wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
twarz, szyja, dłonie, pachy, stopy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
od 600zł

Toksyna botulinowa Poznań – jest lekiem znanym od dawna w Europie i Stanach Zjednoczonych. Toksyna botulinowa może być podawany wyłącznie przez lekarzy.

Na czym polega zabieg podania toksyny botulinowej? Toksyna botulinowa to preparat wstrzykiwany pod skórę dla wygładzenia zmarszczek.

Toksyna botulinowa podajemy w postaci iniekcji domięśniowej. Mięsień po wstrzyknięciu preparatu zostaje unieruchomiony, co daje znakomity efekt estetyczny.

W ten sposób znika wizualne pofałdowanie  skóry i następuje efekt natychmiastowego odmłodzenia. Rysy stają się łagodniejsze, twarz wygląda bardziej naturalnie, a ogólna mimika zostaje zachowana. Pozwala to na uniknięcie objawy maski.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • zmarszczki mimiczne
 • nadpotliwość dłoni, pach, stóp
 • migrena

Przeciwwskazania

 • Miastenia Gravis

Pytania i odpowiedzi


Czym jest toksyna botulinowa?

Jest lekiem obniżającym napięcie mięśni, dzięki temu ma szerokie zastosowanie: leczenie migreny, leczenie brusizmu, wygładzanie zmarszczek mimicznych, także nadpotliwość.

Jak działa toksyna botulinowa?

Lek działa poprzez blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni, co wywołuje redukcję ich napięcia i powoduje w ten sposób wygładzenie wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Kiedy jest widoczne działanie toksyny botulinowej?

Działanie toksyny botulinowej zaczyna być widoczne po kilku dniach od podania. Największy efekt osiąga po 2 tygodniach od podania.

Cennik zabiegu


Jedna okolica*

600zł

Dwie okolice*

1000zł

Trzy okolice*

1300zł

Podnoszenie brwi

400zł

Zmarszczki nosa - królicza zmarszczka

400zł

Uśmiech dziąsłowy

400zł

Podnoszenie kącików ust

400zł

Cellulit bródkowy - silny mięsień bródkowy

400zł

Platysma - wygładzanie szyi

900zł

Leczenie migreny

2000zł

Bruksizm - cały zabieg

1000zł

Nadpotliwość pach

1500zł

Nadpotliwość dłoni

1600zł

Nadpotliwość stóp

2500zł

Nadpotliwość stóp w asyście anestezjologa (głęboka sedacja)

3000zł

Nadpotliwość dłoni i stóp w jednym zabiegu

3600zł

* 1 okolica to: np. kurze łapki obustronnie lub lwia zmarszczka lub bruzdy poprzeczne czoła

Informacja o zabiegu


Toksyna botulinowa Poznań – Zabieg toksyną botulinowa jest całkowicie bezpieczny, ponieważ stosowana dawka leku jest wielokrotnie niższa nawet od dawki leczniczej. Kuracja polega na odwracalnym unieruchomieniu mięśni, które znajdują się tuż pod skórą – dzięki temu wygładzają się zmarszczki mimiczne.

Efekty widoczne są szybko, często już po 7-8 dniach, a kulminacja następuje po mniej więcej 2 tygodniach. Po upływie pół roku kurację należy powtórzyć. Po tym czasie połączenia między synapsami komórek nerwowych powracają do stanu sprzed kuracji.

Toksyna botulinowa Poznań – Toksyna botulinowa wskazania:

Jednak najbardziej spektakularny efekt jaki uzyskujemy toksyną botulinowa widać przy redukcji zmarszczek mimicznych. Dlatego wiele kobiet uważa go za magiczny środek, wręcz “eliksir młodości”.

Jest to także metoda bardzo popularna, którą często wykorzystujemy w naszym gabinecie w Poznaniu. Głównie ze względu na to, że jest bardzo prosta i daje długotrwałe rezultaty bez konieczności inwazyjnych operacji plastycznych.

Jednocześnie, nie jest on przeznaczony wyłącznie do usuwania już istniejących zmarszczek, które są objawami starzenia. Stosujemy go także prewencyjnie lub do likwidacji zmarszczek mimicznych.

