Jak usunąć chomiki na twarzy?

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak usunąć chomiki na twarzy? Chomiki na twarzy to popularny defekt estetyczny związany z upływem lat i procesami zachodzącymi w organizmie. Opadająca tkanka w obrębie policzków postarza nas i sprawia, że twarz wygląda smutniej. Możemy pozbyć się defektu w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu, stosując metody zabiegowe takie jak: liposukcja, nici liftingujące, lipotransfer, radiofrekwencja mikroigłowa, wolumetria twarzy.

Jak usunąć chomiki na twarzy?

Chomiki na twarzy

Chomiki na twarzy, to po prostu opadające policzki, które są częstym defektem estetycznym u pacjentów po 40 i 50 roku życia. Charakteryzuje je zwisająca skóra w obrębie policzków i żuchwy, utracony owal twarzy, za co odpowiedzialne są procesy starzenia. Mimo popularności problemu, ten defekt może być łatwo pomylony z bruzdami nosowo-wargowymi. Utrata jędrności skóry na twarzy dodaje pacjentowi lat, nadając jej smutnego wyglądu. Chomikom na twarzy towarzyszą inne objawy takie jak: zmarszczki mimiczne i grawitacyjne.

Chomiki na twarzy – przyczyny

Wiele czynników odgrywa istotną rolę w powstawaniu opadających policzków. Niebagatelną rolę przypisuje się procesom starzenia prowadzącym do spadku kolagenu i elastyny w organizmie. Następstwem tego jest utrata jędrności i elastyczności skóry, szczególnie widoczna w obrębie policzków; pacjent narażony jest na zwisające fałdy skóry, które są źródłem spadku samooceny.

Opadające policzki związane są z utratą wolumetrii twarzy – czyli niekorzystną zmianą proporcji twarzy, która sprawia, że staje się nieatrakcyjna. Przyczyną chomików na twarzy jest zanik tkanki tłuszczowej czy zmiana kości twarzoczaszki w kierunku wypłaszczenia, co sprawia, że nie stanowią już tak dobrego rusztowania dla tkanek jak kiedyś.

W literaturze przedmiotu za przyczynę opadających policzków podaje się uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, menopauzę, ekspozycję twarzy na promieniowanie słoneczne, nieodpowiednią pielęgnację.

Zabiegi na opadające policzki – gabinet medycyny estetycznej Poznań

Liposukcja

Jest to najstarszy zabieg medycyny estetycznej polegający na odsysaniu tkanki tłuszczowej z pomocą kaniuli. Istnieje wiele rodzajów liposukcji, jednak w przypadku chomików na twarzy w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu najczęściej stosuje się liposukcję strzykawkową.

Procedura opiera się na aplikowaniu roztworu ze środkiem znieczulającym przez specjalnie wykonane otwory w skórze. Roztwór powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych. Następnie tkanka jest odsysana z pomocą strzykawki. Ten rodzaj liposukcji jest precyzyjny i skuteczny w pozbywaniu się nadmiaru tkanki w rejonie policzków.

Lipotransfer

Przy niektórych wskazaniach nie należy usuwać tłuszczu, lecz uzupełnić jego niedobór. Wówczas lekarz może zarekomendować przeszczep tłuszczu. Pobiera się go z okolic biodra czy ud, poddaje obróbce w wirówce i tak odpowiednio przygotowany preparat, wstrzykuje metodą mezoterapii w rejon policzków w celu wypełnienia.

Przeszczep tłuszczu redukuje chomiki na twarzy i umożliwia ich wymodelowanie. Wykorzystanie autologicznego preparatu zapewnia jeszcze jedną dodatkową korzyść – nie wywołuje reakcji alergicznej, bo pochodzi z organizmu pacjenta.

Chomiki na twarzy – usuwanie z pomocą nici liftingujących

Jak wspomnieliśmy wyżej, czynniki zachodzące w organizmie na skutek procesów starzenia mogą doprowadzić do destrukcji rusztowania policzków i twarzy. Nici liftingujące, które wprowadza się precyzyjnie pod skórę, pozwalają na odtworzenie rusztowania i ponowne napięcie skóry. Nici liftingujące skutecznie usuwają zmarszczki i rewitalizują skórę, pozbywając się defektu opadających policzków. Są biodegradowalne, czyli rozpuszczają się w tkance. Podniesienie policzków z udziałem nici to sprawdzony i nieinwazyjny lifting.

Chomiki na twarzy – zabiegi: Radiofrekwencja mikroigłowa

Inną formą liftingu, równie często stosowaną w klinikach medycyny estetycznej, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jest to nieinwazyjny lifting skóry (termolifting) łączący zabieg fali radiowej z mikronakłuwaniem. Specjalne urządzenie zostało wyposażone w izolowane igły, które nakłuwają skórę w sposób pulsacyjny.

Kontrolowane uszkodzenia skóry uruchamiają procesy regeneracyjne w skórze poprzez stymulację tworzenia włókien kolagenowych. Przez izolowane mikroigły przechodzi impuls elektromagnetyczny o częstotliwości fali radiowej, prowadząc do podgrzania skóry (termiczne uszkodzenie tkanek). W efekcie pozwala to na redukuję problemu wiotkiej skóry i opadających policzków.

Laser erbowo – yagowy z osoczem bogatopłytkowym

Laser zapewnia kontrolowane przegrzanie skóry i jej uszkodzenie, co uruchamia stymulację produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu stara, nieatrakcyjna skóra zastępowana jest nową. W naszym gabinecie sięgamy często po laser erbowo-yagowy, który jest innowacyjnym urządzeniem o potwierdzonej patentem i badaniami skuteczności.

Punktowe przegrzanie skóry nie niszczy zdrowych tkanek, a niska bolesność zabiegu (znieczulenie miejscowe) i brak konieczności rekonwalescencji – to zalety, które przemawiają za wyborem tej procedury. Ten jeden z zabiegów na opadające policzki można łączyć z podaniem osocza bogatopłytkowego dla zwiększenia efektu terapii.

Wolumetria policzków

Jakie są inne, efektywne chomiki na twarzy zabiegi? Remedium na utracony owal twarzy jest wolumetria policzków. Wykorzystuje się do tego dedykowany wypełniacz jak kwas hialuronowy usieciowany, który prowadzi do zwiększenia objętości tkanek i odbudowy. Kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie skóry i jest to substancja występująca w organizmie człowieka. Na chomiki stosuje się też kwas L-polimlekowy.

Piśmiennictwo

  • Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010
  • P. Grządziel, A.Goździalska, Etiologia oraz możliwości spowalniania procesów starzenia się skóry [w:] Aesthetic Cosmetology and Medicine, 1 / 2022 / vol. 11, s.3-10.
  • Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
  • słowa kluczowe:  Chomiki na twarzy – przyczyny, chomiki na twarzy, wolumetria policzków, wolumetria, opadające policzki, radiofrekwencja mikroigłowa, gabinet medycyny estetycznej Poznań, liposukcja, Zabieg HIFU, zabiegi na opadające policzki,chomiki na twarzy zabiegi.

Czytaj więcej:

Oceń nas