Zalecenia po liposukcji

Zalecenia po liposukcji – jak postępować po zabiegu

Rodzaje liposukcji

Liposukcja N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków wykorzystuje innowacyjną belgijską technologię. Specjalna głowica wprowadzana w tkanki za pomocą sprężonego powietrza wprawia kaniulę w tak zwany ruch nutacyjny. Polega on na wykonywaniu drgań w trzech płaszczyznach. Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz. Poruszająca się kaniula generuje wytwarzanie infradźwięków, które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych.

Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej  między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne. Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych takich jak powstawanie krwiaków, czy obrzęków.

Ponadto dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Metoda ta jest przełomem w rozwoju liposukcji wibracyjnej. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, obciążony mniejszymi powikłaniami.

Inne metody liposukcji

Body Jet jest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywaniu nowego rodzaju liposukcji, które w swoim działaniu zamiast traumatyzującej tkanki próżni wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem do oddzielania i wypłukiwania komórek tłuszczowych. Strumień ten jest ukierunkowany, aplikowany w pulsacyjny sposób, dzięki czemu pozwala na atraumatyzujące oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej.

Jego siła jest porównywalna z siłą silnego strumienia prysznicowego, co umożliwia dokładną separację adipocytów i uniknięcie uszkodzenia naczyń krwionośnych, włókien nerwowych oraz innych tkanek otaczających. Dodatek adrenaliny do roztworu wypłukującego działa wazokonstrykcyjnie, to znaczy powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zawartość krwi i innych płynów ustrojowych w usuwanej tkance tłuszczowej. Dla porównania – zawartość krwi w produkcie ubocznym zabiegu urządzeniem Body Jet wynosi 1-3%, podczas gdy
w produkcie uzyskanym drogą klasycznej liposukcji to aż 40%.

Zalecenia po liposukcji brzucha – jak postępować po liposukcji:

  1. Odzież uciskowa
  2. Drenaże limfatyczne
  3. Wypijanie większej ilości wody
  4. Poruszanie się spokojne – wolne spacery
  5. Zakaz większego wysiłku

Zalecenia po liposukcji na co zwrócić uwagę

Ponadto należy pamiętać, że żadna liposukcja nie jest metodą odchudzającą, a jedynie sposobem modelowania sylwetki i nie zastąpi modyfikacji trybu życia. Nie powoduje ona przyspieszenia metabolizmu czy przyrostu tkanki mięśniowej. Bez dbania
o prawidłowo zbilansowaną, zdrową dietę, adekwatną podaż wody oraz regularną aktywność fizyczną dojdzie do szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej, co zniwelować może efekt zabiegu.

Zalecenia po liposukcji wpływają na efekt zabiegu

Rekonwalescencja po liposukcji

Zalecamy po zabiegu liposukcji pozostanie przez tydzień w domu i unikania gwałtownych wysiłków.

Istotne w rekonwalescenci po zabiegu liposukcji jest rozpoczęcie niewielkiego wysiłku fizycznego (powolne spacery), co zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi w żyłach.

Przez okres kilku tygodni, a nawet do 6 miesięcy zaleca się unikanie opalania.

5/5 - (7 votes)