Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Blizny pooparzeniowe

Blizny pooparzeniowe

Blizny pooparzeniowe stanowią poważny problem medyczny. Na szczęście z pomocą przychodzą skuteczne zabiegi medycyny estetycznej takie jak: laser frakcyjny, fale radiowe, mezoterapia igłowa czy endermologia. Dowiedzmy się więcej na temat leczenia blizn po oparzeniach.

Czym są blizny pooparzeniowe?

Blizny to ślad powstały po zranieniu skóry. Blizny po oparzeniach cechują się rozległością i nadwrażliwością uszkodzonych miejsc. Blizny po oparzeniach są bolesne i mogą być powiązane ze świądem i przykurczami. Należy dobrze pielęgnować blizny, co jest ważnym aspektem leczenia.

Pamiętajmy więc o regularnym stosowaniu maści i specjalnych kremów. Mogą to być preparaty na bazie wyciągu etanolowego z cebuli, alantoiny i heparyny sodowej. Na płytsze blizny doskonałym remedium będą peelingi chemiczne lub zabieg dermabrazji, który prowadzi do złuszczania naskórka. 

Laser frakcyjny na blizny pooparzeniowe

Laser frakcyjny redukuje niedoskonałości skóry i prowadzi do jej odmłodzenia. Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, prowadząc do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Dzięki temu uruchomiony zostaje proces regeneracji i uszkodzone komórki zastępowane są przez zdrową tkankę. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Fale radiowe

Fale radiowe wykorzystane podczas zabiegu prowadzą do przekazania energii do najgłębszych partii skóry. Prowadzi to do pobudzenia włókien kolagenowych i elastynowych, redukując skutecznie blizny po oparzeniach. Pierwsze rezultaty zabiegu usuwania blizn po oparzeniach z udziałem fal radiowych są widoczne już po 3-5 tygodniach.

Termolifting NIR

Jest to laser wykorzystujący promieniowanie podczerwone IR, które emituje specjalna głowica. Dochodzi do emisji fal o odpowiedniej długości, które prowadzą do podgrzania warstw skóry i kurczenia się włókien kolagenowych. Zabieg z udziałem termoliftingu prowadzi do napięcia i uelastycznienia skóry, która staje się pełna blasku i pozbawiona blizn po oparzeniach.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa daje spektakularne efekty dzięki nakłuwaniu skóry. Podczas nakłuwania aplikuje się pod skórę substancje aktywne, które wywołują pożądany efekt terapeutyczny i wspomagają leczenie. Wyróżnikiem zabiegu jest jego bezbolesność i nieinwazyjność. Zabieg mezoterapii igłowej podobnie jak laser frakcyjny czy fale radiowe prowadzi do stymulacji kolagenu i regeneracji skóry przy jednoczesnej redukcji blizn pooparzeniowych.

Endermologia

Endermologia jest to mechaniczne pobudzenie skóry poprzez masaże, wykonywane za pośrednictwem głowicy. Pobudza to kolagen, mikrokrążenie i regenerację skóry. Masaż wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w dwie rolki i komorę ssącą. Podczas endermologii powstaje wówczas podciśnienie, w które zostają wciągnięte fałdy skóry i jest ona masowana w kilku kierunkach.

Warto zaznaczyć, że pacjent podczas zabiegu endermologii jest ubrany w specjalny kombinezon. Efektem zabiegu jest redukcja blizn poparzeniowych, poprawa kolorytu skóry, przyspieszenie przemiany materii oraz redukcja obrzęków. Endermologia stosowana jest także do usuwania cellulitu czy modelowania sylwetki.

Blizny pooparzeniowe Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530