Jakie zabiegi na trądzik?

jakie zabiegi na trądzik, trądzik

Jakie zabiegi na trądzik młodzieńczy lub trądzik różowaty?

Trądzik młodzieńczy jest przewlekłym stanem zapalnym mieszków włosowych, wywołanym przez takie czynniki jak: wzmożona produkcja łoju, stany zapalne, osłabienie układu odpornościowego czy rozwój flory bakteryjnej. Zobaczmy, jakie zabiegi są najbardziej skuteczne w walce z trądzikiem.

Peelingi na trądzik, które oczyszczają skórę

U osób z  cerą trądzikową możemy zastosować przynajmniej 3 rodzaje peelingów: peeling kawitacyjny, chemiczny i mechaniczny. Peelingi na trądzik cechują się potwierdzoną badaniami skutecznością. Unikatowość peelingu kawitacyjnego polega na oczyszczaniu skóry poprzez fale ultradźwiękowe, co zapewnia skuteczność i delikatność zabiegu. Efektem peelingów na trądzik jest zapewnienie uczucia odświeżenia skóry.

Peeling kawitacyjny polega na usuwaniu martwego naskórka i zanieczyszczeń za pomocą głowicy, a podczas zabiegu wytwarzana fala ultradźwiękowa w połączeniu z wodą tworzy efekt kawitacji.  Powstają  wówczas mikroskopijne pęcherzyki z rozrzedzonym gazem, które pękają, usuwając martwy naskórek.

Drugą korzyścią peelingu kawitacyjnego są mikrodrgania wywołujące efekt masażu, co poprawia krążenie, ma korzystny wpływ na odżywienie skóry i jej dotlenienie. Dlaczego ten rodzaj peelingu jest tak często wykorzystywany w walce z trądzikiem? Otóż zabieg poprawia metabolizm komórkowy, niwelując drobnoustroje i bakterie, które są jedną z przyczyn powstawania trądziku.

Peelingi chemiczne najczęściej wykorzystuje się z udziałem kwasu glikolowego i kwasu trójchlorooctowego. Polegają one na naniesieniu odpowiedniej substancji chemicznej, która powoduje złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka i pobudza przebudowę kolagenu i elastyny. Zastosowanie peelingów chemicznych przynosi najbardziej wymierne efekty w przypadku płytkich blizn.

Poza peelingami chemicznymi lekarze medycyny estetycznej często rekomendują peelingi mechaniczne – czyli dermabrazja i mikrodermabrazja. Peelingi mechaniczne polegają na mechanicznym usuwaniu naskórka. Dermabrazja zapewnia efekty takie jak: oczyszczenie skóry, zmniejszenie porów, redukcję blizn i przebarwień. Zabieg polega na całkowitym usunięciu naskórka aż do poziomu warstwy brodawkowatej, prowadząc do uruchomienia procesów odnowy naskórka i wytworzenia nowych białek strukturalnych – kolagenu i elastyny.

Z kolei mikrodermabrazja prowadzi do złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka, prowadząc do przyspieszenia procesu odbudowy naskórka, zwiększając przepływ krwi w skórze właściwej oraz produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Zabieg wykonywany jest z udziałem mikrokryształków, które uderzają w skórę z dużą prędkością. W porównaniu do dermabrazji wymaga krótszego okresu rekonwalescencji. Wysoka efektywność peelingów mechanicznych sprawia, że stają się bardzo popularną metodą walki z trądzikiem, którą przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej.

Trądzik – Terapia laserem, która odświeża wygląd skóry

Laser frakcyjny powoduje usunięcie wierzchnich warstw naskórka, obkurczenie włókien kolagenowych w skórze właściwej, co przekłada się na spłycenie blizn i wyrównanie powierzchni skóry.  Laser nieablacyjny nie usuwa naskórka jak laser ablacyjny, pobudzając produkcję kolagenu w skórze właściwej. Efektem terapii laserowej jest ukrycie blizn i grubsza skóra. Dzięki wykorzystaniu techniki fototermolizy, laser frakcyjny naświetla tylko określony fragment skóry. Blizny potrądzikowe ulegają wypłyceniu.

