wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Kaszaki – torbiele skórne


Kaszaki – najskuteczniejsze leczenie to usunięcie chirurgiczne. Kaszak to torbiel skórna o wielkości najczęściej kilku milimetrów

kaszak, kaszaki

Kaszaki – niechciane zmiany podskórne, będące przyczyną wielu kompleksów.

Czym są i skąd się biorą kaszaki?

Kaszaki są bardzo częstą przypadłością występującą wśród ludzi obu płci. Zazwyczaj pojawia się na powierzchni skóry i ma charakter łagodny. Stanowią one nie tylko defekt estetyczny, ale mogą prowadzić do powstawania powikłań. Nieleczone mogą być przyczyną poważnych stanów zapalnych.

Punktem wyjścia kaszaków są gruczoły łojowe lub torebki włosowe. Kiedy ich ujścia zostają zaczopowane przez rogowaciejące i złuszczające się komórki nabłonka, wydzielina łojowa oraz powyższe komórki nie mają możliwości wydostania się na powierzchnie skóry.
W efekcie może dochodzić do powstania torbieli wypełnionej wydzieliną łojową.

Przyczyny powstawania kaszaków są bardzo zróżnicowane. Mogą być one wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji skóry, na przykład przez stosowanie środków kosmetycznych zawierających silikony i oleje. Również narażenie na promieniowanie ultrafioletowe pochodzące z promieniowania słonecznego poprzez opalanie, zwłaszcza u osób powyżej 60 roku życia może sprzyjać powstawaniu kaszaków.

Ponadto ryzyko ich powstania zwiększają częste, powtarzalne urazy mechaniczne takie jak otarcia, stany zapalne mieszka włosowego, a także zaburzenia funkcjonowania gruczołów łojowych.

Jak się objawiają?

Klasyczny kaszak najczęściej przybiera postać niewielkiego, podskórnego guzka. Zazwyczaj jego rozmiar nie przekracza kilku milimetrów, aczkolwiek w niektórych przypadkach mogą one osiągać wymiary nawet do kilku centymetrów. Kaszaki są zmianą bezbolesną o stosunkowo niewielkiej spoistości.

Najczęściej kaszak przybiera barwę skóry, jednakże może również występować pod postacią białawego lub żółtawego guzka. W jego części centralnej zazwyczaj widoczny jest mieszek włosowy, który można zaobserwować jako niewielką, czarną kropkę. Skóra go pokrywająca nie wykazuje żadnych zmian patologicznych.

Kaszaki zazwyczaj umiejscawiają się w okolicach obficie owłosionych, w których występuje duże zagęszczenie mieszków włosowych. Przykładowe okolice charakterystyczne dla powstawania kaszaków to skóra owłosiona głowy, kark, klatka piersiowa, plecy, twarz, brzegi powiek, wzgórek łonowy, wargi sromowe oraz moszna.

Zmiany te, jak wcześniej wspomniano, w swojej pierwotnej formie nie dają dolegliwości bólowych, jednakże w niektórych przypadkach może dojść do nadkażenia i powstania stanu zapalnego. Objawia się on bolesnością, gromadzeniem treści ropnej, zaczerwienieniem oraz nadmiernym uciepleniem zmiany.

Jak się diagnozuje?

Diagnostyka kaszaków opiera się na badaniu fizykalnym. Wymaga ono pewnego doświadczenia, gdyż konieczne jest różnicowanie tych zmian z innymi podskórnymi guzkami takimi jak włókniaki czy tłuszczaki. To, co jest charakterystyczne dla kaszaków to po pierwsze miękka konsystencja guzka, a po drugie widoczne ujście mieszka włosowego w centralnej części zmiany.

Jak się leczy kaszaki?

Podstawową kwestią, o której należy pamiętać w przypadku stwierdzenia kaszaka jest to, że pod żadnym pozorem nie należy ich samodzielnie przekłuwać. Może to bowiem prowadzić do nadkażenia zmiany i powstania powikłania pod postacią stanu zapalnego wymagającego zastosowania antybiotykoterapii.

Jest to szczególnie istotne, ponieważ w większości przypadków niepowikłane kaszaki nie wymagają żadnego leczenia i ustępują samoistnie.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadkach, gdy kaszaki osiągają duże rozmiary. Stanowią one wtedy zarówno istotny defekt kosmetyczny jak i funkcjonalny. W tych sytuacjach konieczna jest konsultacja z chirurgiem, który kwalifikuje do odpowiedniego postępowania terapeutycznego.

Leczenie kaszaków polega na nacięciu zmiany sterylnym skalpelem, oraz dokładnym opróżnieniu torbieli kaszaka z zawartości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a jedyną pozostałością jest niewielka, ledwo zauważalna blizna. Zabieg wykonuje się w gabinecie chirurgicznym.

