Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laser ablacyjny

Laser ablacyjny

Zabiegi frakcyjnym laserem ablacyjnym – idealne na jesień i zimę!

Jesień i zima to świetny moment, by skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, jakimi są zabiegi z wykorzystaniem ablacyjnego lasera frakcyjnego. Jego niezwykła skuteczność sprawia, że również Klinika Medycyny Estetycznej W. Rosiński z Poznania wykorzystuje to niezwykłe urządzenie, które pozwala uzyskać niesamowite efekty anty-aging.

Laser frakcyjny ablacyjny – odmładzanie twarzy Poznań

Innowacyjne urządzenie, jakim jest ablacyjny laser frakcyjny, w dłoniach wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, pozwala: wykonać lifting twarzy, usuwa zmarszczki, blizny, przebarwienia i plamy starcze. Intensywnie napina skórę, poprawia jej elastyczność oraz wygładza i wyrównuje koloryt. Usuwa zaskórniki, rozstępy oraz zmniejsza widoczność rozszerzonych porów, a także rozległych zmian naczyniowych. Eliminuje wiotką i szorstką skórę, naprawia uszkodzenia słoneczne oraz wyrównuje nierówności.

Zabiegi laserem ablacyjnym frakcyjnym – co warto wiedzieć?

Laser frakcyjny ablacyjny intensywnie odmładza i odświeża skórę. W efekcie jego wykonania następuje jej złuszczenie, poprawa kondycji i napięcia. Fale emitowane przez to urządzenie nowej generacji są pochłaniane przez znajdującą się w komórkach tkanek wodę. Zostaje ona podgrzana w wysokiej temperaturze, a następnie odparowana wraz z okoliczną tkanką. Proces ten nazywa się ablacją.

Wykonane w ten sposób kontrolowane usuwanie zniszczonych warstw skóry, aktywizuje ją do autoregeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny, które poprawiają elastyczność i napięcie. Warto podkreślić, że efektem ubocznym zabiegów wykonywanych z użyciem lasera ablacyjnego jest silne złuszczenie skóry, które intensywnie ją odmładza.

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 – efekty

Po wykonaniu zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 skóra staje się sprężysta, gładka i elastyczna. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie, zaczerwienienie lub opuchnięcie – jednak te objawy są normalne i ustępują po kilku godzinach. U niektórych osób mogą także pojawić się strupki, które powinny dopaść po kilku dniach.

Zalecenia po zabiegu laserem ablacyjnym

Przez co najmniej 24 godziny po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem frakcyjnego lasera ablacyjnego zalecamy chłodzenie partii skóry poddawanej zabiegowi chłodnymi okładami oraz wodą termalną. Natomiast przez 7 dni po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem frakcyjnego lasera ablacyjnego trzeba ją intensywnie nawilżać oraz kilka razy dziennie stosować krem ochronny.

Proces intensywnego złuszczania skóry trwa około 7 dni, później przez kilka tygodni następuje intensywna odbudowa i regeneracja skóry. Kolejnym etapem troskliwej pielęgnacji skóry po wykonaniu zabiegów z użyciem lasera ablacyjnego powinna być aplikacja składników odżywczych w głębsze partie skóry. Miesiąc po wykonaniu zabiegu zalecamy chronić skórę przed słońcem oraz smarować ją kremem z filtrem SPF 50+.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530