Jak zlikwidować chomiki na twarzy, opadające policzki

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak zlikwidować chomiki na twarzy – opadające policzki

Jak usunąć chomiki na twarzy? Warto skorzystać z zabiegów: lasera erbowo-yagowego, nici liftingujące i osocza bogatopłytkowego, by problem opadających policzków zniknął raz na zawsze. Biostymulacja poprawia napięcie skóry, bezinwazyjne zmniejszenie chomików.

Chomiki na twarzy – czym są?

Opadające policzki inaczej nazywany chomikami na twarzy są powiązane z efektem utraty owalu twarzy, do którego dochodzi na skutek procesów starzenia czy ubytków tkanki tłuszczowej. Po 40 roku życia, rozpoczyna się proces starzenia, skóra staje się mniej jędrna, co powoduje efekt nieestetycznych „chomiczych policzków”, które są częstym defektem estetycznym, z którym przychodzą pacjenci do naszej kliniki medycyny estetycznej.

Przyczynami tej przypadłości są też zmiany hormonalne w okresie menopauzy, uwarunkowania genetyczne, częsta ekspozycja skóry na światło słoneczne. Za pojawienie się chomików na twarzy odpowiedzialny jest też spadek kolagenu i elastyny w skórze twarzy, których w pewnym wieku zaczyna ubywać w organizmie. To te dwa składniki odpowiadają za jędrność skóry.

Chomiki na twarzy – opadające policzki, są efektem utraty owalu twarzy oraz utratą jędrności skóry, w związku z czym występuje opadanie tkanek twarzy.

Aby przeciwdziałać powstawaniu chomików na twarzy warto dbać o jędrność skóry za pomocą codziennej pielęgnacji, używając sprawdzonych kremów do twarzy. Nie można zapominać też o regularnych wizytach w gabinecie medycyny estetycznej Poznań w celu wypełniania chomików, poddając się takim zabiegom jak: raadiofrekwencja mikroigłowa, kwas polimlekowy, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy, laseroterapia czy peelingi chemiczne.

Stymulują one produkcję kolagenu, widoczne w postaci usuwania chomików, czasami konieczne jest korzystanie z kilku zabiegów medycyny estetycznej, żeby przywrócić owal twarzy. Połączenie nici liftingujące Aptos i kwas hialuronowy dają bardzo dobre i trwałe efekty, hamując proces starzenia poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Bardzo skutecznym zabiegiem w redukcji opadania policzków a jednocześnie bezinwazyjnym jest radiofrekwencja mikroigłowa. Leczenie wymaga serii 3-4 zabiegów w odstępach miesiąca. Zabieg może być wykonywany także latem. Na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności życiowe, nakładać makijaż itd. Zabieg można łączyć np. z osoczem bogatopłytkowym lub termicznie stabilizowanym kwasem hialuronowym (taki kwas ma działanie stymulujące).

radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus

Radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus

Laser erbowo-yagowy na chomiki na twarzy

Kiedy już chomiki na twarzy (opadające policzki) staną się faktem i pojawią się na naszej twarzy, warto skorzystać z rekomendowanych przez lekarzy zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszym z nich jest laser erbowo-yagowy, który pomaga pozbyć się problemu opadających policzków. Dzięki innowacyjnej technologii lasera Erb-YAG do redukcja chomików możliwe jest dotarcie w głąb skóry. Bardzo skuteczne jest połączenie zabiegu laserem  z zabiegiem wykorzystującym Egzosomy – jest bardzo silny zabieg stymulujący wytwarzanie kolagenu w skórze i poprawiający jej napięcie. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i bez rekonwalescencji.

W efekcie prowadzi to do przegrzania komórek i wywołania koagulacji, czyli „ścięcia się” krwi, co zapewnia m.in. obkurczanie i zamknięcie naczynek.  Laser erbowo-yagowy wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej oraz wykazuje dużą moc promieniowania i gęstość energii. Laser Erb-YAG umożliwia świetną penetrację w obrębie wody, co przekłada się na oddziaływanie na wszystkie tkanki.

