Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Attiva


Attiva jest nowoczesnym zabiegiem liftingu skóry z wykorzystaniem (radiofrekwencji) fali radiowej, która dostarczona do skóry właściwej, przynosi spektakularne efekty poprawy napięcia skóry i lipolizy (usunięcia zbędnego tłuszczu).

Wewnętrzny lifting skóry (endolifting) odbywa się dzięki wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli, o średnicy jeszcze mniejszej niż w popularnych zabiegach nićmi liftingującymi.

Emituje ona falę radiową oraz pełni funkcję sondy, która pozwala precyzyjnie kontrolować temperaturę, z którą działamy na obszarze poddawanym zabiegowi.

attiva
Data aktualizacji: 2022-11-27 18:31:31

ATTIVA lifting jest przełomową technologią działającą w oparciu o falę radiową monopolarną i bipolarną. Dzięki temu umożliwia przeprowadzanie dwóch typów zabiegów: endodermalnego i nieinwazyjnego liftingu skóryendolifting.

Attiva przynosi spektakularne efekty wyszczuplające i liftingujące twarz, okolice oka, owal twarzy, szyję, dekolt, ramiona, brzuch i uda.

Technologia ta jest skuteczna także w redukcji blizn (w tym blizn po trądziku) i rozstępów.

WSKAZANIA

Opis metody Attiva

Attiva jest to nowoczesna metoda liftingu, która w skuteczny, bezpieczny, małoinwazyjny i niemalże bezbolesny (nasiękowe znieczulenie miejscowe) sposób pozwala uzyskiwać spektakularny efekt odmłodzenia, ujędrnienia oraz wymodelowania.

Dzięki podskórnego stosowania fali radiowej w precyzyjny sposób podgrzewamy skórę i tkanki podskórne, co spowoduje ich przebudowę oraz obkurczenie a także lipolizę, czyli rozpuszczenie tkanki tłuszczowej.

Temperatura osiągana w trakcie zabiegu jest bardzo dokładnie monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej. Co ważne, temperatura jest dostosowywana do potrzeb danego Pacjenta i efektów, jakie zamierzamy osiągnąć.

Podgrzanie tkanki mieści się w zakresie od 45 do 70°C. Takiego poziomu nie można osiągnąć stosując nieinwazyjne, przezskórne techniki RF.

Efekt terapeutyczny, który osiągamy w wyniku wytworzonego ciepła, wpływa m.in. na wzrost elastyczności i napięcia skóry, a produkcja kolagenu zostaje intensywnie pobudzona. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona i wygładzona.

Co ważne, zabieg pozwala również redukować ilość tkanki tłuszczowej podskórnej,dzięki temu uzyskujemy efekt wyszczuplenia (policzki, podbródek).

Najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest wiotkość skóry twarzy, utrata prawidłowego owalu twarzy, wiotki, podwójny podbródek, wiotkość szyi i dekoltu, wiotkość skóry piersi, brzucha, ramion, ud czy okolic kolan.

Niezwykle wysoka skuteczność a także mała inwazyjność, a co za tym idzie wyjątkowo mała bolesność zabiegu oraz krótki okres rekonwalescencji (2 – 7 dni) czynią ten zabieg chętnie wybieranym przez pacjentki.

Alternatywą dla zabiegu Attiva jest laser Genesis, który jest całkowicie bezbolesny i bez rekonwalescencji.

PRZECIWWSKAZANIA

Attiva – Efekty

attiva przed i po

 Czym są fale radiowe i jakie jest ich oddziaływanie na organizm?

Fale radiowe, zwane również promieniowaniem radiowym, są to fale elektromagnetyczne mieszczące się w zakresie częstotliwości od 3kHz do 3THz. Fale te są oczywiście pogrupowane w zależności od zakresów częstotliwości. Takie grupy nazywane są pasmami radiowymi. Źródła fal radiowych mogą być zarówno naturalne jak i syntetyczne.

Do naturalnych należą przede wszystkim wyładowania atmosferyczne, ale także zorze polarne, gwiazdy, radiogalaktyki, czy też przemiany geologiczne we wnętrzu naszej planety. Co do źródeł sztucznych, mogą one być zamierzone, tak jak to wygląda w przypadku emisji fal radiowych przez specjalne nadajniki, jak i powstające w wyniku różnego rodzaju zakłóceń związanych z działaniem komputerów, kuchenek mikrofalowych, różnych silników czy instalacji prądu przemiennego, a także wielu innych.

Podstawowy mechanizm oddziaływania fal radiowych na tkanki opiera się na działaniu bodźca termicznego. Dzięki podgrzaniu skóry do temperatury mieszczącej się w przedziale pomiędzy 45 a 60 stopni Celsjusza dochodzi do uszkodzeń tkanki wskutek działania bodźca termicznego. Powoduje to zwiększenie naprężenia włókien kolagenowych zwiotczałych w przebiegu procesu starzenia się skóry.

Dodatkowo pobudzana jest ich synteza, której intensywność może być nawet dziesięciokrotnie większa niż w warunkach fizjologicznych. Jest to metoda, która dzięki całkowitej bezinwazyjności pozwala na przeprowadzenie zabiegu liftingu w newralgicznych okolicach ciała jak na przykład obszary oczu, usta czy narządów płciowych.

