Brzuch po porodzie

Brzuch po porodzie

Dla wielu z nas posiadanie dziecka, rodzicielstwo jest celem życia samym w sobie. Informacja o ciąży jest bardzo radosną nowiną, na którą czeka z niecierpliwością wiele par. Jednakże ciąża oraz następujący po niej poród, choć są źródłem wielu pozytywnych chwil i radości, wiążą się także z niekorzystnymi zmianami w ciele wpływającymi negatywnie na nasz wygląd.

Związane jest to z dużym rozciągnięciem skóry i powłok w stosunkowo krótkim czasie, czego efektem jest uszkodzenie struktury sieci włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest znaczne zmniejszenie napięcia skóry.

Wskutek powyższych procesów dochodzi do nadmiernej wiotkości skóry, powstawania rozstępów oraz wielu innych przykrych dolegliwości.

Na całe szczęście, współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na radzenie sobie z niekorzystnym wyglądem brzucha po porodzie.

Laseroterapia

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości.

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego.

Jedną z metod laseroterapii wykorzystywanych w przywracaniu atrakcyjnego wyglądu brzucha po porodzie jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Charakteryzuje się on emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek.

Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.

Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia.

Drugą metodą laseroterapii znajdującą zastosowanie w tym wskazaniu jest liposukcja laserowa, na przykład z wykorzystaniem urządzenia LipoLife. Jest to innowacyjna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegająca na zastosowaniu liposukcji laserowej. Umożliwia skuteczne i mało inwazyjne usunięcie nadmiaru tłuszczu z różnych okolic ciała. Ta technologia ma znaczną przewagę nad klasyczną liposukcją mechaniczną praktycznie na każdej płaszczyźnie.

Jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, nie wymagającym dodatkowego znieczulenia. Otwiera to szeroki wachlarz możliwości osiągnięcia optymalnego efektu końcowego zabiegu, przy zachowanym dużym komforcie jego przeprowadzenia. Urządzenie LipoLife, w przeciwieństwie do liposukcji mechanicznej, pozwala na wyeliminowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, a produkt tego procesu jest nieuszkodzony, bogaty w komórki tłuszczowe, czyli adipocyty. Dzięki temu daje możliwość wykorzystanie pozyskanego materiału na przykład do przeprowadzenia zabiegu lipomodellingu.

Brzuch po porodzie – Venus Legacy

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych.

Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Procedura nie wymaga rekonwalescencji, i praktycznie od razu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż Venus Legacy jest pierwszym i jak dotąd jedynym urządzeniem wykorzystywanym w tym celu, które posiada certyfikat Agencji Żywności i Leków, czyli FDA (Food and Drugs Administration).

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to metoda, dzięki której produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, a co za tym idzie procesy regeneracyjne skóry i eliminacja rozstępów są pobudzane przez dokonywanie mikrouszkodzeń tkanki w dwóch synergistycznych mechanizmach. Pierwszym jest wykorzystanie bodźców mechanicznych poprzez wykonywanie w sposób pulsacyjny mikronakłuć na różnej głębokości (od 0,5 do 3,5mm).

Drugi polega na emisję przez igły impulsu o częstotliwości fali radiowej, co wywołuje bodziec termiczny. Dzięki różnym głębokościom nakłucia dochodzi do przestrzennego przegrzania skóry, co dodatkowo podnosi skuteczność zabiegu. Cechuje się on wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, małobolesnym, bez rekonwalescencji.

Brzuch po porodzie Poznań

5/5 - (7 votes)