Brzuch po ciąży wymaga często działań

brzuch po ciąży

Brzuch po ciąży

Dla wielu mam zaskoczeniem może być fakt, że brzuch po ciąży nie wraca od razu do swoich dawnych kształtów. Dzieje się tak dlatego, że tkanki i mięśnie potrzebują czasu na regenerację i obkurczenie, a taki proces może potrwać nawet kilka miesięcy.

Oczywiście aktywność fizyczna i ćwiczenia mogą przyspieszyć ten proces, ale co jeśli skóra na brzuchu pozostaje nadal pomarszczona, a nadmiar tkanki nie znika?

Poznajmy skuteczne zabiegi na brzuch po ciąży, które pomogą naszej skórze odzyskać elastyczność i powrócić do dawnej sylwetki.

Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Gdy minie połóg i przyjdzie czas na zwiększenie wysiłku fizycznego warto zacząć od ćwiczeń, które przede wszystkim poprawią napięcie mięśni brzucha i zmniejszają masę ciała. Kluczowa jest też także odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu, szczególnie jeśli karmimy piersią.

Samo nawilżanie skóry, które powinno być regularne, również jest działaniem wspomagającym jej regenerację. Jeśli zdecydujesz się na zabiegi medycyny estetycznej to każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zazwyczaj kilka różnych zabiegów regenerujących skórę i brzuch po ciąży.

Gabinet medycyny estetycznej Poznań oferuje profesjonalne wsparcie dla twojego brzucha po ciąży.

Venus Legacy

Jakie skuteczne zabiegi na brzuch po ciąży? Ten zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań pozwala bezinwazyjnie pozbyć się tłuszczu na brzuchu bez ingerencji chirurgicznej. Venus Legacy Poznań to zabieg bezpieczny, bezbolesny, pozwalający na poprawę jędrności skóry brzucha, poprzez wykorzystanie technologii oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego.

Urządzenie Venus Legacy na brzuch działa na zasadzie reakcji termicznej i wywołaniu mikrouszkodzeń tkanek, które uruchamiają procesy naprawcze w skórze. Pole magnetyczne natomiast pobudza syntezę kolagenu, a także fibroblasty do większej aktywności.

Zwiększenie ukrwienia tkanek to kolejny atut zabiegu, który wpływa na poprawę ich wyglądu, a do tego urządzenie pozwala na precyzyjne kontrolowanie głębokości oddziaływania i penetrowania konkretnych warstw skóry.

Ważne jest również, że urządzenie pozwala na kontrolowanie i podniesienie temperatury tkanek w czasie rzeczywistym. Wszystko powyższe zapewnia możliwość osiągnięcia optymalnych efektów, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla pacjentów.

Liposukcja – liposukcja laserowa i ultradźwiękowa

Kolejny zabieg na brzuch po ciąży w gabinecie medycyny estetycznej Poznań to liposukcja, która w dzisiejszych czasach jest zabiegiem dużo bezpieczniejszym i mniej inwazyjnym, a wykorzystuje się do jej przeprowadzenia m.in. laser i ultradźwięki.

Odsysanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji ultradźwiękowej to odseparowanie tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych, a następnie, w wyniku upłynnienia tkanki tłuszczowej, odessanie jej za pomocą kaniuli. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej niesie za sobą minimalne ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań jak np. krwiaków, gdyż podczas procedury omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy.

Liposukcja laserowa jest również zabiegiem mało inwazyjnego i bezbolesnego oddzielenia tkanki tłuszczowej, ale za pomocą fal elektromagnetycznych. Zastosowanie radialnej emisji fali nie uszkadza komórek tłuszczowych i pozwala wyodrębnić z nich materiał potrzebny do ponownego zastosowania, czyli lipotransferu.

Jednocześnie stymulowane są fibroblasty do intensywnej produkcji włókien kolagenowych, co sprzyja obkurczaniu się skóry i uzyskaniu naturalnej sprężystości. Efekty zabiegu liposukcji laserowej są widoczne od razu i w większości przypadków wystarcza jeden zabieg, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to rodzaj termoliftingu i polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry i ogrzewaniu jej falami elektromagnetycznymi. Połączenie tych dwóch technik daje bardzo dobre efekty, gdyż uruchamia naturalne procesy regeneracyjne w skórze po mikronakłuwaniu i powoduje pod wpływem ciepła obkurczanie włókien kolagenowych, a także tworzenie nowego kolagenu. W przypadku brzucha zabieg pomaga ujędrnić wiotką skórę, wymodelować jego kształt i zredukować rozstępy.

Profhilo body w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Profhilo body to zabieg, który przede wszystkim rewitalizuje, poprawia sprężystość i napięcie wiotkiej skóry brzucha po ciąży. Profhilo to stymulator tkankowy zawierający kwas hialuronowy, a jego działanie polega na stopniowej przebudowie i uruchomieniu naturalnych procesów regeneracji skóry. Profhilo działa biostymulująco i wzmacniającą na tkanki, jest bezbolesny a efekty są długotrwałe.

Brzuch po ciąży Poznań

Brzuch po ciąży

Dla wielu z nas posiadanie dziecka, rodzicielstwo jest celem życia samym w sobie. Informacja o ciąży jest bardzo radosną nowiną, na którą czeka z niecierpliwością wiele par. Jednakże ciąża oraz następujący po niej poród, choć są źródłem wielu pozytywnych chwil i radości, wiążą się także z niekorzystnymi zmianami w ciele wpływającymi negatywnie na nasz wygląd.