Przy nadpotliwości pach można bezboleśnie podawać toksynę botulinową urządzeniem Vital Injector 2

Czy toksyna botulinowa jest odpowiedni dla każdego?

Jest to zabieg medyczny, dlatego musimy być świadomi tego, że nie jest to zabieg uniwersalny, przeznaczony dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań do zastosowania tej metody. Nie zalecamy go m.in. kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Osobom cierpiącym na chorobę płytki nerwowo-mięśniowej, przy rozległych uszkodzeniach skóry oraz podczas przyjmowania takich leków jak: D-penicylamina i cyklosporyna.

Niektórzy mają również alergię na toksynę botulinową. Toksyna botulinowa nie jest także zalecany dla osób w każdym wieku. Dlatego też osoby bardzo młode oraz te po 65 roku życia powinny zastanowić się nad inną metodą wygładzania zmarszczek. Po zabiegu toksyną botulinową wygładzają się także zmarszczki palacza oraz zmarszczki poprzeczne czoła.

Toksyna botulinowa Poznań – skuteczne i bezpieczne zabiegi

Efekty działania toksyny botulinowej są bardzo widoczne, zmarszczki mimiczne wygładzają się w ciągu tygodnia od podania leku.

Toksyna botulinowa jest bardzo skutecznym lekiem w leczeniu przykrych dolegliwości, takich jak nadpotliwość pach czy nadpotliwość dłoni.

Co to jest Toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa to oczyszczone białko, które jest wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum..

Pierwsze zastosowania były w okulistyce przy leczeniu takich stanów jak kurcz powiek, czy zez. Obecnie wykorzystywany również w  neurologii w leczeniu m.in. połowiczego kurczu twarzy czy spastyczności np. w porażeniu mózgowym.

Jest to preparat wstrzykiwany pod skórę dla wygładzenia zmarszczek.

Toksyna botulinowa typu A – mechanizm działania?

Działanie Botuliny polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych istniejących w tkankach, czego następstwem jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a w efekcie zlikwidowanie zmarszczek.

Wskazania:

Jak zostało już powiedziane wyżej toksyna botulinowa znajduje w medycynie bardzo wiele zastosowań. Do najczęściej spotykanych z pewnością należą:

 • redukcja zmarszczek górnej części twarzy – toksyna botulinowa rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka), czy też powstających między oczami zmarszczek śmiechu (zmarszczki królicze)
 • leczenie nadpotliwości – po podaniu botuliny w rejony z nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w efekcie prowadzi do ograniczenia wydzielania potu przez znajdujące się tam gruczoły potowe
 • bruksizm (bezwiedne zgrzytanie zębami) – toksyna botulinowa pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żwacze (zlokalizowane po bokach żuchwy), co zmniejsza ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę

Przeciwwskazania:

Botulina jest lekiem podawanym miejscowo i nie wywierającym wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak nie zaleca się jego stosowania w przypadku:

 • kobiet w ciąży i karmiących piersią
 • pacjentów cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna)
 • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona
 • uczulonych na albuminę ludzką
 • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów

Stosowanie toksyny botulinowa jest bardzo skuteczne i bezpieczne, wymaga jednak doświadczenia i wiedzy od lekarza, który go stosuje. Przed zabiegiem warto zapytać lekarza o wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.

Zabieg jest też prawie bezbolesny (lek podaje się strzykawką z bardzo cienką igłą) oraz trwa dość krótko, dzięki czemu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest znikomy.

Wiele wskazań: wygładzanie zmarszczek, leczenie migreny, leczenie bruksizmu, redukcja nadpotliwości.

Toksyna botulinowa Poznań

Każdy z nas marzy o atrakcyjnym wyglądzie rodem z okładek kolorowych magazynów czy plakatów filmowych. Jednakże rzeczywistość jest brutalna. Procesy starzenia się i związane z nimi różnego rodzaju defekty skórne dotyczą i będą dotyczyć każdego. We współczesnym świecie, pęd życia, gonitwa za pracą, karierą, pieniądzem powoduje, że co raz mniej dbamy o swoje zdrowie, co bezpośrednio przekłada się na przyspieszenie procesów starzenia.

