Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Kolagen do picia


Kolagen do picia – czy dieta bogata w kolagen poprawia wygląd skóry?

Bardziej skuteczne są aminokwasy do picia – stymulują produkcję naturalnego kolagenu

W przypadku dużego braku kolagenu warto skorzystać z mezoterapii igłowej tropokolagenem

kolagen do picia

Kolagen do picia

Niedobory kolagenu mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia – powodują zmarszczki, wypadanie włosów czy łamanie się paznokci. Czy warto sięgnąć po kolagen do picia, który pomoże Ci uzupełnić jego niedobór w organizmie i prowadzić do odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek?

Suplementację kolagenu do picia warto połączyć z zabiegiem, który silnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze – hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy.

Dlaczego kolagen jest tak ważny?

Jest to kluczowe białko skóry, które wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu jej nawilżenia. Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie zapewnia młody wygląd i brak zmarszczek. Niedobory kolagenu mogą mieć niekorzystny wpływ na gojenie się ran.

Często pacjentki zgłaszają się do okulisty z powodu opadania powiek – wiotkość skóry najczęściej wynika z niedoboru kolagenu.

Kolagen do picia popularny

Kolagen w formie pitnej staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów. Ale czy dzięki suplementacji kolagenu do picia mają miejsce zmiany w macierzy zewnątrzkomórkowej związane z wiekiem i pobudzają procesy anaboliczne w skórze?

Kolagen przyjęty w pokarmie a więc także kolagen do picia nie przechodzą bezpośrednio do krwi. Najpierw musi ulec strawieniu w przewodzie pokarmowym – białko kolagenu ulega rozbiciu do aminokwasów i dopiero aminokwasy (małe cząsteczki) są w stanie przejść barierę jelito – krew.

Dlatego jedynie przyjmowanie aminokwasów w formie do picia ma sens – przyjęte drogą doustną bezpośrednio przechodzą do krążenia krwi i dostają się do skóry i fibroblastów.

Ma to szczególne znaczenie po takich zabiegach jak np. liposukcja.

Aminokwasy do picia zapewniają ujędrnienie skóry, zatrzymanie starzenia się skóry i jej lepsze nawodnienie oraz odmłodzenie skóry czy redukcję zmarszczek. Aminokwasy do picia przyczyniają się do spowolniania procesu pojawienia się zmarszczek.

Aminokwasy dają efekty stymulacji w skórze co ma odbicie w poprawie stanu włosów i paznokci. Włosy zyskują, stając się grubsze i mocniejsze. Przed spożyciem aminokwasów należy zapoznać się z ulotką – wskazaniami, przeciwwskazaniami czy informacjami o dawkowaniu.

Po spożyciu aminokwasy doustne absorbowane są przez układ pokarmowy i dostają się do krwiobiegu. Pobudza to organizm do zwiększenia własnej produkcji kolagenu.

Aminokwasy przyjmowane doustnie w płynie zapewniają skuteczność, która jest potwierdzona naukowo.

Kolagen do picia bardzo silnie stymuluje fibroblasty skóry do produkcji naturalnego kolagenu, innym stymulowaniem jest zabieg Profhilo

Kolejnym biostymulatorem, który silnie stymuluję produkcję nowego kolagenu w skórze jest preparat Gouri.

Zabieg Profhilo daje bardzo naturalne efekty, jest bezbolesny i bez rekonwalescencji.

Jakie efekty przynosi zabieg Profhilo:

 • przywrócenie utraconego konturu i profilu twarzy,
 • redukcja zmarszczek,
 • wysmuklenie dolnej części twarzy oraz poprawa naciągu skóry szyi,
 • efekt liftingu twarzy,
 • poprawa jędrności skóry,
 • poprawa napięcia skóry,
 • likwidacja opadniętych policzków, tzw. „chomików”,
 • wygładzenie linii marionetek oraz okolicy ust,
 • redukcja bruzd na linii żuchwy,
 • poprawa głębokiego nawilżenia skóry.

Autologiczny wypełniacz tkankowy.

Czasami samo przyjmowanie doustne kolagenu do picia czy aminokwasów nie wystarczy. Konieczne bywa wykonanie wypełnienia bruzd czy zmarszczek. Bardzo skutecznym i bezpiecznym preparatem jest ATR (autologiczny wypełniacz tkankowy) otrzymywany z osocza pacjenta. Działa on podwójnie – wolumetrycznie oraz regenerująco.

Skutki uboczne kolagenu do picia

U niektórych osób może dochodzić do reakcji alergicznych. Inne niepożądane efekty to: nadwrażliwość na niektóre pokarmy, zaparcia, ogólne osłabienie, bóle mięśni i stawów, nieprzyjemny zapach w jamie ustnej.

W razie wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie suplementu diety.

Jeśli mamy do czynienia z wiotką skórą warto skorzystać z zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej. Opis zabiegu po kliknięciu w ikonkę

Wady i zalety kolagenu do picia

Wady kolagenu do picia to m.in. dodatek benzoesanu sodu lub konserwantów. W składzie suplementu znajdziemy także cukier czy barwniki. Nie zawsze białko w produkcie jest najwyższej jakości – hydrolizat kolagenu jest dobrze przyswajany, ale brak mu delikatnych peptydów sygnałowych.

Kolagen do picia jest bardzo wygodny zarówno na wyjazdy służbowe, jak i do stosowania w domu. W krótkim czasie możemy przygotować preparat nadający się do wypicia. Kolagen do picia przynosi szybkie efekty w postaci zatrzymania starzenia się skóry, dlatego warto zacząć go stosować, by zyskać odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek.

Zachęcamy do korzystania z aminokwasów do picia w  – dzięki regularnemu piciu tego produktu organizm wytwarza naturalny kolagen w skórze.

Kolagen do picia Poznań

Jeżeli wiotkość skóry jest znaczna – konieczne są zabiegi mezoterapii igłowej tropokolagenem.

W przypadku opadania powiek, które jest następstwem niedoboru kolagenu i wiotkości skóry polecamy plastykę powiek

Podsumowując

Samo przyjmowanie kolagenu do picia nie wystarczy (Może być ten naturalny w żelatynie / galarcie). Konieczne są jeszcze zabiegi stymulujące fibroblasty w skórze do generowania naturalnego kolagenu. Takimi zabiegami są:

 1. radiofrekwencja mikroigłowa
 2. laser rfakcyjny
 3. dermapen
 4. osocze bogatopłytkowe
 5. hydroksyapatyt wapnia
 6. kwas polimlekowy
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530