucha oraz ujędrnienie skóry oraz przyspieszenie metabolizmu. Drenaż limfatyczny dzieli się na manualny i mechaniczny. Masaż limfatyczny manualny wykonywany jest przez masażystę lub fizjoterapeutę za pomocą odpowiednich technik.

Efektem masażu limfatycznego ma być pozbycie się nagromadzonej limfy i usunięcie obrzęków oraz znacząca poprawa krążenia. Mechaniczny masaż limfatyczny wykonuje się specjalnym urządzeniem, a podczas zabiegu pacjent zakłada specjalny strój. Podczas masażu dochodzi do udrożnienia węzłów limfatycznych i oczyszczenia organizmu. 

Płaski brzuch

Popularne zabiegi

Zadzwoń teraz

+48 571 323 530