Jego skutkiem jest powstanie mikroskopijnych uszkodzeń termicznych w skórze właściwej, które są rozdzielone obszarami nieuszkodzonej tkanki. Laser wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Uszkodzone komórki skóry są zastępowane przez odnowioną, zdrową tkankę, a skóra zyskuje zdrowszy i młodszy wygląd.

Skóra trądzikowa jest często bardzo wrażliwa, bardzo skutecznym i bezbolesnym zabiegiem jest laser Genesis.

Na skórę trądzikową wykonujemy nie tylko zabiegi lecznicze, musimy także odpowiednio pielęgnować skórę trądzikową.

Pacjenci z cerą trądzikową czasami borykają się z trądzikiem różowatym – tutaj z pomocą przychodzi lasere Genes, który łagodzi objawy trądziku znacznie poprawiając kondycję skóry.

Mezoterapia mikroigłowa – terapia z użyciem kwasu hialuronowego o regeneracyjnym działaniu

Wybierając zabiegi na trądzik nie powinniśmy zapominać o mezoterapii mikroigłowej. Mezoterapia igłowa to nic innego jak wprowadzanie kwasu hialuronowego i witamin w głąb skóry za pośrednictwem serii mikronakłuć. Do terapii stosuje się różne długości igieł, a system nakłuć przypomina system otworków jak w przypadku efektów lasera frakcyjnego. Efektem zabiegu jest działanie regeneracyjne, pobudzanie skóry do produkcji kolagenu oraz poprawa jędrności skóry, dlatego często leczy się nim trądzik.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej ma 2 etapy – pierwszy pobudza czynniki wzrostu pochodzenia płytkowego i fibroblasty do regeneracji oraz tworzenia macierzy międzykomórkowej. W 2 etapie doprowadza do wydzielania czynników wzrostu z fibroblastów i monocytów, zwiększając produkcję kolagenu, elastyny i proteoglikanów.

Innym skutkiem zabiegu jest poprawa mikrokrążenia i dotlenienia tkanek. Prowadzi to do znacznego wzrostu napięcia skóry, zmniejszenia blizn potrądzikowych i rozstępów. Ten zabieg bardzo przypomina lifting i jest często wykorzystywany jako remedium na trądzik.

Radiofrekwencja mikroigłowa – nowy wymiar regeneracji skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na pobudzania skóry do regeneracji poprzez mikronakłuwanie oraz działanie falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która powoduje ogrzanie skóry. Dzięki metodzie radiofrekwencji mikroigłowej możemy skutecznie usunąć blizny, zmarszczki czy pozbyć się trądziku.

Ten nieoperacyjny lifting stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze właściwej, poprawiając strukturę skóry oraz przyczyniając się do spłycenia blizn – dlatego jest to nieoceniona metoda przy usuwaniu blizn po trądziku.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów na trądzik. Zapewnia jednoczesne działanie dwóch popularnych zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania).

Zabieg powoduje minimalne uszkodzenia wierzchnich warstw skóry, tworząc mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Prowadzi to do stymulacji tkanek do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, a nasza skóra uzyskuje nieskazitelny wygląd i wyjątkową jędrność.

Ozonoterapia

Bardzo skutecznym leczeniem przyczynowym trądziku jest ozonoterapia. Leczenie można prowadzić na dwa sposoby: autohemotransfuzją lub podawaniem doodbytniczo. Insuflacja doodbytnicza nie wymaga nakłucia, jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.

Jakie zabiegi na trądzik Poznań

Trądzik bardzo skutecznie leczy laser erbowo-yagowy.

Łagodnym i skutecznym zabiegiem jest PCA Skin

Jeśli dojdzie do powstania blizn potrądzikowych to skutecznym zabiegiem jest laser frakcyjny w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym lub czasami podcinanie blizn.

Co warto wiedzieć o cerze trądzikowej?

Najczęściej zadawane pytania

Laserowa korekcja wzroku

Garbaty nos

Zespół suchego oka

5/5 - (7 votes)