Poznań ul. Promienista 132
pon-pt: 11:00-19:00

Dolina łez

Dolina łez – pacjentki zgłaszają się często z tego powodu do gabinetu.

Jest to zjawisko powstawania wąskich i długich obniżeń skóry pod oczami. Zagłębienia te prowadzą od wewnętrznego kącika oka i przechodzą na ukos przez policzek, w ten sam sposób, jak płyną łzy. Dolina łez wywołuje efekt starzenia i nadaje wygląd wiecznie zmęczonej twarzy.

Tego rodzaju niedoskonałości mogą są nie tylko oznaką zmęczenia czy starzenia się organizmu, ale również świadczą często o różnych schorzeniach.

Cienie  lub worki pod oczami pojawiają się także czasem u osób młodych, co może być uwarunkowane genetycznie.

Na pewno dolina łez przyczynia się do pogorszenia wyglądu twarzy i powoduje wizualne postarzenie. Dlatego warto zadbać o tą okolicę twarzy, żeby poprawić ogólny wygląd i samopoczucie pacjentki.

Dolina łez – przyczyny

Najczęstszą przyczyną pojawienia się zagłębień pod oczami jest utrata kolagenu i elastyny w skórze. Proces ten rozpoczyna się już po 25. roku życia. Powodem występowania doliny łez jest często także zmęczenie organizmu lub predyspozycje genetyczne. Ponadto, worki pod oczami mogą świadczyć o istnieniu chorób, związanych z nerkami, sercem czy tarczycą.

Tego rodzaju zmiany skórne bardzo wyraźnie wpływają na wygląd, dlatego niezależnie od powodu ich powstania, warto je zlikwidować.

Medycyna estetyczna posiada skuteczne środki redukujące doliny łez, co pozwala skutecznie odmłodzić wygląd twarzy.

Dolina łez – leczenie

Leczenie tego  problemu może się odbywać za pomocą mezoterapii igłowej, z zastosowaniem specjalnych koktajli regeneracyjnych. Wyraźnie wpływa to na kondycję i prezencję skóry. W przypadku zabiegów na zmarszczki pod oczami, świetnie sprawdzają się osocze bogatopłytkowe czy karboksyterapia, które w sposób widoczny odmładzają skórę.

Zabiegi likwidujące dolinę łez

Wypełnienie doliny łez cena

Cena zabiegu zależy od użytego wypełniacza oraz od jego ilości potrzebnej do usunięcia widocznej zmiany.

Wypełnienie doliny łez – czym najlepiej

Najlepsze efekty daje lipofilling, wypełnienie kwasem hialuronowym daje również dobry efekt, tylko na krócej.

Czym najlepiej wykonać zabieg?

Najbezpieczniejszym narzędziem do podania wypełniacza np. tłuszczu jest kaniula. Dzięki kaniuli zabieg jest bezinwazyjny, nie boli i nie powoduje siniaków.

Popularne zabiegi