Czym jest Attiva?

Attiva jest innowacyjnym urządzeniem będącym nowym spojrzeniem na lifting z wykorzystaniem fali radiowej. Urządzenie to opiera swoje działanie na przełomowej technologii łączenia fali radiowej monopolarnej oraz bipolarnej, dzięki czemu możliwe jest doprowadzenie impulsu wprost do skóry właściwej. Umożliwia to przeprowadzenie zarówno liftingu endodermalnego jak i zewnętrznego.

W rezultacie umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu zarówno liftingującego, jak i wyszczuplającego okolic twarzy (w tym oczu), szyi, dekoltu, ramion, brzucha oraz ud.

Czym jest lifting endodermalny, jakie są jego zalety, i co ma z tym wspólnego urządzenie Attiva?

Lifting endodermalny, zwany także liftingiem zewnętrznym, opiera swoje działanie na emisji fal radiowych ze źródła umieszczonego w obrębie skóry. W tym celu lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę. Jej średnica jest bardzo niewielka, jeszcze mniejsza od tej wykorzystywanej w zabiegach z użyciem nici liftingujących. Działanie tej kaniuli jest podwójne. Po pierwsze stanowi źródło emitujące fale radiowe, po drugie pełni rolę swoistej sondy, która umożliwia precyzyjną kontrolę nad zadawanym bodźcem termicznym.

Wykonanie tego rodzaju liftingu jest możliwe z wykorzystaniem urządzenia Attiva. Umożliwia ono bezpieczne podgrzanie tkanki do temperatury mieszczącej się w zakresie od 50 nawet do 70 stopni Celsjusza. Taka temperatura powoduje skracanie się włókien kolagenowych, co z kolei skutkuje pobudzanie komórek tkanki łącznej – fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, zwiększając tym samym ich ilość.

Dzięki zagęszczeniu ich rozmieszczenia dochodzi do zwiększenia napięcia oraz jędrności skóry. Efekt ten potęguje się przez kolejne kilka miesięcy. Ponadto zwiększenie temperatury skóry przy pomocy urządzenia Attiva powoduje rozbicie zwłóknienia tkanki,
a także stymulację procesów lipolizy. Tak więc w efekcie oprócz działania liftingującego, urządzenie Attiva umożliwia także usuwanie blizn i rozstępów, a także wywiera działanie wyszczuplające.

Zabieg, pomimo tego, że jest zabiegiem inwazyjnym, charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z podwójnego systemu kontroli rozchodzenia się bodźca termicznego. Pierwszym mechanizmem kontrolnym jest sama kaniula będąca również źródłem promieniowania radiowego. Drugim zaś jest wyposażenie urządzenia Attiva w kamerę termowizyjną, uwidaczniającą rozchodzenie się bodźca termicznego w czasie rzeczywistym.

Niewątpliwą zaletą zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Attiva jest brak konieczności rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu. Jedyne zalecenie obejmuje kontrolę higieniczną miejsca po wprowadzeniu kaniuli przez kilka godzin celem uniknięcia zakażenia.

Czym jest nieinwazyjny, zewnętrzny lifting skóry?

Drugim rodzajem zabiegów oferowanych przez urządzenie Attiva jest lifting zewnętrzny, który w przeciwieństwie do liftingu endodermalnego jest procedurą nieinwazyjną. Również opiera się na wykorzystaniu działania zarówno fali radiowej monopolarnej jak i bipolarnej. Emiterem fal są specjalne, profilowane głowice ceramiczne, dopasowane do poszczególnych części ciała.

Zabieg polega na przyłożeniu przez lekarza głowicy na obszar ciała poddawany zabiegowi. Głowica emituje fale radiowe powodując intensywne przegrzanie tkanek, na które oddziałuje. W efekcie dochodzi do obkurczania się włókien kolagenowych oraz pobudzania procesów lipolizy komórek tłuszczowych. Rezultatem powyższych procesów jest stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych.

Wskutek powyższych procesów otrzymujemy bardzo wysokiej jakości efekt liftingujący, a także wyszczuplający. Ten rodzaj liftingu jest idealny do przeprowadzania w obrębie twarzy oraz jej owalu, okolicy oczu, szyi, dekoltu, brzucha, ud oraz talii. Jest procedurą bezpieczną, bezinwazyjną i niewymagającą rekonwalescencji. Jedynym obserwowanym działaniem ubocznym może być zaczerwienienie okolicy poddawanej zabiegowi, które w krótkim czasie ustępuje samoistnie.

genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań

Laser Genesis

Attiva Poznań

Attiva

Lifting policzków i podbródka (chomiki + podbródek)

4000zł

Wiotkość dolnej powieki, worki pod oczami

1500zł

Wiotkość dolnej powieki, worki pod oczami + fibryna bogatopłytkowa

2000zł

Podwójny podbródek

2000zł

Chomiki

2500zł

Wiotka szyja

2500zł

Nadpotliwość pach - 3 zabiegi w odstępach miesięcznych

1500zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (11 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530