Jak usunąć nierówności po liposukcji
Jak usunąć nierówności po liposukcji?
Jednym z działań niekorzystnych po zabiegu liposukcji może być pozostałość nierównej powierzchni skóry oraz wyczuwalne pofałdowania i miejscowe zgrubienia. Takie defekty na szczęście nie są zmianami nieodwracalnymi i możliwa jest ich bardzo znaczna redukcja. Jak zatem usunąć nierówności po liposukcji?
Nierówna skóra po liposukcji nie zawsze jest wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Jest to ryzyko związane z tą metodą, a także wpływ na nierówności skóry może mieć niestosowanie się do zaleceń pozabiegowych albo po prostu specyfika organizmu pacjenta. Gabinet medycyny estetycznej Poznań oferuje zabiegi, które pomogą ci wygładzić pofałdowaną skórę po liposukcji.
Venus Legacy jako remedium na nierówności po liposukcji
Venus Legacy to sprawdzony zabieg zmniejszający nierówną skórę po liposukcji. Urządzenie stosowane w terapii wykorzystuje wielobiegunowe fale radiowe i pulsacyjne pole magnetyczne. Multipolarne fale radiowe zapewniają bezbolesne i szybkie nagrzewanie tkanek na różnych głębokościach, a technologia pulsacyjnego pola magnetycznego ma właściwości regeneracyjne, gdyż umożliwia głęboką penetrację energii i cyrkulację krwi w naczyniach. Efektem działania urządzenia jest szybka poprawa wyglądu skóry oraz redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Sam zabieg w klinice medycyny estetycznej jest komfortowy i bezpieczny. W jego trakcie pacjentowi towarzyszy odczucie przyjemnego ciepła w okolicy poddawanej zabiegowi. Do ciała pacjenta przykładana jest specjalna głowica, którą lekarz przesuwa okrężnymi ruchami po skórze. Zastosowanie technologii Venus Legacy nie wymaga żadnej rekonwalescencji i nie niesie za sobą ryzyka powikłań.
Drenaż limfatyczny manualny
Manualny drenaż limfatyczny w klinice medycyny estetycznej jest coraz częściej stosowany w gabinetach medycyny estetycznej na nierówności po liposukcji. Podczas zabiegu liposukcji może dochodzić do drobnych uszkodzeń w obrębie układu krwionośnego, limfatycznego oraz tkanki tłuszczowej i dlatego w miejscu zabiegu pojawiają się obrzęki, które mogą utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Problemy z przepływem limfy powodują tendencje do włóknienia tkanek, co objawia się drobnymi nierównościami na skórze.
Manualny drenaż limfatyczny poprawia przede wszystkim krążenie limfy w naczyniach limfatycznych, co jednocześnie powoduje większą ich elastyczności i poprawa zaburzony proces odpływu limfy przywracając jej pierwotne funkcje. Zaleca się, aby taką rehabilitację rozpocząć już po kilku dniach od liposukcji, gdyż przyspieszy to powrót do normalnego funkcjonowania, efekty będą zadowalające, a jednocześnie ograniczone zostanie ryzyko powstania nierówności na skórze.
Endermologia LPG w klinice medycyny estetycznej
Kolejną propozycją zabiegu na nierówności po liposukcji, z której można skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, jest Endermologia LPG. Jest to bezinwazyjna, stuprocentowo naturalna oraz niezwykle skuteczna metoda mechanicznego stymulowania skóry, dzięki której poprawia się jej metabolizm.
Zabieg Endermologii LPG polega na masażu podciśnieniowego z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które rozmasowuje skórę w kilku kierunkach. Pacjent podczas zabiegu endermologii ubrany jest w specjalny kostium, który jest konieczny do prawidłowego przeprowadzenia masażu, a także ochronie skóry przed urazami, które może wywołać podciśnienie.
Endermologia polecana jest zwłaszcza w przypadku widocznego zwiotczenia tkanki oraz konieczności usunięcia nadmiernych depozytów tłuszczu, nierówności i wygładzenia cellulitu. Zabieg w widoczny sposób modeluje sylwetkę, zmniejszając też obwody ciała pacjenta.
Jak usunąć nierówności po liposukcji na nogach lub brzuchu?
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat