Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Mikronakłuwanie


Mikronakłuwanie – zabieg dermapenem

Mikronakłuwanie

Dermapen to urządzenie przypominające długopis zaopatrzone w zestaw pulsujących igieł. Zabieg Dermapen powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, które wywołują uruchomienie procesów regeneracyjnych.

Dermapen w połączeniu z podaniem osocza bogatopłytkowego podnosi skuteczność zabiegu i pozwala na redukcję zmarszczek, blizn czy zahamowanie procesów starzenia.

Mikronakłuwanie można również wykonać bezboleśnie urządzeniem Vital Injector 2

Na czym polega mikronakłuwanie z udziałem Dermapen?

Zabieg Dermapen jest bardzo popularny wśród pacjentów i stosuje się go na redukcję blizn, zmarszczek czy poprawę wyglądu skóry. Dermapen to urządzenie przypominające długopis, które jest wyposażone w 16 pulsujących igieł. Dermapen wykonuje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze pacjenta, co prowadzi do stymulacji procesów regeneracji i skuteczną odnowę cery. 

Drugim działaniem Dermapenu jest podawanie substancji aktywnych, które zapewniają dodatkowy efekt terapeutyczny – mogą to być aminokwasy, witaminy czy dobroczynny kwas hialuronowy. Warto dodać, że zabieg Dermapen nie jest bolesny, a w niektórych przypadkach lekarz podaje krem znieczulający, co zapewnia jeszcze większy komfort pacjenta. Za sprawą mikrourazów powstaje stan zapalny w skórze, co stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. 

Dermapen jest bardzo skuteczny i idealny do odmłodzenia skóry szyi, dekoltu czy twarzy oraz innych partii ciała. Mikronakłuwanie to metoda, która od lat jest stosowana w medycynie estetycznej i przynosi pożądane efekty estetyczne.

Dermapen razem z osoczem bogatopłytkowym

Dermapen może przynieść jeszcze większe korzyści dla pacjenta, jeśli jedną z substancji podawanych podskórnie jest osocze bogatopłytkowe. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta, która poddawana jest odwirowywaniu, by otrzymać preparat zawierający płytki krwi.

Następnie osocze podaje się podczas zabiegu wraz z urządzeniem Dermapen, wstrzykując osocze w miejsce występowania zmarszczek czy blizn. Efektem działania osocza bogatopłytkowego jest pobudzenie komórek macierzystych do regeneracji, odbudowa uszkodzonych tkanek. Podawanie osocza odbywa się w paru seriach, co zwiększa efekt terapeutyczny. 

Po zabiegu Dermapen z osoczem bogatopłytkowym może pojawić się obrzęk, który szybko ustępuje. Dermapen z osoczem bogatopłytkowym jest remedium na starzenie się skóry, rozstępy, zmarszczki, blizny potrądzikowe czy łysienie. Dużym atutem osocza jest bezpieczeństwo zabiegu, 

Mikronakłuwanie – Przebieg zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość krwi żylnej, która poddawana jest odwirowaniu. Tak właśnie uzyskuje się osocze bogatopłytkowe PRP. 

Następnie lekarz za pomocą Dermapenu zaczyna dziurkowanie skóry, wprowadzając pod nią preparat osocza bogatopłytkowego. Urządzenie gwarantuje wysoką precyzję i wprowadzenie substancji w głębsze warstwy skóry oraz wywołanie mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do regeneracji.  

Mikronakłuwanie Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530