Zdrowe, prawidłowo zbilansowane posiłki często są zastępowane przez produkty typu fastfood. Dobowe zapotrzebowanie na podaż wody również nie jest zaspokajane, gdyż zamiast tego dostarczamy organizmowi duże ilości kawy oraz słodzonych napojów gazowanych. Również co raz chętniej wybieramy siedzący tryb życia zamiast aktywności fizycznej.

To wszystko, a także przewlekłe narażenie na stres, używki (palenie tytoniu, alkohol) powoduje, że zamiast dostarczać do organizmu substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a także przeprowadzania procesów regeneracyjnych, wprowadzamy różnego rodzaju toksyny. Powodujemy tym wcześniejsze rozpoczęcie, a także przyspieszenie tempa przebiegu procesów starzenia skóry.

Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna dysponuje metodami pozwalającymi przywrócić młody, atrakcyjny wygląd.

Czym jest toksyna botulinowa, i co wspólnego mają niebezpieczne bakterie z medycyną estetyczną?

Toksyna botulinowa jest substancją szeroko stosowaną we współczesnej medycynie estetycznej. Jest to pojęcie określające toksynę botulinową typu A – potencjalnie niebezpieczny związek produkowany przez beztlenowe bakterie z gatunku Clostridium botullinum.

Szerszej grupie ludzi znane są one jako pałeczki jadu kiełbasianego, a toksyna botulinowa jako jad kiełbasiany. Jest to substancja charakteryzująca się wysoką toksycznością.

Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego na poziomie połączenia nerwów i mięśni (tak zwana płytka ruchowa), co w rezultacie powoduje zniesienie zdolności do skurczu mięśni i ich porażenie.

Odbywa to się poprzez wiązanie się cząsteczki toksyny botulinowej do receptora acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiadającego za wyzwalanie kaskady reakcji wewnątrzkomórkowych prowadzących do skurczu włókien mięśniowych, czego rezultat opisano powyżej.

W związku z tym oczywiste jest, że toksyna botulinowa powoduje bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia zatrucia, często kończące się śmiercią na skutek porażenia mięśni oddechowych i następowego uduszenia.

Jednakże do sytuacji takich dochodzi w momencie dostania się odpowiedniej dawki jadu kiełbasianego do krwiobiegu, na przykład na drodze zakażenia drogą pokarmową.

Pomimo złej reputacji toksyny botulinowej jako takiej, oferowane przez współczesną medycynę estetyczną zabiegi wykorzystujące Toksyna botulinowa są całkowicie bezpieczne.

Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze, substancja aplikowana jest bardzo precyzyjnie, dzięki czemu oddziałuje tylko miejscowo. Nie ma szans na przedostanie się jej do krwiobiegu, a co za tym idzie zatrucie. Po drugie zaś, dawka toksyny stosowana podczas zabiegu jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do tej, która jest konieczna do wywołania zatrucia.

Toksyna botulinowa – Na czym polega zabieg?

Przed przeprowadzeniem zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowa nie jest wymagane specjale przygotowanie, poza dokładnym umyciem i odtłuszczeniem skóry, jednak zawsze przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja lekarska, celem ustalenia występowania ewentualnych przeciwwskazań do planowanej procedury.

Jest ona praktycznie całkowicie bezbolesna, tak więc zazwyczaj jedynym stosowanym znieczuleniem jest schłodzenie skóry przy pomocy okładów z lodu. Toksyna botulinowa jest podawana bardzo cienką igłą, w z związku z tym bolesność zabiegu jest niewielka.

U osób z wybitnie wysoką wrażliwością na ból, możliwe jest zastosowanie kremów zawierających środek znieczulający. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza toksynę botulinowa śródskórnie we wcześniej wyznaczonych miejscach. Ilość wkłuć i ich miejsca oczywiście zależą od okolicy poddawanej zabiegowi, stanu wyjściowego oraz oczekiwanego rezultatu.