Również współczesna medycyna estetyczna oferuje możliwości pozbywania się kaszaków. Pierwszą z nich jest krioterapia, czyli leczenie poprzez oddziaływanie niskiej temperatury. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest jego bezinwazyjność. Kaszak poddawany jest działaniu niskiej temperatury poprzez aplikację na niego ciekłego azotu. Powoduje to odmrożenie zmiany z następczym jej usunięciem.

Innym zabiegiem oferowanym przez medycynę estetyczną jest laserowe usunięcie kaszaka. Podstawowymi zaletami powyższych metod jest ich bezinwazyjność, bezbolesność, brak krwawienia oraz fakt, że nie pozostają po nich żadne blizny.

Czy można jakoś zapobiec powstawaniu kaszaków?

Niestety jak dotąd nie opracowano żadnej metody o udowodnionej skuteczności w zapobieganiu powstawania kaszaków. Jednakże istnieją sposoby, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko powstania powyższych. Podstawą prewencji powstawania kaszaków jest dbałość o odpowiednią, regularną pielęgnację skóry, ze szczególnym naciskiem na stosowanie peelingów.

Wspomagają one złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu zapobiegają zaczopowaniu ujść mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych, co jest bezpośrednim mechanizmem powstawania kaszaków. Ponadto należy podkreślić ponownie, żeby w razie stwierdzenia kaszaka, pod żadnym pozorem nie przekłuwać go samodzielnie ani nie wyciskać, aby uniknąć przykrych, długogojących się i pozostawiających szpecące blizny powikłań infekcyjnych.

Kaszak

Gruczoły łojowe posiada niemal każdy ssak, w tym oczywiście człowiek. Ich zadaniem jest wydzielanie łoju, który uchodzi do mieszka włosowego i natłuszcza włosy oraz naskórek.

Łój, nazywany także sebum, posiada również funkcję ochronną, gdyż stanowi barierę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą dla naszego organizmu, zapewniając nam tym samym prawidłowe funkcjonowanie. Jeżeli w gruczole dojdzie do zablokowania kanaliku wyprowadzającego, naturalny lubrykant jakim jest sebum zbiera się w skórze właściwej, co powoduje powstanie kaszaka.

Czym jest kaszak?

Kaszak, nazywany również torbielą łojową lub zastoinową, wygląda jak niewielki (kilkumilimetrowy) guzek. Najczęściej występuje na twarzy, głowie, karku i w miejscach intymnych, ale jest spotykany także na innych częściach ciała. Przyjmuje kolor cielisty, czasem barwę białą lub lekko żółtą, zdarza się, że widać na środku czarną kropkę – jest to mieszek włosowy.

Kaszak może być całkowicie miękki lub lekko twardy, przesuwa się delikatnie pod wpływem nacisku. Zazwyczaj nie jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, jedynie wygląda nieestetycznie i może powodować dyskomfort w życiu codziennym.

Poza tym, w kaszak może wdać się zakażenie, wtedy wypełnia się ropą i rośnie, co przekłada się na powstawanie bólu. Dlatego w momencie zauważenia powyższych objawów, należy je stale obserwować, a w przypadku podejrzenia zakażenia niezwłocznie skontaktować się z lekarzem specjalistą, który wdroży odpowiednie metody leczenia.

Przyczyny powstawania kaszaków

Aby powstał kaszak, musi dojść do długotrwałego zablokowania ujścia gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych. Zatem przyczyny mogą być różne, zarówno te zależne od nas, jak i wynikające z poszczególnych schorzeń. Najpowszechniejsze powody rozwoju kaszaków to:

  • stosowanie kosmetyków w nadmiarze lub źle dobranych (np. podkłady, tłuste kremy, preparaty zawierające sylikon),

  • brak lub niewłaściwa higiena osobista,

  • okres dojrzewania – w tym czasie gruczoły łojowe nadmiernie pracują, zatem ryzyko kaszaka znacznie rośnie,

  • defekty mieszków włosowych – powstające w wyniku otarć, ran pooperacyjnych i innych uszkodzeń skóry,

  • wady rozwojowe – zdarza się, że komórki macierzyste skóry, włosów, a nawet paznokci zostają zamknięte w komórkach innych tkanek w okresie płodowym organizmu, czyli jeszcze przed urodzeniem,

  • choroby genetyczne – pacjenci ze schorzeniami znamion podstawowych komórek oraz z chorobą Gardnera są w grupie wysokiego ryzyka rozwoju kaszaków.

Leczenie

Jeżeli mowa o małych kaszakach występujących bez powikłań, ustępują one zazwyczaj samoistnie, bez potrzeby leczenia. Co ważne, nie wolno ich przekłuwać ani stosować innych domowych metod! Takie działania często prowadzą do zakażenia i powstania stanu zapalnego, który wymaga interwencji chirurga oraz nierzadko antybiotykoterapii.

Natomiast, jeśli kaszak osiągnie duże rozmiary (wielkości orzecha włoskiego), należy skontaktować się ze specjalistą, który wskaże odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Kaszaki można usuwać chirurgicznie lub środkami medycznymi estetycznej.