Związane jest to z dużym rozciągnięciem skóry i powłok w stosunkowo krótkim czasie, czego efektem jest uszkodzenie struktury sieci włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest znaczne zmniejszenie napięcia skóry. Wskutek powyższych procesów dochodzi do nadmiernej wiotkości skóry, powstawania rozstępów oraz wielu innych przykrych dolegliwości. Na całe szczęście, współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na radzenie sobie z niekorzystnym wyglądem brzucha po porodzie.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Istnieje kilka metod liposukcji w zależności od tego, jaki mechanizm jest używany do usuwania tkanki tłuszczowej. Klasyczna, najbardziej podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni. Jest to metoda traumatyzująca, a pozyskana tkanka tłuszczowa jest uszkodzona i nie nadaje się do późniejszego wykorzystania.

Liposukcja infradźwiękowajest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywaniu nowego rodzaju liposukcji, które w swoim działaniu zamiast traumatyzującej tkanki próżni wykorzystuje technologię infradźwiękową. .

N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków wykorzystuje innowacyjną belgijską technologię. Specjalna głowica wprowadzana w tkanki za pomocą sprężonego powietrza wprawia kaniulę w tak zwany ruch nutacyjny. Polega on na wykonywaniu drgań w trzech płaszczyznach.

Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz. Poruszająca się kaniula generuje wytwarzanie infradźwięków, które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych. Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne. Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy.

Liposukcja ultradźwiękowa, zwana inaczej U.A.L. (Ultrasound Assisted Liposuction) to kolejna metoda liposukcji wspomaganej innymi technologiami. Podczas przeprowadzania tego rodzaju liposukcji, ultradźwięki są czynnikiem powodującym destrukcję tkanki tłuszczowej. Po znieczuleniu miejscowym, lekarz przeprowadzający zabieg dokonuje niewielkich nacięć, przez które wprowadzane są do tkanki podskórnej niewielkie kaniule emitujące ultradźwięki. które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych.

Liposukcja wibracyjna jest powszechnie znaną i chętnie stosowaną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. W dzisiejszych czasach jest najchętniej wybieranym rodzajem tego zabiegu. Procedura ta w swoim działaniu wykorzystuje technologię PAL (Power Assisted Liposuction). Polega na zastosowaniu specjalnej kaniuli wibracyjnej, wykonującej regularne ruchy wibracyjne w przód i w tył. Wnika ona w tkankę tłuszczową w sposób bardzo delikatny. Dzięki temu oddzielanie tkanki tłuszczowej od otoczenia jest zdecydowanie mniej traumatyzujące i dużo bardziej bezpieczne.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to metoda, dzięki której produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, a co za tym idzie procesy regeneracyjne skóry i eliminacja rozstępów są pobudzane przez dokonywanie mikrouszkodzeń tkanki w dwóch synergistycznych mechanizmach.

Pierwszym jest wykorzystanie bodźców mechanicznych poprzez wykonywanie w sposób pulsacyjny mikronakłuć na różnej głębokości (od 0,5 do 3,5mm).

Drugi polega na emisję przez igły impulsu o częstotliwości fali radiowej, co wywołuje bodziec termiczny.

Radiofrekwencja mikroigłowa dzięki różnym głębokościom nakłucia dochodzi do przestrzennego przegrzania skóry, co dodatkowo podnosi skuteczność zabiegu. Cechuje się on wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Venus Legacy

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych.

Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Procedura nie wymaga rekonwalescencji i praktycznie od razu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż Venus Legacy jest pierwszym i jak dotąd jedynym urządzeniem wykorzystywanym w tym celu, które posiada certyfikat Agencji Żywności i Leków, czyli FDA (Food and Drugs Administration).

Profhilo body

Profhilo body jest bardzo innowacyjną metodą stosowaną w radzeniu sobie z wiotkością skóry, szczególnie w obrębie ramion i brzucha po ciąży. Jest to biostymulator składający się z dwóch cząsteczek kwasu hialuronowego – jednej o dużej masie cząsteczkowej i drugiej o niewielkiej masie cząsteczkowej.

Są one wymieszane ze sobą w proporcji 1:1. Jego wyjątkowość polega na braku konieczności stosowania dodatkowych preparatów sieciujących. Stymulując odbudowę macierzy międzykomórkowej prowadzi do zwiększenia gęstości skóry i zwiększenia jej napięcia.

Brzuch po ciąży – Endermologia

Endermologia jest to specjalny rodzaj masażu ciśnieniowego wykonywanego przy użyciu specjalnego urządzenia oddziałującego zarówno na skórę jak i tkankę podskórną. Jego przeprowadzenie jest możliwe dzięki zastosowaniu kostiumu zakładanego przez pacjenta na całe ciało z wyjątkiem twarzy, co umożliwia generowanie podciśnienia lub nadciśnienia wywierającego ucisk na tkanki.

Kombinezon ten jest nieodzowny dla prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia masażu. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonany chroni skórę przed potencjalnymi urazami wywołanymi przez podciśnienie, a także przed zaciąganiem włosków.

Oprócz tego zapewnia higienę oraz intymność. Podczas zabiegu jest on zasysany przez specjalną głowicę wraz ze skórą umożliwiając adekwatne oddziaływanie podciśnienia z jednoczasową ochroną tkanek.

Brzuch po ciąży zabiegi Poznań

5/5 - (7 votes)