Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Kurze łapki


to zmarszczki wokół oczu, po bokach, szczególnie nasilające się podczas uśmiechu

Starzenie się skóry jest nieuniknionym procesem zachodzącym w każdym ludzkim organizmie. Jego przebieg jest powolny, stopniowy i wieloetapowy.

kurze łapki
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:36:28

Kurze łapki to typowe zmarszczki mimiczne. Często pojawiają się jako pierwsze oznaki wiotczenia skóry.

W wyniku tego procesu poważnym zmianom ulega struktura skóry, co odbija się na jej wyglądzie.

Skóra nie starzeje się jednak z roku na rok. Aż do momentu, w którym widoczne są już głębokie zmarszczki i bruzdy, wciąż zachodzą mniej zauważalne, stopniowe zmiany.

Kurze łapki – potocznie nazywane liniami charakteru lub zmarszczkami śmiechu – to jeden z pierwszych objawów starzenia, pojawiający się w relatywnie młodym wieku. Bardzo często jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Jest to rodzaj zmarszczek mimicznych umiejscowionych w kącikach oczu, powstałych w wyniku rozpoczęcia w tkankach skóry procesu utraty elastyczności (niedoboru elastyny i kolagenu).

Są one wyraźniejsze i pojawiają się wcześniej na twarzach odznaczających się dużą ekspresją mimiczną, gdyż powstają one podczas uśmiechania się i mrużenia oczu. Proces powstawania zmarszczek mogą natomiast dodatkowo przyspieszyć – palenie tytoniu oraz nadmierna ekspozycja twarzy na szkodliwe działanie promieni UV (np. zbyt częste opalanie).

Choć nie jest to wybitnie szpecący rodzaj zmarszczek i zwykle nie są one zbyt głębokie, postarzają twarz i mogą być przyczyną dyskomfortu. Nie warto natomiast się oszukiwać – regularne używanie kremów czy kosmetyków nie zlikwiduje kurzych łapek, nie istnieją żadne „magiczne eliksiry odmładzające”. Istnieje za to medycyna estetyczna, która – dzięki nowoczesnym technologiom – potrafi doskonale radzić sobie z tym problemem.

Kurze łapki – leczenie

Najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi sposobami na kurze łapki są wypełniacze – botox, czyli odpowiednio spreparowany wypełniacz z toksyny botulinowej lub całkowicie organiczny i biozgodny kwas hialuronowy.

Preparat o odpowiednich, bezpiecznych proporcjach jest wstrzykiwany przez lekarza pod skórę podczas nieinwazyjnego, prostego i krótkotrwałego zabiegu. Nie wiążą się z nim żadne poważniejsze skutki uboczne czy powikłania (mogą jedynie pojawić się delikatne zaczerwienienia lub siniaczki, które samoistnie znikają w ciągu kilku godzin lub dni) i nie jest bolesny.

Efekt działania widać niemal po kilku dniach.

Kurze łapki – więcej metod

Kurze łapki można usunąć również za pomocą lasera frakcyjnego. Zabieg, tzw. resurfacing okolicy oka, ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji dużych ilości kolagenu i elastyny dzięki czemu ulega ona znacznemu zagęszczeniu, poprawia się jej napięcie i elastyczność. Stare włókna kolagenowe pod wpływem ciepła ulegają skróceniu co poprawia napięcie skóry. Laser frakcyjny CO2 przynosi długotrwałe efekty

Podobnie działa dermapen.

Inną metodą może być również mezoterapia igłowa z zastosowaniem wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Preparat ten poprawia nawilżenie skóry dzięki czemu pogrubia ją, rozjaśnia i spłyca drobne zmarszczki.

Medycyna estetyczna od wielu lat pozwala na wygładzanie zmarszczek wokół oczu, które potocznie nazywane są kurze łapki.

Bardzo skutecznym zabiegiem odmładzania okolicy oczu jest zabieg Madonna lift wykonywany laserem frakcyjnym.

Bardzo skutecznym zabiegiem a jednocześnie bezinwazyjnym i bezbolesnym jest Pelleve.  Jest to radiofrekwencja monopolarna, zabieg poprawiający napięcie skóry.

Kurze łapki Poznań – zapraszamy na zabiegi

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530