Chirurgiczne leczenie kaszaków polega na nacięciu zmiany sterylnym skalpelem i dokładnym opróżnieniu torbieli. Po zabiegu zostaje niewielka, prawie niezauważalna, blizna, ale ponieważ stosowane jest znieczulenie miejscowe, ból nie jest odczuwalny i nie stanowi dyskomfortu dla pacjenta.

Dzięki rozwojowi technologii oraz współczesnej medycynie estetycznej dostępne są również inne, nieinwazyjne możliwości pozbycia się kaszaków. Metody te nie sprawiają bólu, nie powodują krwawienia, a także nie pozostawiają blizn. Sposoby, które warto wyróżni

to:

  • krioterapia, czyli leczenie poprzez aplikację ciekłego azotu na skórę, w miejscu kaszaka, która pod wpływem jego niskiej temperatury zamraża się i odpada,

  • laseroterapia – usuwanie torbieli łojowej laserem.

Kaszak Poznań

Kaszaki usuwanie

Kaszaki to łagodne guzy, które powstają na skutek zaczopowania ujść gruczołów łojowych. Istnieje wiele dostępnych metod, które pozwalają na ich bezpiecznie usunięcie. Należą do nich: laser frakcyjny, elektrokoagulacja, kriochirurgia czy fale radiowe. Przyjrzyjmy się szczegółom zabiegów prowadzących do redukcji kaszaków w różnych partiach ciała.

Czym są kaszaki?

Kaszak jest łagodnym guzem skóry inaczej nazywanym cystą naskórkową lub torbielą łojową. Kaszaki na twarzy i w innych części ciała występują w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych oraz w wyniku zaczopowania ujść tych gruczołów. Wyglądają jak podskórne guzki i posiadają zazwyczaj kilka milimetrów.

Mają taką samą barwę jak skóra, lecz czasem są w kolorze białym lub żółtym. W części centralnej widoczny jest mieszek włosowy z charakterystyczną czarną kropką. Kaszaki najczęściej zlokalizowane są w okolicy owłosienia głowy, karku, klatki piersiowej, twarzy, wzgórka łonowego, warg sromowych czy moszny. Zmiany nie wywołują dolegliwości bólowych.  

Przyczyny powstawania kaszaków

Do najczęstszych przyczyn powstawania kaszaków na twarzy należy brak lub niewłaściwa higiena osobista, źle dobrane kosmetyki, okres dojrzewania, defekty mieszków włosowych czy wady rozwojowe lub choroby genetyczne np. choroba Gardnera i schorzenia znamion podstawowych komórek.

Metody usuwania kaszaków

Dotąd najczęściej stosowaną metodą było chirurgiczne usunięcie kaszaka na twarzy, które jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest krótki – trwa ok 20 minut i polega na wycięciu torbieli wraz z torebką.

Mniej inwazyjną metodą usuwania kaszaków, na którą coraz częściej decydują się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. Zabieg polega na emitowaniu światła w formie impulsów o mikroskopijnej średnicy.

Skóra jest dziurkowana mikroskopijnymi dziurkami, co prowadzi do szybszego wytwarzania elastyny i kolagenu, regenerując skórę i pozwalając na usunięcie kaszaka.  Laser frakcyjny jest zabiegiem bezkrwawym, nieinwazyjnym i nie pozostawiającym żadnych blizn. Laseroterapia cechuje się wysoką precyzyjnością.

Drugim zabiegiem usuwania kaszaków oprócz lasera frakcyjnego jest kriochirurgia, polegająca na zamrażaniu zmiany przy użyciu ciekłego azotu. Dzięki użyciu bardzo niskiej temperatury -196,5 stopni Celsjusza dochodzi do zablokowania drobnych naczyń i zmieniona tkanka oddziela się od zdrowej skóry.

Kolejnym zabiegiem usuwania kaszaków jest elektrokoagulacja, która często jest wykorzystywana do usuwania zmian skórnych. Istotą zabiegu elektrokoagulacji jest likwidacja kaszaka za pośrednictwem prądu zmiennego o dużej częstotliwości.

Dzięki temu lekarz medycyny estetycznej może usunąć torbiel bezboleśnie. Pacjent może odczuwać jedynie niewielkie uczucie pieczenia. W niektórych przypadkach wymagane jest podanie znieczulenia w formie kremu znieczulającego.

Usuwanie kaszaka może odbyć się za pomocą fal radiowych. Zabieg polega na zjawisku radiotermolizy, czyli przyciągania płynów międzykomórkowych na powierzchnię skóry oraz podnoszeniu ciśnienia wewnątrz nieprawidłowych komórek. Prowadzi to do usunięcia zmiany i osuszenia leczonych tkanek.

5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Analiza skóry 3D Quantificare
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
attiva
Fala radiowa monopolarna
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Hydropeeling
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza