Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Endermologia LPG Alliance


Endermologia LPG Alliance jest to masaż podciśnieniem, który oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. Endermologia LPG Alliance redukuje cellulit, poprawia napięcie skóry oraz wyszczupla sylwetkę, redukuje dolegliwości bólowe mięśni.

Endermologia brzuch = wyszczuplenie

endermologia, endermologia poznań
Data aktualizacji: 2023-02-01 20:45:49

Endermologia Poznań

Jest to zabieg stosowany do redukcji cellulitu, odchudzania czy modelowania sylwetki. Zabieg endermologii jest szczególnie lubiany przez pacjentki,  ponieważ jest nieinwazyjny, skuteczny i bezpieczny.

Co to jest endermologia?

Jest to inaczej masaż podciśnieniowy, wykonywany za pośrednictwem specjalnego urządzenia wyposażonego w dwie rolki oraz komorę ssącą. Pod wpływem podciśnienia między rolki zostanie wciągnięty fałd skóry, co sprawia, że jest ona masowana w kilku kierunkach.

Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej prowadzi do zaskakujących efektów – skóra jest stymulowana do regeneracji, dlatego jest wykorzystywany do usuwania cellulitu. Pacjent podczas zabiegu ubrany jest w specjalny kombinezon.

Zabieg endermologii w gabinecie medycyny estetycznej prowadzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Wpływa to na uelastycznienie skóry i nadanie jej perfekcyjnej jędrności, a więc jest skutecznym orężem w usuwaniu cellulitu.

Endermologia LPG Alliance doskonale radzi sobie z naprawieniem kolorytu skóry, przyspiesza przemianę materii czy zmniejsza obrzęki. Jednym słowem niesie ze sobą całe bogactwo pozytywnych właściwości dla naszej urody i zdrowia.

Urządzenie wykorzystuje się w medycynie estetycznej do leczniczego masażu brzucha, ud czy twarzy, usuwania cellulitu, modelowania sylwetki czy odchudzania ciała.

Inne wskazania do przeprowadzenie zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej to bóle kręgosłupa czy bóle mięśniowe oraz konieczność poprawy konturów twarzy. 

Mocniejszy efekt napięcia skóry i redukcji cellulitu daje zabieg Venus Legacy

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Przed skorzystaniem z zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem, który kwalifikuje bądź nie do tego zabiegu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej są: nowotwory, infekcje skóry, uszkodzenia ciała, stany zapalne czy ciąża.  

Endermologia LPG Alliance efekty

Pacjent po zabiegu endermologii uzyskuje odmłodzenie ciała, które wiąże się z ujędrnieniem skóry. Endermologia efekty to także skuteczne odchudzanie, czyli redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Warto wybrać ten zabieg w celu oczyszczenia, czyli detoksykacji organizmu.

Inne efekty zastosowania endermologia LPG Alliance Poznań to pozbycie się bólów mięśniowych.

Endermologia efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia pełnych rezultatów rekomenduje się od 10 do 12 masaży wykonywanych 2 razy w tygodniu. Po zabiegu może występować lekki dyskomfort, który szybko ustępuje. 

Co daje endermologia:

  • poprawę krążenia krwi,
  • zwiększenie przepływu chłonki przez naczynia limfatyczne,
  • zwiększenia metabolizmu,
  • stymulację produkcji kolagenu i elastyny przez komórki skóry,
  • efekt regeneracji,
  • usunięcie toksyn i nadmiaru wody z organizmu.

Endermologia doskonała na twarz

Endermologia Poznań to nie tylko doskonały sposób na cellulit i odchudzanie. Endermologia twarzy jest idealnym sposobem na uelastycznienie skóry i poprawę swojego wyglądu. Zabieg endermologii twarzy stymuluje produkcję kolagenu, elastyny oraz kwas hialuronowego.

Jego innowacyjna formuła opiera się na syntezie podciśnienia z mechanicznym masażem fałdy skórnej, co prowadzi do wygładzenia i napięcia mięśni twarzy oraz eliminacji zmarszczek.

Jest to świetna metoda naturalnego liftingu, która nie wymaga rekonwalescencji. Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki, podwójny podbródek, brak jędrności, obrzęki i zastoje czy zmęczona cera.

