Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Kolagen do picia


Kolagen do picia – czy dieta bogata w kolagen poprawia wygląd skóry?

Bardziej skuteczne są aminokwasy do picia – stymulują produkcję naturalnego kolagenu

W przypadku dużego braku kolagenu warto skorzystać z mezoterapii tropokolagenem

kolagen do picia

Kolagen do picia

Niedobory kolagenu mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia – powodują zmarszczki, wypadanie włosów czy łamanie się paznokci. Czy warto sięgnąć po kolagen do picia, który pomoże Ci uzupełnić jego niedobór w organizmie i prowadzić do odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek?

Suplementację kolagenu warto połączyć z zabiegiem, który silnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze – kwas polimlekowy.

Dlaczego kolagen jest tak ważny?

Jest to kluczowe białko skóry, które wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu jej nawilżenia. Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie zapewnia młody wygląd i brak zmarszczek. Niedobory kolagenu mogą mieć niekorzystny wpływ na gojenie się ran.

Często pacjentki zgłaszają się do okulisty z powodu opadania powiek – wiotkość skóry najczęściej wynika z niedoboru kolagenu.

okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka

okulista, okulista Poznań Grunwald

Kolagen do picia popularny

Kolagen w formie pitnej staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów. Ale czy dzięki suplementacji kolagenu do picia mają miejsce zmiany w macierzy zewnątrzkomórkowej związane z wiekiem i pobudzają procesy anaboliczne w skórze?

Kolagen przyjęty w pokarmie a więc także kolagen do picia nie przechodzą bezpośrednio do krwi. Najpierw musi ulec strawieniu w przewodzie pokarmowym – białko kolagenu ulega rozbiciu do aminokwasów i dopiero aminokwasy (małe cząsteczki) są w stanie przejść barierę jelito – krew.

Dlatego jedynie przyjmowanie aminokwasów w formie do picia ma sens – przyjęte drogą doustną bezpośrednio przechodzą do krążenia krwi i dostają się do skóry i fibroblastów.

Ma to szczególne znaczenie po takich zabiegach jak np. liposukcja.

liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa

liposukcja

Aminokwasy do picia zapewniają ujędrnienie skóry, zatrzymanie starzenia się skóry i jej lepsze nawodnienie oraz odmłodzenie skóry czy redukcję zmarszczek. Aminokwasy do picia przyczyniają się do spowolniania procesu pojawienia się zmarszczek.

Aminokwasy dają efekty stymulacji w skórze co ma odbicie w poprawie stanu włosów i paznokci. Włosy zyskują, stając się grubsze i mocniejsze. Przed spożyciem aminokwasów należy zapoznać się z ulotką – wskazaniami, przeciwwskazaniami czy informacjami o dawkowaniu.

Po spożyciu aminokwasy doustne absorbowane są przez układ pokarmowy i dostają się do krwiobiegu. Pobudza to organizm do zwiększenia własnej produkcji kolagenu.

Aminokwasy przyjmowane doustnie w płynie zapewniają skuteczność, która jest potwierdzona naukowo.

Bardzo silnie stymuluje fibroblasty skóry do produkcji naturalnego kolagenu zabieg Profhilo

profhilo, profhilo Poznań

Profhilo

Zabieg Profhilo daje bardzo naturalne efekty, jest bezbolesny i bez rekonwalescencji.

Jakie efekty przynosi zabieg Profhilo:

  • przywrócenie utraconego konturu i profilu twarzy,
  • redukcja zmarszczek,
  • wysmuklenie dolnej części twarzy oraz poprawa naciągu skóry szyi,
  • efekt liftingu twarzy,
  • poprawa jędrności skóry,
  • poprawa napięcia skóry,
  • likwidacja opadniętych policzków, tzw. „chomików”,
  • wygładzenie linii marionetek oraz okolicy ust,
  • redukcja bruzd na linii żuchwy,
  • poprawa głębokiego nawilżenia skóry.

Autologiczny wypełniacz tkankowy.

Czasami samo przyjmowanie doustne kolagenu do picia czy aminokwasów nie wystarczy. Konieczne bywa wykonanie wypełnienia bruzd czy zmarszczek. Bardzo skutecznym i bezpiecznym preparatem jest ATR (autologiczny wypełniacz tkankowy) otrzymywany z osocza pacjenta. Działa on podwójnie – wolumetrycznie oraz regenerująco.

Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz

Atr naturalny wypełniacz

Skutki uboczne kolagenu do picia

U niektórych osób może dochodzić do reakcji alergicznych. Inne niepożądane efekty to: nadwrażliwość na niektóre pokarmy, zaparcia, ogólne osłabienie, bóle mięśni i stawów, nieprzyjemny zapach w jamie ustnej. W razie wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie suplementu diety.

Jeśli mamy do czynienia z wiotką skórą warto skorzystać z zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej. Opis zabiegu po kliknięciu w ikonkę

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Wady i zalety kolagenu do picia

Wady kolagenu do picia to m.in. dodatek benzoesanu sodu lub konserwantów. W składzie suplementu znajdziemy także cukier czy barwniki. Nie zawsze białko w produkcie jest najwyższej jakości – hydrolizat kolagenu jest dobrze przyswajany, ale brak mu delikatnych peptydów sygnałowych.

Kolagen do picia jest bardzo wygodny zarówno na wyjazdy służbowe, jak i do stosowania w domu. W krótkim czasie możemy przygotować preparat nadający się do wypicia. Kolagen do picia przynosi szybkie efekty w postaci zatrzymania starzenia się skóry, dlatego warto zacząć go stosować, by zyskać odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek.

Zachęcamy do korzystania z aminokwasów do picia w  – dzięki regularnemu piciu tego produktu organizm wytwarza naturalny kolagen w skórze.

Kolagen do picia Poznań

Jeżeli wiotkość skóry jest znaczna – konieczne są zabiegi mezoterapii igłowej tropokolagenem.

W przypadku opadania powiek, które jest następstwem niedoboru kolagenu i wiotkości skóry polecamy plastykę powiek

plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań

Plastyka powiek

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530