Analogicznie wygląda sytuacja z czasem trwania zabiegu, która może się wahać od kilku minut do pół godziny. Jedynym dyskomfortem odczuwanych podczas przeprowadzanej procedury są ukłucia porównywalne z ukąszeniem komara.

Pierwsze rezultaty zabiegu pojawiają się zazwyczaj do 2 tygodni. Po tym czasie konieczne jest przeprowadzenie kontroli lekarskiej celem oceny rozłożenia toksyny botulinowa, oraz ewentualnych korekt.

Powikłania po wstrzyknięciu toksyny botulinowej praktycznie nie występują. Co prawda bezpośrednio po przeprowadzonej procedurze może wystąpić zaczerwienienie skóry w ostrzykiwanych miejscach, jednakże ustępuje ono samoistnie w przeciągu godziny.

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy kłaść się ani schylać, gdyż może to zaburzyć równomierne rozłożenie substancji w skórze. Ponadto przez kilka tygodni nie zaleca się korzystać  procedur wykorzystujących fale radiowe, promieniowanie laserowe oraz głęboką podczerwień, a także sauny i solarium.

Nie zastosowanie się do tego zalecenia z dużym prawdopodobieństwem skróci i osłabi efekt zabiegu.

Rezultat utrzymuje się zazwyczaj od sześciu do ośmiu miesięcy. Jednakże dzięki regularnemu powtarzaniu, czas ten ulega stopniowemu wydłużeniu.

Toksyna botulinowa Poznań – U kogo znajduje zastosowanie?

Spektrum zastosowania toksyny botulinowa w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Obejmuje zarówno walkę z efektami naturalnych procesów starzenia się skóry, zwłaszcza poprzez eliminację zmarszczek mimicznych, bruzd poprzecznych czoła itp.

Poza tym wykorzystuje się go w walce z niektórymi schorzeniami, na przykład w leczeniu nadpotliwości, czy też bruksizmu (zaburzenie, u podłoża którego stoi stereotypia ruchowa, co przejawia się patologicznym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu, skutkującym ścieraniem szkliwa i uszkodzeniem zębów).

U kogo Toksyna botulinowa jest przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez współczesną medycynę estetyczną, toksyna botulinowa nie może być stosowany u wszystkich. Specyficznym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tej procedury są schorzenia neurologiczne objawiającym się osłabieniem siły mięśniowej, a także zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Toksyna botulinowa może bowiem nasilać ich objawy.

Ponadto, jak w przypadku pozostałych procedur, nie zaleca się przeprowadzania tego zabiegu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u osób chorych na aktywne choroby nowotworowe, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca), cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, a także u osób z aktywnymi procesami infekcyjnymi i stanami zapalnymi w obrębie skóry.

Toksyna botulinowa co to jest?

Z punktu widzenia biochemicznego, toksyna botulinowa jest to kompleks toksyny botulinowej typu A. toksyna botulinowa jest zarejestrowany jako lek, w związku z tym, może być podawany wyłącznie przez lekarza.

Ile kosztuje Toksyna botulinowa Poznań?

Cena zabiegu jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od okolicy jemu poddawanej.

Toksyna botulinowa Poznań gdzie najlepiej

Warto sprawdzić czy gabinet oferuje dużo zabiegów z medycyny estetycznej, taki lekarz jest dobrze przeszkolony i wykonuje bezpieczne zabiegi.

Najczęściej zadawane pytania

Z pytań i odpowiedzi dowiemy się, czym jest Toksyna botulinowa , jak wygląda zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty. Odpowiadamy na najważniejsze pytania na temat zabiegu toksyny botulinowa, który jest idealnym sposobem na likwidację zmarszczek mimicznych.

Co to jest Toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa  jest kompleksem toksyny botulinowej typu A, czyli naturalnym białkiem, które hamuje przewodzenie impulsów pomiędzy komórką nerwową a mięśniem. Efektem działania toksyny botulinowej jest zmniejszenie zmarszczek mimicznych lub likwidacja zmarszczek. Toksyna botulinowa jest zarejestrowany jako lek i może być podawany przez lekarza lub pielęgniarkę przeszkoloną przez lekarza.

