Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak usunąć chomiki na twarzy? Warto skorzystać z zabiegów: lasera erbowo-yagowego, Sculptry i osocza bogatopłytkowego, by problem opadających policzków zniknął raz na zawsze.

Chomiki na twarzy – czym są?

Opadające policzki inaczej nazywany chomikami na twarzy są powiązane z efektem utraty owalu twarzy, do którego dochodzi na skutek procesów starzenia czy ubytków tkanki tłuszczowej. Po 40 roku życia skóra staje się mniej jędrna, co powoduje efekt nieestetycznych „chomiczych policzków”, które są częstym defektem estetycznym, z którym przychodzą pacjenci do naszej kliniki medycyny estetycznej.

Przyczynami tej przypadłości są też zmiany hormonalne w okresie menopauzy, uwarunkowania genetyczne, częsta ekspozycja skóry na światło słoneczne. Za pojawienie się chomików na twarzy odpowiedzialny jest też spadek kolagenu i elastyny, których w pewnym wieku zaczyna ubywać w organizmie. To te dwa składniki odpowiadają za jędrność skóry.

Aby przeciwdziałać powstawaniu chomików na twarzy warto dbać o jędrność skóry za pomocą codziennej pielęgnacji, używając sprawdzonych kremów do twarzy. Nie można zapominać też o regularnych wizytach w gabinecie medycyny estetycznej Poznań w celu wypełniania chomików, poddając się takim zabiegom jak: kawitacja, mezoterapia igłowa, laseroterapia czy peelingi chemiczne.

Laser erbowo-yagowy

Kiedy już chomiki na twarzy staną się faktem i pojawią się na naszej twarzy, warto skorzystać z rekomendowanych przez lekarzy zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszym z nich jest laser erbowo-yagowy, który pomaga pozbyć się problemu opadających policzków. Dzięki innowacyjnej technologii lasera Nd-YAG do usuwania chomików możliwe jest dotarcie w głąb skóry.

W efekcie prowadzi to do przegrzania komórek i wywołania koagulacji, czyli „ścięcia się” krwi, co zapewnia m.in.obkurczanie i zamknięcie naczynek.  Laser neodymowo-yagowy wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej oraz wykazuje dużą moc promieniowania i gęstość energii. Laser Nd-YAG umożliwia świetną penetrację w obrębie wody, co przekłada się na oddziaływanie na wszystkie tkanki.

Laser erbowo-yagowy generuje bodziec termiczny, który przegrzewa skórę, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia, co prowadzi do aktywacji fibroblastów i zwiększenia włókien kolagenowych oraz elastynowych. Dzięki następuje wypełnianie chomików, a skóra pacjenta staje się jędrna jak nigdy dotąd.

Sculptra jako remedium na chomiki na twarzy

Kolejnym zabiegiem na wypełnianie policzków w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest Sculptra. Jest to preparat, który nie bez kozery nazywany jest eliksirem młodości. Zawiera on kwas L-polimlekowy, który prowadzi do pobudzenia produkcji nowego kolagenu. Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły w głąb skóry, co powoduje uruchomienie procesów naprawczych w organizmie.

Po wstrzyknięciu preparatu na usuwanie chomików, lekarz rozmasowuje wybrane partie skóry, aby lepiej rozprowadzić preparat. Efektem działania zabiegu Sculptra jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Zabieg jest bezbolesny i krótki, ponieważ trwa max. 30-60 minut. W niektórych przypadkach lekarz podaje pacjentowi znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, co podnosi maksymalnie komfort podczas procedury medycznej.

Po zabiegu zaleca się regularne masowanie twarzy (5 minut masażu, 5 razy dziennie przez 5 dni). Po zabiegu odradza się korzystanie z sauny czy kąpieli słonecznych i krioterapii przez parę dni. 

Jak zlikwidować chomiki na twarzy – Osocze bogatopłytkowe

Jest to w pełni biozgodny preparat, który nie wywołuje reakcji alergicznej i jest otrzymywany z krwi własnej pacjenta. Po pobraniu krwi następuje jej odwirowanie, co prowadzi do uzyskania preparatu bogatego w czynniki wzrostu. Gotowy preparat, czyli osocze bogatopłytkowe podaje się za pomocą igły lub kaniuli w miejsce występowania chomików.

Po zabiegu usuwania chomików może wystąpić zaczerwienienie skóry z uwagi na obecność czynników wzrostu, lecz ten problem szybko znika. Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań można szybko wrócić do codziennych aktywności. Przeciwwskazaniami do zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest: ciąża, laktacja, aktywne nowotwory i zakażenia.

Do efektów zabiegu możemy zaliczyć redukcję chomików, usunięcie blizn potrądzikowych i rozstępów, zmniejszenie przebarwień czy ujędrnienie skóry. 

Skutecznym a jednocześnie bezinwazyjnym zabiegiem jest połączenie mezoterapii iniekcyjnej oraz delikatnego wypełnienia – Profhilo.

Jak zlikwidować chomiki na twarzy
5/5 - (7 votes)