Kolagen do picia
Niedobory kolagenu mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia – powodują zmarszczki, wypadanie włosów czy łamanie się paznokci. Czy warto sięgnąć po kolagen do picia, który pomoże Ci uzupełnić jego niedobór w organizmie i prowadzić do odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek?
Suplementację kolagenu do picia warto połączyć z zabiegiem, który silnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze – hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy.
Często pacjentki zgłaszają się do okulisty z powodu opadania powiek – wiotkość skóry najczęściej wynika z niedoboru kolagenu.
Kolagen do picia popularny
Kolagen w formie pitnej staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów. Ale czy dzięki suplementacji kolagenu do picia mają miejsce zmiany w macierzy zewnątrzkomórkowej związane z wiekiem i pobudzają procesy anaboliczne w skórze?
Kolagen przyjęty w pokarmie a więc także kolagen do picia nie przechodzą bezpośrednio do krwi. Najpierw musi ulec strawieniu w przewodzie pokarmowym – białko kolagenu ulega rozbiciu do aminokwasów i dopiero aminokwasy (małe cząsteczki) są w stanie przejść barierę jelito – krew.
Dlatego jedynie przyjmowanie aminokwasów w formie do picia ma sens – przyjęte drogą doustną bezpośrednio przechodzą do krążenia krwi i dostają się do skóry i fibroblastów.
Ma to szczególne znaczenie po takich zabiegach jak np. liposukcja.
Aminokwasy do picia zapewniają ujędrnienie skóry, zatrzymanie starzenia się skóry i jej lepsze nawodnienie oraz odmłodzenie skóry czy redukcję zmarszczek. Aminokwasy do picia przyczyniają się do spowolniania procesu pojawienia się zmarszczek.
Aminokwasy dają efekty stymulacji w skórze co ma odbicie w poprawie stanu włosów i paznokci. Włosy zyskują, stając się grubsze i mocniejsze. Przed spożyciem aminokwasów należy zapoznać się z ulotką – wskazaniami, przeciwwskazaniami czy informacjami o dawkowaniu.
Po spożyciu aminokwasy doustne absorbowane są przez układ pokarmowy i dostają się do krwiobiegu. Pobudza to organizm do zwiększenia własnej produkcji kolagenu.
Aminokwasy przyjmowane doustnie w płynie zapewniają skuteczność, która jest potwierdzona naukowo.
Kolagen do picia bardzo silnie stymuluje fibroblasty skóry do produkcji naturalnego kolagenu, innym stymulowaniem jest zabieg Profhilo
Kolejnym biostymulatorem, który silnie stymuluję produkcję nowego kolagenu w skórze jest preparat Gouri.
Zabieg Profhilo daje bardzo naturalne efekty, jest bezbolesny i bez rekonwalescencji.
Jakie efekty przynosi zabieg Profhilo:
Skutki uboczne kolagenu do picia
U niektórych osób może dochodzić do reakcji alergicznych. Inne niepożądane efekty to: nadwrażliwość na niektóre pokarmy, zaparcia, ogólne osłabienie, bóle mięśni i stawów, nieprzyjemny zapach w jamie ustnej.
W razie wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie suplementu diety.
Jeśli mamy do czynienia z wiotką skórą warto skorzystać z zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej. Opis zabiegu po kliknięciu w ikonkę
Wady i zalety kolagenu do picia
Kolagen do picia jest bardzo wygodny zarówno na wyjazdy służbowe, jak i do stosowania w domu. Kolagen do picia przynosi szybkie efekty w postaci zatrzymania starzenia się skóry, dlatego warto zacząć go stosować, by zyskać odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek.
Zachęcamy do korzystania z aminokwasów do picia w – dzięki regularnemu piciu tego produktu organizm wytwarza naturalny kolagen w skórze.
Kolagen do picia Poznań
Jeżeli wiotkość skóry jest znaczna – konieczne są zabiegi mezoterapii igłowej tropokolagenem.
W przypadku opadania powiek, które jest następstwem niedoboru kolagenu i wiotkości skóry polecamy plastykę powiek
Podsumowując
Samo przyjmowanie kolagenu do picia nie wystarczy (Może być ten naturalny w żelatynie / galarcie). Konieczne są jeszcze zabiegi stymulujące fibroblasty w skórze do generowania naturalnego kolagenu. Takimi zabiegami są:
- radiofrekwencja mikroigłowa
- laser rfakcyjny
- dermapen
- osocze bogatopłytkowe
- hydroksyapatyt wapnia
- kwas polimlekowy
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat