Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Przekłuwanie uszu


Przekłuwanie uszuprzekłucie uszu, to popularny zabieg kosmetyczny, którego podejmują się zarówno małe dziewczynki, jak i dorosłe kobiety.

W starożytności świadczył o statusie społecznym. Zamożne panie nosiły kolczyki w uchu ze srebra lub złota, te uboższe z ptasich piór lub kości.

Zabieg wykonujemy u osób od 10 tego r.ż. Kolczyk w uchu to elegancka ozdoba

przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Data aktualizacji: 2022-07-27 10:07:01

Przekłuwanie uszu – przekłucie uszu

Obecnie praktycznie u każdej kobiety, a coraz częściej również u mężczyzny można zauważyć kolczyk w uchu z najróżniejszych materiałów. Odpowiednio dobrane kolczyki postrzegane są jako przejaw elegancji, dopełnienie stylizacji.

Kiedy najwcześniej można przekłuć dziecku uszy?

Niezalecane jest przekłuwanie uszu u niemowląt i bardzo małych dzieci, przede wszystkim ze względu na stres i ból, który trudno maluszkom wytłumaczyć, ale również z uwagi na higienę.

Świeżo przekłute ucho jest podatne na infekcje, a ciekawe własnego ciała dzieci mogą nieświadomie zakazić ranę. Warto poczekać, aż dziewczynka będzie na tyle duża i dojrzała, że będzie to jej świadoma decyzja.

Przekłuwanie uszu – Pistolet czy igła?

Niezależnie od metody, aby przekłuć płatek ucha, najpierw rysuje się kropki w miejscach potencjalnego przekłucia, a następnie dezynfekuje się skórę. Kosmetolog korzystająca z pistoletu musi umocować na nim lekko zaostrzone, metalowe kolczyki. Przykłada urządzenie do skóry, naciska spust, w tym czasie pod wpływem dużego nacisku kolczyk miażdży tkanki skóry przebijając je na wylot.

Teraz wystarczy nałożyć zamknięcia typu motylek na kolczyk w uchu, aby nie wypadł ze świeżo utworzonej dziurki. Zabieg igłą typu wenflon, polega na przebiciu skóry, wyciągnięciu igły, wtedy w skórze zostaje jedynie rurka, do której wkłada się kolczyk i przeciąga przez dziurkę.

Rekomendujemy wykonywanie zabiegu igłą, ze względu na większe bezpieczeństwo, pełną sterylność, i sposób przebicia tkanek. Przekłucie uszu igłą mniej boli.

Pistolet, w dużej mierze plastikowy nie nadaje się do sterylizacji, która zabija wszystkie grzyby, bakterie i pasożyty.

Przez fakt zmiażdżenia a nie przekłucia skóry rana dłużej się goi, większe jest ryzyko powikłań.

Przekłuwanie uszu – Jak długo trwa gojenie?

Aby przekłucie w pełni się zagoiło potrzebny jest czas minimum 6 tygodni. W tym czasie należy być szczególnie ostrożnym, myć dłonie przed każdym kontaktem z uszami, nie korzystać z basenów i saun, dwa razy dziennie przemywać przekłucie solą fizjologiczną, raz dziennie obracać kolczyk w uchu.

Przez okres pierwszych 6 tygodni nie powinno się również wyciągać kolczyków, oprócz sytuacji gdy lekarz lub piercer zaleci inaczej.

Przekłuwanie uszu czy jest bolesne?

Zabieg jest nieprzyjemny, moment przekłucia można porównać do pobierania krwi. Na szczęście przebijanie ucha nie trwa więcej niż kilka sekund.

Po zabiegu jeszcze przez 3-4 dni możemy odczuwać pobolewanie, jeżeli czas ten się wydłuża należy udać się do osoby przebijającej uszy lub do lekarza. Po chwili od ukłucia mamy już kolczyk w uchu.

Jakie są możliwe powikłania?

– infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa,

– bliznowacenie,

– migracja kolczyków,

– reakcja alergiczna.

Przekłucie uszu Poznań, kolczyk w uchu

Zabieg wykonuje kosmetolog, podobnie jak usuwanie tatuażu

Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu (kolczyki ze stali chirurgicznej w cenie zabiegu)

100 zł

Zabieg wykonujemy u osób od 9 tego r.ż.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530