Efektem zabiegu endermologii twarzy i szyi jest dotlenienie skóry, stymulacja kolagenu, poprawa jędrności, redukcja worków pod oczami, podniesienie kącików ust, pozbycie się zmarszczek. Jest to popularny zabieg do zatrzymania starzenia się skóry.

W naszym gabinecie łączymy zabieg endermologii z zabiegiem: Venus legacy

Endermologia Poznań

Czym jest endermologia?

Endermologia jest to specjalny rodzaj masażu ciśnieniowego wykonywanego przy użyciu specjalnego urządzenia oddziałującego zarówno na skórę jak i tkankę podskórną. Jego przeprowadzenie jest możliwe dzięki zastosowaniu kostiumu zakładanego przez pacjenta na całe ciało z wyjątkiem twarzy, co umożliwia generowanie podciśnienia lub nadciśnienia wywierającego ucisk na tkanki. Kombinezon ten jest nieodzowny dla prawidłowego
i bezpiecznego przeprowadzenia masażu.

Dzięki materiałowi, z którego jest wykonany chroni skórę przed potencjalnymi urazami wywołanymi przez podciśnienie, a także przed zaciąganiem włosków. Oprócz tego zapewnia higienę oraz intymność. Podczas zabiegu jest on zasysany przez specjalną głowicę wraz ze skórą umożliwiając adekwatne oddziaływanie podciśnienia z jednoczasową ochroną tkanek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg endermologii wykonuje się bardzo podobnie niezależnie od okolicy ciała poddawanej procedurze. Praktycznie jedyną istotną różnicą jest to, iż do endermologii w obrębie twarzy nie stosuje się opisywanego w poprzednim akapicie kombinezonu. Procedura wykonywana jest przy zastosowaniu specjalnej głowicy zbudowanej z dwóch niezależnie działających rolek masujących oraz komory ssącej.

Głowice są zróżnicowanej wielkości, a ich dobór zależy od okolicy ciała poddawanej zabiegowi. Osoba wykonująca zabieg przy pomocy głowicy zaciąga fałd skóry pomiędzy dwie rolki masujące, które poruszając się niezależnie od siebie powodują wałkowanie oraz ugniatanie głębokich warstw tkanki podskórnej. Zabieg endermologii nie trwa długo, gdyż zazwyczaj nie przekracza 30 minut

Endermologia Poznań cena

w zależności od obszaru ciała,  koszt oscyluje w granicach 150zł.

Jakie są rezultaty zastosowania endermologii?

Zastosowanie zabiegu endermologii stymuluje szereg procesów metabolicznych wywierających korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Po pierwsze pobudzają metabolizm tkanki tłuszczowej zapobiegając jej nadmiernemu gromadzeniu się oraz nieprawidłowej dystrybucji.

Po drugie stymulują komórki tkanki łącznej zwane fibroblastami do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych powodując poprawę napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie przeciwdziałając efektom procesów starzenia się organizmu.

Ponadto zwiększa intensywność pracy układu immunologicznego wzmagając odporność organizmu, a także poprawia tempo metabolizmu ogólnoustrojowego zwiększając eliminację toksyn oraz nadmiaru płynów zatrzymywanych przez organizm. Ponadto powoduje szeroko pojętą odnowę biologiczną tkanek skóry na całej jej grubości.

W efekcie powyższych procesów zastosowanie endermologii pozwala na osiągnięcie rezultatów odmładzających, oczyszczających oraz odchudzających, jednak nie tylko. Znajduje ona zastosowanie również w rehabilitacji umożliwiając rozgrzanie mięśni i ścięgien przed planowanym długotrwałym wysiłkiem fizycznym, a także poprzez swoje stymulujące działanie pobudza regenerację włókien mięśniowych oraz tkanki łącznej, co daje również bardzo dobry efekt terapeutyczny zarówno w rehabilitacji sportowej jak i we wspomaganiu leczenia niektórych schorzeń układu kostno-mięśniowego.

Pierwsze rezultaty endermologii są widoczne już bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednakże dla osiągnięcia pełnego efektu zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie około 10 do 12 powtórzeń z częstością 2 razy w tygodniu. Oczywiście zabieg ten można powtarzać, należy jednak pamiętać, iż po ukończeniu serii należy odczekać przynajmniej 3 miesiące i od drugiej serii rozrzedzić częstość powtórzeń z zachowaniem tygodniowego odstępu.

Należy pamiętać, iż endermologia nie daje długotrwale utrzymujących się efektów i jest jedynie działaniem wspomagającym. Dla utrzymania pełnego efektu zdrowotnego konieczne jest stosowanie zbilansowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.

Czy są jakieś efekty uboczne endermologii?

Endermologia jako zabieg praktycznie bezinwazyjny charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a potencjalne efekty uboczne są niewielkie i mało uciążliwe. Najbardziej typowymi są pewien niewielki dyskomfort bólowy występujący miejscowo w okolicach poddawanych zabiegowi, a także niewielkie wybroczyny i podbiegnięcia krwawe w przypadku, jeżeli dobrano zbyt dużą moc działania głowicy. Dolegliwości te mogą być szczególnie uciążliwe u osób z dużą wrażliwością na ból.

Do kogo przede wszystkim adresowana jest endermologia?

Endermologia może być zastosowana w bardzo szerokiej gamie wskazań. Jest bardzo dobrą metodą wspomagającą odchudzanie, modelowanie sylwetki, a także mają działanie antycellulitowe. Może być również stosowana jako metoda wspomagająca w leczeniu i rehabilitacji chorób reumatycznych, a także dolegliwości bólowych mięśni oraz kręgosłupa.

Przeciwwskazania do endermologii

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej również endermologia jest przeciwwskazana u niektórych grup pacjentów. Przeciwwskazania te nie odbiegają zasadniczo od innych procedur medycyny estetycznej.

Obejmują przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, a także poważne choroby ogólnoustrojowe takie jak nowotwory, zakrzepica czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Ponadto nie powinno się jej wykonywać w przypadku różnego rodzaju uszkodzeń skóry, a także infekcji w jej obrębie.

Endermologia ile zabiegów

Zaleca się wykonanie od 10 do 15 zabiegów. W niektórych sytuacjach można więcej.

Endermologia czy warto

Efekty zabiegu są bardzo dobre przy systematycznym korzystaniu z zabiegów, wypijanie większej ilości wody (2,5 litra dziennie) oraz modyfikacji diety.

Endermologia silnie poprawia krążenie krwi oraz limfy. Ogromną zaletą tego zabiegu jest drenaż nadmiaru płynów w organizmie, co zmniejsza obrzęki.

Stymulacja skóry poprawia jej napięcie.

Endermologia jak często

Częstotliwość zabiegu endermologii dobieramy indywidualnie do pacjenta na podstawie konsultacji.

Zwykle endermologię zalecamy w seriach 10 do 15 czasami nawet 20 zabiegów. Zabieg powinno wykonywać się co 2 – 3 dni, nie rzadziej niż 2x w tygodniu.

Czy od endermologii się chudnie?

Przy połączeniu z dietą i ćwiczeniami można zmniejszyć obwód nawet do 5 cm w talii i udach. Należy zaznaczyć, że endermologia jest elementem wspomagającym proces odchudzania i zabiegiem medycyny estetycznej.
Nie przynosi takich efektów jak dieta i regularne ćwiczenia (utrata kilogramów, budowa mięśni). W wyniku systematycznych zabiegów mogą za to zniknąć obrzęki.  Dlatego warto łączyć zabiegi, dietę i endermologię dla osiągnięcia lepszych efektów.

Czy zabieg endermologii boli?

Wiele osób zastanawia się, czy endermologia boli. Absolutnie nie, czasami może dochodzić do lekkiego dyskomfortu, o którym warto informować podczas zabiegu, tak by cały zabieg przebiegł jak najbardziej delikatnie.
Endermologia ma pacjenta relaksować i sprawiać mu przyjemność.

Czy endermologia jest skuteczna

Jeśli zabiegi endermologii są wykonywane systematycznie i zgodnie z zaleceniami to efekty są spektakularne.
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530