Na co działa Toksyna botulinowa – neuromodulator?

Toksyna botulinowa przyczynia się do zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co wpływa na eliminację lub spłycenie zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu czy między brwiami. Toksyna botulinowa w formie mezotoksyny botulinowej (rozcieńczonej postaci toksyny botulinowa) może być stosowany w celu redukcji zmarszczek na szyi, policzków czy skóry wokół ust.

Jakie jest zastosowanie neumodulatora w medycynie?

Toksyna botulinowa jest stosowany przez neurologów, okulistów czy urologów. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu nadpotliwości pach, migren i zaburzeń czynności pęcherza moczowego czy też do łagodzenia objawów bruksizmu. W medycynie estetycznej wykorzystuje się go od 2002 roku do korekcji i likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy, likwidacji zmarszczek w innych partiach ciała czy też w celu wyszczuplenia twarzy za pomocą podania toksyny botulinowej w mięśnie żwacze.

Jak wygląda zabieg toksyną botulinową?

Każda pacjentka korzystająca z medycyny estetycznej Poznań przechodzi kwalifikację do zabiegu przeprowadzoną przez lekarza. Obejmuje ona wywiad, wskazania, przeciwwskazania i oczekiwania pacjentki. Po przeprowadzeniu tych czynności i pozytywnej weryfikacji zostaje przeprowadzony zabieg toksyną botulinową.

Większość zabiegów medycyna estetyczna Poznań trwa 15-30 minut, przebiega w sposób bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Przeprowadzenie zabiegu toksyną botulinową wymaga wiedzy i doświadczenia.

Po określeniu przez lekarza punktów podania toksyny botulinowej, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna, a następnie wykonywany dopiero zabieg, podczas którego podaje się określoną ilość jednostek toksyny botulinowa. Pacjentka po 14 dniach przychodzi do kontroli, podczas której ocenia się efekty i dokonuje ewentualnych korekt. 

Jak długo utrzymują się efekty zastosowania toksyny botulinowej?

Badania dowodzą, iż czym dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem toksyny botulinowej, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać. Dzieje się tak za sprawą odzwyczajania się naszego mózgu od używania określonych zmarszczek mimicznych. Czas utrzymywania się efektu zależy od wielu zmiennych takich jak: tryb życia pacjenta, ilość podanej toksyny botulinowej, indywidualnych predyspozycji czy zamierzonych efektów. 

Jak często powinno się wstrzykiwać toksynę botulinową w gabinecie medycyny estetycznej?

Zabieg toksyną botulinową medycyna estetyczna Poznań powinno się wykonywać nie częściej niż co 3 miesiące (dotyczy to tej samej okolicy).

Od jakiego wieku powinno się stosować toksynę?

Jest to sprawa indywidualna i zależy od indywidualnych cech pacjenta. Czasem stosuje się go już od 18 roku życia, jeśli zachodzą ku temu przesłanki. Na konieczność zastosowania toksyny botulinowej mają wpływ predyspozycje genetyczne czy mimika twarzy pacjenta. Zdarza się, że już po 20 roku życia zachodzi konieczność likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy za pomocą iniekcji toksyny botulinowej.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?

Po przebytym zabiegu powinno się powstrzymać od wykonywania aktywności fizycznej. Nie można lecieć samolotem i korzystać z sauny. Nie jest wskazane nakładanie makijażu bezpośrednio po zabiegu. Odradza się palenia papierosów i picia nadmiernej ilości alkoholu do tygodnia po zabiegu.

Kiedy możemy się spodziewać efektów zabiegu?

Efekty widoczne są w ciągu 3-4 dni od zabiegu. Najdłużej na efekty zastosowania toksyny botulinowej trzeba będzie poczekać aż 2 tygodnie.

Co się dzieje z ekspresją twarzy po zabiegu toksyny botulinowej?

Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny, nie nada twarzy sztucznego wyglądu ani nie zmieni rysów twarzy.

Czy przed toksyną botulinową można wykonać znieczulenie?

