Płaski brzuch

plaski-brzuch

Płaski brzuch

Jedz co chcesz, zwłaszcza w święta i ciesz się smakiem – możesz zachować płaski brzuch

Prawdziwy smakosz zna swój organizm i doskonale wyczuwa granicę miedzy sytością, a przejedzeniem. To zadanie jednak dość trudne, granica ta jest wszak bardo cienka..

Aby jej nie przekroczyć posiłkowi powinna towarzyszyć odpowiednia atmosfera. Nie powinien być on ani za krótki, ani za długi, optymalny czas jego trwania oscyluje granicach 15 minut. Wtedy bowiem impuls sytości ma czas by dotrzeć do naszej świadomości.  Gdy jemy w stresie, pospiechu lub podczas jedzenia zajmujemy się innymi czynnościami, jak przegląd prasy, czy oglądanie telewizji droga sygnału biegnącego od żołądka do mózgu jest znacznie dłuższa, czego skutkiem jest zjedzenie więcej niż tak naprawdę potrzebujemy.

Istotne jest, aby nie doprowadzać w naszym organizmie do silnego uczucia głodu, kiedy to mamy ochotę „zjeść konia z kopytami”. Żołądek bierze wówczas we władanie nasze ręce, którymi karze rozszarpywać wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu celem zminimalizowania tego nieprzyjemnego uczucia. Jedząc mało, ale często unikniemy sytuacji, kiedy to łapie nas wilczy głód.

Płaski brzuch a Słodkie słabości

Każdy człowiek ma swoje ulubione smaki, którym ciężko jest się oprzeć. Jedni przepadają za czekoladą, inni nie potrafią odmówić sobie kawała pizzy. Są to produkty o wysokiej kaloryczności. Nie dostarczają one niezbędnych wartości odżywczych, a jednak trudno jest z nich zrezygnować. By swoją wagę i płaskość brzucha mieć pod kontrolą warto wybrać sobie jeden dzień w tygodniu, w którym pozwolimy sobie na taką właśnie chwilę przyjemności.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Oczywiście nie dieta jest najważniejsza, by utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji, bardzo istotną rolę odgrywa także szeroko pojmowana aktywność fizyczna.

W przypadku przejedzenia bardzo korzystne jest udanie się na energiczny spacer. Po powrocie można napić się wody mineralnej z sokiem z cytryny lub naparu z mięty. Każdy z tych napojów pobudzi żołądek do pracy.

Płaski brzuch – co należy robić

By brzuch był płaski, ale tez jędrny trzeba też zmotywować się do określonych ćwiczeń. Dobre rezultaty gwarantują szóstki Weidera, klasyczne brzuszki, czy programy Ewy Chodakowskiej, która instruuje jak poprawnie i efektywnie wykonywać dane ćwiczenia.

Warto pomyśleć już o tym, do lata co prawda jeszcze daleko, ale im szybciej zaczniemy, tym lepszych rezultatów możemy się spodziewać. Ewentualne niedoskonałości pomoże nam zniwelować liposukcja.

lifting twarzy

lifting twarzy