Laser erbowo-yagowy generuje bodziec termiczny, który przegrzewa skórę, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia, co prowadzi do aktywacji fibroblastów i zwiększenia włókien kolagenowych oraz elastynowych. Dzięki następuje redukcja chomików na twarzy, a skóra pacjenta staje się jędrna jak nigdy dotąd.

Kwas polimlekowy jako remedium na chomiki na twarzy

Kolejnym zabiegiem na poprawę policzków w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest Sculptra. Jest to preparat, który nie bez kozery nazywany jest eliksirem młodości. Zawiera on kwas L-polimlekowy, który prowadzi do pobudzenia produkcji nowego kolagenu. Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w głąb skóry, co powoduje uruchomienie procesów naprawczych w organizmie.

Po wstrzyknięciu preparatu na opadające policzki, lekarz rozmasowuje wybrane partie skóry, aby lepiej rozprowadzić preparat. Efektem działania zabiegu Sculptra jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Zabieg jest bezbolesny i krótki, ponieważ trwa max. 30-60 minut. W niektórych przypadkach lekarz podaje pacjentowi znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, co podnosi maksymalnie komfort podczas procedury medycznej.

Po zabiegu zaleca się regularne masowanie twarzy (5 minut masażu, 5 razy dziennie przez 5 dni). Po zabiegu odradza się korzystanie z sauny czy kąpieli słonecznych i krioterapii przez parę dni. 

Jak zlikwidować chomiki na twarzy – Osocze bogatopłytkowe

Jest to w pełni biozgodny preparat, który nie wywołuje reakcji alergicznej i jest otrzymywany z krwi własnej pacjenta. Po pobraniu krwi następuje jej odwirowanie, co prowadzi do uzyskania preparatu bogatego w czynniki wzrostu. Gotowy preparat, czyli osocze bogatopłytkowe podaje się za pomocą igły lub kaniuli w miejsce występowania chomików.

Nici Aptos – lifting policzków

Przy bardzo widocznych chomikach konieczne są zabiegi nieco bardziej inwazyjne. Do takich należą nici Aptos. Nici Aptos pozwalają odwrócić działanie grawitacji. Po wprowadzeniu pod skórę stanowią trwały system podporowy, który bardzo skutecznie zredukuje chomiki na twarzy. Dodatkowo nici są wykonane z kwasu polimlekowego i polikaprolaktonu – obydwie te substancję są biostymulatorami, powodują zwiększoną produkcję kolagenu. Dzięki niciom efekt likwidacji chomików jest widoczny zaraz po zabiegu, jest bardzo wyraźny i dzięki działaniu stymulującymi jest długotrwały.

Usuwanie chomików na twarzy

Efekty zabiegów

Po zabiegu usuwania chomików może wystąpić zaczerwienienie skóry z uwagi na obecność czynników wzrostu, lecz ten problem szybko znika. Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań można szybko wrócić do codziennych aktywności. Przeciwwskazaniami do zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest: ciąża, laktacja, aktywne nowotwory i zakażenia.

Do efektów zabiegu możemy zaliczyć redukcję chomików, usunięcie blizn potrądzikowych i rozstępów, zmniejszenie przebarwień czy ujędrnienie skóry. 

Skutecznym a jednocześnie bezinwazyjnym zabiegiem jest połączenie mezoterapii iniekcyjnej oraz delikatnego wypełnienia kwasem hialuronowym – Profhilo.

Usuwanie chomików przed zabiegiem
Usuwanie chomików po zabiegu

Zdjęcia poglądowe. Efekty zabiegów mogą się różnić u poszczególnych pacjentów i są zależne od wieku, stanu skóry, trybu życia, diety oraz postępowania i pielęgnacji skóry po zabiegu. Końcowe efekty leczenia najczęściej widoczne są po 2-4 tygodniach, a w przypadku niektórych zabiegów optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii kilku zabiegów.

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Warto też zredukować tkankę tłuszczową – pomoże w tym dietetyk.

5/5 - (7 votes)