Tak, choć stosuje się je tylko w rzadkich przypadkach u pacjentów z niskim progiem bólu lub podczas zabiegów związanych z nadpotliwością rąk i stóp. Najpopularniejsze jest znieczulenie w formie kremu, które podawane jest 40-60 minut przed zabiegiem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Infekcje ogólnoustrojowe i te w miejscu planowanej iniekcji, ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenie choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niekontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe. Przeciwwskazania neurologiczne (np. miastenia, zespół, Lamberta-Eatona), nadwrażliwość na dany składnik preparatu.

Toksyna botulinowa – Warto w tym miejscu dodać, że toksynę botulinową stosuje się także w migrenie i w leczeniu bruksizmu oraz w nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Stosuje się go również w obniżaniu wargi górnej w tzw. uśmiechu dziąsłowym.

W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się 3 różne produkty, 3 różnych producentów.

Toksyna botulinowa: i inne preparaty – Różnice i podobieństwa

Czy to prawda, że toksyna botulinowa, którą podaje się w gabinetach medycyny estetycznej działa tak samo, niezależnie od producenta? Czy może któryś z tych preparatów jest lepszy, bardziej skuteczny?

Teoretycznie wszystkie te preparaty powinny działać tak samo. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tożsame. I o tych różnicach lekarz podający preparat MUSI wiedzieć. Przede wszystkim każdy z nich ma inne stężenie i nieco inaczej się go podaje.

Preparat toksyny botulinowej to proszek, który rozpuszcza się w soli fizjologicznej i wstrzykuje się go w formie płynu strzykawką z igłą bezpośrednio w nadmiernie napięty mięsień.

Jednostką, jaką się operuje przy podawaniu toksyny botulinowej, są unity.

Należy pamiętać, że w jednostce proszku stężenie białek paraliżujących mięśnie jest różne:

Inne różnice

Inna istotna różnica to stopień penetracji, czyli inaczej zasięg działania toksyny botulinowej, mierzony w centymetrach od punktu podania.

Co to oznacza w praktyce? Otóż tam, gdzie zasięg jest większy, preparat podaje się mniej gęsto, czyli potrzeba mniej wkłuć i jest inne rozłożenie linii do podawania. Lekarz musi mieć tego świadomość, żeby nie zrobić wkłucia zbyt blisko miejsca, na które nie chce zadziałać.

Dodatkowa różnica: Toksyna botulinowa nie wymaga przechowywania przez rozpuszczeniem w chłodnych warunkach, co ułatwia nieco zakup i przechowywanie w gabinecie.

Poza tym wszystkie 3 produkty działają w bardzo podobny sposób i w badaniach nie wykazano wyraźnych różnic. Jednak jak zawsze w medycynie mogą być różnice osobnicze wynikające z indywidualnej reakcji leczonej osoby. Często są to jednak subiektywne odczucia, wynikające czasami z zasłyszanych opinii.

Warto tutaj dodać, że niezależnie od konkretnego produktu, zabieg jest jednym z najbardziej bezpiecznych pośród zabiegów medycyny estetycznej.

Podsumowując, bez względu na użyty produkt  możemy oczekiwać tych samych efektów przy takim samym poziomie bezpieczeństwa.

To, który preparat jest używany w gabinecie zależy najczęściej od przyzwyczajenia lekarza albo innych względów, które niewiele mają wspólnego z naukowym wyjaśnieniem różnic (korzyści ze stosowania vs bezpieczeństwo).

Jest też toksyna botulinowa  w postaci gotowego do użycia roztworu. Nie wymaga przygotowywania – rozpuszczania solą fizjologiczną jak dotychczas stosowane preparaty.

zalety

 1. Gotowa w każdej chwili do użycia
 2. Zapewnia stałą i skuteczną dawkę preparatu
 3. Szybki początek działania – już w drugiej dobie po podaniu
 4. Powtarzalność efektów zabiegu – zawsze roztwór ma to samo stężenie.
 5. Długotrwały efekt – poprawa zmarszczek utrzymuje się do 6 miesięcy.

Bezpieczeństwo

Badania kliniczne potwierdziły bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania. Liczba objawów niepożądanych była na poziomie placebo.

Zabieg tym preparatem toksyny botulinowej jest odpowiedzią na oczekiwania lekarzy i pacjentów. Lek ten pozwala w sposób szybki, skuteczny i bezpieczny wygładzać zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki w okolicy glabelli (pomiędzy brwiami), poprzeczne czoła czy kurze łapki to wynik postępującego starzenia się skóry. Wygładzenie tych zmarszczek powoduje natychmiastowe odmłodzenie wyglądu a także bardzo wpływa na samopoczucie pacjenta.

Zabieg toksyną botulinową daje bardzo dobre efekty przy minimalnym ryzyku działań niepożądanych. Dodatkowo ma niewiele przeciwwskazań, dzięki temu można go stosować z powodzeniem u większości pacjentów.

Efekt zabiegu utrzymuje się dość długo – do 6 miesięcy.

Wygładzanie zmarszczek

Zmarszczki to problem, który jest źródłem kompleksów i spadku samooceny. U pacjentów zaczynają się pojawiać już w 25 roku życia, a wraz z wiekiem ich występowanie nasila się. Najlepszym sposobem na usuwanie zmarszczek jest zabieg z toksyną botulinową, który przekłada się na ich skuteczną redukcję.

Zmarszczki – charakterystyka

Zmarszczki to specyficzne zagłębienia w skórze, których przyczyną jest zwiotczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Zmarszczki pojawiają się już od 25 roku życia i najczęściej zlokalizowane są w okolicy czoła, oczu, ust i nosa. Ich pojawienie się jest związane z procesem starzenia się skóry. Skóra traci wówczas elastyczność oraz napięcie. Zmarszczki mimiczne w największym stopniu odpowiadają za postarzanie twarzy. 

Neuromodulator na zmarszczki

Jedną z najskuteczniejszych zabiegów na usuwanie zmarszczek jest toksyna botulinowa. Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni, co przekłada się na wygładzenie skóry. Toksyna botulinowa nie narusza mimiki ani rysów twarzy, co zapewnia naturalny efekt. Neuromodulator powoduje odzyskanie młodego wyglądu skóry i usunięcie zmarszczek, które są często powodem kompleksów.  Lekarz medycyny estetycznej za pomocą medycyny może usunąć kurze łapki, zmarszczki mimiczne lub lwią zmarszczkę.

Wskazania do zabiegu

Zabieg  jest dedykowany osobom ze zmarszczkami, lwią zmarszczką, widocznymi poziomymi zmarszczkami czoła czy pacjentom z ekspresyjną mimiką. Ten zabieg można wykonać profilaktycznie u osób młodszych.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • alergia na toksynę botulinową
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • grypa lub przeziębienie
 • stosowanie leków rozkurczowych
 • aktywne nowotwory
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne
 • aktywna infekcja skórna w obszarze zabiegowym

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, wystarczy przejść pozytywnie konsultację lekarską przed zabiegiem. Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do procedury z udziałem neuromodulatora, może zostać poddany zabiegowi. 10 dni przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, ziół (np. dziurawiec) czy witaminy E.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można rozpocząć procedurę medyczną. Doświadczony lekarz wykonuje serię iniekcji w miejsce występowania zmarszczek, co prowadzi do blokowania przekazywanie impulsów nerwowych i zmniejszenia skurczu mięśni. W efekcie prowadzi to do wygładzenia skóry i zwiększenia jej elastyczności oraz usunięcia zmarszczek.

Zabieg jest krótki – trwa 10-20 minut i nie jest bolesny dla pacjenta. Można zastosować znieczulenie miejscowe, które podnosi komfort pacjenta. Zabieg jest szybki i pozwala na natychmiastowy powrót pacjenta do codziennych aktywności.

Efekty ABO liquid na zmarszczki są widoczne niemal od razu. Na maksymalny efekt należy poczekać 5-6 tygodniu od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Warto dodać, że efekty wygładzonych zmarszczek utrzymują się od 4 do 6 miesięcy, następnie trzeba powtórzyć zabieg.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza